Rüyada Harçlık Almak

Rüyada harçlık aldığını görmek, mal mülk sahibi olmak ve rızkın çoğalması anlamına gelir. Elinize geçen paranın bereketini göreceksiniz. Hatta mal mülk satışından da elinize toplu para geçebilir ve bu para çok hayırlı gelebilir. Bir takım ihtiyaçlarınızı karşılamakta size fayda sağlayabilir. Geçim sıkıntısının azalması ile birlikte para endişeniz de ortadan kalkabilir. Gelecek için iyi yatırımlar yapabilir ve kendinizi maddi yönden güvence altına alabilirsiniz. Eğer birinin size borcu varsa ve bir süredir ödemiyorsa, tez zamanda size tüm borcunu ödeyebilir. Böylelikle siz de bu endişeden kurtulmuş olursunuz.

Rüyada birinden harçlık almak, şansın açılması ve hatta gelirin artması demektir. Belki aileden başka birinin de gelirinde artış olabilir. Bir süredir ihtiyacını olan şeyleri satın alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Rüyada tanıdık birinden harçlık almak, bu kişiden güzel haberler duymak olarak yorumlanır. Belki sizi arayarak hatırınızı sorabilir ya da haber yollayabilir. Rüyada tanımadığın birinden harçlık almak da başkalarından iyilik görmek anlamına gelir. Bu iyilikler sayesinde işleriniz yoluna girebilir.

Rüyada Babadan Harçlık Almak

Babanızın size maddi destek vermesi ve maddi konuda yardımınıza koşması anlamına gelir. Belki bir masrafınızı karşılayabilir ya da bir borcunuzu ödemeniz için size gereken para desteğini sağlayabilir. Aileniz sizin zor günlerinizde yanınızda olacaklar ve sıkıntıları hep beraber dayanışma içerisinde atlatacaksınız.

Rüyada Bayramda Harçlık Almak

Aile büyüklerinin sizden haber beklediğine yorumlanır. Belki onları arayarak ya da ziyaret ederek hatırlarını sorabilir ve gönüllerini alabilirsiniz. Hanede sizi özleyen birileri olabilir. Uzun süredir görmediğiniz akrabalarınızı da görme şansı elde edebilirsiniz.

Rüyada Dededen Harçlık Almak

Haneden toplu para gelmesi, belki bir mal mülk satışından elinize toplu para geçmesi, ailenizin de bu para sayesinde rahata erişmesi olarak yorumlanır. Aileden gelecek maddi destek ya da hakkınıza düşen para ile birlikte borçlarınızı kapatma şansı da elde edebilirsiniz. Sağlık sorunu olan aile büyüklerinden de iyi haberler gelebilir.

Rüyada Harçlık Almak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, maddi sorunların sona ermesi ve sofranızın rızkının artması olarak yorumlanır. Hayırlı işler içerisinde olabilir, borçlarınızı ödeyebilir ve yeni kazanç fırsatları elde edebilirsiniz. Sevdiklerinizle dayanışma içerisinde olacaksınız.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Saliha dedi ki:

  Tanıdığımız bir abimiz arkadaşıma ve bana harçlık veriyordu. Bir miktar para uzatıyordu, ben kabul etmeyecek gibi oluyordum ancak arkadaşım alınca bir şey demedim. Zaten o uzattığını sadece arkadaşıma veriyormuş. Bana ondan sonra ayriyeten vermek üzereydi, sorular soruyordu parayı ayarlarken ama harçlığı veremeden bitti rüyadaki o kısım. Rüyada almış olarak geçmiyor herhalde?

 2. Büşra dedi ki:

  Rüyamda mafya babası birinden para istemeye gidiyorum bir arkadaşımla beraber ama gidince o adam bir din adamı gibi insanlara parasal anlamda yardım eden bir adama dönüşüyor ve arkadaşımla beni görür görmez içeriden çıkıp yanımıza gelip siz öğrencisiniz alın bu parayı bölüşün deyip 240 lira veriyor eğer ihtiyaçlarınıza harcarsanız bu para size çok yararlı olur ve değeri artar diyor

 3. Ayse dedi ki:

  Rüyamda Dayim bana bayram harçlığı olarak bir Zarf para veriyor içinde çok para var ben kabul etmiyorum ama tekrar ısrar edip veriyor, Anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kazancın bol olmasına yorumlanır.

