Rüyada Denize Girememek

Rüyada denize giremediğini görmek, bazı insanlara zamanında çok değer vermiş olabilirsiniz ancak aynı değeri göremediğiniz için bu sefer kalbiniz kırılabilir. Güvendiğiniz insanlar size yardım etmeyerek sırt çevirebilirler. Aile içerisinde de hep yardımınız dokunan kişiler varsa aynı davranışı göremeyebilirsiniz. Bazı insanlar gözünüzden düşebilir, bu kişilere iyilik yaptığınız için pişmanlık duyabilirsiniz. Kişi ailesinden de beklediği desteği göremeyebilir. Özellikle evlenmek isteyen kişiler için ailesinin yardımcı olmaması ve tam tersi köstek olan insanların çok olmasına yorumlanır. Rüyada denize girmek istemek, sizin malınıza mülkünüze göz koyup ele geçirmek isteyen birilerine yorumlanır. Aile içerisinde de kendi borçlarını kapatmak için sizin paranızı isteyen birileri olabilir. Kendi aile huzuru kaçmasın diye sizin aile huzurunuzu kaçırabilir ve sizin hakkınız olan şeyi kendi hakkı gibi kullanabilir. Mal mülk kaçırmaya kalkan birileri de olabilir.

Rüyada denize girmeye çalışmak, yaşanan hayal kırıklıklarından sonra yeni kararlar almak ve bazı insanlara karşı daha temkinli olmak demektir. Kimin sizin iyiliğinizi isteyip istemediğini geç de olsa fark edebilirsiniz. Sizi hayal kırıklığına uğratan yakınlarınız olsa da geç de olsa bir şeylerin farkına varılır. Sadece maddi yönden yanınızda olan çıkar sahibi insanların maskesi düşer.

Rüyada Denizin Çekildiğini Görmek

Elinizden yüklü miktar para çıkmasına ya da maddi zarara uğramaya yorumlanır. Yapılan harcamalar da daha sonrasında sizi zorlayabilir. Eğer çekilen bir kredi ya da başka bir harcama varsa daha sonrasında ödemekte zorlanabilirsiniz.

Rüyada Denize Girememek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, güven sorunları yaşamak ve çevrenizde kimse güveneceğinizi şaşırmak anlamına gelir. Paranızda ya da malınızda mülkünüzde gözü olan kişiler olabilir. Bu sebeple birine güvenmeden önce iki defa düşünmenizde fayda var. İyilik yapayım derken sizi zarara sürükleyebilirler.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Gamze dedi ki:

  Rüyamda bi arkadaşım ve sevgilimle denize gittiğimizi gördüm hava hafif karanlıktı denize girmek istediğimizde de denizin içinin pis olduğunu gördük başka yerlere gittik ama denizin içinde başka canlılar veya çöpler vardı sonunda sahilde yattık

 2. Yağmur dedi ki:

  Bu arada yüzme bilmiyorum ayağımın değmediği yerde denize giremem pek

  1. Yağmur dedi ki:

   Rüyamda büyük taş merdivenlerden inip bi denize gidiyodum ve deniz çok büyüktü ortasında iki tane büyük kaya vardı bi tane de kadın. Ben soruyordum kadına deniz nasıl diye ayak değiyor gayet iyi diyordu. Sonra giriyordum denize çıkıyordum dinlenmek için bi yere gidiyodum geri döndüm denize gireyim diye ama denizdeki kayalar su altındaydı kadın yine vardı sordum su nasıl diye burada ayak değmiyor senin boyunu aşar dedi ve denize giremedim ( Gerçek hayatta yüzme pek bilmediğim ve korkum olduğu için ayağımın değmediği yerde denize girmem). Suyun rengi griydi topraklıydı sanki. Ve sonra arkadaşlarımla eğlenmeye gittik ama benim aklım hâlâ o denizdeydi.

 3. Yağmur dedi ki:

  Rüyamda büyük taş merdivenlerden inip bi denize gidiyodum ve deniz çok büyüktü ortasında iki tane büyük kaya vardı. Denizde 1 tane de kadın vardı ve ben ona ayaklarınız yere değiyo mu diyodum evet tam iyi diyodu giriyodum denize sonra dinlenmek için çıkıyodum ve bi yere gidiyordum geri döndüm denize gireyim diye o denizdeki kayalar su altındaydı kadın yine vardı sordum su nasıl diye burada ayak değmiyor senin boyunu aşar dedi ve denize giremedim. Geri döndüm ve arkadaşlarımla eğlenmeye gittim. Ama aklım hâlâ o denizdeydi.

 4. Ahmet dedi ki:

  Rüyamda arkadaşlarla deniz gittiğimi gördüm. Onlar denize girdiler bana da girmen için çok ısrar ettiler ama ben girmedim.

  Yorumunuzu öğrenebilir miyim ?

 5. İbrahim dedi ki:

  Rüyam da denize gittik bir arkadaşla ama bir türlü suya giremedim. Tam suya girerken üstümü çıkarmamıştım nyse üstümü çıkardım şortla tam suya doğru giderken baktım baktım pantolon var üstümde ve cebimde bozuk paralar var onları bırakmak için geri geldim bozuk paraları çıkarıp kıyafetlerimin yanına bırakırken denizde salak gibi bir kısmında girecektik yani ve yılan vardı poşetin üstünde saldırıyordu bna neyse ki bi şekilde bıraktım yine suya doğru giderken köylüler sırtlarında bir tabutla mezarlığa gidiyorlardı ona bakakaldım ama hocam anlayacağınız karanlık çöktü akşamm oldu ama bn bir türlü giremedim o suya. Bunun ne anlama geldiğini çok merak ediyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin daha bol olmasına, iyi imkanlara yorumlanır.

