Rüyada Namaz Kılmak

Rüyada namaz kıldığını görmek, aile ile birlikte yapılan işlerden çok büyük başarılar ede etmek ve birlikte refaha erişmek olarak yorumlanır. Aileniz ile birlik ve beraberlik olduğunuz ne varsa beraberinde çok hayırlı gelişmeler olacaktır. Aile içi dayanışma ile tüm sıkıntıları geride bırakacaksınız. Belki anne ve babanız size maddi ya da manevi yönden destek olarak sıkıntılarınızdan kurtulmanızı sağlayabilirler. İç huzurunuz artacak ve çok güzel bir amel sizi bekliyor anlamına da gelir. Hak yolunda ilerleyecek, doğru işler içerisinde olacak, hayır duaları alacaksınız. Aileniz de size bol bol dua ediyor olabilirler. Onların size verdiği destekle hayatınız daha da güzelleşebilir.

Rüyada kendini namaz kılarken görmek, güzel kısmetlerle karşılaşmak ve murada ermek demektir. Her şey gönlünüze göre olur ve hayattan beklentilerinizi sırası ile alırsınız. Rüyada başkasının namaz kıldığını görmek, başkasının borçlarınıza yardımcı olacağına ya da sizi zor bir durumdan kurtaracağına yorumlanır. Rüyada başkasının arkasında namaz kılmak, büyük birinden destek görmek, devlet makamında yükselmek, terfi almak, mevki sahibi olmak gibi anlamlara gelir. Otoriter kişilerden çok büyük destekler görebilirsiniz. Bir yardım eli sayesinde hayatınız güzelleşebilir. Rüyada namaz kılan birini görmek, aynı zamanda birinin vesilesi ile bir işe kabul olmak demektir.

Rüyada Namaz Kılmayı İstemek

İç sıkıntılarınızdan arınacağınıza ve huzurunuzun yerine geleceğine yorumlanır. Sizi üzen ne varsa tez zamanda son bulur. Rüyada namaz kılmaya çalışmak, zorlukların üstesinde azim ile gelmek ve hatta zoru başarmak demektir. Hayatınızda hiç ummadığınız kadar büyük fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Rüyada Namaz Kılmak İçin Abdest Almak

Yeni kararlar almak ve bunların beraberinde başarılar getirmesi anlamına gelir. Doğru yoldan şaşmadığınız sürece her şey tam da gönlünüze göre gerçekleşir ve dilekler kabul olur. Bir süredir dua ettiğiniz bir isteğiniz gerçekleşebilir.

Rüyada Yanlış Namaz Kıldığını Görmek

Sizi zarara uğratmak ve hata yapmanızı isteyen, doğru yoldan saptırmaya çalışan kişileri işaret eder. Çevrenizde dost gibi görünse de aslında gerçek niyetleri sizi üzmek olan kişiler olabilir. Herkese hemen kanmamalı ve sizi gerçekten önemseyen insanları ayırt etmelisiniz.

Rüyada Namaz Kılamamak

Büyük bir isteğin gerçekleşmemesi ve hayal kırıklığına uğramak, bir konuda emeklerin boşa gitmesi ya da günah işlemek, yanlış yola sapmak gibi anlamlara gelir. Birine istemeden de olsa zararınız dokunabilir. Alacağınız yanlış kararlar yüzünden de üzülebilirsiniz.

Rüyada Namaz Kıldırmak

Hak ve hukuktan şaşmamak, hakkınızı er ya da geç almak ve mahkemesi olanların da güzel haberler alması anlamına gelir. Sizi korkutan ne varsa son bulur. Bir anda hayatınızı değiştirecek güzel gelişmeler olabilir. Hayatınıza yön verecek kişiler de olabilir.

Rüyada Oturarak Namaz Kılmak

Bazı sağlık sorunları yüzünden endişeye kapılmak, özellikle aileden birinin sağlık problemleri yüzünden bir süre canınızın sıkılması anlamına gelir. Ancak bu kısa süreli bir endişe olabilir. Bazı alimlere göre de maddi yönden aza kanaat etmek ve mevcut düzeni korumak, cesur hamleler yapamamak ve hayatta hep geri planda kalmak olarak yorumlanır.

Rüyada Cenaze Namazı Kılmak

Hayır duası almak ve ömrün artması anlamına gelir. Rüyasına bakılan kişi tez zamanda büyük mutluluklar yaşayabilir. Rüyada imamın arkasında cenaze namazı kılmak, duaları kabul olması ve dünya mutluluğunu tatmak, rahata erişmek demektir. Doğru yola girmek, haksız kazançtan uzak durmak ve emeklerin karşılığını almaya da işarettir.

Rüyada Cuma Namazı Kılmak

Aile hayatınızda mutluluklar artar ve aileniz size her konuda destek olarak yanınızda yer alırlar. Belki endişelendiğiniz bir şey varsa, bu endişelerinizden arınmanızda aileniz destek olabilir. Sizi korkutan her neyse bu son bulur. Daha huzurlu ve rahat bir ömre de işaret eder.

Rüyada İkindi Namazı Kılmak

Her kime ne söz verdiyseniz bunu tutacağınıza ve sevdiklerinizin de güvenini kazanacağınıza, yakınlarınızın size gözü kapalı güvendiğinize, sözünüze itaat edeceklerine yorumlanır. Size inanan ve güvenen kişileri hüsrana düşürmeyeceksiniz. Tam tersi onlara mahcup olmayacak ve başkalarına karşı sorumluluklarınızı da rahatça yerine getirebileceksiniz.

