Rüyada Birini Diri Diri Gömmek

Rüyada birinin diri diri gömülmesi görmek, uzun bir hayat sürmek olarak yorumlanır. Eğer sağlık sorunlarınız varsa, sağlık ve sıhhate erişebilirsiniz. Sevdikleriniz ile uzun yıllar bir arada güzel bir yaşantınız olabilir. Rüyada birini canlı canlı toprağa gömmek, birine yardım etmek ve ona iyilik yapmak anlamına gelir. Bu kişiye yapacağınız iyilik ile birlikte ondan her daim hayır duası alabilirsiniz. Sürekli sizi güzel duygular ile anar, sizden çok güzel sözler ve dua ile bahseder. Bu kişi aileden biri olabilir ve onun hayatına öneminiz fazla olabilir.

Rüyada birinin kendini diri diri gömmesi, kendi seçimlerinizden pişman olmamak ve doğru olanı yapmak demektir. Kendi hayrınıza yapacağınız işler size başarı ve mutluluk getirir. Kötü alışkanlıklardan da vazgeçebilirsiniz. Rüyada birinin ölmeden gömüldüğünü görmek, sorunlardan kurtularak rahat bir nefes alacağınıza yorumlanır. Sıkıntıları tamamen geride bırakabilirsiniz.

Rüyada Birini Diri Diri Mezara Gömmek

İyilik sever biri olduğunuza ve başkalarına şu günlerde yapacağınız iyiliklerin sizi de manevi yönden güçlendirmesi anlamına gelir. Kendiniz ve sevdikleriniz için yapacağınız güzellikler manevi duygularınızı artırabilir. Rüyada canlı birini mezara koymak, tanıdığınız biriyse bu kişi ile yardımlaşma içerisinde olmak demektir. Birbirinize destek verebilirsiniz.

Rüyada Çocuğunu Diri Diri Gömmek

Çocuklarınızın sağlık ve sıhhatinin yerinde olmasına, onlara güzel olanaklar sunmak, iyi bir ebeveyn olmak demektir. Çocuklarınızın geleceği için uğraşlarınız sonuç verir. Onlar için verdiğiniz emekler boşa gitmez.

Rüyada Kardeşini Diri Diri Gömmek

Kardeşler arasında birlik ve beraberlik olmasına, eğer kardeşinizin bir problemi varsa ona yardım etmeye yorumlanır. Kardeşiniz size bol bol dua edebilir. Ona yapacağınız bir iyilik sayesinde onun içinde bulunduğu zor bir durumdan kurtulmasında sizin payınız yüksek olabilir.

Rüyada Birini Diri Diri Gömmek

Düşmanlarınızın size zararının dokunmamasına, sizi huzursuz etmek ve moralinizi bozmaya çalışan kişilerin bu emellerine ulaşamamasına yorumlanır. Kendi çıkarı için sizinle dostluk kuran kişiler varsa da maskeleri düşer, gerçek dostluklar ortaya çıkar.

Rüyada Canlı Bebek Gömüldüğünü Görmek

Bazı hayallerinizden vazgeçerek yeni hayaller peşinde koşmak, taze heyecanlar yaşamak anlamına gelir. Örneğin yeni duygular tadabilir, yepyeni sevinçler yaşayabilirsiniz. Eğer kalbiniz boşsa da hayatınıza biri girebilir. Bu kişi ile yepyeni heyecanlar tadabilir, hayatınızı onunla birleştirmek isteyebilirsiniz.

Rüyada Birini Diri Diri Gömmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, hayatın değerini anlamak ve güzel bir hayat sürmek anlamına gelir. Bazı hataları telafi edebilir, daha dolu dolu hayatınızı yaşayabilirsiniz. Artık sıkıntılar geride kalır, karamsar ruh halinden kurtularak kötü duyguları gömebilir, geleceğe umut ile bakabilirsiniz. Sizin umutlarınızın artmasında hayatınıza giren birinin de payı olabilir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Sibel dedi ki:

  Rüyamda cenaze töreni vardı tüm yakınlar oradaydı üç mezar açılmıştı mezarlardan ikisine iki akşamı yerleştireceklerdi diğer mezar kimindi bilmiyorum ama amcalarım diriydi onları iğneyle öldürdüler babam ben çok ağlıyorduk babam önüme geçip görmemi engellemeye çalıştı ve amcalarım gömüldü diğer mezar da kapatıldı cenazede tüm akrabalar vardı

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iç sıkıntıdan sorunlardan kurtulmaya yorumlanır.

