Rüyada Ayakkabı Kaybetmek

Rüyada ayakkabısını kaybettiğini görmek, hiç hesapta olmaya sorunlar ile karşılaşmak ve üzülmeye yorumlanır. İş hayatında beklemediğiniz sıkıntılar yaşayabilirsiniz ve önünüze engeller çıkabilir. Kendi işini yapmak isteyen kişiler de bir süre daha bu planlarını ertelemek zorunda kalabilirler. Henüz hazır hissetmeden hiçbir işe girişmeyin. Yoksa bazı aksilikler ile karşılaşabilirsiniz. Risk aldığınız bir şeyde moraliniz bozulabilir. Sağlınıza da dikkat etmeli, stresten uzak durmalısınız. Özellikle bazı sağlık problemlerini ertelememekte fayda var. Sağlık problemlerinizi görmezden gelmeyin.

Rüyada ayakkabı kaybolmasını görmek, uzun bir süre sorunlar ile mücadele etmek ve hayatınızın adeta alt üst olmasına yorumlanır. Belki özel hayatınızda ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Ya da iş hayatında hiç beklenmedik olaylar olabilir. Geliriniz azalabilir ya da borca girmeniz gerekebilir. İşinizden ayrılmak zorunda da kalabilirsiniz. Rüyada başkasının ayakkabısı kaybetmesi, size köstek olacak ve başınızı ağrıtacak birine yorumlanır. Düşmanlarınız size karşı kötü planlar yapabilirler ve mutsuz olabilirsiniz. Belki aile saadetinizi de bozmak isteyen kişiler olabilir. Maddi ya da manevi kayıpları simgeler.

Rüyada Ayakkabı Kaybedip Terlik Giymek

Rahatınızı ve keyfinizi bozan ne varsa ondan kurtulacaksınız ve maddi külfetlerden de kurtulmak anlamına gelir. Bir süredir sizi gerileyen kişiler artık hayatınızdan çıkabilirler. Karşılaşacağınız zorlukların üstesinden tek başına kolay bir şekilde geleceksiniz. Hiçbir zorluk sizi yıldırmayacak, tam tersi daha da güçlendirecek.

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek ve Bulmak

Maddi ya da manevi zorluklar yaşayabilir, bir süre sıkıntı ve cefa çekebilirsiniz. Hayatın her zaman güllük gülistanlık olmaması sebebi ile atlatmanız gereken zorluklar olabilir. Ancak tüm bunları aştığınızda hayatınızda her şey yeniden güzelleşecek, eski düzeninizi yeniden kurabileceksiniz. Bu bir geçiş dönemi olabilir ve zorluk çekmeniz gerekebilir.

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek ve Aramak

Rüyada ayakkabı kaybedip aradığını görmek, sıkıntılarınızdan kurtulmak için başkalarının desteğine ihtiyacınız olabilir. Sevdiklerinizden yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bazı problemleri aşmanız biraz zor olabilir ve başkasından destek almanız şart olabilir.

Rüyada Ayakkabının Tekini Kaybetmek

Rüyada ayakkabının tekinin kaybolması, yaşadığınız bazı sıkıntıların sonunda ödüllendirileceğinize yorumlanır. İş hayatında aşacağınız engeller sonrasında sizin kariyerinizde yükselmenizi sağlayabilir. Bir süre daha sabretmeniz gerekecek ve sonrasında çok mutlu olacağınız olaylar olabilir.

Rüyada ayakkabının tekini kaybetmek ve sonra bulmak, maddi ya da manevi kayıpların geri geleceğine yorumlanır. Eğer yüklü miktarda para elinizden çıktıysa, yakında bu paraya kavuşabilirsiniz. Ya da ilişkinizde ayrılık yaşadıysanız, yeniden bir araya gelebilir, küs olduğunuz kişilerle barışabilir, elinizdekilerin değerini anlayabilirsiniz.

Rüyada Camide Ayakkabı Kaybetmek

Size karşı yapılan haksızlıklar yüzünden pişmanlık yaşayan kişiler olabilir. Zamanında sizin hakkınızı çiğneyen kişiler pişman olabilir. Bundan sonra şans yüzünüze gülebilir ve emeklerinizin karşılığını almaya başlamanız sayesinde umutlarınız yeniden artabilir. Hayatınızda yaşanacak mutlu gelişmeler hem sizi hem de ailenizi neşelendirecek.

