Rüyada Azraili Görmek

Rüyada Azrail görmek, hayatınızda kendinize dair henüz keşif etmediğiniz şeyler olduğuna yorumlanır. Şu günlerde hayatınızda bazı şeyleri keşfedebilirsiniz. Bir şeyin sonu sizin için yeni bir şeyin başlangıcı olacaktır. Biten bir şey için üzülüyor olabilirsiniz. Ancak gelecek günlerde bu biten şeyin iyi ki bitmiş olduğunu göreceksiniz. Bu yeni bir başlangıca vesile olacak. Bu sayede hayatınızda da bir takım yenilikler olabilir. Rüyada Azrail meleği görmek, hayal kırıklığı uğradığınız bir konuda artık yeni bir sayfa açmak demektir. Aynı zamanda sağlık problemleri olan kişiler için de sağlıklarının iyi olmasına, sağlık sorunlarını geride bırakmaya yorumlanır.

Rüyada azraili gördüğünü sanmak, saklanılan ya da inkar edilen bir şeyin olduğuna yorumlanır. Bu şeyi kabul etmek sizin için zor olabilir. Rüyada azrailin yüzünü görmemek, sizin dışınızda gelişen sorunları çözüme kavuşturmak, kötü sürprizlerin üstesinden gelmek anlamına gelir.

Rüyada Azraile Selam Vermek

Sizi bulan sorunların size verdiği zararın azalacağına, kendinizi çok talihsiz hissediyor olduğunuz bir konuda moralinizin artmasına yorumlanır. Hayatınızdaki bazı hatalardan ders çıkarabilir, sorunlar ile yüz yüze gelebilirsiniz. Eğer yüzleşirseniz bu şekilde daha kolay üstesinden gelebilirsiniz.

Rüyada Azraili Görmek ve Konuşmak

Asla pes etmemek anlamına gelir. Bazı hayallerinizin peşinde koşmaya devam etmeniz anlamına gelir. Eğer hayallerinizden vazgeçmek durumuna gelirseniz, sonrasında bu durum sizi pişman edebilir. Bunun için sevdiklerinizin uyarılarını dikkate alın.

Rüyada Azraili Görmek ve Korkmak

Rüyada azraili görüp korkmak, bazı endişelerin sona ermesine yorumlanır. Çok fazla kuruntu yaptığınız bir konuda her şey yoluna girebilir ve endişeleriniz tamamen geride kalır. Eğer sizi sıkıntıya sokan biri varsa bu kişi bu huyundan vazgeçer.

Rüyada Azraili Görmek ve Kaçmak

Düşmana yorumlanır ve bu kişiyi hayatınızdan temelli olarak çıkarabilirsiniz. Bu kişi sizin iyiliğinizi istemeyen, tam tersi sizin kötülüğünüzü isteyen, bunun için de çaba harcayan bir insan olabilir. Kötü niyetli birine karşı temkinli olun.

Rüyada Azraili Görüp Şahadet Getirmek

Büyük zorluklar atlatmak, özellikle ruh halinizin daha iyi olmasına, depresyondan ve sıkıntıdan kurtulmaya yorumlanır. En büyük destekçiniz aileniz olabilir ve sevdiklerinizin de desteği ile sıkıntıları aşabilir, hayır duası alabilirsiniz.

Rüyada Azraili Gülerken Görmek

Sevdikleriniz ile birlikte büyük engelleri aşmak ve rahat bir nefes almaya yorumlanır. Hayatınızın zor bir sürecini atlatabilir, kendinize yeni bir sayfa açabilirsiniz. Bir kez daha birine şans verebilirsiniz. Sağlık sorunlar varsa iyileşme olabilir.

Rüyada Azraili Erkek Suretinde Görmek

Vefasız bir erkeğin sizi mağdur bırakmasına ve bu kişi yüzünden bazı kayıplar vermek anlamına gelir. Hiç hatanız olmadığı halde başka birinin, özellikle de bir erkeğin hataları yüzünden siz de mağdur olabilir, onun yüzünden zor bir durumda kalabilirsiniz.

