Rüyada Bir Ölüye Yemek Vermek

Rüyada ölmüş birisine yemek vermek, zamanında yapılan iyiliklerin karşılığını almak ve hayırlı işler ile anılmak anlamına gelir. Sevdikleriniz sizden güzel sözler ile bahsedebilirler. Çevrenizde sevilen ve sayılan, itibar sahibi biri olabilirsiniz. Güzel ahlaklı biri olarak herkes tarafından parmakla gösterilebilir ve övgüler alabilirsiniz. Özel hayatınızda da sevdiklerinizle hoş sohbet içerisinde bulunmak anlamına gelir. Sizi seven insanlar zor zamanlarınızda destek olabilirler, eli bol birinden yardım görebilirsiniz. Eğer sıkıntılarınız varsa, bir zamanlar iyiliğinizin dokunduğu birinden karşılık görmeniz olasıdır.

Rüyada ölüye yemek vermek, güzel ahlaklı biri ile tanışmak anlamına da gelir. Çevrenizde düşmanlarınız ve sizi kıskanan insanlar varsa size zarar veremezler. Özellikle bazı külfetlerden kurtulabilirsiniz. Rüyada tanıdığın bir ölüye yemek vermek, iç huzuru sağlamak ve çok istediğin bir şeye sahip olmak demektir. Uzun süredir istediğiniz bir dilek kabul olabilir. Rüyada tanımadığın bir ölüye yemek vermek, başkasına yardım etmek ya da hayırlı işler yapmak demektir. Hayırlı işler ile anılabilir ve tanımadığınız insanlara yardım eli uzatabilirsiniz.

Rüyada Bir Ölüye Ekmek Vermek

Geçim sıkıntısından kurtularak mal mülk sahibi olmak anlamına gelir. Yakında borçlarınız bitebilir ve elinize daha fazla para geçebilir. Maddi külfetten de kurtulmanız olasıdır. Sofranızın rızkı ve bereketi artar. Helal para kazanmak ve kazandığınız paranın bereketini oldukça görmek anlamına da gelir.

Rüyada Bir Ölüye Yemek Yedirmek

Rüyada ölüye birine yemek yedirmek, parasal refaha erişmek ve rahat bir yaşam sürmek demektir. Daha iyi bir iş ya da daha fazla gelir ile maddi zorlukları geride bırakabilirsiniz. İşsiz olan kişiler için de iş sahibi olmaları anlamına gelir. Bekar olanlar için de zengin biri ile dünya evine girmek demektir.

Rüyada Bir Ölünün Yemek İstemesi

Sevdiklerinizin size ihtiyaç duyacağına ve ailenizle birlik beraberlik içerisinde olacağınıza yorumlanır. Bazı zorlukları aileniz ile birlik olarak atlatabilirsiniz. Sizin zor bir durumdan kurtulmanızda da yardımları dokunabilir. Eşiniz ya da anne babanız yardımlarını sizden esirgemeyecekler.

Rüyada Ölmüş Anneye Yemek Vermek

Hayırlı insanlar ile tanışmak ve size yardımlarının dokunacağına yorumlanır. Hayatınıza giren kişiler size büyük faydalar sağlayabilirler. Yeni fırsat ve olanaklar ile karşılaşabilir, iç sıkıntılarınızdan sevdiklerinizin de desteği ile kurtulabilirsiniz.

Rüyada Ölmüş Babaya Yemek Vermek

Yaptığınız işlerde başarılı olmak ve herkesin sizden övgü ile bahsetmesi, hayırlı işler ile herkese örnek olmak anlamına gelir. Size destek veren insanlar sayesinde başarılı olabilirsiniz. Yakın dost çevrenizden de yardım almanız olasıdır.

Rüyada Ölmüş Akrabaya Yemek Vermek

Hiç ummadık bir anda maddi zorlukları aşacak fırsatlar elde etmek, refah anlamına gelir. Daha kolay yoldan geçim sıkıntısında kurtulabilir, engelleri daha kolay bir şekilde aşabilirsiniz. Sizi her zaman destekleyen insanların yüzünü kara çıkarmayacaksınız ve size inanan kişileri mutlu edebilirsiniz.

