Rüyada Aşure Görmek

Rüyanızda aşure görürseniz, hayra yormakta fayda vardır. Her ne kadar rüya tabircileri bu sembolü kişinin moralini bozacak bazı olayların yaşanması ve hayatının alt üst olması olarak yorumlasalar da pek çok alim de hayırlı kazanç ve murada ermek olarak yorumlar. Eğer sağlık problemleri yaşıyorsanız, yakında dermanınızı bulacaksınız ve sıhhatiniz yerine gelece. Yine aile içerisinden biri sağlık problemleri yüzünden doktora gidiyorsa, müjdeli haberler gelebilir.

Rüyada görülen aşure ne demek, diye merak edenler tez zamanda ardı ardına havadisler alacaklar. Bu gelecek haberler sizi mutlu edecek. Aslında sizin iş hayatınıza yönelik de bazı yeni fırsat haberleri olabilir. Birileri size daha iyi iş bulmuş olabilir. Ya da yeni müşteriler bulabilirler.

Rüyada Aşure Yapmak

Eğer rüyada mutfakta ya da evinizde aşure yaptığınız görürseniz, kendi emekleriniz hiçbir şekilde boşa gitmeyecek. Bir zamanlar haksızlığa uğramış olabilirsiniz. Ancak hak yerini bulacak ve size yapılan haksızlıklar yüzünden pişman olacaklar. Dönüp dolaşıp hakkınız olan şey size geri dönecek.

Rüyada Aşure Kazanı Görmek

Sizi kıskanan ve kötülüğünüzden mutlu olan insanlar size hiç zarar veremeyecekler. Tam tersi kendi başlarındaki dertlerden sizinle uğraşmaya fırsatları olmayacak. Düşmanlarınız kendiliğinden uzaklaşacaklar.

Rüyada Aşure Karıştırmak

Aşk hayatında hem iyi hem de kötü şeylerin yaşanması, çalkantılı bir aşk hayatı olarak yorumlanır. Sevdiğiniz insan ile bir barışıp bir ayrılabilirsiniz. İkiniz de ilişkinizde zor bir süreçten geçiyorsunuz. Bu nedenle ikinizin birbirinize destek vermesi ve birbirinize karşı anlayışlı olmanız çok daha önemli olacak. Anlayıp dinlemeden yargılamanız zarar verecek. İlişkiniz yoksa, arkadaşlarınızla ilişkilerinizde de yapıcı taraf olmaya gayret edin.

Rüyada Aşure Ayı Görmek

Her türlü dert ve tasayı geride bırakmak, hayatın güzel nimetlerinden yararlanmak ve günahtan kaçınmak anlamına gelir. Yaşamınızın değerini anlayabilir ve daha güzel seçimler yapmaya başlayabilirsiniz.

Rüyada Aşure Günü Görmek

Yakın zamanda hayır işlemek, sevapta bulunmak ya da birine iyilik yapmak anlamına gelir. Çok sevdiğiniz insanlar ile bir araya gelip birlikte dua okutabilirsiniz. Ya da bir derneğe yardım yapmaya veya etkinlikle para toplamaya karar verebilirsiniz.

Rüyada Aşure Yapıldığını Görmek

Sağlık ve sıhhatin yerine gelmesi, sofranın bereketinin artması anlamına gelir. Sizin için çok hayırlı olacak seçimler yapacaksınız. Kendiniz için bazı güzel kararlar alabilirsiniz. Elinize geçecek paralar ile isteklerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Özelikle mal mülk satın almak isteyenler için hayırlı bir dönem olacak.

Rüyada Aşure İkram Edilmesi

Sevdiğiniz bir insandan gelecek yardıma yorumlanır. Bu kişi size borç para verebilir ya da bazı öğütlerde bulunabilir. Size büyük yardımı dokunacak ve bu sayede bazı sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız. Özellikle işi olmayan kişilere bir yakınları aracı olarak iş bulabilirler. Mesleki anlamda yükselme de olabilir.

Rüyada Aşure Dağıtıldığını Görmek

Hane içerisinde huzurun artması ve sıkıntı çeken kişilerin dertlerinin sona ermesi, hanede genel bir mutluluk havasının hakim olması anlamlarına gelir. Sevdikleriniz size pek çok konuda yardımcı olabilirler. Başarılı biri olduğunuzu artık birileri fark edebilir.

