Rüyada Ateş Yakmak

Rüyada ateş yaktığını görmek, yakın zamanda yapılan bir hatadan dolayı çok pişman etmek ve nasıl telafi edeceğini bilememek olarak yorumlanır. Birinin hakkını yemek ya da başka bir hata yüzünden birine karşı kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Aranızın açık olduğu biri varsa onunla da barışma kararı alabilirsiniz. Eğer ailede dargın olduğunuz biri varsa onun gönlünü almanız için biraz çabalamanız gerekebilir. Bu kişi size çok kırılmış olabilir ve hemen affetmeyebilir. Manevi yönden de bir takım huzursuzluklar olabilir. Sevdikleriniz ile yeninde mutlu mesut olmanız için az daha sabırlı olmanız gerekebilir. Rüyada ateş yakmaya çalıştığını görmek, size karşı yapılan bir haksızlık yüzünden üzülmeye yorumlanır. Birileri tarafından günahınız alınabilir, size iftira atmaya kalkabilirler.

Rüyada ateş yakıldığını görmek, kendi ibadetlerini yerine getirememek ve kendini suçlu hissetmek ya da günahlardan af dilemek anlamına da gelir. Günahları telafi etmeye çalışabilir, dini yönünüzü güçlendirebilirsiniz. Rüyada ateş yakan birilerini görmek, bu kişiden gelecek bir haber ile birlikte onun mutluluğuna ortak olmak ve bir araya gelmek anlamına gelir. Bu kişi ile görüşebilir ve ondan bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Rüyada Ateş Yakmak Su Isıtmak

Yakın çevrenizde dost görünümlü düşmana yorumlanır. Bu kişi iyi niyetli biri gibi görünse de aslında tam tersi duygulara sahip olabilir. Sizin kötülüğünüzü isteyen birileri olabilir ve bu içten pazarlıklı kişiler sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Yanlış seçimler yapmanıza sebep verebilirler.

Rüyada Ateş Yakmak Ateşe Odun Atmak

Hayalini kurduğu bir şeyin gerçek olması ile birlikte ailece çok sevinmeye yorumlanır. Evli olanlar eşleri ve çocukları ile birlikte mutlu olacakları bir müjdeli haber alabilirler. Bir süredir birinden gelmesi beklenen bir haber de yakında size ulaşır.

Rüyada Ateş Yakmak Söndürmek

Bu rüya huzura erişmek ve geçim derdinden kurtulmak olarak da yorumlanır. Size karışan ve çok eleştiren biri varsa bu kişi ile yolları ayırabilirsiniz. Baskıdan kurtulmak anlamına da gelir. Bundan sonra daha özgür olunabilir.

Rüyada Ateş Yakmak İçin Odun Toplamak

Arkadaş çevrenizden gelecek sürprize yorumlanır. Hatta bir iş ya da başka bir konuda bir arkadaşınız size yardımcı olabilir. Öncü olarak bir isteğinizin gerçekleşmesinde faydası dokunabilir. Sosyal çevrenizde saygınlık kazanabilirsiniz.

Rüyada Ateş Yakmaya Çalışıp Yakamamak

Dini yönden kendini eksik hissetmek ve yol gösteren birinden yardım almaya yorumlanır. Yakında hayırlı bir iş de yapabilir, birine iyilikte bulunabilirsiniz. Bu iyilik sayesinde başkaları sizi takdir edebilir. Kimsenin beklemediği başarılarınız olabilir.

Rüyada Sobada Ateş Yakmak

Oldukça güzel niyetli biri ile tanışmak olarak yorumlanır. Bu kişi ile kısa sürede güzel bir dostluk kurabilirsiniz. Bekarsanız gönlü güzel biri ile tanışabilirsiniz. Bu kişi ile aranızda bir aşk doğabilir.

Rüyada Evde Ateş Yakmak

Aile içi huzuru kaçırmak isteyen kişilerin bu emellerine ulaşamaması, tam tersi her şeyin sizin lehinize sonuçlanması anlamına gelir. Kötülüğünüzü isteyen düşmanlarınız bu amaçlarına ulaşamazlar, iyilikler sizi bulur.