Rüyada Yatsı Namazı Kılmak

Ailenize ve sevdiklerinize karşı maddi ve manevi sorumluluklarınızı rahat bir şekilde yerine getireceğinize ve onları zor durumdan kurtaracağınıza yorumlanır. Ailenizin ne sıkıntısı varsa bunlar sizlerin de desteği ile geride kalabilir. Birlik ve beraberliğiniz başkalarına da örnek olabilir.

Rüyada Bayram Namazı Kılmak

Hasta olanların sağlık ve sıhhate erişmesi, dertli olanların da dertlerinden arınarak rahat bir nefes almasına yorumlanır. Bekar olan kişiler çok iyi niyetli ve temiz kalpli bir insanla tanışarak kısa bir süre sonra dünya evine girebilir. Evli olanlar çocuk sahibi olabilir ve hayırlı evlatlar yetiştirebilirler.

Rüyada Sabah Namazı Kılmak

Allah katında güzel işler yapmak, yalandan kaçınmak ve doğru yolda ilerlemek, örnek davranışlar sergilemek, çevre tarafından takdir görmek anlamına gelir. Rüya sahibi hal ve hareketleri ile herkesin kolayca güvenini kazanırken, aynı zamanda onlardan hayır duaları alacak. Sevdikleriniz sizi yarı yolda bırakmayacaklar.

Rüyada Namaz Kıl Denmesi

Rüyada birinin namaz kıl demesi ya da namaz kıl sesi duymak, sevdiklerinizin de desteği ile her şeyin gönlünüze göre olması demektir. Sevdikleriniz kararlarınızda yanınızda olacaklar ve sizi övecekler. Mesela iş arayanlar başkası aracılığı ile iş bulabilirler. Rüyada namaz kıl diye uyarılmak, aynı zamanda şan şöhrete erişmek ve başarılarınızın dilden dile dolaşılması, işiniz ile tanınmak demektir.

Rüyada Namaz Kılarken Ağlamak

Mal ve mülkün artması, haneye bolluk ve bereket gelmesi, çok hayırlı bir evlat olmaya ve ailenizin sizinle gurur duymasına yorumlanır. Yanlış yoldan kaçınmak, doğru yolda ilerlemek ve hataya düşmemek anlamına da gelir. Günahtan kaçınarak iyilikler sizleri bulacak.

Rüyada Namaz Kılan Kadınlar Görmek

Evinize kalabalık misafir gelebilir ve bu misafirler bereketi ile gelirler. Belki söz, nişan ya da düğün telaşı olabilir ve hanede bu hayırlı işler ile birlikte akrabaların bir araya gelmesine yorumlanır. Rüya sahibi evinde dua okutabilir ya da bir mevlide davet edilebilir. Sevdikleriniz ile birlikte toplanarak ölmüşlerinize dua edebilirsiniz.

Rüyada Namaz Kılarken Bayılmak

Elinizi attığınız her işte bolluk ve bereket getireceğinize, gittiğiniz yere kısmetler bolluk ve bereket de taşıyacağınıza yorumlanır. Çok kısmetli biri olduğunuzu anlayacaksınız ve elinizin bolluğu da artacak. Helal yoldan kazanılan paralar size çok hayır getirebilir.

Rüyada Yanlış Yönde Namaz Kılmak

Rüyada namazı ters yönde kılmak, yeni başlangıçlar yaparak hayata temiz bir sayfa açacağınıza, geleceğinizi güzelleştirecek kararlar alacağınıza yorumlanır. Geleceğinizi çok güzel bir şekilde planlayabilirsiniz. Rüyada kıblenin tersine namaz kılmak, aynı zamanda meslek hayatında başarı ve kazancın artması, mevki makam yükselmesi olarak da yorumlanır.

Rüyada Camide Namaz Kıldığını Görmek

İş ya da eğitim hayatında başarı haberleri almak, mevki yükselmesi, terfi almak, sevdiği işi yapmak ve ticari hayatta başarıları simgeler. Çok büyük kazançlarınız olabilir ve birikimleriniz çoğalabilir. Geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz.

Rüyada Rükû Ve Secde Ettiğini Görmek

Sevdikleriniz özel günlerinde sizleri de davet edebilirler, birinin evliliğinde aracı olabilirsiniz. Başkalarına yaptığınız iyiliklerden hayır duaları alacaksınız. Belki bu iyiliklerin de karşılığını alma zamanı gelebilir. Sizi seven insanların sayısı çoğalır.

Rüyada Kilisede Namaz Kılmak

Yabancı biri ile dünya evine girmek ya da gurbette yaşamak gibi anlamlara gelir. Bir diğer yorumu da ailenin sırt çevirmesi ya da sevdiklerinizin sizi yarı yolda bırakmaları, tek başına kalmak ve hayatta tek başına mücadele etmek demektir.

Rüyada Namazı Cemaat İle Birlikte Kılmak

Geçmişte yapılan iyiliklerin karşılığını bulması sizi çok mutlu edebilir. Bir zamanlar destekte bulunduğunuz kişilerin sizin sayenizde çok mutlu olmaları ve çok güzel yerlere gelmesi sizi onurlandıracak. Başkalarının mutluluklarını paylaşacak ve ortak olacaksınız. Belki arkadaşlarınız da sizin sayenizde bir işe girebilir ya da evlenebilirler.

Rüyada Abdestli Namaz Kılmak

Güzel niyetli ve iyi kalpli insanlar hayatınıza girebilir, yeni tanışacağınız insanlar size doğru yolu gösterebilir ve öğütlerde bulunabilirler. Aile içi esenlik artar ve dünyada mutluluk bulunur. Gelecek havadisler de sizin neşenizi yerine getirebilir.