Rüyada Azraili Kadın Suretinde Görmek

Yapılan günahlardan af dilemeye, yanlış yola sapmaya yorumlanır. Özel hayatınızda yapılan bazı haksızlıklar yüzünden sevdikleriniz ile zorluk çekebilirsiniz. Aldatma ya da söylenen bazı yalanlar şimdi ortaya çıkabilir.

Rüyada Azraili İnsan Kılığında Görmek

Bir insanın size ihanet etmesine ve bu kişinin size çıkaracağı zorluklara yorumlanır. Özel hayatınızda aşılması zor engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bazı söylediğiniz yalanlar yüzünden şimdi pişman olabilirsiniz, bunları karşı taraf öğrenebilir. Rüyada Azrail kılığında birini görmek, birinin sizinle ilişkisini kesmesine ve hayatınızdan çıkmasına yorumlanır.

Rüyada Azraili At Üstünde Görmek

Vazgeçtiğiniz bazı kısmetlerinizden sonra karşınıza çıkacak olan yeni kısmetlere yorumlanır. Mesela size zarar veren bir ilişkiyi bitirdiyseniz, karşınıza daha mutlu olacağınız bir ilişki kurma fırsatı çıkabilir. Ya da değerlendirmediğiniz bir teklif varsa daha iyisi gelebilir.

Rüyada Azraili Beklemek

Yapılan hataların sonucuna katlanmak anlamına gelir. Mesela yaptığınız yanlışı bildiğiniz için sonucuna da hazır olabilirsiniz. Söylemediğiniz bazı sözler yüzünden de zor durumda kalabilirsiniz. Başınıza gelecek bir zorluk olabilir.

Rüyada Azraili Beyaz Görmek

Hayırlı bir başlangıç yapmak, sağlık ve sıhhatin de yerinde olmasına yorumlanır. Hayırlı haberler alabilirsiniz, kısmetleriniz açılabilir ve kendinizi şanslı hissedersiniz. Mesela risk aldığınız bir şey varsa bu riske değer.

Rüyada Azraili Uçarken Görmek

Başka bir yere yerleşmek ve yaşamak anlamına gelir. İstemeden de olsa başka bir yere taşınmak zorunda kalabilirsiniz. Bu değişiklik iş ya da evlilik sebebi ile olabilir. Bu sebeple de düzeniniz tamamen değişebilir.

Rüyada Azrailin Eve Gelmesi

Evinizde sağlık problemi olan biri varsa iyileşmesine, ev içerisinde huzurun artmasına, ancak öncesinde çekilecek cefaya yorumlanır. Ödün verilmesi gereken bir takım şeyler olabilir, umudun bittiği yerde yeniden umutlarınızı artıracak bir şey olabilir.

Rüyada Azraili Görmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, hayatınıza yeni bir yön vermeye ve çekmek zorunda olmadığınız sıkıntıları fark etmeye yorumlanır. Hayatınızın değerini anlayacağınız ve radikal kararlar alacağınız bazı olaylar olabilir. Bazı şeylerin farkına vararak hayatınızda ciddi değişimler içerisine girebilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Tahsin ERGÜL dedi ki:

  Merhaba rüyada orman yolunda yörüyordum yolumun üstüne bir ağaç devrilmişti. Ağacın diğer tarafında Azrail A S mı yaşlı bir erkek suretinde gördöm bana baktı fakat Benimle hiç konuşmadı fakat çok korktum.