Rüyada Bahçede Ayakkabı Kaybetmek

İş ya da eğitim hayatında yaşanacak sorunların sizi yıldırmasına ve başka bir arayış içerisine girmeye, pes edecek duruma gelmeye yorumlanır. Belki çok çaba harcadığınız bir konuda da bir türlü beklentilerinizin karşılığını alamıyor olabilirsiniz.

Rüyada Yeni Ayakkabı Kaybetmek

Rüyada yeni veya marka ayakkabı kaybettiğini görmek, yeni bir iş girişimi yapmak ya da ortaklık yapmak ama pişman olmaya yorumlanır. Yeni plan ya da projeleriniz beklediğinizden daha masraflı olabilir. Ya da karşınıza çıkan ekstra masraflar sizi üzebilir.

Rüyada Eski Ayakkabı Kaybetmek

Bazı sorunları aşarak yeni başlangıçlar yapmak, yeni bir düzen kurmaya yorumlanır. Artık daha radikal kararlar alabilir, başka bir şehirde yaşamaya başlayabilirsiniz. Başka bir yere taşınmanız olasıdır. Belki evlilik aracılığı ile de yeni bir yerde yaşamanız gerekebilir.

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, maddi ya da manevi kayıplar yüzünden aile huzurunun kaçmasına, geçim sıkıntısına ve sabır etmesi gereken zorluklara yorumlanır. Bazı aksiliklerin karşısında eliniz kolunuz bağlı kalabilir. Elinizden mal mülk çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Melih Berk dedi ki:

  Merhaba, rüyamda lise arkadaşları ve bir hocamız eşliğinde piknik tarzında denize kıyısı bir yamaca gittik. Sohbet muhabbet derken hava yavaştan ağırdı ve gök gürültüsüyle beraber dalgaların boyuları beşe ona katlandı ve bizi sertçe ıslatmaya başlayınca alel acele piknik eşyalarını toplayıp hızlıca gidiverdik yol ortasında ayaklarımın çıplak olduğunu gördüm ve arkadaşlarıma ayakkabımı görüp görmediklerini sordum her biri farklı bir şey söyledi devamında kendimi akraba evinde aile yemeğinde buldum annemle ayakkabıları kaybetmem hakkında hafif tartıştık ve anneme sertçe ayakkabıları bulmaya geri gideceğim dediğimi hatırlıyorum ve ayakkabılarımı kaybettiğim için çok üzgündüm. Ayrıca ayakkabı şuanki gündelik hayatta giydiğim ayakkabı… rüyam bu kadar ayakkabılarıda piknik anında çıkarttığımı hatırlıyorum.

 2. Nehir dedi ki:

  Rüyamda yeşil taşlı sandaletlerimi ayağımdan çıkarıp bir kuruma ders anlatmaya giriyorum, sonra etrafta o kadar güzel ve karışık objeler var ki, sandaletlerimi bulamıyorum, ayağıma emaneten ayakkabılar giyip aramakya devam ediyorum, bir yandan da ek iş için bir görüşme yapıyorum, görüşme ve arama telaşından ders saatimi kaçırıyorum

 3. Rukiye dedi ki:

  Benim eşim üstüme kuma getirdi. Ben 4 yıl oldu ayrılalı. Rüyada eski eşimin ve onun eşi bir tandırın yaninda oturduklarını gördüm. Onun eşi hamuru yoğurmuş hazırlamış tepsinin üstünde tandıra vuracak. O esnada eşim benimle konuşuyor. Bu ne anlama geliyor yorumlarsanız sevinirim 🙏

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya eşiniz ile yatırım yapmaya yorumlanır.

 4. Murat dedi ki:

  Rüyamda ayakkabımın teki ayağımdan çıktı ama önemsemedim sonra gelir alırım diye yürümeye devam ettim.Geri döndüğümde ayakkabıyı bulamadım,aradım bi kaç kişiye sordum yine bulamadım.Yorumu nedir?

  1. admin dedi ki:

   Bu ruya yeni bir maddi imkana yorumlanir.

 5. İlknur dedi ki:

  Merhaba ben rüyamda siyah spor kıyafet giymiştim. Ona uygun olan siyah spor ayakkabılarımı arıyordum bir arkadaşımla. Sonra arkadaşıma ben onları odamda unuttum burada mor ayakkabılarım var onları giyeceğim bu da olur dedim mor spor ayakkabıları giydim.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir gelir kapısına ve iş seyahatine yorumlanır.