Rüyada Farz Namazı Kılmak

Dini yönün güçlenmesi, sevaplar işlemek, iyi işler yapmak ve hataları telafi etmek anlamına gelir. Hayatınızdaki pişmanlıklar tez zamanda son bulabilir. Belki de bazı hatalarınızdan pişman olarak bazı insanlardan af dileyebilirsiniz. Küs olduğunuz birileri varsa, onlarla da barışmak için zeytin dalı uzatabilirsiniz.

Rüyada Kabe’de Namaz Kıldığını Görmek

Dini bütün bir insan ile dünya evine girmek, iyi niyetli insanlarla tanışmak ve çok büyük iyiliklere vesile olmak demektir. Bekar olanlar evliliklerinde aradıkları mutluluğu yakalar. Evli olanlar da eşleri ve çocuklarından yana şanslılar. Kalabalık bir aileye sahip olabilirler.

Ayrıca Bakınız: Rüyada kabe görmek

Rüyada Namazda Konuştuğunu Görmek

Bazı insanlar tarafından yanlış anlaşılmak ya da sözlerinizin farklı yönlere çekilmesi ile aranıza mesafe girmesi demektir. Eşiniz ya da sevgiliniz işe tartışabilir, sorunları aşmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinizin arkanızdan dedikodular yapması da sizi bir hayli yıpratabilir ve bir süre özel hayatınızda mutsuz olabilirsiniz.

Rüyada Namaz Kılmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, huzur ve sükunet içerisinde bir hayat geçirmek, mutlulukların daimi olması, aile içi birlik ve beraberlik, ailenizden destek almak, refaha erişmek demektir. Sevdikleriniz sizin her daim yanınızda olarak, zor günleri aşmanızda da kendilerine düşen görevi yerine getirebilirler. Geçim sıkıntısı sona ererek, evde gelir artışı olabilir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Yarbay dedi ki:

  Rüyamda bir havaalanında köşede bir yerde namaz kılıyordum. Havaalanı böyle küçük tek katlı, sanki özel havaalanı gibi bir yer. Yolcular hep erkek ve takım elbiseler. Namazı bitirdikten sonra check-in masasından benim adımı söylüyorlar. Ben de çantamı toparlamaya çalışıyorum. Acele etmiyorum aslında, uçağın beni bekleyecrğinden emin gibiyim. Fakat çantanın içindekiler dökülüyor. Bir saç fırçası bir de tarak varmış çantada. Elimde de sanırım az önce kıldığım namazın abdestini alırken kullandığım terlik. O terliği sokmaya çalışırken çantada başka bi terliğin daha olduğunu farkediyorum. Sonra fırça ve tarakla birlikte terlikleri de yerleştirip check-in masasına gidiyorum, işlemlerimi yaptırıyorum.

 2. Emika dedi ki:

  Merhaba ben bir işe giriştim akşam da niyet ettim yapıp yapmamak konusunda ve ruyamda; akşam hava karanlık yatıyorum ama birden ezan sesi duydum sanki ve akşam ezani diye içimden geçirdim hava karanlıktı ama sanki sabah ezanı na kalkmış gibiydim. lütfen yapıp yapmamak ta çok kararsizim yorumlar mısınız hayırlı mi değil mi

 3. Emine dedi ki:

  Merhaba ben bir işe giriştim akşam da niyet ettim yapıp yapmamak konusunda ve ruyamda; akşam hava karanlık yatıyorum ama birden ezan sesi duydum sanki ve akşam ezani diye içimden geçirdim hava karanlıktı ama sanki sabah ezanı na kalkmış gibiydim. lütfen yapıp yapmamak ta çok kararsizim yorumlar mısınız hayırlı mi değil mi

 4. elif dedi ki:

  selamun aleyküm rüyamda önümde iki erkek kardeşim namaz kılıyordu bende tam namaz kılacakken biri omzuma dokundu ve rüyam sonlandı

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iyi insanlarla tanışmaya yorumlanır.

 5. elif dedi ki:

  rüyamda namaz kılmak istiyorum önümde iki erkek kardeşim namaz kılıyor tam namaz kılmaya başlayacakken biri bana dokunuyor ve rüyam son buluyor

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı işler yapmak, başarıya ulaşmaya yorumlanır.

 6. emine dedi ki:

  Merhaba, Rüyamda yatsı namazı kılıyorum birden gaz sesi duydum (pıt diye) hayır yapmış olamam diyorum. Abdest alayım en iyisi İçim rahat etmediği için namazımı bozuyorum. Birden bakıyorum bir yemek alanında geniş metal bir tezgahta oturuyorum ayaklarımı uzatmış, üstümde beyaz bir örtü ile de üstümü kapatmış telefonda konuşuyorum. Daha önce iş görüşmesi yaptığım iş yerinde birkaç adam da orada yemek almak için sıraya girmiş. İçlerinden birisi sabit duruyor önümde daha önceden de oradaymış adam taş kesilmiş gibi duruyor. Onları görünce telefon konuşmamı biraz daha sesli yapıyorum. Sonra da aman boşver diyip örtümü de alıp kalkıyorum tezgahtan. Yorumlarınızı biraz daha açık yapar mısınız rüyamda uzun süredir namaz ile ilgili rüya görüyorum (namaz kılan birisiyim çok şükür) Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir işe aracılık edilebilir ve küs olduğunuz kişiler varsa aranız yeniden düzelebilir.

