Rüyada Köpekten Kaçmak

Rüyada köpekten kaçtığını görmek, size karşı her türlü kötü ve hain planları olan ve iyiliğinizi istemeyen insanlara karşı galibiyet elde edeceğinize, kötü niyetli insanların emellerine ulaşamayacaklarına yorumlanır. Bazı zorluklar ile yalnız başınıza mücadele etmek durumunda kalsanız da, tek başınıza daha güçlü olacaksınız. Şu günlerde dostlarınız arasında sizin kalbinizi kıracak ya da sizden uzaklaşacak biri olabilir. Bu kişi size karşı ön yargılara sahip olabilir. Ya da arkadaş ortamında bir insan ile huzursuzluk yaşayarak küsebilir, kötü niyetli bir insanı hayatınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz. Size zarar verecek herkese karşı temkinli olmalısınız.

Rüyada Köpekten Kaçmak Korkmak

Rüyada köpek görmek ve korkmak, özellikle bu köpekten kaçmaya mücadele etmek düşmanınızın kim olduğunu öğreneceğinize yorumlanır. Bu insanın kötü niyetini anladıktan sonra ondan uzaklaşmak isteseniz de bazı şeyler engel olabilir. Bu kişi sizi baskı altına alabilir ya da sizi korkutarak hayatınızdan çıkmasına izin vermeyebilir. Ancak en sonunda bu insandan kurtulacaksınız.

Rüyada Köpekten Kaçmak Saklanmak

Eğer korktuğunuz şeyler ile mücadele ederseniz zafer sizin olacak. Bu nedenle bazı önemli kararlar almanız ve cesur olmanız gerekiyor. Özellikle rakiplerinize ya da düşmanlarınıza karşı daha fazla mücadeleci ruhlu olmalısınız. Özellikle iş hayatında ve ticari hayatınızda zorlukları aşacaksınız ve farkınızı ortaya koyacaksınız.

Rüyada Köpekten Kaçmak Ağaca Çıkmak

Çok çaresiz kaldığınız bir anda önünüze çıkacak fırsat ya da bir yardım sayesinde bu zor durumdan kurtulacaksınız. Eğer sizin ayağınızı kaydırmak isteyen insanlar varsa, bu kişilere gereken yanıtı vereceksiniz. Özellikle maddi konularda zarar görmekten son dakika kurtulacağınızı söyleyebiliriz.

Rüyada Köpekten Kaçıp Kurtulmak

Kötü niyetli insanlardan gelecek olan zarardan kurtulmak anlamına gelir. Sizi kötülük etmek isteyenler bu amaçlarını gerçekleştiremeyecekler. Hem iş hayatında hem de özel hayatınızda mutluluğunuza kimse zarar veremeyecek. Hayatınızdaki dost görünümlü düşmanlardan kurtulacaksınız. Çevrenizde daha iyi niyetli ve gerçekten iyiliğinizi isteyen insanlar olacak.

Rüyada Köpek Sürüsünden Kaçmak

Size karşı kin besleyen ya da iyiliğinizi istemeyen insanlara karşı galibiyet elde edeceğinize, onlara karşı galibiyet kazanacağınıza ve kıskançlıktan çatlatacağınıza yorumlanır. Eğer bekarsanız, kısmetiniz açılabilir ve talipleriniz çoğalabilir.

Rüyada Köpekten Kurtulmak

Ne kadar başarılı bir insan olduğunuzu herkese kanıtlama şansı elde edeceksiniz. Size karşı ön yargılı insanlara gereken cevabı vereceksiniz. İş arkadaşlarınız arasında size iftira atmak ya da engellemek isteyenler kendi kazdıkları kuyuya kendileri düşecekler.

Rüyada Köpekten Kaçmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, kötü insanların hayatınızdan çıkması, sadece doğru ahlaklı ve iyi niyetli dostlarınızın kalması anlamına gelir. Size kötülük yapmak isteyen insanlara gereken yanıtı vereceksiniz.

YORUMLAR

 1. Ayfer dedi ki:

  Merhabalar.Benim erkek kardeşim eşiyle ayrılma noktasında ve 2 çocuğu var.Rüyamda karşımıza saldırgan bir köpek çıkıyor ve birinin ayağına yapışıyor.Bizde korkuyoruz çocuklardan kız olanını ben kaçırıyorum erkek olanınıda kardesim kaciriyor yolun ilerisinde kardesimin esini goruyorum ve kardesime diyorki eger cocuklarima bisey olursa çok kötü olur bu sefer kardesim arkasini dönup köpegin pesinden kosmaya baslıyor.