  2. Tülay bodur dedi ki:

   Rüyada uyuyan çocuğu aileile mezara koymak ve sessiz ce ağlamak

 2. Fatma dedi ki:

  Rüyamda teyzemin kızı gömülmek istiyordu diri diri sanki dinen böyle bir şey varmış normal karşılanan bir şey gibiydi biraz ikma etmeye çalışıyordu akrabalarm ama ömrünün geri kalanında günah işlemek istemediği için kararlıydı ben hakkını helal etmesini istiyordum ama bana hakkını helal etmiyordu ve içten içe çok üzüldüm rüyada.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya derdi kederi olan birinin sizinle paylaşmasına yorumlanır.

 3. Özkan dedi ki:

  Rüyamda kısa süreli canlı bi sekilde gömülmek icin kendi mezarımı yanımdaki annem halam ablam gibi birkac kisi ile kazmaya basliyorduk. Geçici ve ölmeden gömülecegim icin ben buraya canli nasil girerim diyorum ve bana ölüm kacınılmaz gercektir diye cvp geliyor

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya dert tasadan kurtulmaya yorumlanır.

 4. Sevil dedi ki:

  Rüyamda babam beni istemeyerek canli canli görmüyordu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hastalıktan kurtulmaya yorumlanır.

 5. Şeyma dedi ki:

  Rüyamda oğlumu ve kuzenimi diri diri gömüyorduk sonra ben oğlumu geri çıkardım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya dert tasanın bitmesine yorumlanır.

 6. Sevda dedi ki:

  Rüyamda kaynanamı diri diri evimizin balkonuna gömüyorduk. Kendi istediği için gömüyorduk. Mezar taşı da yapmıştık

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya ev içi bir sorunun bitmesine yorumlanır.

 7. Çağla yılmaz dedi ki:

  Toplu mezar gördüm ve insanları kefenleyip canlı bı şekilde mezara koydular bı kaç kişi ordan kaçmaya çalıştı

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sağlık şifa bulmaya yorumlanır.

 8. esin dedi ki:

  ruyamda 2 tanimadigim adam bahcemizde. 2 kisi tarafindan gömülüyordu onlarda hic itiraz etmeden kabul ettiler gomulmeyi. bende onlarin yaninda sadece seyrediyordum gomulmelerini. onlari duz bir sekilde degil dik bir sekilde gomduler.

  1. admin dedi ki:

   Evinize gelecek olan hayırlı misafire yorumlanır.

 9. Yasemin dedi ki:

  Rüyamda bahçeye abim ve ben babamı gömüyorduk. Babam diriydi ve o gömülmek istiyordu. Annem kızdı bize babamı çıkardık oda hayır ben gömülmek istiyorum dedi tekrar gömdük abimle.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aile içinde kırgınlık ve kaygıların bitmesine yorumlanır.

 10. Gülbahar dedi ki:

  Bi tane mezar açmışlar ama bu mezarlık kendi odamda yani gömücekleri kisiyi bnim odama gömüyorlar ve hani bu kişi canlı ölmemiş hatta arada elimi falan tutuyor ve mezarlığada put gibi koyuyorlar yani ayakta gomuluyo ve hani hoca var dualar falan okunuyor ayakta gomulmesinin sebebide öldüğünde yere düşsün diyeymis rüyadan baya etkilendim korkuyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sıkıntıdan tasadan uzak kalmaya, zorlukları aşmaya yorumlanır.

 11. Canan dedi ki:

  Rüyamda gece gibi karanlıkta evimizin yanındaki geniş tarlamıza yetkili kişilerin yüzlerce kişiyi kıyafetleriyle diri diri gömdügünü gördüm. Babama sorduğumda ben vaktinde burayı devlet kullanabilsin diye izin vermiştim dedi.Ama gömdükleri kişilerin kolu bacağı dışarda kalmıştı ve dehset vericiydi.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya ev içinde dert tasanın bitmesine, iyi habere yorumlanır.

 12. Gülay dedi ki:

  Hayirli gunler rüyamda karanlık biryerde büyükce bir cukur kazılmış kiz bebek ve tanımadığım bir adam vardı bi anda bebegi çukura attı hasta o dedi b3nde hemen alıp ben bakarım diyip çukurdan çıkardım

 13. Gülay dedi ki:

  Hayirli gunler rüyamda karanlık biryerde büyükce bir cukur kazılmış kiz b3b3k be tanımadığım bir adam vardı bi anda bebegi çukura attı hasta o dedi b3nde hemen alıp b3n bakarım diyip çukurdan çıkardım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya belirsizliklerin bitmesine, müjdeli habere yorumlanır.

 14. Mahmut dedi ki:

  Slm dün gece ruyamde iki öz amca oğlu dualarla diridiri mezare gömuyordum ) ama onlarin rızaside vardı

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizi üzen birinin pişmanlık duymasına yorumlanır.