 7. emine dedi ki:

  Merhaba, Rüyamda yatsı namazını kılıyorum birden gaz çıkarmışım gibi ses duydum (pıt). İçimden hayır yapmış olamam diyorum ama içim rahat etmiyor tekrar abdestimi alayım diye namazımı bozmak zorunda kalıyorum. Sonra bir bakıyorum yemek alanındayım bir tezgahta üstümde beyaz bir örtü üstümde telefonda konuşuyorum. Herkes sırada yemek almak için bekliyor. Daha önce iş görüşmesi yaptığım firmadan adamları görüyorum sıradalar 1 tanesi de donmuş gibi yanımda sabit duruyor. Bende telefonda hala konuşuyorum beni duysunlar diye dikkat çekmek için konuşmamı sesli yapmaya çalışıyorum sonra aman diyip kalkıyorum tezgahtan. Yorumlarınız için teşekkürler biraz daha detaylı neyin ne anlama geldiği gibi yorumlayabilirseniz çok sevinirim. Uzun süredir namazım ile ilgili hep rüya görüyorum.

  1. admin dedi ki:

   Birinden destek görmek ve bazı sıkıntılardan kurtulmak, ailenizde yeniden huzura berekete yorumlanır.

 8. Mustafa dedi ki:

  Hayat kadini gibi bi kadin Beni namaza gidrrken yolumdan ediyor Allaha dua ediyorum Allahim namazim kacacak diye Ama kadinida takip ediyorum Sonra bi adam cikiyor karsimiza Bize diyorki Az bi zamwninizi alacagim 2 dakka gelim diyor Kadin yok olmaz isimiz var diyor Adam israr ediyo Bende diyorumki 2 dakikadan birsey olmaz Bi bakalim diyorum Sonra adamin yanina gidiyoruz Adam dinimize kötü seyler soyluyor Bende dayanamayip adam ile tartismaya basliyorum Orda adama dinimizi anlatmaya baslarkenAz once hata yaptigimi farkediyorum Kafami kadina dogru ceviriyorum ki Kadin gitmiş Donuyorum sukurler olsun diyorum. Ve adama baktığımda adam bana gülümsüyordu birden uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bir kadınla dertleşmek ve hataların farkına varmak, telafi etmeye yorumlanır.

 9. candan dedi ki:

  Rüyamda ablam ve ben benim elbiselerimi topluyoruz.Sonra ablam elbiselerimin içinden mavi bir kot eteği giyip”’neden böyle şeyler alırsınız ki”’ diyor.Ben sinirle zaten 5 tl ye aldım diyorum.Sonra elimde koyu renkli bir valiz var ona eşyalarımı koyduğumu görüyorum.Rüyanın sonuna doğru annemin ve ablamın namaz kılmak için hazırlandığını gördüm.Annem namaz kılarken ablam namaz kılmak için annemin namazını bitirmesini bekliyordu.Sonra uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir işe vesile olmak, dua almaya yorumlanır.

 10. murat dedi ki:

  rüyamda gazi mustafa kemal paşanın kabri başında imam olarak namaz kılıyordum.Arkamda da iki meşhur siyasetçi vardı.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya önemli bir başarıya yorumlanır.

 11. hakan dedi ki:

  iyi günler,rüyamda sabah namazının kazasını ve öğle namazını kıldım.Namaz kılarken çok dikkatli idim hızlı kılmamak için özen gösteriyordum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sıkıntıların sona ermesine yorumlanır.

 12. emine dedi ki:

  Merhaba, Rüyamda iş yerindeyim. Bina plaza gibi ama az katlı, çok firmalı yer. Ara sokak gibi bir yerdeyim araya girmiş namazımı kılıyorum (sanırım sabah namazı) işyerinde kimse namaz kıldığımı bilmiyor (gerçek) 3 kişiyi görüyorum ofisden aman kimse görmesin kılayım diyorum. hem çekiniyorum ama aynı zamanda çok sakinim. Yanımdan geçiyorlar 1 kadın 2 erkek beni görüyorlar farklı aralıklar ile geçiyorlar. Ama inanılmaz huzur ve sakinlikle namazımı kılıyorum. Sonra ofise geçiyorum ofis biraz hareketli taşınıyormuşuz ama çok uzak diyorum. Dışarıdayız kalabalık halinde bir yere gidiyoruz dışarı da sonbahar gibi yapraklar dökülmüş rüzgar var. Sonra patron çağırmış herkese sesleniyorum ofise geri dönüyoruz. Yine bir karışıklık sakinlik var ama hatırlamıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüyua iş hayatında hayırlı fırsatların karşınıza çıkmasına yorumlanır.

 13. emine dedi ki:

  Merhaba, Rüyamda iş yerindeyim. Bina plaza gibi ama az katlı, çok firmalı yer. Ara sokak gibi bir yerdeyim araya girmiş namazımı kılıyorum (sanırım sabah namazı) işyerinde kimse namaz kıldığımı bilmiyor (gerçek) 3 kişiyi görüyorum ofisden aman kimse görmesin kılayım diyorum. hem çekiniyorum ama aynı zamanda çok sakinim. Yanımdan geçiyorlar 1 kadın 2 erkek beni görüyorlar farklı aralıklar ile geçiyorlar. Ama inanılmaz huzur ve sakinlikle namazımı kılıyorum

 14. Mert dedi ki:

  Dün gece .Rüyamda Sevdiğim bir kız arkadaşımın ölüm haberini aldım.Ve sınıf arkadaşlarımla evine gittim.kalabalık gördüm yeşil bir tabut vardı sonra 1 anda bembeyaz (bulutluydu galiba) bir havada yan saflarımdaki tanimadiğim adamlarla namaz kılıyordum çok üzülmüştüm bu ne anlama gelir?