 2. Ersin dedi ki:

  Aleykum selam hocam rüyada bi kopek vardi köpek herkese saldırıyordu sonra bi kisiyi ısırdı kolundan Bnde moturla kacayim derken arkama tanımadığım bi kız bindi motura sonra kopek bize doğru gelip saldırmaya başlıyordu Bnde motura gaz verdim ilk başta agir gitti sonra motor hizli gitti sonrada kopekten kurtulduk bu ruya neye çıkar cevaplarsanız sevinirim

 3. Ersin dedi ki:

  Rüyamda komsumla yürüyoruz 3 tane alman kurdu köpek vardi bizi görünce çıldır di sonrada sahibi 3 tane köpeği elinden kaçırdı bizde komşumla bereber kopekten kaçarken komşumun evine girdik

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya küs olduğunuz kişilerin barışmak isteyeceğine yorumlanır.

 4. Ş dedi ki:

  Asfalt bi orman yokuşunda çıkıyorum, annem(ilerde) ben ve babaannem(yanımda) var. sonra ağaçların arasından hışırtı duyuyorum. 4 tane kurt köpeği yola çıkıyo. En arkadaki kafasını çeviriyo dişini gösteriyor ve bana doğru koşmaya başlıyor. Ben kaçıyorum bana yetişemiyor. En sonunda eskiden babannemlerle kaldığımız eve giriyorum, bitiyor. / Cevaplar mısınız

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzak yerlere seyahat etmeye, hırslanmaya yorumlanır.

 5. Emine dedi ki:

  Ruyamda koltuk altımda bi sislik var ve sallaniyor sıkıyorum ve beyaz biseyler avucuma akiyor bunun tabiri nedir acaba tesekkur ederim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sağlık sıhhate kavuşmaya yorumlanır.

 6. Şerife dedi ki:

  Merhaba rüyamda birsuru kişi köpek sürüsünden kaçıp benim evimin bahçesine sığınıyorlardi. Köpekler kurt kopegiydi.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kötü kişilerden uzaklaşmaya yorumlanır.

 7. Svetlana dedi ki:

  Sa ruyamda bir vifat eden kisinin ablasi benim icin gelmis ama onunla karsilacip multu olmusum ama bu ruyada bir kopek beni kovaliyor oyniyor mu anlamdim ama surati iyi kopege benziyor surekli kaciyorum buyuk bir saraya benziyor orasi dev kapininu ustune cikmism o kopekten kurtylmaya ve o ablayla konusmak gosurmek icin. o ablada cok guzel ahlakli abla abiside dunaydan Allah icin isler yapip cancer hastaligi ile vefat eden musulman kisinin ablasi suan guzel seyleryapiyor bagislar yapiyor yardim ediyor garip insanlar Afrikadaki camiler kuyular yapiyor . Kendisi ta uzakta yasiyor dunyanun obur ucunda. Guzel seyler paylasiyor o ablayla konumustik. InsaAllah bu dunyada degil obur dunyada bulusuruz sizinle diye.

  1. admin dedi ki:

   Bu ruya cevrenizde hasta birinin iyilesmesine, hayirli haberler almaya yorumlanir.

 8. Kader dedi ki:

  Rüyamda beni eşimi oğlumu sarı bir köpek kovalıyordu, eşim baştan bir şey yapmıyor, sonradan bizi bir inşaata saklıyor, köpek içeri giremiyor. Sonradan da başka adamlar izinsiz binaya girdik diye eşimi suçluyorlar. Yorum için teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizi üzen kişilerin pişman olup özür dilemesine yorumlanır.

   1. Merve dedi ki:

    Rüyamda 3 yıl önce ayrıldığım eski sevgilimi gerçek hayatta durakta gördüm 1 hafta önce rüyamda da durağa gidiyorum bu saatte orda olmaz herhalde diyorum bakıyorum orda hava da karanlık bir anda köpekler geliyor onlardan kaçıyor duraktaki herkes kaçıyor bende eski sevgilimin adını söylerek kaçıyorum o kaçarken düşüyor bende yanına gidiyorum onu köpekten kurtarmaya çalışıyorum anlamı nedir

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya uzakta yaşayan birinin sizinle tanışmak isteyeceğine yorumlanır.