 15. Derya ♥️♥️♥️♥️ dedi ki:

  Rüyamda eltimin diri diri ölmüş annesinin mezarina gömülmek onunla konuşmak istediğini ve bunun için tabutla birlikte gömüldüğününu gördüm ama ben buna razı olmadim çünkü çocuklari vardı esimle birlikte gidip onu mezardan çıkardım bu ne anlama geliyor acaba?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya size karşı bir haksızlığın bitmesine yorumlanır.

 16. Derya dedi ki:

  Merhaba rüyamda mezarlıktaydım sırayla ölüleri getirip gömüyorlardı en son bi amca geldi herkes begaz giyinmişti amcaya sabah öleceksin amca ölmüş olacaksın diyip diri diri gömdüler amca gözüme toprak gelmesin dedi girdi mezara öyle çok etkilendim ne anlama geliyor acaba

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hane içinde hasta birileri varsa şifa bulmalarına yorumlanır.

 17. Cemal Erdi Üstündağ dedi ki:

  Merhaba , dün gece rüyamda babam kendi kendini görmüyordu ancak 3 mezar vardı önce onların üstünü kapattı sonra keni üstünü kapattı ancak şöyle bir detay var toprak degildi üstünü yarı kul yarı taş ile kapatıyordu en son kollarını flan ben kapattım neden böyle yaptığını sordum tam taşların altından elini kaldırıyordu dur baba dedim ve son olarak elini dizime koyacagim mi batiracagim mi ne dedi (kendi dizinden bahsediyor) ve öylece elini taşların altinda dizine batırıp kaldı ben ağlamaya flan başladım ve rüya bitti . Bu rüyayı yorumlar mısınız 😇

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya, hasta birinin iyileşmesine, sıkıntıların bitmesine yorumlanır.

 18. Ceyhun Berk Vural dedi ki:

  Selamun aleyküm . Ben dün gece rüyamda bir bebegi kabre koyuyorduk ama amacımız onu gömmek değildi . Kabrin üstüne koyduk ayaklarına biraz toprak attık bebek ağlıyordu. Kabrin yanında kadin ve erkeklerde bulunuyordu bebeğin uzerine beyaz bir çarşaf gerdik sonra beyaz bir ışık oldu ve bebek bu kabirden yükselip bu çarşafı gerdirdi bi anda bebek kayboldu . Sonra bebeği bulmak için bir kapıyı avçtım annemle bizim evin yatak odasıymış hemen kapattım oldukca korkuç oldugu için ben herhangi birşey görmedim fakat rüyada öyle hissettim. Hayır olur İnşallah bu rüyam neye alamettir . Şimdiden allah razı olsun.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya ukde kalan istek ve planlarınız için yeniden heyecan duymak, yarım kalan bir hayalin gerçekleşmesine yorumlanır.

 19. F dedi ki:

  Rüyamda annemle babam kötü bir kadını diri dri gömmeye çalışıyorlardı bende izliyordum kadın çukurun içinde durmadan konuşuyordu siz öyle bir insanlar degilsiniz çıkarın beni burdan gibisinden sonra annemler pişman olup kadını geri çıkardılar geri çıkardıkları için ben çok üzülmüştüm yanımda teyzem de vardı kanser hastası ve kadını çıkardıktan sonra teyzem midesinin bulandıgını ve o kadından dolayı oldugunu söyledi

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yalanları gizli saklı şeyleri öğrenmeye yorumlanır.

 20. Mst dedi ki:

  Rüyamda 3 iş arkadaşımı diri diri mezara gömüyorum. Hiç şikayet etmiyorlar. Tamam hadi gömün diyorlar. Gömdükten yarım saat sonra pişman oluyorum ve mezarı acele ede ede açıyorum. Mezarı açarken de sesleniyorum. “Ölmedin iyisin değil mi? “ diye. O da “yok iyiyim” deyince çok seviniyorum. Mezarı tamamen açınca ve canlı olarak gördüğümde “ Allahıma şükürler olsun” diyorum. böyle bir rüya ne anlama geliyor?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iş hayatında yeni bir düzene yorumlanır.