Rüyada Bir Ölüyle Yemek Yemek

Yakında tanışacağınız insanların sayesinde bazı işlerinizin yolunda gitmesine yorumlanır. Hiç ummadığınız insanlardan hiç beklemediğiniz yardımlar görebilirsiniz. Size cesaret verebilirler. Bekar olanlar ise evlenecekleri insan ile zengin içerisinde bir yaşam sürebilirler.

Rüyada Bir Ölüye Yemek Vermek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, ailenizle birlikte mutlu mesut yaşamak ve geçim sıkıntısının son bulması, yeniden sohbet muhabbet ortamına yorumlanır. Aile içi huzursuzluklar son bulabilir ve tekrar aynı sofrada buluşarak bir araya gelebilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. İrfan dedi ki:

  Rüyamda açık alanda büyük bir masada ölmüş babam ve eniştem ile halen sağ olan akrabalarıma yemek veriyorum. Yaptığım yemekleri beğeniyorlar ama pişirdiğim et yemeğinin güzel olduğunu ama tuzlu olduğunu şöylüyorlar ama hepsi yemekleri yiyorlar. Yorumlayabilirmisiniz ?

 2. Klopatra dedi ki:

  Merhaba ölmüş kayınpederimi rüyada et tavuk göğsü kızartmıştim ve portakal suyu içine ekmek ufatmistim oda yiyordu.ve tavuk etinin çok güzel olduğunu söyledi bana.

 3. Gönül dedi ki:

  Merhabalar ben 57 yaşında dul bir kadınım rüyamda hafif los ışıklı bir odada aldığım bir elbiseyi deniyorum ama küçük geliyor sonra çıkarmaya çalışırken bir kadın geliyor odaya pardon tamam sen giyin diyip gidiyor tam odadan çıkacak ken rahmetli eşim ve eşimin rahmetli olmuş başka kadından olan erkek çocuğunu görüyorum eşim 14 yaşlarındaki oğlunu koltuğun üzerine atıyor bana dönerek şuna yemek ver zaten 2gun burdayım gidecem dior bende ağlamaklı olan çocuğa üzülme gel yemek yiyelim ablam diorum çocuğa elimde bir çorba kaşesi varken uyanıyorum hayrolsun insallah yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

 4. Nilifer dedi ki:

  Rüyamda 20yil ince vefat eden eniştemi gördüm eşimde ablam yani yemek yapıyordu oda eşinden yemek istiyordu

 5. Macit dedi ki:

  Rüyamda ölmüş olan kızım,eşim ve ben kağıt helva görünümunde beyaz renkli bir strefor yiyoruz. Ama ikisinede ben ikram ediyorum

  1. F dedi ki:

   Ruyada olmus dedemi gordum, hayattaydi ve ben ona yemek yediriyodum sanki hastaydi he yemicem diyodu ama Ben verdim ve yedi.

 6. Ds dedi ki:

  Rüyamda geçen sene vefat eden babannemi gördüm biz yemek yerken bir arnda beliriyo ama bir insan gibi değil vücudu erimiş sadece başı normal vücudu balık gibi olmuş bize hiçbir tepki vermiyor rüyamda da ölü olmasına rağmen yanımızda yerde yatiyo belki canı çekmiştir diye ağzına bir kaşık corba veriyorum geri dökülüyor ağzından yiyemiyor. Yorumlarsanız sevinirim

 7. Sevinç dedi ki:

  Rüyamda ölmüş babaannemle dedemle bir evdeyiz ablamda var.bende onlara kek türü birşey pişiriyorum .ablama diyorum ki abla sende şehriye yapıver benim için var.ablamda gönülsüz olunca kızıyorum.ben yaparım diyorum sonra babannem çok mutlu oluyor ve bebi öpüyor.ne demek acaba.