Rüyada Aşure Dağıtmak

Eğer rüyanızda kendi elleriniz aşure dağıttığınızı görürseniz, insanların sizlerden beklentileri olabilir. Bu beklentilerin farkına vararak fazlası ile karşılayacaksınız. Bazı olanaklarınızı sevdikleriniz ile paylaşarak onlarla daha mutlu günler yaşamanıza az bir müddet kaldığını söyleyebiliriz. Sevdikleriniz sizlerin yanında olacak.

Rüyada Aşure Aldığını Görmek

Hane içi rızık artması, miras gelmesi ya da zenginliğe erişmek gibi anlamlara gelir. Elinize geçen para bir ihtiyacınızı karşılayacak ve şükür etmenizi sağlayacak. Özellikle hiç beklenmedik anda bir yerden toplu paranız olabilir. Ya da maaşınızda yükselme, zam gibi sürprizler de olabilir.

Rüyada Aşure Pişirdiğini Görmek

Geçim sıkıntısı çeken kişiler için aileleri ile birlikte bolluk ve berekete erişmek demektir. Neşeniz artacak ve sevdikleriniz ile rızkınızı paylaşmak sizi mutlu edecek. Bugüne kadar emek harcadığınız her şey bir anda size çok olumlu şekilde geri dönebilir.

Rüyada Aşure Görmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, düşmanların zarar verememesi, kem gözden kurtulmak ve gelecekte daha iyi koşullarda yaşamak demektir. Mal mülk alımı olabilir ya da evinize bir eşya alabilirsiniz. Maddi yönden daha güçlü hale gelecek, borçlarınızdan yakında kurtulabileceksiniz. Sizi üzen ne varsa, yakında sona erecek. “Rüyada aşure yemek” başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Sonya dedi ki:

  Merhaba. Rüyamda evimizin karşısında ki evin çatısının bir kenarında yığınla aşure malzemesi var. Diyorum ki bu komşunun malzemeleri, aşure zamanı imiş onlarda yapacak demek ki diyorum. Eve giriyorum (anne,babam köyde oturuyor ayrıyız) yengem aşure malzemelerini koymuş hazırlıyor. Ben de yardım ediyorum. (Bizim evde hep ben dağıtırım mahalleye aşureyi), yine sen dağıtırsın diyor yengem. Sonra bir an ben kalkıyorum eski iş yerinde oluyorum. Kadın müdürümü ordan almaya çalışıyorum. Patron da onun bir hatasını bulmaya çalışıyor. Benim aklımda yeni bir iş yeri, bir fabrika açmak var, müdürüme güvendiğim için onu oradan almak istiyorum. Sonra ben patronla konuşuyorum, o bana bir iş söylüyor, yapmak için çıkıyorum oradan. Aklımda da patronu atlatıp, kadını kurtarmak var. Sonra tekrar evde oluyorum sanırım. Aşure malzemelerini görüyorum, büyük kazanlarda kaynayan aşureler oluyor. ( uyumadan önce bana bir yol göster, rüyamda mutlu olayım diye dua ettim. Aklımda hiç aşure yoktu. Yalnız gerçekten büyük bir işyeri kurmak ve aynı rüyamda ki müdürü yine müdür yapmak var.) Şimdiden çok teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya elinize bol para geçmesine ve maddi olarak bir kadından öneriler almaya yorumlanır.

 2. Gül dedi ki:

  Benim eşim bodrum da çalışıyor rüyamda onun yanına ziyarete gittigimi görüyorum ona süpriz yapıyorum o veni kalacağımız yere götürecekken ben ona çok büyük bir tencere aşure getirdiğini söylüyorum o da bakıyor vu sulu olmuş diyor ben de bakıyorum Evet ama böyle olur durdukça birkaç katılaşır ama çok güzel oldu diyorum tadı tuzu çok güzel diyorum kaşık ile tadına bakmak için karıştırıp ilyirum ama ağzına götürdüğünü görmedim fakat aşure de sadece nohut ve sanırım buğday ve kayısı vardı kayısıdan dolayı rengi sapsarıydı yorumlarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinizin bereketinin artmasına, maddi olarak rahatlamaya yorumlanır.