 21. Sıla dedi ki:

  Merhaba Rüyamda öncelikle babaannemlerin evinin önüne geliyorum ve bakıyorum ki bi hazırlık var. Sanırsın düğün hazırlığı. Herkes düğüne hazırlanır gibi telaşta.bir ev boşaltılıyor ve eşyaların konulduğu araba bizim arabamız ve o arabanın önünde bi polis bu işi denetliyor. Sonra bakıyorum ki bu aslında düğün değil cenaze töreniymiş. Halam karşıdan geliyor arkasında büyük bir kalabalığı alarak. Mezara girecek kişi oymuş. Suratında tatlı bir hüzün var ama aynı zamanda çektiği sıkıntılardan da kurtulacağı için mutlu. Güya halam amansız bi hastalıkla uğraşıyormuşta kurtulcakmış falan filan.. Sonra ben o cenaze topluluğuna bağırarak diyorum ki bu kadın diri böyle gömülmez. Herkes bi yandan üstüme geliyor. Herkesin elinde çatal var. Halamında elinde çatal var. Bana diyorki bu çatalı göğsüme batırdıklarında ben ölücem hasta olan herkese bu yapılır. Sende hasta olsaydın sana da yaparlardı diyor. Bende bu işi kabul etmiyorum. Canı veren Allah alanda Allah siz yanlış yapıyorsunuz bu kadar insanda bu yanlışa doğruymuş gibi yaklaşıyor diyorum kızıyorum. Sonra ordan kaçıyorum ama halam ve bir iki kişi peşime düşüp zorla beni o cenaze törenine götürüyorlar. Halam kendini öldürtüp mezara giriyor. Bi ton mal insanda seviniyor falan filan işte… Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birinin size yaptığı haksızlıktan dolay pişman olmasına, hanede hasta birinin iyileşmesine yorumlanır.

 22. Yasemin dedi ki:

  Ben rüyamda birini öldürüyorum is yerimden tanıdık biri bu ama önce öylece bırakıyorum beni hapse atarlar korkusuyla bir iki kişinin yardımıyla o alandan uzaklaşıyorum korkuyla tabut görüyorum sonra mahalleye dönüyorum minibüse biniyorum tanimadigim insanlar var daha sonra mahallede bana deniliyoki ölmedi o alla alla diyom cidden ölmedimi şimdi seviniyorum arkasına çocukluğumuzun bir arada geçtiği bi tanıdıkmıs o meğerse ve canlı olarak görüyorum annesi babası bunu gömüyor toprak atıyor üzerine ama mezarda değil asma bir şey var koca bi salıncak gibi orda annesi bunun üzerine toprak atıyor oğlumda yarı bedeni toprak kapalı olan yaşayan ölü bu tanıdığın üzerine su döküyor sonra annesi babası benimle geliyor öylede uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya ağır laflar söyleyen ve üüzen birinin çok pişman olacağına yorumlanır.

 23. Reyhan reyhan dedi ki:

  Rüyamda amcamın eşi ben çok hastayım ölüyorum dedi’ onu mezara koyuyolardı dedimki daha ölmemiş niye gömmüyorsunuz . ölecek dediler o kadar zayıflamıştıki sadece kemik kalmıştı mezara koydular . üstüne toprağı ben atıyordum ve uyandım.😕

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya ailede hasta birinin şifa bulmasına yorumlanır.

 24. Ufuk dedi ki:

  Ruyamda hastaneye gittik tanıdığım bir abim vardı doktor dediki bu öldü ama yaşıyor kendisi 1 ay ömrü var dedi 1 ay ömrünü toprak ta geçirecek dedi yani gömün dedi canlı canli

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya büyük bir sıkıntının sona ermesine yorumlanır.

 25. PINAR ERASLAN dedi ki:

  Rüyamda bir erkek çocuğu dünyaya getirmişim evdeyiz annem ve arkadaşı var annem ısrarla onu bahçeye gömmek istiyor ilkinde elinden alıp ağlayıp yalvarıyorum bebek ÇIPLAK oda ağlıyor 2.sinde kurtaramıyorum ve bahçeye gömüyor

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya zenginliğe, evinize yüklü para girmesine yorumlanır.

 26. battalcergiz dedi ki:

  rüyamda karımı diri diri gömdük kalabalıktı ama sadece babamı eşimi ve kendimi hatırlıyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kötü niyetli birinden uzak durmaya yorumlanır.

 27. Hakan dedi ki:

  Rüyamda gerçek hayatta tanımadığım bir kaç insanla birlikte, düşmanım olduğunu düşündüğüm ve yine gerçek hayatta tanımadığım ama rüyada adı Altay olan birisine tuzak kuruyor ve gömüyorduk. Ne kadar ilk başta öldüğünü düşünsek de adam konuşmaya başlayınca aslında hala canlı olduğunu anlamıştık ancak yine de gömmeye devam ettik.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir iş ortamına girmek, şansın açılmasına yorumlanır.

 28. Ahmet dedi ki:

  Admin Rüyada kaynım hapse girdi ve gerçekten de girdi ve onun kurtuluşu için birinin ölmesi gerekiyordu ve kaynanamı diri diri kendi isteğiyle kefenleyip gömdük ama o sırada kafası açıktı ardından zaten uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir haber alınmasına yorumlanır.

 29. Ferhat dedi ki:

  Rüyamda 9 yaşında daki yeğenimi diri diri gömüyorlardi hava soğuktu ve çıplaktı üşüyordu bana bakıyordu gömmüşler ve ben uyandim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kırgın olduğunuz biri varsa affetmeye yorumlanır.