 8. Şerife dedi ki:

  Merhabalar rüyamda halen hayatta olan dedemi ölmüş gördüm annem hadi dedene yemek yedirmeye gidiyoruz diyor annem annemin ölen halası ben mezarlığa gidiyoruz ve uzerini acıp yemek yediriyoruz yorumlarsanız sevinirim

 9. saime dedi ki:

  Rüyada ölmüş anneanneme et haşlama götürüyordum ne anlama gelir

  1. Canan dedi ki:

   Rüyamda vefat eden dedeme çorba yapmışım , yerken çok beğendiğini söylemiş . Nedir acaba yorumu , ? Yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 10. Ayfer Bedir dedi ki:

  Ben rüyamda yeni ölen komşum esrayı gördüm bana gelmiş çay demlemişim yanındada peynir zeytin falan uzanmış oğlunuda üstüne oturturmuş onu öyle bir hasretle seviyorduki komşumun yaşı çok gençti 33 yaşında ve kanserden öldü on gün oldu öleli çok üzüldüm bu rüyadan uyandığımda çok üzgünüm anlamı nedir acebe

 11. Büşra dedi ki:

  Rüyamda 6 yıl önce mefat eden babanem in kendi evimde yemek hazırlayarak ona yemek veriyorum ama yemek yedigini görmeden uyanıyorum

 12. laruvyos dedi ki:

  Rüyamda ölmüş annemi,ve pencere yi acip kar yagdigini görüyor dum.avucuma yağan kar i Anneme yediriyor dum.

 13. Sibel YILDIZ dedi ki:

  Rüyamda ölmüş dedeme kurban eti , pilav ver şerbet pişiriyorum.Ama etle pilavı yemesi için veriyorum halam amcam da var sofrada dedeme eti begendinmi diye soruyorum ev diyor sizde yiyin bunun anlamı ne acaba teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı işlere vesile olmaya, önemli fırsatlara yorumlanır.

 14. bebe dedi ki:

  Bir arkadaşım rüyasında en yakın olan kankasına yemek yediriyor. Şimdi çok huzurlu oturuyor, ölmediğini düşünüyor. Bu rüyanın anlamı ne

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni iş imkanlarına yorumlanır.

 15. Murat dedi ki:

  Selam hocam ben ruyamda eşim ve kendimi tuvalette kaka yaparken gördüm 2 kimizinde kakası ayrı renkti ve benim kakam onun kakasından çok fazlaydı ve su döktüm temizledim bu ne anlama geliyor lütfen aydınlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi sıkıntıların biteceğine yorumlanır.

 16. Kezban dedi ki:

  Merhaba ben rüyamda ölen dayıma yumurta pışiriyordum onu yedi ve bidaha aynisindan yaparmisin cok guzel olmuş dedi fakat ikinci yi pisiremeden uyandim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya müjdeli haber ve bereketli kazanca yorumlanır.

 17. hayat devam ediyor dedi ki:

  merhaba. rüyamda 10 yıl önce ölmüş dedemi görmüştüm. köy evindeymişiz. ev iki katlı. alt katta dedem varmış. çok acıkmış yemek yapılmış ona. ama üst kattaki halalarım amcalarım filan hiç kimse götürüp veremiyor tepsiyi. aşağıdan korkuyorlarmış. ben de diyorum ben götürür veririm. korkuyorum ama yapmam gerektiğini biliyorum. tepsiyi aldım tepside ne olduğunu görmedim sadece dedemin en sevdiği yemekler var onu biliyorum. alt katta pencerenin önünde bir köpek oturuyor siyah hafif beyazları vardı. heybetli ürkütücü bir köpek. pencerenin önüne uzanmış yatıyor. yanında bir sürü kara karga var her yerde. ben yemek getirdim diyorum ama çok korkuyorum köpekten. köpek de patisiyle dizime dokundu ve geç dedi. kargalar uçtu. içeri girdim dedemi arkası dönük yüzünü görmedim. sadece dedemin çok hasta olduğunu biliyorum. çok zayıflamış filan diyorum. öyle uyandım. bu rüyadan uyanınca sabah ezanı okundu bir de. lütfn yorumlar mısınız

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin artmasına ve hanede işsiz birinin işe girmesine yorumlanır.

