Rüyada Kurban Eti Görmek

Rüyada kurban eti görmek, bir zamanlar iyilik yaptığınız kişiler tarafından hayal kırıklığına uğramaya, borcu olan kişilerin ödememesine yorumlanır. Birine güvenerek borç para verdiyseniz, size bunu ödemeyerek zor durumda bırakabilir. Ya da iş ile ilgili beklediğiniz ödemelerde bazı aksilikler yaşanabilir. Hayal kırıklığı yaşayarak maddi yönden zor günler geçirebilir, bu yüzden masraf yapmaktan kaçınabilirsiniz. Belge ya da evrak işlerinde de temkinli olmanızda fayda var. Bazı işlerinizde çıkan aksilikler kısa süreli üzüntüye yol açabilir. Ancak bunlar geçici olacaktır. Bu sıkıntıları tez zamanda aşmanız olasıdır.

Rüyada kurbanlık et görmek, bazı yorumcular tarafından da hayırlı bir iş yapmak ve başkalarına faydası dokunması, sıkıntıların kısa sürmesi olarak yorumlanır. Aile içerisinde bir kutlama ya da bir davet olabilir, misafir ağırlayabilirsiniz. Hayırlı bir iş için de öncülük yapmanız olasıdır.

Rüyada Kurban Eti Yemek

Rüyada kurban eti yediğini görmek, sofranızın rızkı artabilir ve misafirler ağırlayabilir, sofranızda pek çok insan ağırlayabilirsiniz. Yakında sevdiklerinize bir yemek verebilirsiniz. Ya da başka bir vesile ile insanlara iyiliğiniz dokunabilir. Size hayırlı bir haber de getirebilirler. Sevinçli bir telaş içerisinde kendinizi bulabilirsiniz.

Rüyada Kurban Eti Dağıtmak

Sağlık ve sıhhatin daimi olması, adınızın iyiliklerle anılmasına yorumlanır. Sabrın sonunda çok güzel olaylar olabilir. Rüyada kurban eti dağıtıldığını görmek, başkalarından gelecek iyiliğe de yorumlanır. Bir işinizde çıkan aksilikler sevdiklerinizin desteği ile atlatılabilir, size maddi ya da manevi yönden büyük bir destek verebilirler.

Rüyada Kurban Eti Pişirmek

Özlemlerin son bulması ve uzun süredir görmediğiniz insanlar ile aynı sofrada buluşmaya, hasretlerin sona ermesine yorumlanır. Belki dargın olduğunuz kişiler ile de bir vesile ile bir araya gelebilirsiniz. Kısmetleriniz çoğalabilir, hayırlı haberler alabilirsiniz.

Rüyada Kurban Eti Görmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, parasal yönden kısa süreli zorluklar atlatmak ama manevi yönden de güçlenmek, inancın artması ve sağlık sıhhate yorumlanır. Verilen bazı sözler tutulmasa da sonunda selamete erişebilirsiniz. Bir süre sabır etmeniz gerekebilir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Kiymet dedi ki:

  Rüyamda kardeşimin karısı ile posetlenmis kurban etlerini paylaşıyorduk

 2. serap özdemir dedi ki:

  rüyamda ölmüş annemi gördüm biryerde olıyormuşuz kurban eti pişiriyorlarmış bende annem çok sever diye gidipi istiyorum annem kanser şimdidede korona oldu et verir misiz diyorum veriyorlar alıp getirirken anneme uyandım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir işe vesile olmaya yorumlanır.

 3. Nazlı dedi ki:

  Rüyamda o çevrenin ağası sayılabilecek bir adam birrrsürü kurban kesmiş. Etler bir ev kadar üst üste yığılmış ve bu yığından insanlara et dağıtıyor. “Kızım sen de kendine al.” diyor, bana da veriyor, ben de kocaman bir but alıp kendi torbama koyuyorum.
  Yorumunuzu merakla bekliyorum. Tesekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı kazanca ve önemli bir haber almaya yorumlanır.

 4. Emine dedi ki:

  Rüyada ölmüş annem yaşayan Ablam kurban eti doğramasi

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aile içinde hayırlı bir olaya yorumlanır.

 5. Yeşim dedi ki:

  Rüyamda kayinvalidem bana ait olduğunu söyleyerek 3 ayrı poşette çiğ kurban eti verdi. Ve bu etler hep Kuşbasi şeklinde parçalanmışti

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birilerine iyilikte bulunmaya yorumlanır.

