Rüyada Bıçakla Koşturulmak

Rüyada bıçakla koşturulduğunu görmek, bir insan tarafından zarar görmek ve bu kişinin maddi manevi zarar vermesi olarak yorumlanır. Sırf sizi cezalandırmak için biri sizinle uğraşıyor olabilir. Hayatınızdan çıkardığınız bir insan bunu kabullenemeyerek, size ve sevdiklerinize zarar vermek isteyebilir. Bu yüzden büyük bir tedirginlik yaşayabilir, çok üzülebilir ve huzursuz olabilirsiniz. Bir insanın sizi tehdit etmesi ve bazı şeyleri açığa çıkarmak istemesi yüzünden adeta eliniz kolunuz bağlı kalacak. Ne yapacağınızı şaşıracak, bu insanı sakinleştirmek için susmayı tercih edeceksiniz. Ancak bu durum sizi fazlasıyla yaralayacak.

Rüyada Bıçakla Kovalanmak

Sırf kendi çıkarları yüzünden bir insanın size hem maddi hem de manevi yönden hain bir plan yapması ve sizi oyuna getirmesi olarak yorumlanır. Kendi menfaatlerinden dolayı bu kişi sizin duygularınızı sömürebilir ve size kötülük yapmak isteyebilir. Rüyada birileri tarafından bıçakla kovalanmak, aynı zamanda arkadaş ortamınızda herkesin size sırt dönmesi ve küslük olması demektir. Dostlarınız ile aranız açılabilir.

Rüyada Birisini Bıçakla Kovalamak

Sizin bazı hatalarınız yüzünden sevdiklerinizin de zarar görmesi, onları da zor durum bırakmak olarak yorumlanır. Düşünmeden hareket ettiğiniz bir konuda zarara uğrayabilirsiniz. Birisinin ahını almaktan kaçının ve yanlışlıkla da olsa kul hakkı yememeye gayret edin. Çünkü son zamanlarda kendi hatalarınız yüzünden büyük suçluluk çekebilirsiniz.

Rüyada Bıçaklı Birinden Kaçmak

Büyük bir tehlikeyi son dakikada önleyebilir ve son anda hata yapmaktan kaçınabilirsiniz. İş hayatında sizi zarara uğratmak isteyen insanlar yakanızı bırakmayacak. Yine aşk hayatında da ilişkinizi kıskanan ve sevdiğiniz kişi ile aranızı bozmak için fırsat kollayan biri olabilir.

Rüyada Bıçaklı Saldırıdan Kurtulmak

Mal mülk kaybı yaşamaktan, iflastan kurtulmak, ancak zor zamanlar yaşamak demektir. Maddi yönden önemli sorunlarınız olabilir. Başka birine kefil olup, sonrasında büyük borçlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Sırf başka biri yüzünden ekonomik yönden sıkıntı yaşayacaksınız.

Rüyada Eli Bıçaklı Birini Görmek

Size zarar vermek isteyen insanların emellerine ulaşmayacaklarına, düşmanlarınıza karşı galibiyet kazanmak anlamına gelir. Korkularınız ile yüzleşecek ve cesur olacaksınız. Çok büyük kararlar alarak, çok önemli başarılar edinebilir ve rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz.

Rüyada Bıçakla Saldırıya Uğramak

Size baskı uygulayan insanların çok büyük üzüntü yaşatması, arkanızdan iş çevirmeleri ve ihanet etmeleri demektir. Hiç beklenmedik yerden büyük darbeler gelebilir.

Rüyada Bıçakla Korkutulmak

Geçmişte yaptığınız hataların cezasını hala çekiyor olduğunuza, sürekli bu konuların gündeme geldiğine yorumlanır. Eski hatalarınız yüzünden insanların sizi hala yargılıyor olması ve bazı şeylere engel olmaları sebebiyle geleceğe yönelik endişeleriniz artabilir.

Rüyada Bıçak Çekildiğini Görmek

Yeni tanışacağınız bir insanın sizi yanlış yola sürüklemesi, yanlış dostluklar edinmek, kötü insanlar ile tanışmak ve hayatınıza yanlış insanları soktuğunuz için pişman olmak demektir. Bu insanlardan kurtulmak kolay olmayabilir.