  2. Han dedi ki:

   Dedeniz sizden hayır bekliyor ona yasin okuyun ve hayır yapın dedenizin uğruna ve üzülerek söylüyorum zayıf hasta görmeniz ordaki durumunu gösteriyor aynı bende dedemi böyle çok görüyorum ve sürekli kuran okuyorum uğruna. Rabbim bize ölmüşlerin durumlarını gösteriyor ki biz onlara yattıkları yerde bi ışık yakalım

 18. Ecem dedi ki:

  Rüyamda bir süre önce vefat eden dayımı gördüm çok güler yüzlü cok mutlu idi sonra karnın aç olduğunu söyledi ve yemek verdim , ama gitmesi gerektiğini söyledi ve herkesle vedalaştı..

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya haneden iyi haberler alınmasına yorumlanır.

 19. Hatice dedi ki:

  Selamun aleykum. Geçen gece sahurdan sonra namaz kılıp uyudum. Sonra rüyamda Nihat hatipoğlu hocamızı gördüm. Iki parmağında yüzük vardı. Bileğinde de kalın bir altından kelepçe bilezik vardi. Kızım hocamıza neden iki yüzük taktığını sordu. Hocamızda anlamları olduğunu söyledi. Ama burasını tam hatırlayamıyorum. Yorumlarsanız sevinirim

  1. Dylia dedi ki:

   Merhabalar.Ben rüyamda ölen kardeşime bir parça peynir ekmek verdiğimi gördüm.Kendisi engelliydi ve biz yedirirdik hayattayken.Rüyamda da ekmeği ben verdim ağzına.İlk verdiğim parçayı beğenmeyip ağzından çıkardı yerken bayat diye düşünüyordum rüyamda.Sonra taze ekmekle bir parça peynir verdim onu gülerek yedi.Bunun anlamını merak ediyorum.

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya yeni iş fırsatına, rahat geçime yorumlanır.

 20. Emriye dedi ki:

  Rüyamda 10 sene önce ölmüş olan kayın pederimi gördüm. Iftara gelmişti. Yemek verdim ona yedi. Sonra dolaptan yoğurt cikaricaktim baktım dolaba yoğurt bozulmuş ve ekşimişti sonra vazgeçtim. Bunu bana yorumlarsanız çok sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi imkanların artmasına, helal kazanca yorumlanır.

 21. Sevgi dedi ki:

  Rüyamda 7 ay önce ölmüş anneme yemek verdim bu rüyanın anlamını öğrenebilirmiyim teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi olarak rahatlamaya yorumlanır.

  2. Hatice dedi ki:

   Rüyamda Nihat Hatipoğlu hocamızı gördüm. Bir elinin iki parmağında yüzük vardı. Sanırım biri gümüş biri altındı. Kolundada geniş kelepçe bir bilezik vardı. Kızım hocamıza neden iki tane yüzük taktığını sordu. Hocamda bi anlamı olduğunu söyledi ama ben bu kısmını tam hatırlayamıyorum. Yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya birinden iyi haberler gelmesine, kısmetin açılmasına yorumlanır.

 22. Meliha dedi ki:

  Rüyamda 5 sene önce kaybettiğim dedemi görüyorum…O kadar güzeldi ki…Evliyim bir cocugum var…Babamlarda oluyorum Babam dedemin ya da dayimin bize geleceğini söylüyor (bu arada dayımda 2011de rahmetli oldu) evde misafir falan oluyor çocuklar ortalığı dağıtmış diye her yeri topluyorum tam mutfağa giriyorum karşımda dedem beyaz gömlek gri mavi arası yeleği takkesi ve pantalonu beyaz corabiyla bembeyaz oturuyor gidip elini öpüyorum çok özledim diyorum oda bende sizi çok özledim diyor karnın ac mi yemek hazirliyi diyorum zahmet etme kizim diyor ne zahmeti diyorum annem ıspanak yemeği ve ıspanak çorbası yapmış dede normalde ikisini bir yapmaz ama sen seversin diyorum çorbanın ağzı yarim oluyor başka kaseden üstünü tamamlayıp dedeme veriyorum oda bi güzel yedi yeleğini çıkardı ve etrafta kefenine surulen esans kokuau cenazesini görüp sarıldığımda aldığım koku sarılıp öpüyorum keşke anneannemi de getirseydin diyorum oda ben camiden geldim onuda git sen gör diyor (anneannem sağ Allah uzun ömürler versin) sonra sen nasılsın dede karnın doydu mu diyor um doydu kuzum ellerine sağlık ama bu ara dalağım ağrıyor yoksa çok iyiydim diyor bitki çayi yapıyım agrina iyi gelir iç diyorum ilaç içtim biraz etkisi geçsin öyle diyor…Hayırlara vesile olsun aynı gerçek gibi çok güzel ve neşeliydi…Yorumunuzu bekliyorum insallah