 6. Duygu Dur dedi ki:

  Merhabalar hocam rüyamda mutfak dolabımda çöp poşetlerine koyulmuş kurban etlerimi gördüm nasıl bir çöp poşeti dolu dolu bir kaçtane yanında da kırmızı biber aynı şekilde çöp poşetinde . Sonra da eşimle konuşma yapıyorum boşanmak istiyorum diye değer görmek sevilmek yaptığı hatayı unutamıyorum gördüklerim cvblarsanız çok teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya size borcu olan birileri varsa ödemelerine, yakınlarınızdan iyilik görmeye yorumlanır.

 7. Nermin dedi ki:

  Rüyamda rahmetli annem, ben, babam kurban eti galiba hepimiz oturmuş etleri ayarlıyoruz. Benim elimde küçük bir et parçası var annemin önünde tepside büyük bir et parçası var . Babam başka bir tepside et kesiyor anneme diyorum sen babama yardım et bende annemin tepsisindeki etin yanına gidiyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya helal kazanca ve birine verilen sözü tutmaya yorumlanır.

 8. Hülya dedi ki:

  Rüyamda kayın pederim kayinvalidem eşim ve ben şeffaf bir bidonun içinde parca parça dana etleri gördüm kurbanda dana hissesine girmişler etlerin başında oturup bizede kestik diye anlatıyorlar esim ve ben dinliyoruz. Bu arada beni istemedikleri için ben rüyalarımda bile mecburiyetten konuşuyorum ve hepte bizi ayırmak istediklerinden supheleniyorum. Yorumunuzu merakla bekliyorum teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir işe vesile olmaya, rızkın artmasına yorumlanır.

 9. Gülsüsm batuş dedi ki:

  İşyerinde dinlenirken uyumuşum 3 yaşındaki oğlumun beyaz bir bez içerisinde bana küçük late şeklinde kurban eti ve yanında bal getirdiğini gördüm ve bana dediki anne sana getirdim anlamı nedir acaba

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kazancın artmasına ve güzel bir haber gelmesine yorumlanır.

 10. nuray er dedi ki:

  Ruyamda dışarıdan eve giriyorum,hep ev de beslediğim kedim de dışarıya çıkmış,demek kapıyı açık bırakmışım diyorum, oda benimle beraber eve giriyor ve beyaz bir şey yemeye başlıyor, bakıyorum ben yokken eve birileri gelip kocaman bir kap kurban eti bırakmış,ama etler beyaz ve kan görünmüyor, kapta birde yarısı kesilmiş bir inek başı var,kedim de kurban etinden yiyormuş.orada ayrıca karşı duvarın dibinde aliminyum bir kova bir paspas gözüme ilişiyor

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birine verilen sözün tutulmasına ve iyiliklerin karşılığını görmeye yorumlanır.

 11. Geveze dedi ki:

  Rüyamda küçük oğlum pişmiş kurban etlerini klozete atıyordu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya borçlarınız varsa bitmesine yorumlanır.

  2. Tuba dedi ki:

   Selamün aleyküm,Rüyamda kurban bayramı olup olmadığından çok emin değilim ama bir bayan kurban kesmiş her yer dolu taze et.Poşetlere koyup dağıtıyor.Dagıttığı etlerden bana bayağa verdi,çok fazla kurban etim olduğunu gördüm..tabirini merak ediyorum..

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya hayır işine vesile olmak ve rahat geçime yorumlanır.

 12. Savas dedi ki:

  Selamın aleyküm. Çalıştığım binada katarlı dostlarımız kurban kesmişler bana da kesilen Kurbandan et verdiler. Neye yorumlanır sizce.

  1. admin dedi ki:

   İş hayatında isteklerinize ulaşmak ve hayırlı rızka yorumlanır.

 13. Özge dedi ki:

  Rüyayı annem görmüş babam kurban etlerinden bir kaç parça almış dilimlemiş elinde oynuyormuş onunla

  1. admin dedi ki:

   Birine borcunuz varsa kapatmaya yorumlanır.

 14. NİLGÜN dedi ki:

  Rüyamda annemin kurban eti oluyor parça bölünmüş poşet içerisinde onu pişirip yiyelim bol bol diyorum A ama etler annemin kurban eti oluyor

  1. admin dedi ki:

   Borçlarınız varsa bitmesine ve haramdan uzak durmaya yorumlanır.