 15. Merr dedi ki:

  Dün gece .Rüyamda Sevdiğim bir kız arkadaşımın ölüm haberini aldım.Ve sınıf arkadaşlarımla evine gittim.kalabalık gördüm yeşil bir tabut vardı sonra 1 anda bembeyaz (bulutluydu galiba) bir havada yan saflarımdaki tanimadiğim adamlarla namaz kılıyordum çok üzülmüştüm bu ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sevdiğiniz kişiden iyi haberler almaya, uzun ömre yorumlanır.

 16. Aykız dedi ki:

  rüyamda EyüpSultana gidiyordum bir camide namaz kolmaya çalışıyordum başka şeylerde gördüm ama en net hatırladığım buydu anneme beni Eyübe götür diyordum ama benim üstünde namaz kılarken giydiğim kıyafetlerim vardı böyle bunla nasıl dışarı çıktım ben diyordum caminin kapısına geldim oturdum parmaklıklarının önüne dua etmek istiyordum sonra içeri girdim tam namaza duracaktım tekbir getirip getirmediğimi net hatırlamıyorum bir çocuk atladı küçük bir çocuk secdemin önüne eğilip namaz kılamazdım çünkü önümde seccademin üstünde oturuyordu sonra dönüp çocuğun annesine çocuğunuzu alır mısınız dedim

 17. Aykız dedi ki:

  rüyamda EyüpSultana gidiyordum bir camide namaz kolmaya çalışıyordum başka şeylerde gördüm ama en net hatırladığım buydu anneme beni Eyübe götür diyordum ama benim üstünde namaz kılarken giydiğim kıyafetlerim vardı böyle bunla nasıl dışarı çıktım ben diyordum caminin kapısına geldim oturdum parmaklıklarının önüne dua etmek istiyordum sonra içeri girdim tam namaza duracaktım tekbir verdim bir çocuk atladı küçük bir çocuk secdemin önüne istesemde secdeye eğilemezdim ayaklarımın önündeydi çünkü sonra çocuğun annesine dönüp çocuğunuzu alırmısımız dedim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı insanların hayatınıza girmesine ve iyilik görmeye yorumlanır.

 18. Sngl dedi ki:

  Rüyamda bir tel saçımın beyazladigini gördüm ve uyandığımda aynada farkettim gerçekten bir tel beyaz oldugunu

  1. admin dedi ki:

   Uzun zamandır görmediğiniz biri ile kavuşmaya yorumlanır.

 19. Sngl dedi ki:

  Rüyamda bir tel saçımın beyazladigini gördüm uyandığımda gerçek cıktı beyaz bir tel saçım vardi

  1. admin dedi ki:

   Uzun zamandır devam eden bir sıkıntının son bulmasına yorumlanır.

 20. Sevgi dedi ki:

  Arkadaşımın konuştuğu erkek onun için hayırlı mı değilmi diye niyet ederek istihareye yattım. Arkadaşım ve konuştuğu erkek beraber namaz kılıyolardı uçrumum kenarında arkadaşımın üzerinde beyaz bi elbise vardı ben sadece arkadaşımı izledim hic konuşmadan namaz kıldılar dua ettiler bunun anlamı.nedir hayırlımı arkadaşım için bi yardim edermisiniz?

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı haberlere ve refaha erişmeye yorumlanır.

 21. ceyhun dedi ki:

  Rüyamda sevdiğim kızın namaz kılarken gördüm. Bazı kaynaklara göre sevdiğim kızla evlenebileceğim yazıyor. Cevaplarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir kısmete ve mutlu bir yuva kurmaya yorumlanır.

 22. Leyla dedi ki:

  Selamun aleykum Rüyamda iri-yarı bir adamın karanlikta beni takip ettiğini yanıma gelip omuzuma dokunup çaktırmadan çip yapistirip ve ordan uzaklaştı korkup imdat diye bağırdım ama insanlar sesimi duyduğu halde yardım etmediler ertesi gece baska bir adam yanıma yaklaştıkça elindeki cihazın öttügunü farkettim omuzumdada kırmızı bir ışık yanıp sönüyordu beni takip ettiğini anlayınca çipi koparıp yoldaki demirlere taktım koşarak uzaklastim

  1. admin dedi ki:

   İç sıkıntılardan kurtulmaya ve kendi çabanızla bir şeyler başarmaya yorumlanır.

 23. Songül dedi ki:

  Annem farklı yone ablalarım farklı yine namaz kılıyordu bende farklı yine serdim seccadeyi kıble bu yine degilmi neden böyle kılıyorlar diye düşünüp bakınıyordum

  1. admin dedi ki:

   Anne baba duası almaya ve ailede hayırlı bir olaya yorumlanır.

   1. Songul dedi ki:

    Teşekkür ederim

 24. Hakan dedi ki:

  Ben rüyamda bizim ailedekiler namaz kiliyolar ama kible yanlis taraf ben onlar namaz kilarken namazligi kibleye dogru ceviriyordum ve onlar namazini hic bozmadan devam kiliyolardi.

  1. admin dedi ki:

   Birine yapılan iyiliğin karşılık bulmasına yorumlanır.

  2. Müjde dedi ki:

   rüyamda yatsı namazı kılıyoduk camide rukuya egilirken secdeye bayıldım sonra arkadaşlarım beni kaldirdi bayilmamın sebebide açlıktandi bacaklarım titriyordu açlıktan sonra bayıldım iste yardimci olursanız sevinirim

 25. Merve dedi ki:

  Mrhb ben rüyamda abdest alıp namaz kılmam gerek diye saati kontrol ediyordum ve bana internetten tanımadığım bir kız mesaj atıyordu. Kimsin diye soruyordum oda yanlışlık oldu ben birini arıyordum ama sen değilsin. Çünkü aradığım kişi çok dindar namazında niyazında biri diyordu. Ve tarif ediyordu. Bende o kişi benim diyecekken demiyor gidip kızla buluşuyordum. Buluşunca söylüyordum ve kızın evine doğru gidiyorduk. Kızın evinin üstü gelinlikçiydi ve vitrin kıpkırmızıydı ve içinde bir sürü beyaz çok güzel gelinlik vardı. Sokakta bakıp vitrine ne kadar güzel gelinlikler diyordum ve kızın evine gidiyorduk.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir işe vesile olarak hayır duası almaya, şerden uzak durmaya yorumlanır.