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir haber almaya, işsiz iseniz işe girmeye yorumlanır.

 23. Necibe dedi ki:

  Benim rüyamda ise ben telaşla yemek hazırlıyorum çocuklarım ve eşim ve rahmetli babanem sofradayiz etli balıklar hazırladım ve babanem şeker hastası olduğu için acele ediyorum bir an önce yesin istiyorum saate bakıyorum saat 9 idi hemen tabağına balık koydum irice bir baliktı ve ayrıca eşime de diyorum ki babanem balık kafa kısmını çok sever benimkini de ona ekliyorum tam o sırada bakıyorum ki babanem koltukta genç hali ile uyuyakalmis o esnada uyandım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinizde kalabalık misafir ağırlamaya ve hayır işlemeye yorumlanır.

 24. Nermin dedi ki:

  Rüyamda ölmüş dedemi gördüm ve düşünceli bir şekilde otururken bisey mi oldu dede dedim ve bana aç degilim zaten ben dedi kızarak ve ona kahvalti hazirladigimi ve yediğini gördüm. Yorumlar misiniz?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hanede birine iyilik yapmaya yorumlanır.

 25. Nisanur dedi ki:

  Rüyamda dedemi gördüm dedemi gerçek hayatta 4 hafta önce kaybettim rüyamda ise ölecegini herkez biliyor o bilmiyordu evinde bir kalabalık vardı herkezin yemeklerinden farklı bir yemek hazırladık annemle yemeyigini ben göyürdü tabaği ağzına kadar doluydu tam hatırlamiyorum ama bulgur bilavi ve başka yemeklerde vardı ona verdigimde bana baktı yemegi sevdi sanırım çünkü bana gülümsedi sonrasını hatirlamiyorim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hanede bereket ve aradaki sorunların çözülmesine, küslerin barışmasına yorumlanır.

 26. Nalan dedi ki:

  Merhaba benimde ruyamı yorumlarsanız çok sevnirim.
  Bir mezarlığı giriyorum orda bir oda var ve ben içeri giriyorum, orda bir yatakta baba annem hasta ve felç bir halde yatıyor, hiç tepişmıyor ve konuşmuyor benle, sadece gözüme bakıyor ve ben ona üç kaşık yoğut yediriyorum.
  Hatırladığım bukadar ama bu ruya beni çok tedirgin etti. Ne yapmalıyım. Ve ne anlama geliyor sizce

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sofranızda rızkın artmasına ve bol kazanca yorumlanır.

 27. Hatice dedi ki:

  Kayinpederimin eski evi nde( evin şimdiki hali yeni onarildi)kayinpeder kendı dedem annanem rüyamda gördüm annanem dedeme yemek koydum kızkardeşim (sag) olen ananeme yemek yedirmeye caliyodu kayinpederim evin her yerine soba kurup evi isitmamizi istiyodu kurulan tek sobada isitmiyor borular çıkıyor biz tekrar takmaya calisiyoduk ama eve is duman basmıyordu bende evi sobalarla doldursak bile her yerin isinmayacagini çatının olmadığını söyledim.tartisma halinde idik.ananeme dedeme yemek koyduktan sonra uyandım etraf ev temizdi

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya eşiniz tarafından hayırlı bir haber almak ve misafir ağırlamak demektir.

