Rüyada Cennet Kapısı Görmek

Cennet, hepimizin gitmek istediği bir yerdir. Hayatınızdaki karanlığa ne kadar yenik düştüğünüz önemli değil, sonunda İlahi Güce gitmek ve cennetten başka bir şey olmayan yarattığı cennette dinlenmek istediğinizi biliyorsunuz.

Rüyada cennet kapısını görmek başlı başına bir nimettir. Hayal gücünüzün ötesinde şeyler gördüğünüz yepyeni bir harikalar dünyasına seyahat ediyorsunuz. Rüyada cennet gibi bir yerde olmak, başkalarına karşı nezaketinizi ve iyi eylemlerinizi tasvir eder.

Allah, herkesin yarattığı cennete girmesine izin vermez. O harika malikanesine yalnızca iyi ruhların girmesini sağlar.

İyi bir ruh, sorumluluklarını yerine getiren, başkalarına karşı nazik olan ve canlı bedendeyken sahip olduğu her şeyden memnun olandır. Ruhun cinsiyeti yoktur. Dolayısıyla iyilik ve iyilik sadece cinsiyetlerle sınırlı değildir. Belirli bir cinsiyete ait olduğun için cennet rüyası görmüyorsun. Allah başkaları için iyi şeyler yapmaktan bıktığınızı bildiğinde bir cennet rüyası alırsınız.

Sembolizm:

Cennet kapısı, cennetsel zevkleri, günahsız tavrı, günahları, mutluluğu ve nezaketi temsil eder.

Rüyada cennet kapısında ağlamak, hayatınızın maddi ihtiyaçlarından uzaklaşıyorsunuz demektir. Bedeninizle ilgili tüm arzuları bıraktığınızda, diğerlerinin yolunuza gönderdiği olumsuzluklardan kurtulmuş olursunuz.

Rüyada kapalı bir cennet kapısı görmek, nezaketinizle cennete biletinizi ayırmaya çok yakınsınız. İlahi Ruh’tan, eğer başkalarına iyi davranmaya devam ederseniz, şu anda olduğunuz gibi, yerinizi ayırtacağına dair bir işarettir.

En Yaygın Cennet Kapısı Rüyaları:

Rüyada Cennet Kapsının Açıldığını Görmek

Bu çok keyifli bir rüya. Koruyucu melekleriniz tarafından korunuyorsunuz.

Rüyada Cennet Kapısında Beklemek

Böyle bir rüya görürseniz, hayatınızda çok günahkar bir şey yaptınız.

Rüyada Cennet Bahçesi Görmek

Hayatta iyi şeyler yapmış olabilirsin, ama bu rüyayı görürsen, olduğundan memnun olmayan biri var. Bu, hayatta daha iyiye doğru bir değişikliği gösterir. Geçiş, maddi dünyayla meşguliyetten manevi dünyayla meşgul olmaya doğru bir hareketle kendini gösterecektir.

Benzer Rüyalar:
Rüyada Cennette Olmak

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status