 30. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda ablamın hastalıktan öleceğini öğreniyoruz sonra babam onu gömüyo ama dik bi şekilde kafası dışarda kalıyo bizimle konuşuyo vedalaşıyoruz babam kafasına da toprak atıyo..sonra ben baba neden gömdük daha ölmediki günah değilmi diyorum ve uyanıyorum

  1. admin dedi ki:

   u rüya aile içinde dertli birinin dertlerinden kurtulmasına yorumlanır.

 31. yusuf dedi ki:

  Admin selamlar rüyamda babamı diri diri gömdük ama şöyle bişey kafa kısmı açıkta ve gömdükten sonra bizimle konuşuyordu. Ama kendi isteğiyle gömdük ve orada olamak istiyor gibiydi. Daha sonra baya bir pişman oldum böyle bir şey yaptım diye o esnada uykum bozuldu zaten.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kötü karamsar düşüncelerden kurtulmaya ve temiz haber almaya yorumlanır.

 32. esra dedi ki:

  Rüyamda yiğenimi diri diri toprağa gömuyorlardı bende onu onlardan alip kacıyordum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aile içi dertlerden kurtulmaya yorumlanır.

   1. Osman dedi ki:

    Çok sevdiğim bir arkadaşım rüyasında birisinin talimatıyla beni diri diri toprağa gömmüş bende hoş karşılamışım beni gömdukten sonra 15dk sonra geri gelmis ve beni gömdüğü yerden çıkartmış… Bu rüya ne anlama gelmektedir…

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya uzun sıhhatli ömre yorumlanır.

    2. Zeynep dedi ki:

     Rüyamda ablamın hastalığı varmiş ölüceğini öğreniyoruz babam onu gömüyo ama dik bi şekilde kafası dışarda kalıyo bizimle konuşuyo sonra vedalasıyoruz, babam gömüyo sonra ben baba neden gömdük daha ölmedi günah değilmi diyorum ve uyanıyorum..

 33. Z dedi ki:

  Rüyamda bir askeri, komutanı ile beraber gözlerini bağlayıp kafasını mantar tıpadan yapılma bir kutuya koyup çamurla sıvalayıp gömdük. Devamında aslında askerin canlı olduğunu öğrendim. Komutanı ise sıkıntılı bir ifade ile şanslı ise 45 günden önce ölür dedi.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iş hayatında yükselmeye yorumlanır.

   1. Rabia dedi ki:

    Merhabalar. Rüyamın ne anlama geldiği konusunda sizlerden yorum bekliyorum çok etkilendim. İki tane kız yeğenim var.yaşları 10 ve 7. Rüyamda doktor onların bir hastalığı olduğunu bu yüzden de diri diri gömülmeleri gerektiğini söylüyordu. Elimizden hiçbir şey gelmedi. Çocukları güzelce giydirip sarılıyor vedalaşıyorduk. İkisini de mezarın içinde gördüm üzerlerine bir kürek toprak atıldığını gördüm sonrasını görmedim. Ne anlama geliyor sizce

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya küs olduğunuz biri varsa affetmeye yorumlanır.

 34. Yeşim dedi ki:

  Rüyamda ölen dedem dunyaya gelmiş ve anneannemi diri diri gömdu.neden gomdun dedigimde ölmenin nasil bisey oldugunu anlasin diye gomdum dedi.bende tamam artik anlamistir cikar geri dedim tekrar kazmaya basladi orda uyandim.Anlami nedir?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birine yapılan haksızlığı önlemeye yorumlanır.

 35. Kadriye dedi ki:

  Rüyamda babamı gömüyorduk diri diri bir sürü kişi vardı yanımızda. Hasta da değildi sadece gömüyorduk. 2 gün sonra pişman olduk keşke kendisi öldükten sonra gömseydik diye. Sonra mezardan çıkardık yaşıyordu. Tabiri nedir acaba??

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hanede hasta biri varsa iyileşmesine, sıkıntıların bitmesine yorumlanır.

  2. Eser dedi ki:

   Rüyamda üç mezar başında bekliyordum sonra üç kişi kefene sarılmış halde mezar başına getirildi yalnız hareket ediyorlardı biri beni gömün mezarda ölürüm dedi ama gömülmediler.

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya içinizde ukde kalan şeylerin gerçekleşmesine yorumlanır.

   2. Gamze dedi ki:

    Ruyamda abim hastaymis kalabalik bi ortam vardi ve yavas yavas toprak oluyordu kimse gommedi canli bir sekilde ve bende ellerimde toprağı açmaya calisiyordum

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya hanede hasta biri varsa şifa bulmasına yorumlanır.