  2. Ayşe dedi ki:

   Merhabalar. İlk gördüğüm rüyada öellen yengemi gördüm. Bir evdeyiz evin kapısı kapalı ama ben gidip yenge bu kapı çok çabuk açılıyor diyorum ve kapıyı kiylemeye calışıyoruz tam kitlerken tekrardan kapının kilidini açmaya çalışıyoruz sonrada uyandm. Ertesi gün Rüyamda hiç görmediğim ölmüş dedem için annemler yemek hazırlıyordu. Babam bunu böyle sever böyle yapalım diyorlardı. Rüya mı yorumlarsanız çok sevinirim

   1. Esra dedi ki:

    Merhaba Rüyamda 1 ay önce vefat eden annanemi gördüm. Yemek yemek istiyor orada da bir tencere iç bakla var bende ona yediriyorum. Bunun anlamı nedir?

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya sofranızda berekete yorumlanır.

 28. Emine Kaplaner dedi ki:

  Rüyamda Ramazan ayındaymisiz ve iftara az kalmis sofrayi hazielamisiz aynı zamanda aşure dagitiliyor çok kalabalık bir kan bağı olmayan aile grubu (ölmüş ve saglardan oluşan )annemin evine aşure dağıtmaya gelir. O arada da ezan okunmaya başlar ve ben iftara kalın diye ısrar ediyorum .önce hayır diyorlar fakat o arada oruçlarını açıp birseyler yemeye başlıyorlar ve yanımdaki nlbir kaç kişi ile içeri girer ve sofra hazirlarim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya haneden hayırlı haber almak ve sevdiklerinize iyiliğinizin dokunmasına yorumlanır.

   1. Goncagulygz dedi ki:

    Ruyamda dayimi gordum 3 yil once vefat etmisti 2.kez ruyamda gordum ve bu olay beni cok etkiledi kalabalikta yemek veriyordum herkese, dayim o kadar cok istahli yemek yiyordu ki cacik yapmistim yogurt var ben yogurt yicem demisti acaba bu ne anlama geliyor ?

 29. Gülcan dedi ki:

  Rüyamda ölmüş babanneme yemek yediriyodum, hiç konuşmuyordu. Sadece çok acıkmış gibi yemek yiyordu , çorba tarzı bişeydi sanırım ağzından dökülüyordu. Çenesinin altına sini tutuyordum..

  1. admin dedi ki:

   Hanede bolluk berekete ve iflas eden biri varsa durumunun düzelmesine yorumlanır.

 30. Mstafa dedi ki:

  Merhaba Rüyama akşamın geç saati acıkıyorum yemek sipariş vermek istiyorum ölmüş anneanemi yaşıyor görüyorum ona sanada yemek söyleyim ne yersin ne istersin gibi sorular soruyorum. Ben pide siparis vereceğim sende istermisin diyip telefonu arayıp pide sipariş ediyorum. Bu ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Gelirinizin artmasına ve bolluk berekete yorumlanır.

 31. Esra dedi ki:

  6 yıl önce dayım ilik kanserinden dolayı felc kaldi sonrasinda vefat etti mezarına dahi gidemedim bu gece rüyamda gördüm . Uzanıyordu yataginda gordum sakın ağlama dedi böyle ben dayanamadım ama yine hastaydı uzanıyordu kalkamıyordu yerinden yüzüne dokundum gözlerinin içine baktım kirpiklerini çok seviyordum kirpiklerine dokundum yanında oturdum yastığının yanına basını okşadım üzgündü sonradan çocuklar geldiler odaya ben onlarla ilgilendim sende git dedi bana neden dedim öyle dedi gittim bende geri geldim ablam yanına gelmiş yemek yedirecekti biraz yedirmiş bende odanın kapısını açtım babam biraz acele etsin hızlı yesin yemeğini diyor dedim ablam tamam yiyor işte dedi az daha hızlı dedim dayım yemiyorum dedi yüzünü kapattı küçük bi çocuk gibi ablam kalktı gidip yanına oturdum tabağı elime aldım yemeği az kalmıştı ama yediremedim istemedi. Ne anlam taşıyor acaba ?