Rüyada Ateş Yakmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, bazı sıkıntılardan arınmak ve sevdiklerinden destek görmek, haksızlığa uğrayan birine yardım etmek ya da yapılan hataları telafi etmek olarak yorumlanır. Dini konuda yaşanılan çelişkiler de son bulur ve haramdan uzak durulur.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Banu dedi ki:

  Merhaba Rüyamda ocakta yemek pişiyordu. Bir ocakta üzeri boş ama yanıyordu. Annem yemenisini ocağın üzerine koymuş. Rüyamda annem ocağın üzerine niye yemeni koymuş yangın çıkar diyip ocağın üzerinden aldım ama yemeninin bir oyası tutuşmuştu. Kucağımda bebek vardı. Elimle sallayıp söndüremeyince yere atıp üzerine basarak söndürdüm.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin artmasına, maddi refaha yorumlanır.

   1. Banu dedi ki:

    Teşekkürler

 2. Hanife dedi ki:

  Rüyamda dağlık, ağaçlık bi yerdeyim piknik veya kamp alanı gibi bi yer. 4 kişiyiz. Bizi sanki özellikle orda bırakmışlar gibi. Elimizde çakmak ve kibrit var, ateş yakmak için çalı çırpı kuru ot falan topluyoruz fakat yakamıyoruz. Yanıyor gibi oluyor tam ama sonra kaçıyor, ben yakmaya çalıştıkça yanımdakiler yanlışlıkla dönmesine sebep oluyor. Sonra bi anda kendimi büyük bi sınıfta amfide buluyorum. Yer bulmak için sırların etrafında iki kere dönüyorum, oturuyorum. Sınıf benim sınıfım değil başka bir derslik ama sınıf arkadaşlarım da orda. Yoklama için imza atarken sınıftaki yakın arkadaşıma bakınıyorum oturduğum yerden. Tam imzayı attım sonra uyandım. Sizce anlamı var mı bu rüyanın?
  Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yarım kalan işlerin tamamlanmasına ve seyahate çıkmaya yorumlanır.

 3. Emine dedi ki:

  Merhaba rüyamda dört duvar bir yerdeyim açık alan değil kocaman bir ağaç gövdesi gibi önce hafif kıvılcım var sonra birden gövde yarıldı ve içi köz gibi yanıyor ne duman nede pislik var etrafta içeride 4 uzun ok gibi birşey ortasi kırımli başını ve sonunu göremiyorum gövdenin içi kırmızı köz bende bakıyorum sadece çok yakınım içine biraz eğilip inceliyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kaygıdan kurtulmaya, rahata ermeye yorumlanır.

 4. emine dedi ki:

  Merhaba, rüyamda bir mangal gibi bir şey de kömür yanmış ve sönmüş içinde küçük noktalar halinde kıvılcımlar var elime bir şey alıp ateşi yapmaya çalışıyorum ben hallederim diyip yellemeye başlıyorum ama o sönmüş ateşten duman veya kül pislik çıkmıyordu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir iş fırsatına yorumlanır.

 5. emine dedi ki:

  Rüyamda mangalda kömür ateşi var ama sönmüş noktalar halinde kıvılcım kırmızılık var. Elime bir şey alıp ateşi yakmaya çalışıyorum ama duman pislik hiçbirşey yok.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya öfke duyulan birine öfkenin dinmesine, berekete yorumlanır.

 6. gamze dedi ki:

  rüyamda evdeki ocağın fırınında yemek yapıyorum fırın gürültü çıkarmaya başlıyor ve azda olsa ateş alıyor etrafa da çok az alev sıçrıyor ben evdekileri fırın yanıyor diye çağırıyorum herkes panikle söndürmeye çalışıyor ben herkesi sakinleştirip etrafa sıçramış bir kaç alevi üfleyerek söndürüyorum. Sonra babam bu böyle olmaz deyip dışarıya gitmek için kapıdan çıkıyor ve bana dönüp diyor ki herkes kendi ayakları üstünde durmalı herkes başka diyarlarda rızkını arasın.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya öfkenin dinmesine, küs olduğunuz kişielrle barışmaya ve evinizde berekete yorumlanır.