 36. Mehmet dedi ki:

  Anneannemi rüyamda diri diri evindibine tepesi asa gelecek şekilde bicukura gömdümü gördüm rüyada

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birine verilen sözü tutmak ve küslüğün bitmeisne yorumlanır.

   1. Esıla dedi ki:

    Ruyada kızım ölecekmiş o yuzden canli canlı mezara gommek istediler ben vermedim ölünce gömeriz diye acaba anlamı nedır

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya ev içinde sıkıntıların bitmesine yorumlanır.

 37. Semih dedi ki:

  Ben babam ve arkadasım mezarlıga gidiyoruz ben babamı canlı canlı defnediyorum mezarlıktan cıkıyorum eve gidiyorum ben babamı nasıl canlı canlı defnederim ölmüştür o şimdi diyorum baya bı üzülüyorum kahveye cıkıyorum babam mezarlıktan cıkıp geliyor yanıma sen ölmedin mi diyorum hayır ölmedim yan mezara gecip ordan çıktım diyor sonra babam ortadan kayboluyor arkadasım o ruhuydu dıyor tekrar yanıma geliyor bak canlı işte diyorum… Ruyamın tabiri nedir acaba tabirinizi bekliyorum simdiden tesekkur ederım

  1. admin dedi ki:

   Hasta birinden hayırlı haberler almaya ve ev içi sıkıntıların çözülmesine yorumlanır.

   1. Alpagut dedi ki:

    Rüyamda kendimi savunmak için tanımadığım kişinin üzerine çarşaf benzeri bir örtüyle kapatıp bir sopayla vurarak öldürüyorum. Daha sonra kardeşiminde yardımıyla gömmek için topragi kaziyorum öldürdü gumu sandığım kişinin yanına gittiğimde hareket ettiğini görüyorum. Buna rağmen telaşla kişiyi ölmeden gömüyorum üzerini kapatıyorum.

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya size güvenen birinden destek almak ve iş hayatında borçların bitmesine yorumlanır.

 38. Ezel dedi ki:

  Rüyamda amcamın beni bir çukura koymak istediğini görüyordum. Çok ağlıyordum ben girmem oraya korkarım diye. Amcamda diyorki korkma ışıkta olacak.hemen çukura koyup çıkaracağım diyordu. Ama ben biliyordum amcam çukura koyup üstüme toprak atacak. Çok ağlıyordum kaçıyordum ordan. Diğer amcamın yanına gidip ağlayarak durumu anlatıp beni gömmelerine izin verme diyordum. Sonrasında ağlayarak uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Aile içerisinden bir konuda beklenen destek gelmeyebilir.

  2. Semih dedi ki:

   Babam ben ve arkadasım mezarlıga gidiyoruz ben babamı canlı canlı defnediyorum mezarlıktan cıkıyorum eve gidiyorum ben babamı nasıl canlı canlı defnederim babamı canlı defnederim ölmüştür o şimdi diyorum kahveye çıkıp oturuyorum babam mezarlıktan cıkıp geliyor yanıma sen ölmedin mi diyorum hayır ölmedim yan mezara gecip ordan çıktım diyor sonra babam ortadan kayboluyor arkadasım o ruhuydu dıyor tekrar yanıma geliyor bak canlı işte diyorum… Ruyamın anlamı nedir acaba tabirinizi bekliyorum simdiden tesekkur ederım

 39. Dilara dedi ki:

  Rahmetli babamı rüyamda gördüm. Çarşaf gibi bişeyle mezara taşıyorlardı babamı, bende yanında yürüyorum. Hastalığının son zamanları gibiydi, bana hakkını helal et kızım gidiyorum diyordu helal olsun baba dedim. Rüyamda güya insanları ölünce değil de ölmek üzereyken gömüyorlarmış çok etkilendim.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde küs kimseler varsa barışır, huzur ve bereket artar.

 40. Gmz dedi ki:

  Ruyamda arkadasim sevgilisini gomuyor o uyurken ve sevgilisinin kucaginda bi bebek var ikiside uyurken gomuluyorlar sonra arkadasim ustlerini toprakla orttukten sonra aglamaya basliyo ben niye gömdüm onlari diye. Cok korkuncTu

  1. admin dedi ki:

   Arkadaşınız sizinle dertleşebilir.

 41. Buket dedi ki:

  Mrblar ruyamda oglumu ve bazi diger cixuklari uyumasi icin ve daha sobra tekrar cikarmak maksadiyla mezara diri diri koyduk ve sobra cok uzuldum ve uyanirsa aglar diyerekten geri donup acmaya giderkwn uyandim..ve cok etkilwndim ve cok agladim ruyamdan dolayi…

  1. admin dedi ki:

   Borçlarınız varsa tez zamanda kapatmaya, zorlukları geride bırakmaya yorumlanır.