  1. admin dedi ki:

   Dayınızın ailesi le görüşebilir, hayırlı haberler alabilirsiniz.

 32. Zehra yazar dedi ki:

  Selamun aleyküm rüyamda baktım eltim köfte yapmış erkenden yogurmuş güzel olmamış gibi duruyor ölen kayınvalidem diyor ki daha sofra hazır deil diger eltilerime de diyorki lahmacunu yapın. kayınvalidem 7 aydır ölmüş hayır mi bekliyor hocam bizden

  1. admin dedi ki:

   Evinizde rızkın artmasına ve misafir ağırlamaya yorumlanır.

 33. Emine dedi ki:

  Rüyamda önce seçim varmış ve ben oy pusulasına mührü basıyorum ve çabucak evin avlusuna firiyorum.Bu avludan aldığım yemekleri kaybettiğim dedem dayım ve halamın kayınpederine veriyorum.Bahçe kapısının önünde oturuyorlar ve bende yemekleri onlara taşıyorum.Düğün yemeği gibi yemekler var.Sıcak sıcak dumanı üstünde et yemeği ve çorbayı masaya koyuyorum.Masadakilerde çok mutlu.Başka masalarda oturan insanlar da var.Ama ben onların kim olduğunu bilmiyorum.Rahmetli dayımda o masadakilerle ilgilwniyor.Hayır olsun inşallah…

  1. admin dedi ki:

   Akrabalarınız ile aynı sofrada buluşmak ve özlem gidermek, hasta biri varsa iyileşmesine yorumlanır.

 34. Feride 7 şubat 1989 dedi ki:

  Rüyada yaşayan babamı öldüğünü gördüm ve etrafinda kalabalık var ,bu sırada yelevizyon açık üvey babanneme televizyon açık diye tartışıyorum.Sonra babamı getiriyorlar ve babama kaşıkla son kez yemek veriliyor ve bu anda babamın gözünden yaşlar geliyor gözünü açıyor.

  1. admin dedi ki:

   Uzun bir ömre ve hasta ise iyileşmesine yorumlanır.

 35. İklime dedi ki:

  Rüyamda yakın zamanda ölen halam ve eniştemin evinde ama. Şu ana öldükleri evde değil önceki benim çocukluğumun geçtiği evlerinde ben çocukları olmadığı için çocukken halamla eniştem beni yanlarına almışlar. Ben onları anne baba biliyordum 13 yada 14 yaşında annemin babın onlar olmadığını öğrendim. O çocukken olduğumuz evi gördüm ölmüşler. Ben benim 10 ay ölen anenm ama annemi. Görmedim sadece varlığını hissediyorum aşağıda oturan bir komşumuz vardı. Süheyla abla ama karışık ev ben düzenlemeye. Çalışıyorum bende yardım ediyorlar diye kendi. Kendime kebab yad aşurdna kıyma filan alim derken annem göya diyor ki benim öz annem ama sesini kendini görmüyorum. Yemek getirmiş Süheyla un kocası köfte bende et köftesi sanıyorum. Süheyla komşu diyor ki içli köfte of diyorum güzel diyorum içimden ölmüş annem. Isıtıp yemeğe çalışıyor ama ne görüyorum ne sesini duyuyorum nasıl bir şeyse aban veriyor ısırdığda köfteyi tike et gibi ama koyunun beyaz çiğeri gibi az bir şey yumuşak geliyor. Kıyma şeklinde değil küçük küçük tike halinde içi içli köftenin bu nasıl köfte dedik annemle uyandım o sırada. Şimdiden çok teşekkür ederim yorumlarınız için.

  1. admin dedi ki:

   Aile içinde bir davet olması ve akrabalarla bir araya gelmek, maddi yönden de birine yardım etmeye yorumlanır.

 36. Miri dedi ki:

  Selam. Rüyamda ölmüş annem benden süt istedi. Ondan önce babama ablama süt veriyordum. Gerçek hayatta babam ve ablam ikisi de çok hasta birileri.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı haberler almaya yorumlanır.