 15. Bahar dedi ki:

  Gorumcem buzdolabini açtığında cokca kurban eti görüyor ,ette kırmızı kırmızı. Bu ne diye soruyor. Bende bizde kestik kurban Kızkardeşim de verdi çok oldu yiyemedik diyorum

  1. admin dedi ki:

   Hayır işlemek ve sevdiklerine yardım etmeye yorumlanır.

 16. Filiz dedi ki:

  Rüyamda büyük küçük parçalara ayrılmış çokça kurban eti gördüm ben ve yanımda ki kişi eti yıkıyıp temizliyorduk

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir işe vesile olabilirsiniz.

 17. Ilaha dedi ki:

  Rüyamda bembeyaz bir yerde beyaz giyimli bir hocanin bana kurban payı verdiyini ve bunun benim payım olduğunu söylədiyini gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir haber almaya yorumlanır.

  2. Betül dedi ki:

   Rüyamda kuş başı kesilmiş kurban etleri var bu etler bana değil teyzeme ait rüyamda ve bu erlere domuz etleri karışmış onlar da kuş başı hiç farkedilmeden erlere karışmış bunu rüyamda bir tek ben anlıyorum onları ayırmak söylemek istiyorum ama söyleyemiyorum sonra da uyanıyorum ve rüyamda teyzem ve yengemi de gördüm onlar da bu doğranmış etlerin başındaydılar dopradıklarını görmedim ama onlar oturuyorlardı

   1. admin dedi ki:

    Hanede küs olduğunuz kimseler varsa barışmak ve hayırlı kazanca yorumlanır.

 18. elif dedi ki:

  rüyamda kurban bayramı kurban kesilmiş ama kesim anını görmüyorum ben etleri kusbası yapıyorum dolaba kıyacagım gecen bayramdan etler kalmıs eşimde o sırada baska biyerde dayımlara kurban için yardım ediyor

  1. admin dedi ki:

   Birinden hayır duası almaya yorumlanır.

 19. Lena dedi ki:

  Rüyamda açık alan bir yerdeyim kızımla sonra yol varmış kızım koşarak o yolu geçiyor araba çarpacak diye korkuyorum karşı yola geçmiş oluyor ve kışımın yanına gittiğimde komşularım var oturmuş omlarla birlikte kurban eti yiyorlar.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde rızkın artması ve kızınızdan güzle haberler almaya yorumlanır.

   1. Cerenimo dedi ki:

    Rüyamda büyük büyük but şeklinde temizlenmiş kurban etleri gördüm.deniz kenarında hazır bekliyorlardı denizden biri geçirip gideceği yere ulaştırmalıymış sıra bana geldi korkuyordum bu etlerle yüzüp geçebilir miyim diye.

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya birine verilen sözün tutulmasına ve hayır işlemeye yorumlanır.

 20. Tugba dedi ki:

  Sadece legenler icinde parcalanmis kurban etlerini hatirliyorum…

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir işe vesile olmaya yorumlanır.

 21. Fatma dedi ki:

  Rüyamda eşim kurban bayramında büyük ve kapalı bir alanda diğer insanlarla hepsi (erkek)et doğruyor .ben yanına gidiyorum banada bıçak veriyor ve sende doğru diyor et dana eti ve ben az miktarda çok küçük şekilde doğruyorum.

  1. admin dedi ki:

   Yapılan iyiliklerin karşılığını görmek, bolluk berekete yorumlanır.

 22. Halil dedi ki:

  Rüyada kurban eti vardı yüzde 90 ama bir dana full şekilde kesilmiş ama derisi soyulmuş parçalanmamış. Onu bekliyorduk ilgimi çeken şey birini bekliyorduk. Bizde para verdi 1200 idi galiba, onu cebimize attık. Sonra o bütün kurban etini una yatırıp kağıtlara sardık. Ne anlama geliyor çok merak ettim?

  1. admin dedi ki:

   Yapılan bir iyiliğin karşılığını görmek, size borcu olan birinin de geri ödemesine yorumlanır.