 26. Meral dedi ki:

  Merhaba ben rüyamda sevdiğim kişinin evinde idim ve her şey beyazdı. Ailesi de vardı orada. Gidip abdest almam lazım namaz kılıcam diyordum içimden. Vakitleri kaçırmamam lazım diyordum. Abdest veya namaz kıldığımı görmedim ama abdestli olduğumu biliyordum ve namaz kıldığımı hissediyordum. Sürekli abdestli olmak için çaba sarf ediyordum.

  1. admin dedi ki:

   Evleneceğiniz kişinin başka biri olmasına, ilerleyen günlerde bir talip haberi almaya yorumlanır. Bu kişi ile hayırlı bir evlilik yapılabilir.

 27. Neslihan dedi ki:

  Merhaba, rüyamda çoktandır görmediğim birinin evinde namazdan ve abdestten söz ediyordum. Güya sürekli gidip abdest alıyor namaz kılıyordum. Ama abdest aldığım ve namaz kıldığım anları görmedim. Abdest almış namaz kılmıştım güya ve bir kaç kez bunu yapıyordum. Acaba meali nedir Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir işe vesile olmaya, birine büyük bir iyilik yapıp hayır duası almaya yorumlanır.

 28. Kader dedi ki:

  Rüyamda bir akrabamızın evine gelerek namaz kıldım. Annem ve akrabamız da diğer odada benim için ne iyi namaz kılıyor diye hoş sohbet ediyorlardı. Namaz kıldığım akrabanın oğluyla da evlenecekmişim. Bana gelip yüzük takıyordu. Sonra yüzüğü geri alıyor. Daha sonra bir bakıyordum. O yüzüğü daha güzelini getirmiş bana.

  1. admin dedi ki:

   Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için hayırlı bir iş yapmak, aynı zamanda vefalı dostlar edinmek demektir.

 29. Ufuk dedi ki:

  Rüyam da ahiret gibi dumanlı bir ortamda bazı insanlara namaz kılıyorum. Namazım bittikten sonra oradaki kapının bir tanesinden bir ses namaz kılanlar bu kapıdan diye çağırıyoruz.

  1. admin dedi ki:

   Sevapların artmasına ve insanların sizi hayırlı sözler ile anmasına yorumlanır.

 30. Hilal dedi ki:

  Rüyamda camide bir adamla namaz kılıyorduk. Bu adamla evlenecekmişim. Ön saflarda cemaatle birlikte namaz kıldık. O namazını bitirdi. Bende başka bir namaz daha kılacağımı söyleyip tekrar namaza durdum. O kişi de beni izliyordu. Ruku,secde yaptım. Ama ellerimi bir ara yanlış bağlamıştım. O kişi bana ters baktı, hemen düzelttim. Bir arada ters yönde durmuştum kıbleye. Sonra eve geldim. Kardeşimin (ikizimin) düğün hazırlıkları vardı. Benim camide namaz kıldığım adamın kardeşiyle evlenecekmiş. Ama sadece hazırlık var, düğün çalgı falan yok.

  1. admin dedi ki:

   Muradına ermek, ailenizin de onayladığı biri ile hayırlı bir evlilik yapmak ve duaların kabulune yorumlanır.

 31. Süleyman dedi ki:

  Merhaba. Rüyamda çok aydınlık cami gibi bir mekanda Kuran-ı Kerim duyuyorum ve namaz kılıyorum. Namazın sonunda dua ediyorum. Allah ım sen istediğimi biliyorsun diyorum ve o sırada hayal ettiğim şey gözümde canlanıyor. Yorumlayabilirseniz çok memnun olurum.

  1. admin dedi ki:

   İyi bir amele ve duaların kabul olmasına yorumlanır.

 32. Kenan dedi ki:

  Rüyada ben akşam namazı kılarken küs olduğum ağabeyim ve ölmüş babamın geldiğini gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Hane içinde bir vesile ile uzun süredir görmediğiniz insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

 33. .Hamza dedi ki:

  İyi günler, rüyamda bayram namazını babamla birlikte Hindistan da bir camide kıldığımı, orada akraba topluluğundan olan bir pir i fani ile tanıştık. Sonra tahminen 30 dk ile 1 saat arası evinde oturduk. Onunla iletişimi devam ettirmek için numarasını istedim. Verilen bir numaradan sonra uyandım. Yardımcı olabilir misiniz?

  1. admin dedi ki:

   Uzun süredir dua edip gönülden istediğiniz bir şeyin gerçek olmasına yorumlanır.

 34. Biri dedi ki:

  Ben rüyamda namaz kılıyordum fakat namaz kılarken ağzımı açamıyordum. Sanki bütün bir güç beni süreleri okumamdan alıkoyuyordu. Çok zorlanıyordum. Bu arada uzun namaz kıldığımı gören annem kızım huşuya girmiş diyordu ama ben zorlanıyordum ve korkuyordum. İyi değil kötü hissediyordum ölüm anı acısı gibi.

  1. admin dedi ki:

   Sizin için hayırlı olmayacak bir şeyden vazgeçmem anlamına gelir.