   1. Merve dedi ki:

    Ruyamda olen halamin yeni bi eve tasindigini biz akarabalarinda o eve misafirlige gittigimizi gordum.halam bir suru tatlilar yalmisti. Ama mitfagi daginikti lavobosunun ici yesillik cop doluydu. Brn dolap biraz tatlinin ucundan alil agzima attim.sonra balkon camindan bakonca evin arkasi kapali bi mahallenin bahcesi gibiydi invir agaclari vardi.ama bahce col eski ve bakimsizdi.ben dedim ki hala bu evin cok guzel bahcenyede cikarsin yaza.sonra kendimi bahcedr otururken gordum ama evin arkasondaki degil on tarafinda devasa bi incir agacinin altinda tahta bi masa vardi.birden olen babanem geldiasanin ustune.incir istedi megerse biz yemisiz halamla ona kalmamis. Bende dedim otur babane ben sen koparayim agactan.bi tane disi yemyesil ici kirmizi bi incir kopardim ortadan boldum yarisini ben yedim yarisini ona verdim.ama bi yandanda olunun olu oldugynu biliyorum ama vok mutluyum geldigi icin kucagima alip masadan koltuga indiriyorum. Babanemde ufak bi kadin degil bu arada. Ona sariliyorum filan.oda bana guluyor.son yanimda birileriyle ama onlar kim tabimiyorum inanilmaz dik bir yolda gitigimizi goruyorjm bi arabayla.ama kotu onumuzu kesmeye calisanda birileri var onlarida tanimiyorum.surekli onumuze otobusler kamtonlar cikiyo birbiriule carpisiyo filan biz gecmeyelim diye.ama yanimda tanimadigim bi erkek var o beni hepsinden koruyo ve hepsini bir bir geciyo.sonra bildigin dimdik buzdan bi dag var orayi bisikletle gecmesi lazim b3n diyorumki imkansiz gecemeyiz burdan geciyo.sonunda sanirim kizima kavusuyorum.boyle bi ruya

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya hanede borcu derdi olan kişilerden hayırlı haberler gelmesine, kırgınlıkların bitmesine yorumlanır.

 37. Dilek dedi ki:

  Rüyada ölmüş annemi gordüm yer sofrasında her yer yemek dolu. Annem kayın pederime sofrada yemek uzatıyordu ve her yer yemekler doluydu ve kalabalıktı.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde rızkın çoğalmasına ve berekete yorumlanır.

 38. Kübüş dedi ki:

  Rüyada ölmüş annemi ölü olarak eve getirmiştik. Sonra onun hayrına yemek veriyorduk. Birkaç kişi beraber yiyorduk. Sonra bir anda annemin bi parmağı hafif hareket etti. Ne oluyor derken birileri öldü dedi annem için. Anlamını merak ediyorum. Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Haneden gelecek yardıma, hayırlı haberler alıp bazı sorunları kısa zamanda atlatmaya yorumlanır.

 39. Ela dedi ki:

  Son on gün önce babannemizi kaybettik. Yatalaktı son zamanlarda ben ilgilenmiştim. Rüyamda tekrar ona baktığımı yedirip ilgilendiğimi ilaçlarını verdiğimi gördüm fakat pek mutlu görünmüyordu. Hatta bir şurubunu su sanıp içti ve tekrar istifra etti. Ne anlam taşıyor acaba?

  1. admin dedi ki:

   Yaptığınız iyiliklerin sürpriz bir şekilde karşılığını bulmasına yorumlanır.

 40. Gonca dedi ki:

  Rüyamda ölmüş babama tatlı yedirdim.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir haber almak, gelecek günlerde hoş sohbet ve muhabbet ortamında bulunmaya yorumlanır.

 41. Ahmet dedi ki:

  Rüyada ölmüş babama yemek yaptım. Yanında ölmüş dayısı ve amcası vardı ancak üçü de yemek yemedi. Diğer ikisi konuşurken babam benimle konuşmadı ve gittiler.

  1. admin dedi ki:

   Aile büyükleri ile bir sofrada buluşmaya, hayırlı bir muhabbete yorumlanır.

DMCA.com Protection Status