Rüyada Cenazeye Katılmak

Rüyada cenazeye katıldığını görmek, hayatınızda meydana gelecek hayırlı bir olaya ve değişikliğe yorumlanır. Başka bir işe geçebilir, daha çok kazandıran bir iş yapabilirsiniz. Ya da çalışma hayatında makam mevki yükselmesi olabilir, sorumluluklarınız değişebilir. Ancak bu sizin için çok hayırlı bir şey olacaktır ve bir o kadar da sürpriz olabilir. Rüyada cenaze merasimine katılmak, aynı zamanda biten bir ilişkinin ardından üzülmeyi bırakmaya ve bundan sonra ayrılık acısı çekmemeye yorumlanır. Her ne kadar eski sevgiliniz ya da eşinizi özlüyorsanız, gelecek günlerde ona karşı duygularınız bitebilir. Hayatınıza farklı bir şekilde yön verebilirsiniz. Rüyada cenazeye gitmek, boşanmak isteyen kişiler için de hayırlıdır. Mahkeme ve dava sonuçlarının tam da sizin lehinize sonuçlanması demektir.

Rüyada başkasının cenazesine katılmak, borçların ödenmesine ve hiç kimseye borcunuzun kalmamasına yorumlanır. Ayrıca bu vefa borcu da olabilir. Artık kimseye hiçbir şekilde mesuliyet hissetmezsiniz. Rüyada kendi cenazesine katılmak, kendiniz için çok hayırlı bir şey yapmak ve kendi öncelikleriniz için mücadele etmeye yorumlanır. Artık başkası yerine önceliğiniz kendi istekleriniz olabilir.

Rüyada Kilisede Cenazeye Katılmak

Çok üzdüğünüz biri varsa bu kişinin sizi affetmesine ve onunla barışmaya yorumlanır. Bir süredir görüşmediğiniz ve hayatınızda eksiklik hissettiğiniz bu kişi ile barışmak için çok mücadele edebilirsiniz ancak ikna olacaktır. Rüyada Hristiyan cenazesine katılmak, başkasına karşı hataları telafi etmek demektir. Sizin için çok önemli olan birinin değerini geç de olsa anlayıp onun gönlünü almanız gerekebilir. Bu kişi aile fertlerinden biri de olabilir. Size karşı ön yargısını kırmanız gerekebilir.

Rüyada Cenaze Namazına Katılmak

Duaların kabul olmasına ve hayırlı işler yapmaya yorumlanır. Eğer hanede ekonomik açıdan zorluk çeken biri varsa ona yardımcı olmanız onu zor durumdan kurtarabilir. Sizden beklentisi olan kişiler olabilir ve bu beklentiyi karşılamak hem sizi hem de onu mutlu edebilir.

Rüyada Cenazeye Katılmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, yeni bir şeyler başarmak ve hayatınızda sevineceğiniz değişiklikler yapmak anlamına gelir. Örneğin çok sıkıldığınız şeyler varsa bunlardan vazgeçip yerine başka bir şey yapabilir, yeni istekleriniz için çaba harcayabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Busra dedi ki:

  Merhaba, rüyamda annem babam ve ablamın ucak kazasinda öldüğüne gozumle şahit oluyorum. Sonrasinda kendi evimde degil de baska bir evde otururken camdan baktigimda cenaze tabutlarinin geldigini goruyorum. Evin kapisi aciliyor ve güya annem babam ve ablamin tabutlari eve getiriliyormus ben de tabutlara sarilarak agliyorum. Aglayarak veya nefes nefese kalarak uyanmadim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aile içinde sıkıntıların bitmesine ve sağlık sıhhate yorumlanır.

 2. Deniz dedi ki:

  Merhabalar, rüyamın için de rüyamda kuzenim arkasından vurularak ölüyordu. Sonra uyanıyordum biz sitede oturuyoruz ama o sora gece kondu gibi bir evde oturuyorduk kuzenim yanımıza geliyordu bişey veriyordum tam sokağa inerken arkadan beyaz bir araba çarpıyordu. Rüyamın içinde rüya da da aynı kıyafetleydi ve arkadan birisi tarafında ölüyordu. Sonra uyandığımda da öldüğü sırada aynı kıyafetle ve aynı arkadan ölüyordu. Sonra işte insanlar gelip sarılıyordu . Sonra cenaze oldu teras gibi bir yerimiz vardı ama bizim terasımız yok ve böyle şakır şakır yağmur yağıyordu. Oturma yerleri suyla doluydu. Hatta bende bereketli kızmış diyordum sonra bir çocuk gelip bana salça oluyordu orda bitti rüyam. Sonra işte gerçekten uyandım ama gözlerimi açtığım an göz yaşı felan gelmeye başladı sonra kuzenimi aradım. Ama o sırada ağlıyordum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hane içinde hasta kimseler varsa iyi haber gelmesine ve maddi yönden de rahatlamaya yorumlanır.