 2. Farida dedi ki:

  Merhaba ben ruyamda kotu birilerini yakalama operasyonunda gibiydim ama kendi evimoze gelmowdik bunu icin nedense.Sonra her sey kotuye gitdi bizim takim maglub oldu beni tutukladilar odada beklerken bir amca camdan bakib orada birinin oldugunu soyledi bamdim siyah giyinmiwdi yuzundede beyaz maske vardi elindede insanlari olduren su seyinden vardi galiba bende dedimki o Azrail.Sonra sesler gelmeye basladi herkesi oldurmuwdu bizim odada ben dahil bi kac kisi kalmiwdi.Ben Sehadet getirmeye basladim Allahdan ozur dilemeye masanin altindaydim sonra tam benim canimi alacakken ben sanki diger darafa firltildim.Sonra noldu ya diye konusduguni duydum benim canimi heniz almayacakmow.Ama her sey dunyamin sonu gibiydi.Bu arada onunla karsilasdigimoda yakisikli erkek suretindeydi ve takim elbisesi vardi.Sonra o diger odaya gecdi ve orada birisi vardı benuz olmemiwdi ben melegin yerine gecmiw gibiydim bir an amcanin bogazini tam kesecceken bir anda kendime geldim yapamam deyib disarincikdim sanki koca dunyada bir ben birde o vardi.Sonra sura uflendigini sandigim sesler gelmeye basladi bende bu her sey yasanarken dua ediyordum Allah yani.Cok korktum ama o deyilmiw.Sonra bir anda bahcede gordum kwndimi her sey bitmiw gibiydi ve o an uyandim.Bu ne anlama geliyor.

 3. Fatma dedi ki:

  Merhaba.sabaha karsi ruyamda oglumla konusuyordum birden kapidan beyaz sakalli beyaz elbiseli yasli bir adam gordum sonra ogluma diyorum azrail gelmis oglumda banane diyor.Sonra azrail bana diyor bu sefer iddayi ben kazandim lambalari kapatmamissin onun icin oleceksin bende azraile diyorum ben senle iddaya girmedim ben olmek istemiyorum cocuklarim var bu seferde azrail mavi yuzlu kadin vardi yaninda.ruyamin ne anlama geldini yazarsaniz cok memnun olurum.

 4. Murat dedi ki:

  Merhaba ben babamın öleceğine yakın bir rüya gördüm. Babam hasta olmasına rağmen tanımadığım iki insanın arasında ayakta duruyor.Baba iyileşmiş sin diyorum evet ben iyiyim merak etme diyor ben bir tuhaflık seziyorum yanındakilere küfür ediyor Ken hepsi Yok oldu

 5. Güler dedi ki:

  Rüyamda azraili gelmiş görüyorum biri babamın odasında babama bakıyor ben korkuyorum yan odadayım bir tane daha var oda benim odanın kapısında bana sakin ol korkma babana bakıyor diyor daha sonra babama bakan azrail benim odaya doğru geliyor ben korkup yatıyorum yattığım yerden bakıyorum napıyor diye benim kapının üst kısmını elliyor daha sonra gidiyor diger kapıda bekleyen yine korkma gitti diyor bu rüyam neyin habercisi olabilir??

 6. Medine dedi ki:

  Merhaba. Ben rüyamda kaçırılıyodum 2 kız tarafından sonra kurtuluyodum bı grupla karşılaşıyorum kız erkek karışık beni güvenli bir yere götürmelerini istiyodum bir eve gidiyoduk herkes uyudu bende uyudum koltukta yatıyodum onlar yerde yatiyodu sabah oldu ben uyandım camda Azrail bana bakıyordu kafa tarafı siyahtı yüzü yoktu siyahtı alt tarafı bulut gibi beyaz ve parça parça elinde bişey vardı unuttum arkadaşları uyandırmaya çalışıyom uyanmiyolardi sonra bende oturdum yere şahadet getirdim sonra kendimi bıraktım ruhum çıktı sonra geri geldi vücuduma azrail hala orda duruyordu sonra uyandım bunun anlamı nedir

 7. Dml dedi ki:

  Merhaba , Ben rüyamda kız kardeşimin yeni kurulan evindeydim bir kanepenin üzerine uzanıyorum ilk önce sonra pencere açık onu farkediyorum pencereye doğru gidiyorum ve dışarı bakarken bir evin çatısında azrail a.s görüyorum onu çağırıyorum ilk başta gelmiyor sonra tam ben içeri giderken havadan süzülerek geliyor ve benim sağ omzuma konuyor rüyam orda bitiyor yorumlayabilirseniz çok sevinirim

 8. Fundamsl dedi ki:

  Merhabalar ben rüyamda Kızımın evinde damadımla beraber otururken birden kapı çaldı ve damadım önde ben arkasında kapıya yöneldiğimizde kapı kendi kendine açıldı ve kapıda Azrail iri yarı yapılı bir erkek olarak dikiliyordu. Damadım simsiyah giyinmişti ve o anda suratında tarifsiz bir korku gördüm. Yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya ailenize gelecek iyi haberlere, sağlık sıhhate yorumlanır.