 9. Elif dedi ki:

  Rüyamda annemle yolda yürüyoruz sonra bir köpek çıkıyor köpeğin sahibi kadında köpeği tutmaya çalışıyor ama çok büyük köpek anneme köpeğin yüzüne bakma hızlı yürüyüp gidelim diyorum annemde sürekli köpeğin yüzüne bakıyor köpek bizi kovalıyor sonra ben merdivenlerden çıkıp annemi beklemeye başlıyorum. Beklediğim yerde büyük oğlu olan bir adam oğluyla oyun oynuyor yanlarınada masa kurmuşlar bira ve bardaklar vardı. Bardakları alıp kenara koyuyorum biri ucu kırılmış bir şişe ama bardak olarak kullanıyorlardı. Adama da kırılmasın diye buraya koydum diyorum teşekkür ediyor.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizi kıskanan birinden uzaklaşmaya, birinin gerçek yüzünü görmeye yorumlanır.

 10. Özlem dedi ki:

  Merhaba rüyamda çocuğumla yürüyordum elimde de bir poşette yarım ekmek vardı yanımızdan geçen köpeğe geçtikten sonra yesin diye ekmeği attım. Teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir gelir kapısına yorumlanır.

 11. Pelin dedi ki:

  Merhaba beyaz küçük bir köpek ayaklarımın arasında geziniyordu sonra ısırır gibi yaptı anlamı nedir acaba?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni dost çevresine girmeye yorumlanır.

   1. müşerref dedi ki:

    rüyamda 2 araba yokuş aşşağı bir yolda gidiyoruz ,önde asker giyimli insanlar otobüsü durdurmuşlar arama yapıyorlar . birileri bana kaç diyorlar ve ben ve yanındaki birkaç kişi kaçmaya başlıyoruz.Yokuşu zorla tırmanarak düzlüğe çıkıyorum , arkaplan köpekler kovalamaya başlıyor .Sazlık var içine giriyorum elimde siyah bir kol çantası var onu nereye saklasam diye bakınırken köpeklerin sesini duyup tekrar koşmaya başlıyorum.Orman ın içine girecegim sırada sol taraftan turuncu bir köpek beni görüyor ve koşuyor, arkamdaki bir köpekle birleşip beni kovalıyorlar. Gri bir araba görüyorum içine girmeyi düşünüyorum umarım kapıları açıktır diyiyorum arabayı bir adım kala uyandım

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya zamanına öfkeli olduğunuz insanlara öfkenin dinmesine yorumlanır.

  2. harun dedi ki:

   Vakit gündüz ben bir apartmanın önündeyim ve yukarı bakıyorum ne kadar yüksekmiş diyorum snra gece oluyr bu apartmanın önünde olma olasılığım yüksek sırt tarafımda kalıyor sol tarafımda bir beyaz sokak lambası elimde el feneri bir şey veya da bir kişiyi arıyorum.bir hirkali kisi gelip beni takip et manasinda bana bakiyor bu kısiyi takip etmek istiyorum ama bir kangal köpek önüme çıkıp dişleri parlak bana hırlıyor ve ben bir kepçenin kum taşıdıkları ağzına saklanıyorum beni bulamiyor yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya bazı plan projelerinizi gizli tutmanın hayırlı olacağına yorumlanır.

 12. Serap dedi ki:

  Rüyamda kiz arkadasimin büyük beyaz kangal köpegi oldugunu gördüm. Yanima yaklasinca köpekten cok korktum kacmak istedim ve kactimda ama köpek hic birsey yapmadi ne havladi ne yaklasti cok sakin idi sadece bana bakiyordu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir dost kazanmak ve ikilemden kurtulmaya yorumlanır.

 13. Buse dedi ki:

  Merhabalar ben rüyamda bir eve gidiyorum annemle beraber terasta birkaç köpek birkaçta serseri bana tecavüz etmeye çalışırken teras kattan o serseri ile atlıyorum çok acı hissettim yani hayırdır İnşallah

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni dostlar kazanmaya yorumlanır.

 14. Bjrol dedi ki:

  Ruyamda bir suru kopek beni kovaliyordu.Bende zeytin agacina ciktim agaca cikmaya calisan kopegin kafasina ayagimla vurdum ve kopek yere dustu.sonra uzerimde bulunan silahimla kopege ates ettim ancak silahta mermi yoktu ve kopegi vuramadim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yen dostlar edinmek ve sosyal çevrenizin artmasına, kötü kişilerden uzaklaşmaya yorumlanır.

