Rüyada Ankara’da Deniz Görmek

Rüyada Ankara’da deniz görmek, eğer bir süre bu şehirde yaşadıysanız, özlem duyulduğuna ve yakın zamanda bir vesile ile yeniden bu şehri ziyaret etmeye yorumlanır. Belki sevdikleriniz sizi bir kutlamaya davet edebilirler. Ya da başka bir bahane ile yolunuz Ankara’ya düşebilir. Özellikle Ankara’da yaşayan birinin bu rüyayı görmesi, bu şehirde kalbini birine kaptıracağına, ancak bu ilişkinin ailesi tarafından kabul görmeyeceğine yorumlanır. Bekar olanlar ve evlilik aşamasında olanlar aileleri ile bir takım sıkıntılar yaşayabilirler. Aileniz ile sevdiğiniz arasında kalmanız olasıdır.

Rüyada Ankara’da deniz olduğunu görmek, uzun süredir hasret duyulan birine kavuşmak olarak da yorumlanır. Bir süredir görmediğiniz bir yakınınız ile karşılaşabilirsiniz. Belki geçmişte yarım kalan bir aşk yeniden alevlenebilir. Yeni bir aşka yelken açılabilir. Sizi seven insanların sayısı çoğalabilir. Özellikle başka şehirde yaşayan birisi sizi düşünüyor ve sizi özlüyor olabilir.

Rüyada Deniz Olmayan Bir Yerde Deniz Görmek

Sağlığınıza dikkat etmeniz konusunda yorumlanır. Bir takım sağlık sorunları yüzünden bir süre canınız sıkılabilir. Ya da normal yaşantınızı etkileyen bir takım olumsuzluklar ile karşılaşmanız da olasıdır. Özellikle uzun süredir kafanızı taktığınız bir şey yüzünden moraliniz bozulabilir, psikolojik olarak kendinizi bitkin ve mutsuz hissedebilirsiniz.

Rüyada Deniz Olmayan Bir Şehirde Deniz Görmek

Uzakta yaşayan birinden gelecek haber sizi çok şaşırtacak. Belki bu haber ile birlikte yaşadığınız yeri değiştirebilirsiniz. İş arayan kişiler başka bir şehirde iş bulabilirler. Ya da başka bahaneler ile başka bir şehirde yaşamanız veya sevdiklerinizden bir süreliğine de olsa uzak kalmanız gerekebilir. Ailenizden ya da sevdiklerinizden uzak kalmanız gerekse de bu güzel bir şey için olacak. Belki eğitim için ya da evlilik sebebi ile de başka bir şehirde yaşamaya başlayabilirsiniz.

Rüyada Ankara’da Deniz Görmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, sevdiklerinizin sizden daha çok ilgi beklediğine, çok istediğiniz bir şeyin gerçek olmamasına yorumlanır. Bir süredir hayalini kurduğunuz bir şeyin gerçek olmaması yüzünden büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Sizi seven insanlar da yarı yolda bırakabilirler.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Erva dedi ki:

  Merhaba. Kütüphanede tanıştığım arkadaşımı , rüyamda kütüphanede birlikte ders çalışırken gördüm. Mola verdiğimizde markete gittik birkaç bir şey alıp Ankara manzaralı bir yere oturduk. Önümüzde bir nehir vardı. Ayaklarımızı o nehire soktuk. Manzarada da Ankara manzarası vardı ama Ankara’nın denizi vardı. Kocaman bir deniz. hafif lacivert renkte. Irmak çok şiddetli değildi ama hafif şiddetliydi. Çok iyi hissederek uyandım. Rüyamı yorumlayabilir misiniz?

 2. Mehtap dedi ki:

  Rüyamda eğitimim için taşinicaktik ben ilk baş kendi başıma İstanbul gidicektim sonra annem Ankaraya gideceğimizi soyledi(annemle beraber tasindik)istanbula gitmedim orada eve yerleştik ben evi halamlarin evine benzettim camdan baktığımda yanımızda su vardı deniz gibi dalgaliydi üstünde çöp birikintisi vardı sonra çöpler kayalığa vurdu böyle gördüm.

 3. Zehra dedi ki:

  Rüyamda Ankarada iskeleden ailemle denizi seyrediyorduk

 4. Minik dedi ki:

  Rüyamda ankarada bir deniz oldugunu ve o denizin sularinin kaldirimlara tastigini ve o sularin icinde ankarada yasayan kiz kuzenimle yürüdüğümü gördüm ve o kuzenimin dugun hazirligini yapiyorduk ruyamda. Kuagor islerimiz fln oldu ben kendi paramı ödüyordum elimde bozuk para ve kagit para vardi . Rüyami yorumlarsaniz sevinirim 🙂

 5. Nevin dedi ki:

  Merhaba, rüyamda eski sevgilimle beraber Ankara’ya gidiyorduk (ikimizde Almanya’da yaşıyoruz). Ben Ankara’da doğma büyümeyim o yüzden normalde onu hep oraya götürmek istemiştim ama ayrıldık. Neyse rüyamda ben ona Ankara’yı gezdirmek istedim sonra bir yere gittik ve sağ tarafımızda deniz gördüm ben de şaşırdım hatta ama ona belli etmedim ve dedim ki “bak bizim de denizimiz var”. Daha sonra uyandım ama gördüğüm şey deniz miydi tam olarak bilmiyorum ama rüyamda deniz diyordum. O yüzden size yazmak istedim. Yorumlarsanız çok sevinirim teşekkürler.