 9. Figen dedi ki:

  merhaba ben rüyamda insan kılığına girmiş azrail gördüm erkekti ve rahmetlinin başımda duruyodu onunla birlikte gitti

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kötü birinin niyetini anlamaya yorumlanır.

 10. doğukan dedi ki:

  Merhabalar..Rüyamda yatağımda yatarken doğruldum ve camda atatürkü gördüm cildi canlı ve ışıltılı idi ona doğru yaklaştım ve yanımda birisi atatürkü göstererek hiddetli bir ses tonu ile işte senin ecelin işte senin azrailin diye söylendi.Hafif ürpererek uyandım.Nedir bunun anlamı..Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya önemli bir başarıya ulaşmaya yorumlanır.

 11. Furkan dedi ki:

  Ben rüyamda lavabodaydım ve bi anda yanımda insan kılığında siyah ve koyu gri giyinmiş birisi belirdi.içime Azrail olduğu hissi geldi ve ben kapıyı açmaya çalıştım ama açamadım sonra yere düştüm ama nasıl düştüm bilmiyorum sonra bana Arapça bir şeyler söyledi anlamadım ama içimdenbir his işte geldim gördün mü bak dedi gibi geliyordu ve kaşları çatık sinirliydi sesi yoktu ama ağzını okuyarak şehadeti getirmemi istediğini anladım şehadet getirirken uyandım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sağlık sıhhate ve kötü kimselerden uzak durmaya yorumlanır.

 12. eda dedi ki:

  merhaba ben rüyamda dışarıdaydım kıyamet oluyor gibiydi azraili görüyordum erkekti ve beyaz giymişti ve ortalıkta geziyordu ben korkarak ona gidiyordum o bana dönüp sana gelelim şimdi sen iki büyük günah işledin senin ölümün farklı mı olcak cennete giremez misin gibi bişe dedi orayı tam hatırlamıyorum ama ben tövbe ediyorum tüm günahlarından diyordum ayaklarına kapanıyordum ne olur affedin beni diyordum sonra uyandım

  1. eda dedi ki:

   bide ilk yüzünü gördüğümde hafif gülümsüyor du ve yaşlıydı biraz sureti

  2. admin dedi ki:

   Bu rüya sağlık sıhhate ve zorlukları aşmaya, mahkemeniz varsa adalete yorumlanır.

 13. Prag dedi ki:

  Ben Azrail’i yaşlı ve bakımsız bir kadın kılığında gördüm. Bir mağazanın önündeyim ve Azrail mağaza sahibi kadını çağırıyor. İki kez falan çağırdı onu ama kadın gelmedi. Rüyamda korkmadım ama uyandıktan sonra tedirgin oldum açıkçası. Anlamını merak ediyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kötü niyetli birinin gerçek yüzünü görmeye yorumlanır.

 14. akın dedi ki:

  ben babamla otururken adının azrail olduğunu söyleyip karşımızdakilerin kulağına birşeyler fısıldadı bu neye yorumlanabilir acaba

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hasta birinin iyileşmesine yorumlanır.

 15. İlhan dedi ki:

  Merhaba, ben yattarken birden gök yüzünde bembeyaz uçarken Azraili goruyorum. Sonra oda bana bakıyor ama yüzünde hiç bir hissiyat belli olmuyor sonra bana doğru gelmeye başlıyor, ben öleceğimi sanıp bayağı geriliyorum ama çok yaklaşınca beyaz olduğu için bir tebessüm ediyorum kendi kendime ve sonra içime giriyor biraz ferahliyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sağlık sıhhate ve zor günleri atlatmaya yorumlanır.