Rüyada Bıçakla Koşturulmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, sevdiklerinizle aranızın bozulacağına ve içine düştüğünüz zor durumdan hemen kurtulamayacağınıza yorumlanır. Başınıza açmış olduğunuz dertlerden dolayı birilerinden korkuyor olabilirsiniz. Bu kişilerin size hala zarar vereceğini düşünebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Sirma bilal dedi ki:

  Rüyamda bıçaklı saldırıya uğradım kapıyı ben bastırıyordum eski eltimin elinde bıçak o bastırıyordu sonra rahmetli babannem gelip beni kurtardı bu ne demek

 2. Nurgül dedi ki:

  Rüyamda akşam eşim geldi koltukta uyuyordu yemek ısıttım ve dışarda eli bıçaklı katil var diyorlardı o sıra da balkondan tarafa baktım ve koşarak eşimi eve katil girdi dedim eşim uyandı katil hırsızla karşı karşıya geldik eşin odanın kapısını kapatmaya çalıştı hırsız kuvetli kapatamadı oğlum boynuma sarıldı (oğlum ilk eşimden yanımda değil ) rüyadayanımdaydı hırsıza demlediğim çayı sıcak diye hırsıza attım kurtuldu gelmedi 2 eşim üstüne saldırdı hırsızda bıçak vardı
  ben o sırada camdan bir alt komşumun penceresine oğlumu bıraktım sonra kendim indim hırsız eşimi öldürdü ve camdan baktı oğluma bir şey olmasın diye boynuma tekrar sarıldı oğlum ikinci kattan aşağı atladım sırt üstü düştüm oğlum üstümdeydi ona bir şey olmadı ben ölmek üzereydeydim hırsıza baktım camdaydı bıcak atacak diye atladım oğluma bir şey olmasın diye çok korktum uyandım kalbim sızı gibi bir ağırlık oldu

 3. Eren dedi ki:

  Rüyamda büyük bir mafya babasına küfür ettiğim veya itamda bulundugum gerekçesiyle okul arkadaşım olmak üzere insanlar tarafından bıçakla kovalandim kaçtım okul arkadasimi ölü gibi gordum en sonunda ise kaçtım fakat bıçaklanmış bireylerin arasına düştüm öldüm mu ne oldu orasını animsiyamiyorum tabiri nedir bu rüyanın çok etkisinde kaldim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iş hayatında yaşanan anlaşmazlık sıkıntıların bitmesine yorumlanır.

 4. murat dedi ki:

  Rüyamda tuvalet deliğine atılmış bıçak gördüm yorumu nedir?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi külfetin bitmesine yorumlanır.

 5. Seda dedi ki:

  Rüyamda kardeşim bi yemeğe gidecek ben de onunla gideceğim ama o beni bırakıp gidiyor sonra onun peşinden gidiyorum erkek arkadaşım da evin onu ne gelmiş arabayla o sırada teyzem beni yalnız bırakmıyor peşimden geliyor erkek arkadaşımla gidemiyorum sonra geldim diyorum teyzem birakiyor ama erkek arkadadim da gitmis o sırada ara sokak ama polis merkezi var biri bana yaklaşıp bıçak çekiyor ben elini tutuyorum sonra bağırıyorum ama polisler insanlar duysada bakmıyor sonra bi yüksek çığlık atıyorum geliyorlar adamı alıyorlar benim girmediğim bi bıçak daha buluyorlar sonra kendim bi eve gidiyorum orda kalacakmışım fakat adam beni takip edecek diye korkuyorum evimiz eski ahsapmis alt kartay mis adam benim odamdan alt kata bi kapak var onu bulacak diye korkuyorum kilidine bakıyorum kilitlemeye çalışıyorum o sırada uyandım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi külfetten ve çıkarcı insanlardan uzak durmaya yorumlanır.

