Rüyada Nefes Almakta Zorlanmak

Rüyada nefes almaktan zorlandığını görmek, maddi sıkıtı çeken kişilerin maneviyatına da zarar vermesine yorumlanır. Aynı şekilde manevi zarara uğrayanlar için maddi zarara da uğraması demektir. İş güç ile ilgili çevrenizde bir takım sorunlar ve hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. İşiniz ile ilgili alacağınız varsa ilerleyen zamanda bunlar düzelecek. Ciddi bir beklenti geç karşılanır. Bu beklenti için uzun süre beklemeniz iyi olur. Elinize geçen bir imkanı boşa harcamamaya gayret edin. Yoksa maddi sıkıntılar çekilebilir. Rüyada zor nefes almak, beklentilerden ümidi kesmek anlamına da gelir. Bu sebeple kalbinizi kıran birileri olabilir, güven duygunuz azalabilir. Rüyada nefes almaya çalışmak, çok sevdiğiniz biri ile ayrı kalmak ve ona karşı çok özlem duymaya yorumlanır. Bu kişi ile bir süre hasret çekilebilir.

Rüyada nefes alamamak,bir zamanlar yapılan hataların tekrar olmasından korkmak ve endişelenmek anlamına gelir. Aile içerisinde de zamanında yapmış hatalar yüzünden zorluk çekildiyse, bu kişinin yeniden benzer hatalar yapması sizi endişelendirebilir.Bu kötü alışkanlık olabilir. Rüyada solunumda zorlanmak, sevdiklerinizin size fazla ilgi göstermemesi ve onlardan beklentilerinizde pişman olmaya yorumlanır. Güvendiğiniz bazı insanlar yüzünden zorda kalınabilir. 

Rüyada Nefes Darlığı Görmek

Birinin kalbini kırmak ve sonrasında çok pişman olmak anlamına gelir. Bu kişi sevdiğiniz biri olabilir veya aile fertlerinden de biri olabilir. Ona bir yanlış yapılabilir ve söylenen sözler kırıcı olabilir.Kalbini yeniden kazanmaya çalışabilirsiniz.

Rüyada Burundan Nefes Alamamak

Bir zamanlar yaşanan maddi zorluğun bir benzerini yaşamak demektir. İflas eşiğine gelmek olarak da yorumlanır. Rüyada burun tıkanması nefes alamamak, daha fazla borçlanmak ve açılmak demektir. Parasal anlamda fazla harcamalar yapılabilir veya yüklü kredi çekilebilir.

Rüyada Denizde Nefes Alamamak

Özle hayatınızda zor günler yaşamak, sevdiklerinizden ayrı kalmak anlamına gelir. Uzak mesafe bir ilişki sürdürmek zorunda da kalabilir ve bu sebeple ilerleyen günlerde güven sorunları yaşanabilir. Aklınıza pek çok soru takılabilir ve daralabilirsiniz.

Rüyada Nefes Almaktan Zorlanmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, yapılan bazı hataların hayatınızın diğer alanlarını da etkilemesine yorumlanır. Örneğin iş hayatındaki sorunlar yüzünden aile hayatında da sıkıntılı bir sürece girebilirsiniz.Parasal zorluklar yüzünden sürekli düşünceli olabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR
 1. Beyza gulhan dedi ki:

  Ruyamda anne ve babamla oturuyordum beni uyandirmaya calısıyorlardı bianda nefes almakta zorlandim ellerim hareketsiz kaldı son anda nefes aldım.

 2. Umut Çelebi dedi ki:

  Rüyamda küçük bir gemide denizin ortasinda bir yerdeyiz buyuk bir gemiyi izliyoruz ve bir plan yapıyorduk iyi bı plan degildi öyle hatırlayıp öyle hissediyorum sonra bir anda denizin ortasında bir çukur açılıyor ve önce büyük gemiyi sonra bizi içine alıyor ve ilk boşluktan bir mağaranın içine atıyoruz kendimizi ama hiç oksijen yok bir süre sonra balon bulup onunla nefes almaya çalışıyoruz sonra başka bir oda gibi bir yere girip oksijen makinası geliyor onu çalıştırıp odaya oksojen vermeye çalışıyoruz ama baya nefessiz kalıyoruz neyse sonra oksijen veriyoruz nefes almaya başlıyoruz artık ve sonra uyanıyorum. Not ; ben normalde askeri personelim oraya dustugum o rüyamda da asker arkadaşlarımla beraberdim.

 3. Eren dedi ki:

  Merhaba hayır olsun diyelim rüyamda kuzenimi yerde felç olmuş görüyorum konuşamıyor yürüyemiyor bende onu öyle görünce ağlamaya başlıyorum sonra nefesim kesiliyor benimde güçlükle nefes alıyordum tabiri nedir acaba

 4. Esma dedi ki:

  Rüyada hamile olduğumu görüyordum. Ama tuhaf bir şekilde bebek tarafından ara sıra nefessiz kalıyordum. Biraz daha ilerleyip birisine yardım ettiğimde bebek tarafından tekrardan nefessiz kalıyordum. Uyandığıma nefes nefese kalmıştım.