 16. Ayşegül dedi ki:

  Merhaba bugun ruyamda azraili gordum ama şu şekılde ben yatıyorum odamda oda yatagın ayka kısmında simsiyah bir sekilde ve tek gozu var dıgerını goremedım bana bakıyor ben bunu goruyorum ordan canımı almaya başlıyorve ben korkuyla besmelenın yarısını getırıyorum ve o an uyandım ama sankı bedenımden ruhum çıktı bunu hıssettım çokda korktum korkarak uyandım hatta yorumlayanılırmısınız tesekkürler

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sevdikleriniz ile aranızdaki sorunları çözmek ve hataların telafisine yorumlanır.

 17. Nurcan dedi ki:

  Meraba rüyamda sabah ezani okunurken dua ediyordum ve karşı çatılarda krem renkli biri vardı içime azrail oldugunu dogdu ve elimde yanımda elime bak karşıda diyorum o gormu yor daha sonra azrail el uzatıyor ve gitmiyorum o geliyor eltimin bogazini tuttu canını alayım mi der gibi bana yönünü dönecek diye çok korktum ve eltimin bıraktı bana dondu ve bn ellerimle cirpinmaya başladım dokunmasin diye daha sonra bn namaz kilham ibadet edecem derken cirpinarak lailahe illallah derkebuyandım ve gercekten ezan okunuyordu lünden cvb atin

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya büyük bir sıkıntıdan kurtulmaya, üzüntülerin bitmesine yorumlanır.

 18. Ayse nur dedi ki:

  Iyi günler ben rüyamda birşeylerden kaçarken kardeşimle birlikte azrailin saklandigimiz odaya girdiğini gördüm kapı arasından geçti simsiyahtı daha sonra kardeşim banyoya koştu demek ki öleceğiz gusül alalım dedi daha sonra bende banyo kapısının önüne doğru giderken azrail bembeyaz giymiş güler yüzlü ve şevkatle bakan 3 4 tane kadın şeklinde geldi kadınlardan birine bakıp ölecek miyim dedim gülümseyerek evet anlamında kafasını salladı o zaman abdest alıyım bende dediğimde üzgünüm zamanın doldu önceden almalıydın der gibi kafasının yana salladı ama aslında hiç konuşmadı sadece yüz ifadesinden benim için üzüldüğü belliydi orta yaşlı bi kadın halindeydi anlamı nedir acaba lütfen yorumlar mısınız?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya korku ve endişelerden kurtulmak, ailenizin de desteği ile başarıya yorumlanır.

  2. dilan doğan dedi ki:

   Merhabalar ben rüyamda yegenimle uykudan yeni uyanmştm yanımda uyumuştu uyanmıştk ama daha yataktan çıkmamıştk sonra pencerenin yanında bi gölge beliriyodu benim içime direk azrail gölgesi düşüncesi doguyodu. Sonra o gölge hareket etmeye başlayıp bi süre sonra kayboluyodu tabi ben o an çok korkuyorum falan. Sonra yenime odadan çıkalım diyodum ve dolabın kapagi açık zaten kapağın arkasından halam çıkıyodu yani azrail halamin kılığına girmişti bana doğru yaklaşıyodu Yenim odadan oğlumu alıp çıkıyodu ben çıkmaya çalışyodum ama ckamiyodum sinra yere düştüm azrail yani halam bana doğru geldi ben Hayır şimdi ölemem benim günahlarm var falan diyodum bacaklarımdan tutuyodu ve bacaklarım kitleniyodu direnmeye çalışıyorum o esnada uyandım yorumlarmsnz lütfen .

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya evinizde küslük ve dertten kurtulmaya, zor günleri geride bırakmaya yorumlanır.

 19. ahmed dedi ki:

  meraba ruyamda azrail eve galdini gordum ve çok korktum

 20. ahmed dedi ki:

  meraba ruyamda azrail eve galdine ve çok korktum

 21. ahmed dedi ki:

  merba . ruyamda azrail eve gakidi ve çok korktum

  1. admin dedi ki:

   Evde hasta biri varsa şifa bulmasına yorumlanır.