 7. Taner dedi ki:

  Rüyamda fişe takılı ütü birden alev almaya başladı.Alev dumansızdı ve tavana kadar yükseliyordu.Sonra ütü demir külçesine dönüştü.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birine karşı öfkenin dinmesine yorumlanır.

 8. emıne dedi ki:

  esımle dun bıraz tartıstık ve sonra barıstık ve sonrası ruya gurdum ben ve esım 2cocugumla dısardaydık ve cok mutluyduk ve bır yere gıdıyorduk pıknık gıbı kamp ve sonra orda butun mılet tanıdıklarımdı ve boyle yan yanna cok ates yakmıslardı ve bende gıtım bırısın ortasında ates yakmaya calısıyordum ve yaktık ostune bır tencere suda koyduk bır arkadasımla beraber ne anlama gelıyor acaba

  1. admin dedi ki:

   Aile hayatına karışıp huzur bozmaya çalışan biri emeline ulaşamaz, maddi yönden de durumunuz daha iyi olabilir.

  2. Derya dedi ki:

   Rüyamda kendi evimizde babam sobayi ici dolu şekilde hazırlamıştı bende seviniyordum babam sobayı hazırlamış yakmasi kolay olur diye

   1. admin dedi ki:

    Aile halkının borçlarının azalmasına yorumlanır.

 9. Leman dedi ki:

  Rüyamda semaver yaktığımı gördüm ve yanan ateş konuşuyordu. Sonra baltayla bir kulübeyi yıkmaya çalıştım. Bir de hamileyken bu rüyayı gördüm. Ne anlama geliyor?

  1. admin dedi ki:

   Kazancın artması ve dert tasayı geride bırakmaya yorumlanır.

 10. Dilek dedi ki:

  Rüyamda ateş yakmamaya çalışıyordum ve kaynanama ispatlamak için hani bende ateş yakabiliyorum diye ve yaktım üstüne su koydum. Su kaynadı, sonra benim ailemde biri zorla nişanlanıyordu. Kötü insanlara denk gelmişti nişan günü kız tarafı ve erkek tarafı kavga edip birbirlerini bıçaklıyordu. Bende sonra gidip o ateşi söndürüp suyu döktüm. Bu rüyam ne anlama geliyor? Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Bu kişi sizinle bir konuda dertleşebilir, ancak sevmediğiniz kişilerle de bir araya gelmeniz gerekebilir.

 11. Guler dedi ki:

  Rüyamda biriyle sözlüyüm, evleneceğiz diye görüyorum. Ama hayatta tanımıyorum. Yabancı biri. Bana diyor sana gelinlik seçtim. Ben de mutlu oluyorum hani nerede göster diyorum. Gidiyoruz bir yere bir kaç tane gelinlik var. Bana birini gösteriyor işte böyle dar, arkası uzun bir gelinlik. Benim hoşuma gitmiyor, dar bir elbise hiç giymiyorum diye. Üzülüyorum, böyle bir yere oturuyorum bir şey diyemiyorum. Bu da gelinliği alıp gidiyor bunu denerim diye. Ben susup kalıyorum, gitmiyorum arkasınca. Bir de bakıyorum geri dönüyor, tamam ben de sevmedim bunu diye. Çok mutlu oluyorum, kendi kendime nasıl anlayışlı da ben bir şey söylemedim ama beni anladı diyorum. Sonra aynı rüyada dönüp bi yere gidiyorum, bakıyorum. Karşıda böyle bir şeyler kurulmus, ateş yakılmış kestane pişirip yiyorlar. Ben yaklaşıyorum kestane götüreyim diye ama sonra vazgeçiyorum ve çıkıp gidiyorum.
  Yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir iş ve kazanç kapısına, maddi olanakların artmasına yorumlanır.

DMCA.com Protection Status