 6. Elif dedi ki:

  16 yasında bir kızım /////>Rüyamda köyde arkadasımın ailesiyle teyzemlerin evinde oturuyorduk hep beraberr bi başka köyden olan teyzemin eviydi… dısarısı ise bi başka arkadasımın bizim köyden olan evinin bakış açısıydı manzarasıydı yani sonra biz arkadasımla odaya gittik yatmaya o gün onun ailesi benim ailem birlikte kalıcaktık neden bilmiyorum…sonra dolapta diger teyzemin kızının dolabıydı kıyafetlerimizi giydik sonra oda da bi başka kız vardı biden rüyamda onu gördüm ama sonradan sonra odadan çıkıyodı kapıyı kapatmasını istedim kapatmadan gitti bende arkasından insanlık ölmüş saygı falan kalmamıs diye seslemdim oda bana cevap verdi birbirmize öle cevap verdik kısa bi atısma oldu sonra kız üstüme yürüdüğü gibi bende onun üstüne yürdüm sonra yere yattı yatan altından kelebek tarzı küçük bıcak çıkardı çok endişelendim korkutma amacıyla çıkarmamıstı sonra napıcamı bilmedim bayılıyomus gibi yapıp kaçtım ama nereye kaçtıgımı bilmiyorum… sonra biden babam noldu falan dedi olayı anlattım çantamı aradım evin içinde dakikalarca ilk gözünde bıcak olucaktı sonra yanımdaki arkadasımda ailesine gidelim dedi o sırada ev baya bi kalabalıktı köydeki bütün arkadaslarım bazıları evde bazıları dısardaydı o sıra bu aralar haz etmediğim kızı gördüm evde… akrabam oluyo ayrıca eski sevgilimle konusmuslugu var ve benim yaptıklarımı yapıyodu kıskanıyodu benim tarzımdan her yönde gidiyodu sonra bıcamı bulduktan sonra hırkamı giydim dısarı çıktımda dısarısı baya kalabalıktı ve herkez o kızı arıyodu kız arkadaslarım da koşarak onu arıyodu etrafa bakıyodu bende merdivenlerden inip ona bakmaya gitmiştim annem peşimden geliyodu sonra bi arkadasımda iyimiisn kanka diyodu hiç bişey olmamış gibi sonra evin ordan uzaklastıktan sonra kafamı çevirdimde kız sapkasını kapatmıs kısa saclı siyah bi şaçları vardı yavas yavas geliyodu elinde de çok keskin küçük bıçak bende de vardı ama bıcaktan nasıl kaçınır napıcamı bilmiodum sonra annem önüme geçti diger yanımda benden 2 yas küçük erkek kardeşim vardı annemi ittim önümden diger kardeşimde itip birden elime ıhleve gelci kimden aldımı bilmiyodum diger elimde de bıcak elimdeki ıhleveyle bıcana vurdum çok sert düşmesini sagalamak için ama düşmedi defalarca vurdum oda karsılık veirodu bıcakla bıcak o kadar keskindi ki sesinden belliydi sonra bıcak elimin üstüne geldi kesildini hissederek uykudan kalktıp elime baktım saniyelerce bu rüya ne anlama geliyo admin ilk defa böle bişey gördüm ?

  1. admin dedi ki:

   Ev içinde yaşanan huzursuzluk ve anlaşmazlıkların bitmesine, hanede barışa yorumlanır.

 7. Kader dedi ki:

  Rüyamda annemle beraber bi köy yolundan ilerliyodum sarhoş bi adam bana bıçak çekti sonra kaçmaya çalıştım ardından anneme de bıçak çekti ve sonra anneme tekme atarak yere düşürdü daha sonra beni ailemi diğer tanıdıklarımı da tutsak etti ormanda küçük bi evde

  1. admin dedi ki:

   Emeklerinizin karşılığını almaya ve annenizin size dualarının kabulüne yorumlanır.

 8. seyhan dedi ki:

  Annem ve kız kardeşimle daire kapımızın girişinde içeride yer yataklarını sermiş muhabbet ediyoruz gece vakti. Birden bir kadın elinde büyük ve keskin bir bıçakla saldırdı üstümüze ben ve kız kardeşim balkona kaçtık arkamızdan kapıyı kitleyip ancak annem içeride kaldı. Balkondan kız kardeşimle yardım için bağırmaya çalışırken uyandım. Yorumlayabilir misiniz?

  1. seyhan dedi ki:

   Daire kapımız açıktı kadın birden ortaya çıktı

   1. Deniz dedi ki:

    Yeni bi eve tasinmisim ailemle kapidan disari cikiyorum onumu birisi kesiyor uzun bi bicak cekiyor bicagi savurup sonra arkasina koyuyor yenisin galiba bizi tanimiyosun zamanla ogrenirsin diyor korkup hizlica uzaklasiyorum bi daha disari cikiyorum evden bu sefer uc kisi ilk konustugum cocuk karsimda arkadaslari da sag ve solumda ucunde de bicak var tam saplayacak gibi yapiyolar tekrar beline koyuyolar onumdeki benden hoslaniyomus o sirada ailem geliyor bunlari kovaliyolar

    1. admin dedi ki:

     Bir yere yapılan başvuru varsa kabulüne ve endişelerden kurtulmaya yorumlanır.