 6. Mine dedi ki:

  Rüyamda sevgilim ve tanımadığım bı arkadaş grubu ile denize gittiğimizi gördüm. Sevgilimin benden çok gruptaki bir kızla samimi olduğunu ve denize girmek için resmen yalvardıgımı ancak denize giremeden gece olduğunu gördüm. Denize tek başıma girmeye karar verdiğimde ise denizde köpek sürüsü olduğunu gördüm ama zararsızlardı sonra da ağladığımı üzgün olduğumu hissettim ve uyandım. Yorumlayabilir misiniz . Teşekkür ederim şimdiden.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzak yerden davet almak, sevdiklerinizle bir araya gelmeye yorumlanır.

 7. Gamze dedi ki:

  Rüyamda ortaokul arkadaşımla beraber deniz kenarındaydık balkon gibi yüksek bi yerden kaydıraktan kayarak denize girenleri izledik. Denize girip çıkanlar çok eğleniyordu. Arkadaşım bizde girelim diye çok ısrar etti. Bende çok girmek istedim ama korktum giremedim. Kaydırakda zikzaklıydı. Yorumlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya eski dostlarınızdan iyi haberler almak, yeni fırsatların elinize geçmesine yorumlanır.

 8. Damla dedi ki:

  Bugün çok değişik bir rüya gördüm rüyamda köydeki evdeydim sonra annem babam kardeşim ve ben plaja gittik plajda suya girmek istedim ama giremedim sonra telefon geldi köydeki ev yanmış ve içinde teyzemgil vardi çok korkmuştum ama eve yaklasamadik…. Yorumlarsaniz sevinirim teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bazı planları ertelemeye yorumlanır.

  2. Kader dedi ki:

   Rüyamda denize gidiyoruz fakat deniz içinde kayalıklar küçük küçük köpek balıkları dolu deniz çok alçak herkes girmeye başlıyor kayinlarim kayınvalidem bende girmek istiyorum ama eşim inatlasip girmeme izin vermiyodu köpek balıkları sinsice insanların üstüne gitmeye başladı daha çok saldırcak gibi o sırada eşim et doğruyordu Bi yandanda beni eve götürmek için hazırlık yapıyordu yorumlarsaniz çok sevinirim

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya yeni bir iş haberi alınmasına, gelirin artmasına yorumlanır.

 9. Melek dedi ki:

  Bugün çok ilginç bir rüya gördüm. Rüyamda bir gemideyim. Gemiyi sanki onarmaya çalışıyorum ama tam hatırlamıyorum. Sonrasında annem başka bir gemiye kadar yüzmeye karar veriyor. Bende ona eşlik etmek istiyorum kısa bir süreliğine. Sonra anneme sarılıyorum. Çok garip annem bir anda o kadar hızlanıyor ki. Denizin içindeyiz annem yuzuyor mu yoksa koşuyor mu bilemiyorum. Bir süre sonra tamam benden bu kadar diyorum ve annemi bırakıyorum. Sonrasında ise uçmaya başlıyorum. Bu kadarını hatırlıyorum sadece.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yarım kalan bir işin tamamlanması, uzak bir yerden hayırlı haberler almaya yorumlanır.

 10. Sevgi dedi ki:

  Pardon bir ayrinti daha soylemek istedim. At kaybolup gitmisti ve at arabasi da suya dusup batti.

 11. Sevgi dedi ki:

  Annneannem ruyasinda su gordu. Gece vakti idi. Suyun ortasinda uzun bir yol vardi ve anneannem bir at arabasinin uzerinde idi. At kirmiziydi ve benim sirt cantam at arabasinda idi. Anneannemin onun icinde giysileri vardi. Anneannem yolu bir turlu bulamiyordu ve iki ellerinle birlikte onlari sallayip yolu bulmaya calisti. Sonra yolu hic bulamadi. Abisi ona yardima gelip bir uzun odun uzatmis ve onu oradan cikarmaya bakmis ama olmamis. Sonradan bir arkadasi gelip demis ki sulari durdurup seni oradan cikaracagiz panik yapmayin. Anneannem surekli siyah sirt cantasini arayip duruyordu ama onu kaybetmisti. Boylede ruyasi sona erdi. Bu ne demek?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinizde berekete ve küs kimselerin barışmasına yorumlanır.

 12. Seda dedi ki:

  Rüyamda bol ağaçlı bir bahçeye giriyorum. Ağaçları saran pembe beyaz çiçekli bir sarmaşık var annemi çağırıyorum. Anneme bu gelincik çiçeği değilmi ama sarmaşık olmuş diyorum. Sonra yürümeye başlıyorum denizi görüyorum. Kumsaldayım ayağımda terlik var kumlarda biraz yürüyorum. Huzurlu hissediyorum. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Sizi ve ailenizi mutlu edecek bir habere ve seyahat etmeye yorumlanır.

 13. Ahu dedi ki:

  Ruyamda maldivlerdeyim boyle deniz masmavi cok guzeldi akrabalarim hepsi ordaydik sonra aksam oluyordu 1erkekte vardi ama tam aklimda kalmadi

  1. admin dedi ki:

   Hayallerine kavuşmaya, bol kazanca yorumlanır.

DMCA.com Protection Status