  2. müşerref dedi ki:

   rüyamda 2 araba yokuş aşşağı bir yolda gidiyoruz ,önde asker giyimli insanlar otobüsü durdurmuşlar arama yapıyorlar . birileri bana kaç diyorlar ve ben ve yanındaki birkaç kişi kaçmaya başlıyoruz.Yokuşu zorla tırmanarak düzlüğe çıkıyorum , arkaplan köpekler kovalamaya başlıyor .Sazlık var içine giriyorum elimde siyah bir kol çantası var onu nereye saklasam diye bakınırken köpeklerin sesini duyup tekrar koşmaya başlıyorum.Orman ın içine girecegim sırada sol taraftan turuncu bir köpek beni görüyor ve koşuyor, arkamdaki bir köpekle birleşip beni kovalıyorlar. Gri bir araba görüyorum içine girmeyi düşünüyorum umarım kapıları açıktır diyiyorum arabayı bir adım kala uyandım.

 15. Nehir dedi ki:

  Merhaba beni rüyamda bir köpek kovalıyordu kaçmaya çalışıyordum. Uçarak kaçabilirim diyordum ama ailemden biri uçmama engel oluyordu.

  1. admin dedi ki:

   Bir zamanlar sizi kızdıran biri pişman olabilir.

 16. Rana dedi ki:

  Merhaba rüyamın anlamını merak ediyordum. Rüyamda yüksek topraktan bir yere çıkmışız çocuğumla yanımızda yine çocuğu olan başka bir kadın daha var. Aşağıda siyah beyaz renklerde saldırgan bir köpek var üzerimizdeki yorganı çekip alıyor aşağı inemiyoruz. Sonra o köpek 7-8 yaşında bir erkek çocuğuna dönüşüyor ben aşağı inip onunla konuşmaya sakinleştirmeye çalışıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Maddi sıkıntıları aşmaya ve hasret duyulan birine kavuşmaya yorumlanır.

  2. Meliha dedi ki:

   Merhaba. Köpek beni kovalıyordu ben de ondan kaçıyordum. Daha sonra ben yolumu değiştirdim ve köpek beni kovalamaktan vazgeçti ve en yakın arkadaşımı kovalamaya başladı. Onu benden daha fazla kovaladı tam yakalayacakti ki arkadaşımda kurtuldu. Cevaplarsaniz sevinirim.

   1. admin dedi ki:

    Bir dostunuz ile aranızda kıskançlık olabilir.

 17. Gülçiçek dedi ki:

  Rüyamda köyde büyüdüğüm evin balkonundaydım yerden yüksekliği 2 metre vardır balkona kadar uzananan kocaman şişman uzun 2 metre boyunda sarı renkli bir köpek vardı çok tatlıydı kendini sevdiriyordu balkondan elimi uzatıp sevdim köpeği ama büyük olduğu için biraz korktum yorumlarsanız çok teşekkür ederim 😊

 18. giz dedi ki:

  Rüyamda küçük bir köpek vardı ve ondan kacıp bir binanın en üst katında bir kapının arkasına sakladım. Oradan çıkıp köpekle yüzleşmeye karar verip bir şemsiyeyle kendimi korumak istedim fakat köpek o kadar sinirliydi ki yeniden bana saldırmaya calıstı ben de koşmaya ondan kaçmaya devam ettim.

  1. admin dedi ki:

   Bazı dostlarınız ile aranız açıksa barışabilirsiniz, ön yargılarınız ortadan kalkar.

 19. Murat dedi ki:

  Rüyamda bir kızla tanışıyorum ve benden bir yere gitmek istediğini söylüyor ve köpeklerden korktuğunu ona taktik vermemi istiyor ve bende köpeklerden korktuğumu söylüyorum ama taktik verebilirim korkmadan uygulayabilirsen diyorum sonra beraber gidelim ben götürebilir diyorum girdiğimiz sokak köpek dolu heryer de var sonra bir duvara çıkıyoruz ama böyle ufak boylu Bi köpek var zıplayıp duvara çıkıyor ama yanımıza gelemeden geri düşüyor sonra uyandım saat sabah 6 da

  1. admin dedi ki:

   İş ya da eğitim hayatında zor bir sürecin geride kalmasına yorumlanır.

 20. Elif dedi ki:

  Meraba rüyamda siyah bir tazı köpeğinden kaçıyordum oda beni kovalıyordu ama en sonunda ondan kurtuluyordum.

  1. admin dedi ki:

   Endişelerden kurtulmak ve sonunda rahat nefes almaya yorumlanır.

DMCA.com Protection Status