 3. Betul dedi ki:

  iyi gunler, rüyamda kocaman bir tencerede annem aşure yapıyormuş ve malzemeleri bol bol ve doğramadan koymuş içine tam ben odaya geldiğimde aşure kaynıyor ve diyorum ki annem niye tüm tüm atmış malzemeleri diyorum ve yine diyorum ki ama bak kaynadıkça kıvamı yerine geliyor dedim. bu ne anlama gelir rica etsem

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinizde bereket ve mal mülk alınmasına yorumlanır.

 4. Elifkeos dedi ki:

  Eşim rüyasında asure aldığını ve bizde yemek için getirdiğini görmüş ama yememiş

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinizde rızkın artması, borçların bitmesine yorumlanır.

   1. Demet dedi ki:

    Rüyam da birisi bana aşure yapmam gerektiğinin söyledi elinde de kayısı ve incir vardı bende onları aldım ilk defa yapan biriymisim gibi incirleri aldım ve doğramaya başladım fakat getirdiği incirleri doğramaya basladigim da incirin kuruşunu değil meyvesini getirdiği gördüm sonra döndüm ve adama dedim ki bununla asure yapilmiyor ki sonra adamda bana dedi ki inciri senin alman gerekiyor sonra uyandım baktigim kadarıyla bununla ilgili bir yorum bulamadım yorumlarsanız çok mutlu olurum teşekkür ederim şimdiden

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya evinizde bolluğa ve borcunuz varsa kapatmaya, uzun zamandır verilen emeklerin karşılığını almaya yorumlanır.

   2. Nuray dedi ki:

    Amcamın kızının aşure pişirdiğini malzemelerin hazırlanışında bir kaç kişinin yardım ettiğini benimde aşure malzemesi olarak kuru üzüm ayıkladığımı gördüm. Ama farklı yiyeceklerde ayıklayıp hazırladım turp sarmısak gibi ama bunlar aşurenin içine katılmadı ayrı bir tabağa koydum. Ne aşureden ne de diğer yiyeceklerden yemedim

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya sofranızda bolluk berekete ve haneden misafir ağırlamaya yorumlanır.

 5. Neşe dedi ki:

  Benim ev sahibim rüyasında benim evimin önünde aşure yapıyormusuz. Birisi daha gelmiş, o da benim aşurenin yanında da oda pişirmeye başlamış.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde rızkın ve bereketin çoğalmasına, maddi yönden rahatlamaya yorumlanır.

 6. Didem dedi ki:

  Rüyamda ölmüş büyük babam aşure yapıyordu. İyi pişmesi lazım deyip sabaha kadar karıştırıyordu. Benim çok sevdiğimi söylüyordu.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde rızkın artmasına, ailede maddi refaha erişmeye yorumlanır.

 7. Anonim dedi ki:

  Rüyamda annem bana aşure uzatıp al ye dedi ama ben sevmiyorum deyip geri çevirdim.

  1. admin dedi ki:

   Bazı harcamalarınızdan dolayı sonrasında pişman olabilirsiniz.

 8. Kemal dedi ki:

  Rüyamda dayımın kızı bana bir şeyler ikram etmek için çabalıyordu. En son sana aşure yapayım seversin dedi ve aşure kaynamaya başladı. Yanımda ölen teyzemi gördüm. Diriydi ve bana eski aşure günlerini anlatıyordu.

  1. admin dedi ki:

   Elinize fazladan para geçmesine ve hayırlı kazanca yorumlanır.

 9. Demet dedi ki:

  Rüyamda bir tencere dolusu aşure gördüm. Baktım ki aşure taşmaya başladı. Ben eksidiği için taştığını düşünüyordum. Taşmaması için bir yandan aşureyi karıştırıyordum, bir yandan telefonda bir yakınımla konuşuyordum. Ablası aldı telefonu benim telefonu ara oradan konuşalım bize neden gelmiyorsun gibi sözler söylüyordu.

  1. admin dedi ki:

   Kazancın artması, helâl yoldan mal mülk edinmeye yorumlanır.

DMCA.com Protection Status