 23. Nihal dedi ki:

  Ocak 26 2019 eşim bir iş nedeniyle taşınmamız gerektiğini söylüyor ve bir gemi ile yolculuk yapacağımızı söylüyor. Bende evimizi eşyaları topluyorum ve birden annemgilin eski evindeki küçük bir komurlunde buluyorum kendimi ve orası çok soğukmuş ve kurban etlerini oraya koymuşum. Ve etleri poşetlere koyup seviniyorum yolda pişirip yeriz diye. Sonra ablam beliriyor yanımda bacım iyi bak bozulmuş olmasın diyor. Ben de kontrol ediyorum ve bir kısmının bozuk bir kısmında iyi olduğunu görüyorum. Kötülenmiş kısmı atıyorum iyi yerini alıyorum. Sonra kendi evinde perdelerimi toplayıp yıkarken buluyorum ve uyandım.

  1. admin dedi ki:

   İş sebebi ile atılacak adımlar sizi ve ailenizi mutlu eder. Birlik beraberlik içerisinde daha çok kazanç sağlayabilirsiniz.

   1. İlayda dedi ki:

    Rüyamda kurban eti olduğunu bildiğim bir sürü et gördüm hepsi çiğdi annem onların bi kısmını toplayıp ona götürmemi istedi aynı zamanda bağırsak da vardı bende bağırsakların beyaz olanları topladım rüyamda bunları toplarken kardeşim ve dayımın da kavga ettiğini gördüm onları barıştırmaya çalışırken etler donmaya başladı etler den birinin ucunda pıhtılaşmış kan damlası gördüm

    1. admin dedi ki:

     Bol kazanca ve sevdikleriyle paylaşmaya yorumlanır.

 24. Dilan dedi ki:

  Rüyamda gördüğüm bir tabak içinde pişmiş görünen kurban etiydi. Çok lezzetli duruyordu, yemek için niyetlendim fakat araya başka bir şey girdi ve yiyemeden rüyadan uyandım. Bunun manası nedir?

  1. admin dedi ki:

   Helal yoldan kazanç sağlamak demektir.

 25. Hatice dedi ki:

  Rüyamda kurban etinden bana da veriyorlar kemikliydi veren kişiyi vermiyor. Güya rahmetli dedem yaşıyormuş ve eti dağıtan kişi bu hisse de dedenin diyor.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir işe vesile olup sevap kazanmak demektir.

 26. Şifa dedi ki:

  Bir arkadaşımın adadığı bir kurbanın etinden bir parçasını bana ayırdığını, onu ve tezgahın üzerine bir kilo ağırlığında et koyduğunu, o et birden bire bir bebek yani arkadaşımın yeni doğan bebeği oluyordu. Ve onun boğazını çevire çevire koparmaya çalışıyordu. Bende bekle bir dakika eşimi çağırayım o sana yardım etsin o küvetli daha iyi keser diyordum. Sonra eşim gelip kesiyordu ve ben o sırada inşaallah bebek ölü ilken kesmişizdir sağ iken değil diyordum.

  1. admin dedi ki:

   Sağlık ve sıhhatin yerinde olmasına ve bazı sorunları aşmaya, özellikle de zor bir karar vermeye yorumlanır.

 27. Songül dedi ki:

  Rüyamda kurban ablamla birlikte kurban etini poşetleyip dolaba koyduğumu gördüm. Fakat dolap ortak bir dolap başkalarında et koyuyor ve işin ilginç yanı yabancı bir film artistinin (seri katil) insan eti koyduğunu gördüm ve hiç kimse bir şey yapamıyor adama karşı ve uyandım…

  1. admin dedi ki:

   Elinizden para çıkmasına ya da borca girmeye yorumlanır.

 28. esma dedi ki:

  Rüyamda kurban eti gördüm ama poşetleri halini et kemik kıyma olarak kendime 3 paket kıyma ayırıyorum. Sonra kıyma yerine birisi kemik olduğunu görüyorum. Daha sonra eski komşumuzun görüyorum baba gelmiş ona poğaça simit verecem ama nedense poğaçanın uçlarını kesiyorum öyle ikram ediyorum. O da yiyor baya acıkmış hepsini yiyor. Sonra bir çuval buğdaylı mısır unu tam hatırlamıyorum güve olduğunu gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Birine yapılan yardımdan sonra mutlu olmak, borcunuz varsa da azalmasına yorumlanır.

   1. Nuran dedi ki:

    Ölmüş teyzemle beraber kurban kesiyoruz teyzem böbrek ciğerlerini ocak yakıp pişiriyor bende kesen kişiyle beraber parçaladığımız etleri dağıtmak için poşetlere koyuyoruz

    1. admin dedi ki:

     Yardıma ihtiyacı olan birine iyilik yapmaya yorumlanır.

DMCA.com Protection Status