 3. meryemkalfa dedi ki:

  Rüyamda hayatta bir iki kere görmüşümdür kuzenimin babaannesini gördüm.kadın gerçek hayatta 4 sene önce ölmüştü.onun yeniden öldüğünü gördüm ve cenaze namazına katılmıştım.

  1. admin dedi ki:

   Aile büyüklerini ziyarete gidebilirsiniz.

 4. Mustafa Çelik dedi ki:

  Rüyamda annemle birlikte annemin köyüne bi akrabamızın evine arabayla gittik. Evlerine normal yoldan ayrılarak yukarı doğru giden bir yoldan çıktık. Cenaze kapıdaydı başında da hep kadınlar vardı. Kapının önünde büyük bir harman vardı ve bomboştu. Arabayı oraya çekip ben de cenazenin olduğu yere doğru gittim. Annem arabayı parketmeden inip daha önce gitmişti. Taziye için cenazenin yanına giderken biraz da çekindim, cenaze kadın cenazesi ve hep kadınlar vardı. Ama akraba olduğu için kadınlar beni tanıyor olduğunu bildiğim için rahatladım. Cenazeye yaklaşınca masanın başında akrabamız değil ama köyümüz olan bir kadın Kur’an okuyordu. Ona başınız sağolsun dedim o da başını salladı, okumaya devam etti. Sonra cenazeye iyice yaklaşıp etrafındakilere başsağlığı diledim . Herkesin bana baktığını farkediyordum ama başımı sağa sola çok çevirmeden öne eğerek ordan ayrıldım. Ama bana bakan yüzler de gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Hasta olan biri varsa bu kişinin iyileşmesine yorumlanır.

 5. Ulkem dedi ki:

  Ruyamda babamin oldugunu goruyorum ve cenazesi giderken cok agliyorum bagira bagira kendimi yerlere atiyorum baba gitme bizi birakma diye agliyorum az once yasiyordu demin burdaydi babam diyorum mezarlikta defin edilirken kalabalik insanlar var oyle goruyorum (babam hayatta degil fefat etti) yorumunuz icin tsk

  1. admin dedi ki:

   Ailede hayırlı bir habere yorumlanır.

 6. Önemsiz dedi ki:

  Merhaba, rüyamda ailemle bir yerlere gidiyoruz. Yokuş yukarı bir yer yeşillik alan ve bir sürü kişi görüyorum. İçlerinden biri benim arkadaşım. Arabamızı park etmek için çok katlı üstü ve yanları açık bir otoparka giriyoruz. Otoparkta abdesthane gibi mermerden beyaz, parlak bir yerde kadınlar görüyorum ve arkadaşım da yanımda. Sonra yeşillik dediğim yere gidiyoruz ve orada soy ismini bile öğrendiğim bir aile arkadaşıma görücü olmak istiyor ve arkadaşım çok heyecanlanıp çocukla tanışmak istiyor. Tanışıyorlar arkadaşım çok beğeniyor çocuğu ama erkek tarafı benim arkadaşımın ailesini beğenmiyor ve vazgeçiyorlar bu evliliği düşünmekten. O sıralarda tanımadığım bir genç kızın öldüğünü görüyorum. Cenazesine katılmam gerektiğini düşünüyorum. Ama ailem bu arkadaşıma destek çıkıyor onunla ilgileniyor üzülmemesi için. Ben de biraz sinirleniyorum cenaze varken böyle teselli etmelerine. Ama benim de kıskançlık yaptığımı düşünmesinler diye de ses çıkarmıyorum. Ailecek arabaya binmemiz gerekiyor ablam, annem, babam arabaya binmişler. Kapıyı açıyorum oturacağım yer eşya dolu ve binemiyorum. Babama neden bana yer bırakmadınız diyorum, babam da güzel bir şekilde gülüyor ve nedense benim arabaya binmem önemli değilmiş gibi bakıyorlar. Ben de başka bir arabayla başka insanlarla cenaze törenine gidiyorum ölenin yakınıyla tokalaşıp baş sağlığı diliyorum.

  1. admin dedi ki:

   Uzun süredir görmediğiniz ya da küs olduğunuz insanlarla bir vesileyle bir araya gelebilirsiniz.

DMCA.com Protection Status