 22. Hale dedi ki:

  Rüyamda yatakta yatıyorum Azrail ayak ucumda bekliyor beni almaya gelmiş. Yalvarıyorum daha erken diye dua okudum gitmedi sonra ayağımdan asılmaya başladı kuvvetli bir şekilde karşı koydum ve kayboldu ortadan. Uyandığım zaman ayağımın altı gerçekten acıyordu.

  1. admin dedi ki:

   Sağlık sıhhate, sıkıntıdan kurtulmaya yorumlanır.

 23. Mehmet selam dedi ki:

  Ben bir topluluğun içindeyim etrafı camekan ile kapalı Azrail rüyamda genç bir erkek beyaz elbiseli sandalyenin üstünde oturuyor hayırdır niye geldin dedim cevap yok. Benim ruhumu mu almaya geldin dedim yok dedi git dediler geldim dedi sonra onu dışarda olana ve içerde olanlara göstermek istedim. Onu elimle gösteriyorum bu Azrail diye bağırdım herkes ondan haberdar olsun diye .boğazım sıkıldı (elleriyle değil öyle bir his )onu etrafa aşikar edilmesini istemedi ondan korkmuyordum sanki arkadaşımdı

  1. admin dedi ki:

   Temiz bir haber almak ve sağlık sıhhate, mutlu olmaya yorumlanır.

 24. Seyahat dedi ki:

  Ruya icinde ruya gormek ne demek

  1. admin dedi ki:

   Bazı olayların etkisinden kurtulmaya yorumlanır.

 25. Seyma dedi ki:

  Ruya icinde ruya gordum ruyamda azrail arkamdaydı sanki canimi alacakti korktum siyah giyinmisti sonra kendime ruya goruyordun dedim uyandim baska seyler gordum ve gercekten uayndim

  1. Gggg dedi ki:

   Uzun omure

   1. ahmed dedi ki:

    ruyanda azrail eve galdni gordum ve çok korktum

    1. Nurcan dedi ki:

     Meraba rüyamda sabah ezani okunurken dua ediyordum ve karşı çatılarda krem renkli biri vardı içime azrail oldugunu dogdu ve elimde yanımda elime bak karşıda diyorum o gormu yor daha sonra azrail el uzatıyor ve gitmiyorum o geliyor eltimin bogazini tuttu canını alayım mi der gibi bana yönünü dönecek diye çok korktum ve eltimin bıraktı bana dondu ve bn ellerimle cirpinmaya başladım dokunmasin diye daha sonra bn namaz kilham ibadet edecem derken cirpinarak uyandım ve gercekten ezan okunuyordu lünden cvb atin

  2. admin dedi ki:

   Korkuların geçmişte kalması ve rahat etmeye, sağlığa yorumlanır.

 26. Kübra dedi ki:

  Mrb ben ruyamda bahceye kaysi kopartmaya gidiyordum birden kapiyi actigimda bir adama karsima cikti korktum yabanci biri sandimm ben kapiyi kapatirken adam zorla kapiyi acti beni yere uzandirdi ve dua okudu ben o anada azrail oldugunu anladim ve kelimei sehadetgetirdim lutfen bunun anlami ne cvplarmisiniz tsk

  1. admin dedi ki:

   İç sıkıntılardan kurtulmaya ve sağlık sıhhat içinde olmaya yorumlanır.

 27. Meryem dedi ki:

  Merhaba.men ruyamda yanimda oturan bir kadinin aniden Azrail oldugunu gordum siyah elbise giymiwdi ofkeli bir sekilde agzima tokat atdi ben ise ona tamam susdu diyerek yalvardim anlami ne cvblarsaniz sevinirim. tskler

  1. admin dedi ki:

   Yeni işler başarmak ve biten şeylerin ardından yeni başlangıçlara yorumlanır.

DMCA.com Protection Status