 35. İbrahim dedi ki:

  Rüyamda öğle namazını kılacaktım. Güzelce abdest aldım ve sonra namaz kılacaktım fakat şeytan sünnetlerini kılma sadece farzını kıl diye bana emirler veriyordu. Bende şeytanı dinlemedim ve önce öğle namazının ilk sünnetine niyet ettim. Şeytan da bu seferde benimle namaz kılarken uğraşmaya başladı. Bu durum uzunca bir süre tekrar etti. Bende dayanamayıp ağladım. En sonunda da öğle namazını kılamadım. Ve bunun içinde ağladım. Benim benim bu rüyam ne anlama geliyor?

  1. admin dedi ki:

   Haramdan uzak durmak, hayırlı seçimler yapmak anlamına gelir. Sizi sıkan ve endişelendiren ne varsa yakında son bulur.

 36. İzzettin dedi ki:

  Gördüğüm sabah ezanından sonra idi. Cuma namazı kılıyordum ve namazdan sonra 4 rekat öğle namazı kılıyordum. Namaz bitmeden cemaatin önüne uzun bir yemek sofrası kuruluyordu. Namazını bitiren yemeğini yemeye başlıyordu. Benim de önümde bir yemek servisi vardı ama ben namazımı bitirene kadar benim karşımdaki kişi benim yemeğimi de önüne çekmişti ve ben sofradan kalktım.

  1. admin dedi ki:

   Ailenizin de size destek vermesi ile birlikte çok istediğiniz bir şey gerçekleşebilir ve dileğiniz kabul olabilir. Özellikle sizin hakkınızda kötü düşünen kişiler çok utanacaklar.

 37. Esin dedi ki:

  Rüyamda annemin namaz kıldığı yerde iki rekat namaz kıldığımı gördüm ama duaları okumaya çalışıp okuyamadan kıldım. Arkamı bir döndüm komşumun oğlu beni izliyormuş. “Sen doğru namaz kılmadın duaları okumadan yatıp kalktın” dedi. Bende “hayır okudum“ dedim ısrarla. Ama komşunun oğlu bana sırıtıyordu.

  1. admin dedi ki:

   Gönlünüzden geçen bir şeyin gerçek olmasına, hem sizin hem de ailenizin çok sevinmesine yorumlanır.

 38. Anonim dedi ki:

  Selam. Ben rüyamda sevdiğim insanın evinde sabah namazı kıldığımı, bitirdikten sonra uyanan ailesiyle güler yüzle tanıştığımı gördüm. Namaz kılmak adlı rüya tabirlerinden ilave sevdiğinin evinde namaz kılmanın ayrı bir yorumu vardı gibi hatırlıyorum, ama bulamadım.

  1. admin dedi ki:

   O kişi ile aranızdaki engellerin ortadan kalkması ve murada ermek olarak yorumlanır.

   1. cenk dedi ki:

    Rüyada sevdiğim kızın namaz kılarken gördüm. Bazı kaynaklara göre sevdiğim kızla evleneceğim yazıyor. Yorumlarınızı bekliyorum

 39. BÜŞRA dedi ki:

  Selamün aleyküm, ben rüyamda bir yerdeydim. Tam neresi olduğunu hatırlamıyorum. Namaz kılacaktım. Önümde uzanmış bir çocuk vardı. Tahminen 3-4 yaşlarında, namazımı kıldıktan sonra sevmediğim okuldan bir arkadaş namazda sureyi yanlış okuduğumu ve namazın kabul olmayacağını söyledi. Sonra bende acaba yanlış mı kıldım diye tekrardan kılacaktım. Fakat ezan okunmaya başladı ve kılmadım, yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Birlik ve beraberliğin artmasına, aile içerisinde sevindirici haberler, hamilelik ya da evlilik gibi güzel haberler almaya yorumlanır.

 40. Ahmet dedi ki:

  Rüyamda caminin avlusunda öğlen vakti cemaatle namaza durmuştuk. Sonra birden iki üç köpek saldırmaya başladı. Bütün cemaat kaçmaya başladı. En son ben kaldım. Siyah pitbula benzer ağzından salyalar akan bir köpek beni kovalamaya başladı. Bu rüyanın anlamı nedir admin?

  1. admin dedi ki:

   Manevi yönden güçlenmek ve büyük bir hatadan geri dönmek, hayırlı olan kararlar almak demektir.

 41. İrem dedi ki:

  Ben namaz kılarken o gün kıyametin kopacağı haberini aldım gibi bir şey oldu. Elimde bir bardağın içinde katı bir şey var, hava bulanık rüzgar esiyor evde tektim. Annem aradı bardağı camın kenarına koy rüzgar esince bardağın içinde bir ok çıkacak. O tarafa doğru gel dedi ben daha sonra o yönü karıştırdım.

  1. admin dedi ki:

   Yapılan iyiliklerin karşılığını bulmak, çok hayırlı bir haber almak anlamına gelir. Yaptığınız doğru seçimler ile birlikte büyük bir fırsat yakalamanız olasıdır.

 42. Ahmet dedi ki:

  Aynı gece iki ayrı rüyada namaz kıldım. Biri öğlen veya cuma namazıydı, ötekini hatırlamıyorum. Hatırlamadığım namazda imamdım. Diğerinde cemaatleydim gene ama imam değildim. İki namazlı rüyamda ortak nokta namaz batıldı. Yani geçersizdi, namaza odaklanamıyordum, kıyamı veya eksik secdeye namaz kıldırdım. Namazım sakattı anlayacağınız.