  2. Şasine dedi ki:

   Ruyamda tanimadigim biri beni mezara gömdu diri diri. Sonrasinda, ben diri diri gömmuyorum birini ama kim oldugunu bilmiyorum. 😮

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya yeni tanışacağınız birine iyilik yapmaya yorumlanır.

 42. Burak dedi ki:

  Rüyamda hiç tanımadığım iki insanı bizim caminin imamı diri diri gömdü neye yorumlanır

  1. admin dedi ki:

   Gizli yapılacak olan iyiliğe yorumlanır.

  2. hasan akpınar dedi ki:

   rüyamda eşim canlı canlı mezara giriyor.. neden diye sorguluyorum rüyamda.. hapis tarzı bir cezası var onu tamamlıyor diyor bana yanımdakiler. mezarın üstü kapalı yeşil koyu renk arası sanduka gibi.. türbe mezarları gibi sanki. hava alamaz diye endişe ediyorum. Eşimin sesimide duyuyorum bir raa, biriyle telefon konuşması yapıyor sanki..

   1. admin dedi ki:

    Sağlık sıhhate, sıkıntılardan kurtulmaya yorumlanır.

  3. hasan akpınar dedi ki:

   rüyamda eşim canlı canlı mezara giriyor.. neden diye sorguluyorum rüyamda.. hapis tarzı bir cezası var onu tamamlıyor diyor bana yanımdakiler. mezarın üstü kapalı yeşil koyu renk arası sanduka gibi.. türbe mezarları gibi sanki. hava alamaz diye endişe ediyorum. Eşimin sesimide duyuyorum bir raa, biriyle telefon konuşması yapıyor sanki..

 43. jamila dedi ki:

  rüyamda memleketimdeki evimin bahçesinde dolaşırken rüyamda küçük bir tane kabir ayagıma yakın gördüm küçük kabirin içinde yaşı dolmamış kız çocuk sesi gelyordu kız çocugunu diri diri mezara gömmüşdüler çocugun yaşı dolmamış dı ama konuşa bilyordu bana yardım edin beni diri diri mezara kodular kurtarın beni diyordu yaşı dolmamış kız çocugunu kabirden çıkardım çok üşyordu üzerini örtüp kucagıma aldım eve getirdim o sırada 2 nci ablamı o evde gördüm bebek ablamı görünce çok korkyordu aglamaya başladı biraz zaman geçdikden sorna bebek susarak hayata gözlerini tamamen kapatdı bu rüyama cevap verirseniz size minnatdar kalırım

  1. admin dedi ki:

   Haramdan uzak durmaya ve helal yoldan işlerinizi ilerletmeye, sıkıntıları çözmeye yorumlanır.

 44. Melek dedi ki:

  Ruyamda bizim evde bir mezar açılıyordu yengem içindeydi diri diri gömülmüştü ve ben abimin yaptığını biliyordum yengemin üzerinde kefen vardı kefeni kirli ve kanliydi ilk önce öldüğünü sanmıştım ama mezarda oturuyordu bunun tabiri nedir? geri dönüş yaparsanız çok sevinirim .

  1. admin dedi ki:

   Geçmişte yaşanan ailevi sorunların yeniden ortaya çıkması, anlaşmazlık yaşanmasına yorumlanır.

 45. Mehmet bayantemur dedi ki:

  Ben rüyamda Arap birini canlı canlı gömüyordum gömekende kuran okuyarak gömüyordum oda Allah Ekber kebira diyordu ben normalde kuan okumayı bilmiyorum

  1. admin dedi ki:

   Sıkıntılarda dert kederden kurtulmaya yorumlanır.

 46. Çakır dedi ki:

  Patronumun babasını canlı canlı gömmeye gidiyoruz bunu patronum istiyor gömme işlemi gerçekleşmeden kurtuluyor önce patron sinirleniyor daha sonra gömmediğimize seviniyor

  1. admin dedi ki:

   İş hayatında bazı anlaşmazlıklar olabilir.

 47. ceren dedi ki:

  rüyamda erkek akadaşımı canlı canlı gömerlerken gördüm tam olarak şöyle abim ablam eniştem ve ben vardık erkek arkadaşım enişteme önce ayaklarımı bağla üşüyolar diyor ve eniştem ayaklarından başlayıp boğazına kadar sarıyo en son çenesiyle başını bağlıyo ve ben o arada nas suresini okumaya başlarken abimle ablam bi anda bana sert bi şekilde bakınca dua okumayı bırakıyorum ve aniden 2 tane adam erkek arkadaşımı kucaklayıp mezarın başına götürüyorlar ve adamlar bağırmaya başlıyolar gir şu mezara sığ diyip zorla erkek arkaşımı mezara sokuyorlar bizde o arada arabanın içinde bekliyoruz ve ben aniden kendime geliyorum canlı canlı nasıl gömerler diyip arabanın içinden iniyorum mezarın başına geliyorum yüzü hariç her yerinde toprak vardı ve erkek arkadaşımı ordan çıkarmaya çalışırken rüyadan uyanıyorum.bunun tabiri nedir acaba?