  2. Mahmutcarsamba dedi ki:

   Slm rüyamda çalıştığım işyerinin servisiyle eve gidiyorum araçtan indim yürümeye başladım bir zaman sonra ayağımda terlik olduğunu fark ettim ama ayakkabıların serviste unuttugumuda biliyorum..cevaplarsaniz sevinirim

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya işinizle ilgili bir seyahate çıkmaya yorumlanır.

 6. Cansu dedi ki:

  Rüyamda askerlik yaptığımı gördüm.( Sevdiğim kişi askere gitti. Ama karşılıksız sevgi şimdilik. Bir zamanlar sevmişti o da) Askerliğimin ilk gününde eğitim sırasında koşarken eve girerken ayakkabımı çıkarıyorum ve sonra bulamıyorum. Başka bir terlikti galiba onu giyiyorum. Arıyorum arıyorum bulamıyorum. Hatta tanıdığım sevdiğim bir amca aramamda bana yardım ediyor ama bulamıyoruz. Sonra tekrar haber verecegini soyluyor. Cok onemli degil ayakkabı ama tam da askerdeyken kötü oldu diyorum. Neyse yenisini alırım artık diyorum.

  1. admin dedi ki:

   Sizden beklenen başarıyı sağlamak ve maddi gücü eline almaya yorumlanır.

   1. Ayse dedi ki:

    Ruyamda ayakkabilarimi kaybettim ve aramaya baaladim..sonra onu bi.kutunun icine koymuslar tam bulmusken .yaninda gelin olurken giydigim beyaz ayakkabilarimida gordum …onlari kutudan alirken bi inek beyaz ayakkabilarimi agzina aldi..bende onlar yeniydi daha hic giymedim dedim ve inegin agzindan cikarip aldim …😔😔

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya iş haberi almaya ve uzaktan gelen bir habere sevinmeye yorumlanır.

 7. Selin dedi ki:

  Merhaba. Rüyamda başkasının ayakkabılarını giydim. Ne anlama geliyor acaba

  1. admin dedi ki:

   Bir başkasına yardım etmeye yorumlanır.

 8. Gül dedi ki:

  Rüyamda konserde rahat olmayan topuklu ayakkabimi bulamiyorum…bakiniyorum bakiniyorum..dedemle gitmisim konsere ve yakında vefat eden babamin dayisi ile..bulamiyorum bende rahat olan ayakkabimi giyiyorum ama kim almis olabilir diye bakiniyorum..teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Sizin kalbinizi kıran bir insan olabilir, küslük yaşanabilir.

 9. Eda dedi ki:

  Rüyamda abdest almak için ayakkabılarımı çıkarıyorum , sonra giymeyi unutuyorum. Fark ettiğimde her yeri arıyorum ama ayakkabılarımı bulamıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Sevdikleriniz ile aranıza mesafe girebilir.

 10. sinem dedi ki:

  Rüyamda yeni taşınan iş yerime gitmek için yola çıkıyorum ama yeni aldığım ayakkabımın tekini yolda kaybettiğimi fark ediyorum bir süre tek ayağımda yakkabı yokken yürüyorum sonrasında dolabımda fazla ayakkabım olduğunu hatırlayıp onu almaya gidiyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bir yere yolculuk planı ertelenebilir, bu yüzden keyfiniz kaçabilir.

 11. Büşra dedi ki:

  Kuran Kursundayım, hem terliğimin eşini hem ayakkabımı bulamıyorum. Ayakkabı dolabını öğrencimle iyice arıyoruz bulamıyorum. Napayım derken canım sıkkın tabii uyanıyorum o sıra.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir yolculuk yapmak, sizi özleyen biri ile görüşmeye yorumlanır.

 12. Buğra dedi ki:

  Rüyamda evden çıkmadan önce her zaman giydiğim ayakkabımı arıyordum ama bulamadım. Daha sonra annem başka bir ayakkabı verdi. Bunun manası nedir? Cevaplarsanız sevinirim. Bu ara bazı kötü vesveselere maruz kalıyorum.

  1. admin dedi ki:

   İş ya da eğitim hayatında değişiklik veya seyahatin iptali demektir.

 13. Guzel dedi ki:

  Rüyada bir akrabamı hastaneye götürüyorum ve ayakkabılarımı kaybediyorum. Sonra terlik buluyorum. Sonra o terlikleri bulamayıp eve gidiyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bazı masrafların bütçenizi sarsmasına yorumlanır.