   2. Leyla dedi ki:

    Aslında rüya anlatılmaz ama benim rüyalarım çıkıyor. O yuzden cok korkuyom ben anlattım. Annem kardeşim ve ben hazırlanıyoruz yemek yemeye gitcez ben de fark ettim ki annem bulizimi giydiğini ve ben de kızdım niye benim kıyafetimi yiyor diye 90 tl ödedim ve ben kıyıp giyemedim ve sen giydin ve sarhti zar zor giymiş simli bulizimi sonra dedimki sorun değil Ben maaşın dan kesicem dediğim de o an bıçak aldı ve bana doru yürüyor ben kaçtım lavaboya ve kapıyı kapatmak isterken elli ve ellindeki bıçak kapının arasında kaldı ve ben dedim bunun resmini çekip polise vericem beni öldürmeye kalkıyorsun diye kardeşim orda annemi sakinleştir mek istiyor ama annemin gözü dönmüş ve kararmış ve kararli beni bıçaklamak istiyor korkudan kapı açılmasın diye çok müsade ederken uyandım

  2. admin dedi ki:

   Ailenizden destek görmeye ve dedikodudan uzak durmaya yorumlanır.

 9. Gül dedi ki:

  Rüyam da bizim evin mutfak tezgahında birden çok küçük bıçak gördüm ve sapları renkliydi her birinin sağı farklı renkteydi 10/15 tane bıçak vardı sadece baktım bıçaklara dokunmadım

 10. turan dedi ki:

  s.a ruyamda iki kisi tarafindan gasp edilir gibi bicak cekdiler ve ne istediklerini sordum 5 lira dedi bende yok diyerek takıldığım bir internet cafede orayı isleten bir abimiz var bicak cekenler ile oraya cikdik abiden 5 lira karşılığı bilgisayarda oyun acdirdim sonra aşağı indigimde arabamin camlari kirik olduğunu gördüm etrafinda gezerken plaka bana ait olmadığını gördüm ama uzakdan kumanda arabayi açıyordu sabah saat 4;40 uyandim

  1. admin dedi ki:

   Küs olduğunuz biri varsa barışmaya yorumlanır.

 11. Salih dedi ki:

  Rüyamda akşam okuldan eve giderken evimin yolunda bir anda birileri bıçakla büyük bıçaklarla filan saldırıya geçiyor. Kimi zaman yaralayabiliyorlar, kimi zamansa onlardan sürekli kaçıyorum. Bunu 2 3 kere daha gördüm. Etkiledi beni baya. Nedir bunun anlamı?

  1. admin dedi ki:

   Boşuna kuruntu yapmaya ve önünüzde zorlukları kolay aşmaya yorumlanır.

 12. Muhammedmurat dedi ki:

  Rüyamda arkadaşlarla otururken tinerci arabayla gelip bıçak çekti. Birbirimize girdik tinerciyle ben. Sonra ben bıçağını aldım kaçtım. O da kovalıyordu. Acaba anlamını söyler misin?

  1. admin dedi ki:

   Size zarar vermek isteyen kişilerin bu emellerine erişememesi anlamına gelir.

 13. Cavit dedi ki:

  S.a hayırlı günler. Ben rüyamda bir genç erkeğin (18-20 yaş arası) bana bıçakla vurmak istemesi ve benimde bu darbelerden kendimi savunmam ama gencin benden güçlü olması, ondan kaçmama neden oldu. Daha sonra bir oda yanımda başka biri var. Bir dost ama tanımadığım biri ve genç erkek odaya girip tekrar bıçakla saldırması, kendimi savunup yanımdaki dostun sayesinde bıçağı genç erkekten alıp gencin yere düştüğü ve yanımdaki dostumun o gencin iki ayağına birer kurşun sıkıp yaralanmasını ve aynı anda odaya iki kişinin girmesini rüyamda gördüm. Sizce ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Arkadaş ortamında yaşanan bir takım problemler ve ihanet yüzünden canınız sıkılabilir.

DMCA.com Protection Status