  1. admin dedi ki:

   Ömrünün uzun olmasına ve sıhhate yorumlanır. Aynız amanda ilişkinizde de sır ve yalan kalmaz.

 48. Tuğba dedi ki:

  Rüyamda kız cocukllarini diri diri veba hastalığından dolayı toprağa gömüldüğünü gördüm bunlardan biri sanki benim kızım oluyor yada çok benziyor orda net bisey görmedim bu rüya neye alamettir acaba hala etkisindeyim.

  1. admin dedi ki:

   Hanede hasta biri varsa iyileşmesine, aile içi sıkıntılardan kurtulmaya yorumlanır.

 49. Mesut dedi ki:

  Ruyamda ben mezarliktayim babamin bacisi gercek hayatta mefaat etmis ti ve ben ruyamda o nu mezarin icine komuslar uzerine toprak atiyor lar bende diyorum durun yasiyor hareket ediyor ama halen durmadilar toprak attilar canli canli komduler ..iki defa ayni ruyayi gordum bana yardim eder misiniz bu isin sirrni nedir ne yapmalim ..

  1. admin dedi ki:

   Sizi üzen insanlar gelip af dileyebilir, bazı sorunlarınızı yüz yüze konuşabilirsiniz.

   1. HATICE dedi ki:

    Merhaba, arkadaşlarımla beraber 3 küçük kız çocuğunu oyun oynayarak sandelyeye oturtup gömüyoruz. Sonra tam oradan ayrılırken içim rahat etmiyor, kızları kurtarıyoruz ve sonra yolumuza devam ediyoruz. Bu ne anlama geliyor?

    1. admin dedi ki:

     Üç yerden birden kısmetin açılmasına ve gelirin artmasına yorumlanır.

    2. Meliha dedi ki:

     Rüyamda tanımadığım insanlar tarafından yaşlı bi kadın hastayken ölmeden gömüldü ama kadının üzerini toprakla tam kapatamadılar. Sonra kadını geri çıkardılar ve bankın üzerinde oturdular. Bu ne anlama geliyor?

     1. admin dedi ki:

      Bu rüya uzak bir yere taşınmaya yorumlanır.

 50. Mehmet dedi ki:

  Rüyamda bir akrabamı diri diri mezara gömüyordum. Mezarı kazdığımda altında başka ölüyü görüyordum ve tamamen kazmadan o akrabamı üstüne gömüyordum. Bir süre sonra can çekişerek kendisi çıkıyordu ve ben onun kaçmasına yardımcı oluyordum ve kaçıyordu. Bunun tabiri nedir acaba?

  1. admin dedi ki:

   Bu kişi ile aranızın açılmasına, bazı anlaşmazlıklara yorumlanır.

   1. Ayça dedi ki:

    Rüyamda hiç tanımadığım bir çiftin yaşları yakın 2 küçük erkek çocuklarını maddi durumları olmadıkları için toprağa gömdüklerini gördüm. Maddi olarak yardım yapacağımı söyledim ama yetişemedim, çoktan gömmüşlerdi. Bana gönmemiş gibi davranıp, para göndermemi istediler. Bu ne anlama geliyor?

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya yakında aile hayatında hayırlı bir olay olacağına ve sevince yorumlanır.

   2. Ayça dedi ki:

    Rüyamda hiç tanımadığım bir çiftin yaşları yakın 2 küçük erkek çocuklarını maddi durumları olmadıkları için canlı canlı toprağa gömdüklerini gördüm. Maddi olarak yardım yapacağımı söyledim ama yetişemedim, çoktan gömmüşlerdi. Bana gönmemiş gibi davranıp, para göndermemi istediler. Bu ne anlama geliyor?

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya yeni tanışacağınız insanlardan iyilik görmeye yorumlanır.

   3. Ayşe dedi ki:

    Rüyamda eltim varmış ve aynı anda hamileymişiz. O doğum yapmış. Ben ise düşük yapmışım. Ve ikizmiş çocuklar. Bu ne anlama geliyor?

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya hayırlı bir kısmete yorumlanır.

     1. Zeynep dedi ki:

      Rüyamda ablamın hastalığı varmiş ölüceğini öğreniyoruz babam onu gömüyo ama dik bi şekilde kafası dışarda kalıyo bizimle konuşuyo sonra vedalasıyoruz, babam gömüyo sonra ben baba neden gömdük daha ölmedi günah değilmi diyorum ve uyanıyorum

DMCA.com Protection Status