 14. Nursel dedi ki:

  Arkadaşlarımla buluşup ilk okulumuza gidiyoruz. Hepimiz daha önce o okuldayken voleybol takımında olduğumuz için voleybol oynamak istiyoruz ve oradaki beden öğretmeni spor ayakkabımız varsa oynamamıza izin vereceğini söylüyor. Benim ayağımda spor ayakkabı olmadığı için arkadaşım evinden bana altın renkli bir spor ayakkabı getiriyor. 2 numara büyük olsa da giyiyorum. Daha sonra hepimiz evlerimize gidiyoruz. Eve gidip uyuyorum ve uyandığımda kendi ayakkabılarım ile değil arkadaşımın ayakkabıları ile eve geldiğimi fark ediyorum. Rüyamda aslında sandaletlerim vardı ama beyaz spor ayakkabılarımı orada unutmuşum ve kaybetmişim gibi. Onları arıyorum ve ayakkabılarımı çıkarıp koyduğum yerde olmadıklarını görüyorum. Daha sonra arkadaşlarıma soruyorum ve onlarda almadıklarını söylüyor üzülüyorum. Uyandığımda aslında sandaletlerimi kaybettiğimi ve bunun için üzülmeyeceğimi bildiğimi fark ediyorum.

  1. admin dedi ki:

   Müjdeli bir haber almak, iş ya da eğitim hayatında elde edilen bir şansa yorumlanır.

 15. Gül dedi ki:

  Rüyamda yaşlı bir çiftin evine gidiyorum. O evi satın almak için evi satmaktan vazgeçtiklerini söylüyorlar. Ben oradan ayrılmak için kalktığında çizmemin tekinin olmadığını görüyorum. Bütün ayakkabıları alt üst ediyorum, bulamıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Karlı bir yatırım yapmak aynı zamanda aileden evinize ziyarete gelecek olan misafirlere yorumlanır.

 16. filiz dedi ki:

  Rüyamda izmirdeyim. Eski arkadaşlarımı gördükten sonra şehirde yürümek istiyorum. Gezerek giderken beyaz uyuyan bir köpeği seviyorum. Köpeğin yanından ayrılınca spor ayakkabılarımı orada unuttuğumu hatırlıyorum ve oradaki insanlara söylüyorum. Şehir dışından geldiğimi ve gidip ayakkabılarımı almak istediğimi söylesem de onlar buna izin vermiyor ve telefon numarası bırak diyor.

  1. admin dedi ki:

   Yeni arkadaşlıklar edinmek, uzakta yaşayan birinden iyilik görmeye yorumlanır.

 17. Esra dedi ki:

  Rüyamda pembe ayakkabılarım vardı ve onları kaybediyorum, çok üzülüyorum ama geri bulamadım. Nedir acaba?

  1. admin dedi ki:

   Bazı planlarınızı ertelemek zorunda kalacağınıza, Ancak daha hayırlı olacağına yorumlanır.

 18. Zehra dedi ki:

  Rüyamda kalabalık bir yerde ayakkabılarım kayboluyor. Bir yere gidicez arabayla beni bekleyen değer verdiğim biri var, uzunca bir süre aradım bulamadım. Sonrasında bakıyorum çok ayakkabı çeşidi var sandalet filan. Ayağıma uygun bir bot bulup giyiyorum. Botlar başkasının sanırım, sonra arabayla gideceğimiz yere geldik.

  1. admin dedi ki:

   Bir sorunun üstesinden gelmek, sıkıntıları tez zamanda atlatmak anlamına gelir.

 19. Serdar dedi ki:

  Rüyamda eniştemin aileleri ile bizim aile arasında münakaşa oluyor. Ev çok kalabalık (eniştemin sülalesi ve bizim sülale) kadınlar bizim evde kalıyor. Erkekler üst katta başka bir eve çıkıyor. Ben de çok sinirli bir halde üst kata çıkmak için kapıya yöneliyorum (o kadar sinirliyim ki birkaç kişiyi öldürebilirim) fakat çok sevdiğim mavi ayakkabılarımı bulamıyorum. Baya bir arıyorum hatta yeğenlerimle falan arıyorum ama yok. Bizim evdeki bayanlar başka bir ayakkabı veya terlik giymemi söylüyor.

  1. admin dedi ki:

   Size ve ailenize verilen bir söz tutulmayabilir, bu yüzden zor durumda kalabilir, başkalarına mahcup olabilirsiniz. Biri sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

   1. Eda dedi ki:

    Rüyamda abdest almak için ayakkabılarımı çıkarıyorum , sonra giymeyi unutuyorum. Fark ettiğimde her yeri arıyorum ama ayakkabılarımı bulamıyorum.

DMCA.com Protection Status