Rüyada Dişin Düşmesi

Rüyada dişin düştüğünü görmek, yanlış kararlar alıp maddi ya da manevi zarara uğramak ve sonunda bu hatadan dönmeye yorumlanır. Bazı şeylerin farkına varmayabilirsiniz ve başkaları sizi uyarsa da en son yaşanan şeylerden sonra farkına varabilirsiniz. Mesela maddi yönden aldığınız bir risk sonrasında zarara uğramanız olasıdır. Ya da özel hayatınızda bir ayrılık ya da yarı yolda bırakılma söz konusu olabilir. Sizi yanıltmaya ya da kullanmaya çalışan kişiler tarafından zor durumda bırakılabilirsiniz. Rüyada dişlerin düşmesi, size çok yakın olan birinin hayatınızdan çıkmasına, ayrılık yaşamaya da yorumlanır. Kalbiniz kırılabilir ve hayatınızda önemli bir yeri olan biri ile yolları ayırabilirsiniz. Önemli bir arkadaşınız ile ayrılık yaşanabilir ya da sevgiliniz ile ilişkiniz bitebilir.

Rüyada sağlam dişin düşmesi, mal mülk kaybına da yorumlanır. Elinizden yüklü bir miktar para da çıkabilir. Hiç hesapta olmayan masraflar yüzünden birikimleriniz eriyebilir. Maddi yönden biri de size külfet olabilir. Verdiğiniz borçları geri alamayabilirsiniz. Aslında beklentileriniz karşılığını bulmayarak, çıkar ilişkisi kuran biri tarafından zarara uğramanız olasıdır. Ortak iş yapan kişiler ise ortakları ile yolları ayırabilir.

Rüyada Dişin Düşmesi ve Kanaması

Hiç ummadığınız bir yerden elinize para geçebilir ve yakın zamanda hayret edeceğiniz bir olay gerçekleşebilir. Şansınız açılabilir ve aldığınız riskler neticesinde maddi kayıplarınız geri gelebilir. Size yapılan haksızlıklar da son bulur.

Rüyada Dişin Düşmesi ve Yerine Yenisinin Çıkması

Rüyada dişin düşüp yerine diş çıktığını görmek, tam umutlarınızı yitirmişken yeniden umutların artması, beklenmedik müjdeli gelişmelerin olmasına yorumlanır. Tam emekleriniz boşa gittiğini düşünürken, bir yerden şans yüzünüze gülebilir. Kısmetleriniz artabilir, biten hayalleriniz yeniden başlayabilir, yarım kalan işleriniz de tamamlanabilir.

Rüyada Kaplama Dişin Düşmesi

Rüyada kaplama dişin düştüğünü görmek, sıkıntılardan arınmaya ve çok istediğiniz bir şeyin gerçekleşmesine yorumlanır. Uzun süredir beklediğiniz bir haber de gelebilir. iş ya da eğitim hayatında önünüze bir fırsat çıkabilir.

Rüyada Takma Diş Düşmesi

Rüyada takma dişin düştüğünü görmek, paranızın artması ve geçim derdinden kurtulmak anlamına gelir. Yüklü bir miktar yatırım yapabilir, ancak iyi bir kar elde edebilirsiniz. Mal mülk satın alımı da söz konusu olabilir. Geleceğinizi güvence altına alacak bir yatırım yapabilir ya da kazançlı bir işe girebilirsiniz.

Rüyada Çürük Diş Düşmesi

Kafanıza taktığınız bir sorunun çözülmesi ve rahat etmek, ümitlerin yeniden yeşermesine yorumlanır. Stresten kurtulabilir, daha dinç ve sakin bir şekilde sorumluluklarınıza odaklanabilirsiniz.  Gergin bir ortam sakinleşebilir ve huzur yeniden hakim olur. Anlaşamadığınız kişiler ile aranızda barış sağlanabilir.

Rüyada Dişin Düşmesi Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, hayat küsmek ve hayallerin kırılması, ayrılıkların yaşanmasına yorumlanır. Çok sevdiğiniz biri hayatınızdan çıkabilir, kayıplarınız için üzülebilirsiniz. Enerjiniz tükenebilir, kendinizi bitkin ve her şeyden bıktın hissedebilirsiniz, ancak bu geçici bir süre olacaktır. Bazı hayal kırıklıkları bir süre sizi etkileyebilir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Burhanettin dedi ki:

  Rüyamda ölen kardeşim benim yanımdan uzaklaşırken ona gitme bir daha kaybetmeye dayanamam dedim ve sağ üstte köprü dişim yerinden çıktı.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sağlık sıhhat içinde olmaya yorumlanır.