  1. admin dedi ki:

   Geç de olsa bir dileğin kabul olması, aşılan engellerden sonra istediğiniz bir şeye sahip olmaya yorumlanır. Bazı endişeleriniz yersiz olabilir.

 43. Aysegul dedi ki:

  Rüyamda akşam komşumuzun evinde yalnız mor güneşlik biraz açık kalmış. Kapatıyorum ve daha sonra namaz kılmaya niyet ediyorum. Kıldım mı kılması mı hatırlamıyorum ve sürekli eski görüştüğüm erkeği görüyorum. Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Yeni tanışacağınız biri kalbinizi çalabilir ve onunla birlikte hayatınıza yeni bir sayfa açabilir, daha mutlu olabilirsiniz.

 44. Ekrem dedi ki:

  Rüyamda bir kaç kişiye namaz kıldırıyordum ve sesim olduğundan çok güzel çıkıyordu. Fatiha okuduğumu çok net hatırlıyorum. Ardına bir zamanı sure okudum ama tam hatırlamıyorum. Namaz bittiğinde arkamda bir sürü insan gördüm. Bazıları biz bu kadar güzel okuduğunu bilmiyorduk dercesine bir şey dedi. Seni birilerine önereceğim dercesine bir şey dedi tam hatırlayamıyorum. Ama ben ne hocayım, ne imamım normal bir öğrenciyim şuan yurt dışında erasmus yapıyorum. Hayra alamet midir bu durum?

  1. admin dedi ki:

   Dilekleriniz kabul olabilir, çok güzel haberler alarak çok mutlu olabilirsiniz. Emek verdiğiniz bir konuda da amacınıza kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 45. Mustafa dedi ki:

  Rüyamda camide namaz kılmak için duruyorum. Sünnet namazı ama hangi vakit bilmiyorum. Kimisi kılmış, ben de yetişirim diye kılmaya başlıyorum. Kılarkene gözlerim kamaşıyor, önümü göremiyorum. Rükû ve secde yaparkene düşmüyorum ama düşer gibi oluyorum. Bir de 4 rekatlık sünneti 2 rekat kılıvereyim diyorum, farzı kaçırmayayım diye. Ben yetişeyim diye de yanıma bir kişi gelip benim yanımda saf tutuyor. Galiba kıldığım namaz ya öğle yada cuma. Çünkü yatsıyla ikindinin sünneti 2 rekatta kılınabilir ama ben iki rekat kılıvereyim diyorum.

  1. admin dedi ki:

   Duaların kabul olması, dargın olduğunuz kişilerle bir araya gelerek barışmaya yorumlanır. Aile saadetiniz artabilir, özlemler sona erer.

 46. Esme dedi ki:

  Rüyamda bizim aileden biri kanser hastasıymış. Namaz kıldım ve sonra dua ediyorum. Sonra çok sevdiğim ölmüş komşumu canlı görüyorum bir evde ya benim evim ya onun evi, tam hatırlamıyorum. Yatıyor ama ağrısı var, mutsuz gördüm (bir de bazen bu ölmüş komşumu görüyorum rüyalarım da neden olabilir).

  1. admin dedi ki:

   Ailenizde bir süredir sizden yardıma ihtiyacı olan ya da sizi özleyen biri olabilir. Uzun süredir görüşemediğiniz biri ile hasret giderebilirsiniz.

 47. Samet terzi dedi ki:

  Rüyamda aileden bir kaç kişi iftar sofrasındaydık. Sofrada oturarak namaz kılıyorduk.

  1. admin dedi ki:

   Rızkın ve bereketin çoğalması, geçin derdinin sona ermesine ve hayırlı işler yapmaya yorumlanır.

 48. Öznur dedi ki:

  Rüyamda uçak görüyorum. Uçağı sevdiğim adam kullanıyor. 2 arkadaşım daha var, yer mahallemiz oluyor. Tam uçağa binip biraz hareket edince sevdiğim çocuk sürekli namaz kılmak için iniyor. Şu camide kılayım, şu vakti de kılalım diye 3 kere falan bu tekrarlanıyor. Ben ağlamaya başlıyorum. Ben onu çok seviyorum ve kaybetmek istemiyorum. Kaza olacak, hissediyor ve o yüzden böyle yapıyor herhalde gitmeyelim diye eve çıkıyoruz onun ailesi oluyor ben onları gerçek hayatta tanımıyorum ama rüyada abisine onu şikayet ediyorum. O da bana laf sokup, bir şeyler diyor. Sonra o beni koruyor. Uçakla ilgili konuşuyorlar, uçak çiçekleri ezdi diye komşumuz sadiye ile kavga edecektik falan derken uyanıyorum ve şuan sevdiğim kişiyle ayrıyız. Yorumunuzu bekliyorum.

  1. admin dedi ki:

   Yakın çevrenizden sevdiğiniz insan ile ilgili haber alabilirsiniz ve bu sizi mutlu edebilir. Belki bir şeylerin farkına vararak, görüşmek isteyebilir. Ancak bazı sorunları aşmanız zor olabilir ve kimse aranıza girmek istemeyebilir.

 49. Dogan dedi ki:

  S.a ben rüyamda bayanların önünde yatsı namazını kıldığımı gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Duaların kabul olması ve çevrenizden destek görmek anlamına gelir. Kendinizi güvende hissedebilir ve iç huzuru yakalayabilirsiniz.

 50. Yalnız dedi ki:

  Ben rüyamda ayrılmış olduğum nişanlıma namaz kılmasını istedim.

  1. admin dedi ki:

   Var olan sıkıntılardan kurtulmaya ve özel hayatta huzur bulmaya, zorlukları aşmaya, affetmeye yorumlanır.

DMCA.com Protection Status