Rüyada Ev Tutmak

Rüyada ev tuttuğunu görmek, daha güzel bir eve taşınmak ya da ev almak anlamına gelir. Kiracı olan biri bu rüyayı görürse ev sahibi olmasına yorumlanır. Veya iş ya da evlilik gibi çeşitli sebepler ile başka bir yere taşınabilir, kendi ev düzeninizi kırabilirsiniz. Kişi yaşadığı ortamda aradığı huzuru bulur, geliri artar. Borcu olan biri bu rüyayı görürse borçlarından zamanında kurtulacağına ve daha fazla borca girmeyeceğine yorumlanır. çalışan kişiler işlerinde her geçen gün daha çok kar ederler, kazandıkları paranın değeri artar.

Rüyada ev kiralamak, ailesinden uzak olan kişilerin aile özlemlerini gidereceklerine ve bir fırsat bulup ailelerini ziyaret edeceklerine yorumlanır. Eğer başka bir yerde yaşıyor ve evinizden eşinizden uzakta iseniz yan yana gelebilirsiniz. Gelecek günlerde bir arada yaşamaya başlayabilirsiniz. Rüyada kiralık ev tutmak, ilerleyen günlerde alacağınız kararların hayatınızın geri kalanını etkileyeceğine yorumlanır. Bu karar işinizin geleceğine dair olabilir. Ya da evlenmek konusunda kararsız kalanlar artık bir karar vermek zorunda hissedebilirler, ilişkinize dair artık net karar vereceğiniz sürece girebilirsiniz.

Rüyada Eşyalı Ev Tutmak

Köklü değişiklikler yapmak ve bunlara kısa sürede ayak uydurmak anlamına gelir. Örneğin iş hayatında değişiklik yapılabilir veya işsiz iseniz yeni bir işe girebilirsiniz. Girilen işte yeni görevleriniz olabilir. Kişi yurt dışında da çalışma imkanı elde edebilir.

Rüyada Ev Tutmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, ev hayatınızda konforun artmasına, evinden memnun olmayanların başka bir eve taşınmasına yorumlanır. Eğer komşularınızdan yana mutsuz iseniz başak bir eve geçilebilir. Gelecek günlerde eviniz ile ilgili alacağınız kararlar sizi ve ailenizi daha mutlu eder.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Nehir dedi ki:

  Rüyamda eski sevgilim ile nişanlandığımı ve birlikte ev tuttuğumuzu gördüm rüyada nişanlandığım kişi çok zengindi ilk zamanlarda ailem de bizimle kaldı sonrasında kaçmadılar 2 tane araba vardı bide helikopter ne alaka bilmiyorum ama sonra birden kendimi nişan kutlamamda gördüm ve nişanlandığım kişinin telefonunda benim küçüklük fotoğrafım vardı bitane de onun la çekildiğimiz fotoğraf vardı anlamı ne bunun

 2. Sevinç dedi ki:

  Gerçek yaşamımda ev sahibiyim.Rüyamda sanki başka bir yerde yaşamaya başlıyacağım ve kiralık bir ev arıyorum..Bir bahce içinde bir evin alt katını tutmuşuz..Ama yerin zemini henüz yapılmamış..sert toprak zemin..ev henüz tamamlanmamış..’Acaba nasıl ısınıcağız?’diye düşünürken kalorifer olmadığını,soba ile ısınıcağımızı düşünüp sobayı gözümün önüne getiriyorum..Sobayı seviyorum..Sonra bitmemiş bir ev için 1.500 TL kirayı cok bulup,bu parayla bitmiş bir ev bulacağımı biliyor ve ev arıyorum..Buluyorum da…Ve yeni bulduğum kiralık ev çok içime siniyor…

 3. Lilaaa dedi ki:

  Rüyamda 1 odalı ve banyolu studio küçük kiralık daire gördüm ve en üst kattaydı 5. Kat . Ev cok temizdi banyosu falan geniş balkonu da vardı kirası da çok uygundu rüyamda. Çok mutlu olmuştum böyle bir daire bulduğuma. Yaşlı bi karşı komşu teyze gösterdiydi kapıyı açıp. Teyzeye dedim tutucam bu daireyi çok beğendim. Hayıra çıksın rüyam bu kadar 🙂

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir iş imkanı, düzen değiştirmeye yorumlanır.

 4. Medine dedi ki:

  Ben gurbetciyim . Kendi memleketimde eşim ev tutup annesine söylüyor hepimiz çok mutlu Ben

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinizde zenginliğe yorumlanır.