 2. Melih dedi ki:

  ruyamda ust cenemin en ondeki (iki tane buyuk olanin birtanesi) santral kesici disimin birtanesinin curuk olmamasina ragmen saglikli olmasina ragmen sallandigini gordum sonra cikti ve yenisi geldi

 3. Bb dedi ki:

  Rüyada birden fazla takma diş gördüm. Her biri gözümün önünde ama ağızdan düştüğünü değilde öyle direk ortalıkta bir çok takma diş vardı. saygılar.

  1. admin dedi ki:

   Yalan dolan şeylerin ortaya çıkmasına yorumlanır.

 4. Zehra dedi ki:

  Ruyamda on kaplama dislerim yerinden dokuldu yerlestirip tekrar yemek yemek yedim.

  1. admin dedi ki:

   Kırgınlıkların teker teker bitmesine yorumlanır.

 5. Maksat dedi ki:

  Rüyada iki ölmüş akrabam sanki diri gibi evimde hal hatır soruyorlar. Birisi on dişin niye yamuldu diye soruyor. Elimle dişe dokununca elime çürük diş geliyor. Sağlam olduğunu sandığım diş çürük çıkıyor. Bu rüya ne anlama geliyor yorumlar mısınız?

  1. admin dedi ki:

   Aile içi küslük olabilir ve kalbinizi kıran sözler duyabilirsiniz.

 6. Nazan dedi ki:

  Rüyamda oturtma dişim çıkmış. Takmaya çalışıyorum ama benimde değilmiş. Büyük ve iri dişler, sonra kendi dişimi bulup yerine takıyorum. Bu arada küçük oğlum da bir sınav kazanıp memur olmuş, sevinçten ağlıyoruz.

  1. admin dedi ki:

   Aile içinde mutlulukların çoğalması ve evlatlarınızla gurur duymak demektir.

 7. eda dedi ki:

  Rüyada derste 2 dişim sallanıyordu. Bir süre sonra düşüyordu. Lavaboya gidiyordum tükürüyordum peçeteyle alıyordum. Anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   İki arkadaşınız ile aranızın açılmasına ve hayatınızdan çıkmasına yorumlanır.

 8. Nisa dedi ki:

  Rüyamda üst arka dişlerimden ikisini sallanıp elime geliyordu kanamıştı. Sonrasında ben tekrar yerlerine yerleştiriyordum.

  1. admin dedi ki:

   Çok kızgın olduğunuz kişiler ile barışmak demektir.

 9. Abdulgani dedi ki:

  Rüyada üst kaplama dişlerinin hepsinin yerinden oynadığını gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Dostlarınız ile aranızın açılması, duyulan bazı sözlere kırılmaya yorumlanır.

 10. Aslıhan dedi ki:

  Merhaba, rüyamda kaplama dişlerimden biri çıkmıştı. Geri yerine koyduğumda kaplama dişimin ortasının çürümüş olup döküldüğünü gördüm. Bu ne demektir? Saygılar.

  1. admin dedi ki:

   Kalbinizi kıran birinin gelip özür dilemesine yorumlanır.

   1. Melih dedi ki:

    ruyamda ust cenemin en ondeki (iki tane buyuk olanin birtanesi) santral kesici disimin birtanesinin curuk olmamasina ragmen saglikli olmasina ragmen sallandigini gordum sonra cikti ve yenisi cikti.

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya özlediğiniz biri ile kavuşmaya yorumlanır.

 11. Bahar dedi ki:

  Merhaba. Rüyamda ağzımdan ağız dolusu kan geliyor ve dişlerim teker teker dökülüyor. Anlamı nedir? Canım yanmıyordu fakat uyandım. Hala yastığa tükürüyordum.

  1. admin dedi ki:

   Sevdikleriniz ile aranızda bazı sorunlar yaşamak, içinizde biriktirdiklerinizi dışa vurmak demektir.

 12. Serdar dedi ki:

  Rüyamda kaplama dişlerimin yapıştırıcısının eskimesinden dolayı sallandığını gördüm. Ne demektir? Saygılar.

  1. admin dedi ki:

   İçinize dert olan bir şeyden kurtulmaya, huzura yorumlanır.

   1. Tuğba dedi ki:

    Ruyamda kaplama olan ondisimin birinin kaplamasının çıktığını macun gibi yapiskan oldugunu gördüm bu nedemek cevabınız için tesekurler

    1. admin dedi ki:

     Bir süredir sakladığınız bir şey ortaya çıkabilir.

DMCA.com Protection Status