 5. Burcu dedi ki:

  Rüyamda havuzun içinde bir arkadaş yavaşça göğsüme vuruyor ve nefes almakta zorlanıyorum. Hızlıca nefes almaya başlıyorum ve ağzımda sakız var onu da çıkarıyorum. Sonra masada oturuyoruz ve ben kendime gelmeğe başlıyorum, arkadaşım da “abartma o kadar kötü değildi” diyor. Ben onun koluna bir yumruk atıyorum

 6. ŞABAN dedi ki:

  Rüyamda önce burnumdan nefesim kesilmeye başladı daha sonra ağzımdan zar zor nefes aldim. Çırpına çırpına kurtuldum ve hemen uyandım çok korkmuştum kalkıp birdal şu içtim.

 7. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda hamam gibi büyük bir yerde bakır bir tasla kafamdan aşağı su döküyordum bilmediğim bi yerde olduğumu biliyordum içimde bi tedirginlik ve korku vardı ama neden olduğunu bilmiyorum suyu her kafamdan aşağı döküşümde saçlarımdan biri tutup aşağı doğru çekiyordu sanki çok ağır geliyodu saçlarım bana yine suyu kafamdan ve yüzümden aşağı döktüğümde çok gerçekçi bi şekilde nefes alamadım su ılıktı ama her döktüğümde beni nefessiz bıraktı sonra çıkmak istedim nefessiz kalarak ve ağlayarak çıkmaya çalıştım dışarı devamında farklı bi rüyaya geçtim babamla ilgili birşeyler gördüm bana hakaret falan ediyordu anlamı nedir çok etkilendim uyandığımda sanki gerçekten nefessiz kalmış gibi çok yorgundum anlamı nedir

 8. Ayşenur dedi ki:

  Penceremin karşısındaki inşaattan ışık geliyordu yatağımdan kalktım ve pencereye ilerledim perdemi aşşağı doğru çektim ve itfaiye merdiveni gibi birşeyle odama yaklaşmaya başladılar ve sonra perdemi kapatınca geri geri gittiler ve dedilerki odanızdan kedinizi alıp hemen çıkın o sırada telefonum pencerenin yanında ve ışık yanıyor ona bakıyorum ve kedimi alıp kapıdan 2 parça eşya alıyorum 1 tanesi çanta diğeri ney hatırlamıyprum koridordan salona doğru gidiyorum ve tam olayı anlatıcakken dilim tutuşuyor yani yutuyorum sanırım nefesim kesiliyor ve anlatamıyorum ölücem o an babama elimle işaret yapıyorum konuşamıyorum işareti yapıyorum çarpı yapıyorum elini sallıyo takmıyor annem zaten tv ye bakıyor ve abim bana bakıyor takmıyor ben ölücem ve tekrar orda kıvranıyorum babam yine takmıyor annemde ve abim son bir kez bakıp dalga geçer gibi gülüyor ve bileğim düşüyor tekrar kaldırıyorum ve bitiyor

 9. Tuğba dedi ki:

  Rüyamda ailemle birlikte kalabalık bı yerdeyim başımda başörtüsü var boynuma dolanmış onu açmaya çalışıyorum acamadikca nefes alamıyorum sonradan yardıma annem ve amcamın kızı geliyo onların yardımıyla açıp nefes almakta rahatliyorum

 10. Cumali dedi ki:

  Rüyamda nefes kesilmeleri yaşadım bazen nefesim kesiliyor sonra doktora gidiyorum korona miyim diye muayene olmak için sonra doktorda sende birşey yok olsaydi şimdiye ölürdün diyor.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sıkıntıdan, zorluktan kurtulmaya yorumlanır.

 11. Çağla dedi ki:

  Rüyamda banyo da musluğu kapatıp ışıklar gidiyor ve garip hareketler yapıp bağırıyorum ama kimse duymuyor ve nefes almakta çok zorlanıyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin daha bol olmasına yorumlanır.

 12. Asdfgh dedi ki:

  Ruyamda zor nefes aliyordum babam yanima oturdu ve bu zaten zor nefes aliyor gidin bi yere goturun ölecek zaten dedi bu ne anlama geliyor

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya çaresizlikten kurtulmaya yorumlanır.

 13. Ömer faruk dedi ki:

  Rüyamda sadece nefes almakta çok zorlandigimi gordum annem kanser hastasi ve nefes almakta zorlaniyor ve tikaniyor ruyamda annemin yerindeydim tikaniyordum ve nefes almakta zorlaniyordum

  1. admin dedi ki:

   Sizi üzen bir konuda hayırlı gelişmeler olmasına yorumlanır.

DMCA.com Protection Status