 5. Fatma Mazı dedi ki:

  Rüyamda bir apartmanın üçüncü katını kiraliyorum fakat eşime sonradan haber veriyorum birinci ve ikinci katta oturanları tanıyorum birinci kattaki tanıdığın kapısının onu ve merdivenler ayakkabılar la dolu geçecek yer yok bir kenara cecip kendime yol açıyorum ikinci katta eltim ve annesi oturuyor

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir ev düzenine yorumlanır.

 6. Arzu dedi ki:

  Rüyamda şuanki oturduğum dairenin dışında ikinci bir daire kiralamışsım (yani iki tane dairem varmış) ve bu daire dağınık hiç beğenmiyorum. Pişman oluyorum istemiyorum ve sadece ilk evimde kalmaya karar veriyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin artmasına yorumlanır.

 7. Süleyman dedi ki:

  Ruyamda eskiden kiraci olarak oturdugum evlerden birine tekrardan tasindigimi gordum manasi nedir

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinize bol para getirmeye yorumlanır.

  2. Sacit karatekin dedi ki:

   Rüyamda bir ev kiralıyordum ancak bu ev kömürle ısınıyordu ev sahibinin hanımı çalışan biriydi. Ev bir bahçe içerisinde müstakil daireydi. Ancak bu arada benimle çalışan bir bayanla biz sevgili oluyorduk oda ev sahibi bayanı tanıyordu.Bu bayan sert yapılıydı babası ve kocası ondan çok korkuyorlardı.Ayrıca o eve taşınmak beni çok yoruyordu.O hanen duş alıyordum.

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya hayırlı bir talip haberi gelmesine yorumlanır.

    1. Fatma dedi ki:

     Rüyamda bir apartmanın üçüncü katını kiraliyorum fakat eşime sonradan haber veriyorum birinci ve ikinci katta oturanları tanıyorum birinci kattaki tanıdığın kapısının onu ve merdivenler ayakkabılar la dolu geçecek yer yok bir kenara cecip kendime yol açıyorum ikinci katta eltim ve annesi oturuyor

 8. Dilek dedi ki:

  Rüyamda bugünlerde tanımadığım biriyle nişanlandim ev tutmaya gidiyoruz bazen de evlendiğimi görüyorum anlamı nedir

  1. admin dedi ki:

   Bu ruya hayirli insanlarla tanismaya yorumlanir.

  2. Arzu dedi ki:

   Rüyamda şuan oturduğum evin dışında ikinci bir ev kiralamışım ama evi beğenmiyorum, evin içi bakımsız ve dağınık, o an pişman oluyorum geri şuanki evimi arzuluyorum ve o da zaten hala dayalı döşeli olduğu gibi duruyormuş ve ikinci evden geri vazgeçiyorum.

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya aile dışından birinin size yardım etmesine yorumlanır.

 9. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda pencereden bakarken komşumuzun evini boş gördüm taşınıyorlarmış hemen vedalaşayım diye aşağı indim.annem rüyamda garip bir şekilde komşularla vedalaşmak için balkondan arabalarının önüne atladı. Bacakları kırılacak sandım ama yerden kalkmaya çalışıyordu iyi gibiydi. Aynı gece başka bir rüya daha gördüm bir tatil yerinde gördüm kendimi.tanımadığım bir kadın çatıdan kayarak düştü başkaları kurtardı.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya eviniz için yeni eşyalar almaya, evinizde berekete yorumlanır.

 10. Merve dedi ki:

  Rüyamda, otobüste iki iki tanımadığım bayanla gidiyordum. Biriyle ev bakıyorduk diğeri de bize evi anlatıyordu. Kiralayan kız ev sobalı falan diyo, ev arkadaşım olacak olan bayan da pek olumlu bakmıyordu. Ben olsun güzel sıcacık, yeter bizie şu an anca bütçemiz falan diyordu. Anlamını öğrenebikir miyim?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir arkadaş ortamına girmeye yorumlanır.

 11. Eliz dedi ki:

  Rüyamda İngiltere’deydim. Sonra bir arabaya binip bir kasabaya doğru yola çıktım. Hava kapalıydı ve yağmur yağıyordu. Sonra otogar gibi bir yere geldim. Orada yaşlı bir adam beni bekliyordu. Onun evinin bir odasını kiralamışım orada kalacakmışım o da beni almaya gelmiş. Otogar labirent gibiydi. Sonra çıkışı bulduk. Bu arada kafama kuş pisledi. Eve geldiğimizde odamı gösterdi. Oda güzeldi. Işıkları açtığımda üç adet loş lamba yandı. Lambaların verdiği ışık yetersiz geldi bana ve birden bu yüzden ağlamaya başladım. Acaba anlamı nedir? Teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Hedeflerine ulaşmak ve bir süredir göremediğiniz insanlarla görüşmeye yorumlanır.

DMCA.com Protection Status