 6. Nevin dedi ki:

  Merhaba, rüyamda eski sevgilimle beraber Ankara’ya gidiyorduk (ikimizde Almanya’da yaşıyoruz). Ben Ankara’da doğma büyümeyim o yüzden normalde onu hep oraya götürmek istemiştim ama ayrıldık. Neyse ben ona Ankara’yı gezdirmek istedim sonra bir yere gittik ve sağ tarafımızda deniz gördüm ben de şaşırdım hatta ama ona belli etmedim ve “bak bizim de denizimiz var” dedim. Daha sonrasında uyandım zaten ama hani bu deniz tam olarak bir deniz gibi değildi belki rüya olduğu içindir, o yüzden tam anlamadan rüya tabirlerine bakmak istemedim. Bu rüyanın tabirini anlatabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya zorlukların aşılmasına, hayallere erişmeye yorumlanır.

 7. emel dedi ki:

  merhaba. ruyamda Ankara da araba kullanıyorum arabada bırsuru kız var hepsını evvıne bırakıcam ama konumu yanlış tarıfden dolayı bıanda kendımızi denızın içinde bulduk. arabayı kendi imkanlarımızla gerı cıkardık ben şöför koltugunda oturuyorum ama busefer arabayı sag koltukta ablamın kullandıgını goruyorum ben söför koltugundan konum arıyorum bulamıyoruz denızı izlıyorum gemi goruyorum kocaman yıne yolu bulamıyoruz arabadakilerle kavga edıyorum ıkı tanesi arabadan iniyor dovuyorum godıyorlar 🙁

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin daha çok olmasına, maddiolarak rahatlamaya yorumlanır.

 8. Yasemin dedi ki:

  Merhabalar, rüyamda Ankara’da araba içinde birkaç kişiyle turluyorduk. İçlerinden birine ankarayi tanitiyordum ve deniz kenarından gidiyorduk sonra bir göbeğe geldik ve göbeğin ucu tamamen denizdi gidecek yer yoktu.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzak bir yere seyahat etmeye yorumlanır.

 9. gülay dedi ki:

  rüyamda ankarada deniz vardı ben annem babam kardeşlerimle bir kayığın içindeydik sonra ben kıyıya çıktım fotoğraf çekmeye başladım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya muradına ermeye yorumlanır.

 10. C dedi ki:

  rüyamda ankarada bir çocuk kayboluyor onu bulmak için arkadaşlarla seferber oluyoruz ve bir köprü var sallanıyor ordan aşağı atlıyoruz atlar atlamaz görüyorum ki karadeniz gibi masmavi dalgalı deniz Ankara’da deniz mi vardı ya hayırdır inşallah diyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzun zamandır istenilen bir işe girmek demektir.

 11. Deniz dedi ki:

  Rüyada ankarada olmuş dedemin evinin arkasinda deniz varmış , cok güzel masmavi, sonra kapisinin önünde dere varmış gürül gürül akan, bir musteriminin calisani kapinin önünü yikiyor su döküp . Bu ruyanin anlami nedir?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya işlerinizde berekete yorumlanır.

 12. Nagehan dedi ki:

  Rüyam da bursaya gidiyorduk diyorlardı ki ankaraya çok yağmur yağdı sel oldu o sayede artık ankarada deniz var diyolar ben inanmıyorum uçakla ankaraya dönüyoruz istanbul boğazı gibi böyle bi köprü ve masmavi bi deniz var diyorum gerçekten deniz olmuş ankara da deyip denize girmek istiyodum ama çok derin diye korkup giremedim. Normalde de ankarada taşıyorum.

  1. admin dedi ki:

   İş veya başka hayırlı bir olay için seyahat ederek daha çok para kazanmaya yorumlanır.

 13. Gülnare Işık dedi ki:

  Edirne’de büyük bir deniz olduğunu, bu şehrin de büyük ve çok güzel olduğunu gördüm (Bu şehre gerçek hayatımda hiç gitmedim).

  1. admin dedi ki:

   İmkansız sanılan hayallerin gerçekleşmesi, azmin sonunda istediğinizi elde etmeye yorumlanır.

 14. arzu dedi ki:

  Merhabalar, rüyamda bir arabanın içinde ünlü birileriyle Ankara’ya doğru yolculuk ediyordum. Onlara Ankara’ya hangi yoldan gideceğimizi elimle işaret ediyordum ve Ankara’da deniz kenarında yürüyorduk.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir kısmete, iş yada evlilik gibi sebepler ile yaşadığınız yerden ayrılmaya yorumlanır.

 15. Seher dedi ki:

  Merhaba, rüyamda Ankarada’ydım ve şu anda da Ankara da yaşıyorum. Rüyamda Adana da aile apartmanımız var onu görüyorum. Adana sanıyorum ama Ankaradayız ve balkondan baktığımda İstanbul köprüsü görülüyordu. Sonra yavaş yavaş İstanbulda ki deniz eve doğru yaklaşmaya başladı. Bende resmini çekiyorum falan işte bu sıra da deniz de iyice yaklaştı. Evin dış cephesine kadar geldi deniz dalgalandıkça evde sarsılıyordu.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir mal mülk sahibi olmak ya da ev içerisinde eşya yenilemek anlamına gelir.

 16. Sude dedi ki:

  Merhaba, rüyamda annem, ben ve babam Ankara’daydık ve bir sebzecinin yanında arabamızla durduk. Bu sebzeciden dört beş poşet sarı ve yeşil mandalina aldık. Fiyatını ödemek için sebzecinin üst katına gitmemiz gerekti, ben de annemle babama poşetleri taşımaya yardım ettim.

  1. admin dedi ki:

   Çok özlediğiniz biri ile yakında kavuşabilirsiniz. Ayrıca bazı istediğiniz şeyleri de satın alıp çok mutlu olmanıza yorumlanır.

DMCA.com Protection Status