 4. Ömer dedi ki:

  Manası nedir hocam

 5. Ömer dedi ki:

  Rüyada bir yetişkin tarafından arkasaşım ve bana harçlık veriliyor arkadaşım harçlığı red edip geri fırlatıyor ben kabul ediyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya elinize yüklü para geçmesine yorumlanır.

 6. Nüpelda dedi ki:

  Ben bu gece önce yakın bir tanıdığımın bana harçlık göndermek için hesap numaramı istediğini gördüm sonra da mutfakta dayımın kustum ama bu kusma olayını ikinci seferdir görüyorum anlam veremiyorum.

  1. Nüpelda dedi ki:

   Rüyamı yorumlamayın lütfen vaz geçtim ama yorumu geri çekemiyorum rica ediyorum yorumlamayın zira neye yorulursa o olur gerek yok yorumlamayın lütfen

  2. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin artmasına, daha rahat harcama yapmaya yorumlanır.

 7. Eren Koç dedi ki:

  Rüyamda babam ve benim o akşam tanıştığımız ama hemen samimi olduğumuz insanlarla gece yarısına kadar gülüp eğlendikten sonra herkes bulunduğumuz yerden ayrılırken azlı çoklu para koydu cebime genç adamsın harçlık yaparsın diyerek bunun anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir iş teklifi almaya yorumlanır.

 8. Gülay dedi ki:

  Rüyamda cami bahcesinde ailemle birlikte bikac yasli sozde akrabamiz ama hic gormemisim hepsinin sırayla elini öpüyorum en son birinin elini öpünce ikinci defa opturuyor ve bir avuç bozuk para haçlık veriyor bende bozuk para diye önemsemiyorum oğluma veriyorum paraları çok garip bir rüya ve caminin bahçesinde olması çok ilginç etkisinde kaldım yani açıklarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir iş için akrabalarınız ile toplanmaya yorumlanır.

 9. Asdww dedi ki:

  Bende rüyada bayram değildi ama amcam bana bayram harçlığı veriyordu anlamımne acaba

  1. admin dedi ki:

   Bir iş haberi almaya yorumlanır.

 10. muhammet ali dedi ki:

  rüyamda patronum günlük kazancımın dışında içimden geldi buda harçlık olsun diyerek fazladan para verdi fazla birşey değil 40 lira anlamı nedir acaba

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin artacağına yorumlanır.

   1. Sudenaz dedi ki:

    Rüyamda kardeşimle beraber anneannem ve ölmüş dedemden okul açlığı aldığımızı gördüm. Anneannemin elinde bavullar vardı. Dedem ise sadece beyaz gömlek ve beyaz bir pantolon giymişti. Anneannem parayı verdikten sonra taksiye bindi. Acaba bu rüyanın anlamı nedir?

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya haneden evinize misafir gelmesine yorumlanır.

 11. edzel dedi ki:

  rüyamda annemin teyzesi(yakın akrabayızdır)bana yüklü miktarda para vermişti genç olduğum için bi nevi harçlık gibi ben de çok sevinmiştim baya teşekkür ettim falan sonra bitti rüya şimdi ben gereksiz bi anlam çıkarmamalımıyım yoksa farklı bi delaleti var mıdır teşekkürler

  1. edzel dedi ki:

   para 5000 euro civarıydı,ben de üniversite param için keşke param olsa diye iç geçiriyordum günlerdir hatta rüyamda kendi cebimdeki parayı da ekler kaydolurum bile demiştim galiba

   1. admin dedi ki:

    Şansın açılmasına ve hedeflerine ulaşmaya yorumlanır.

  2. admin dedi ki:

   Kısmetin açılmasına ve hayırlı haberler almaya yorumlanır.

   1. Alperen dedi ki:

    Benim rüyamda enişteme 250 TL borcum varmış. Borcumu enişteme götürüp veriyorum ve o da bana parayı geri verip al oğlum bu sana harçlık olsun diyor. Bi de 50 TL ve 200 TL nin rengi çok ön plandaydi. Sarı ve deniz mavisi parliyordu yani. Neye işarettir hocam

    1. admin dedi ki:

     Aile arası para sorunları varsa çözülür.

 12. Sude__h dedi ki:

  Rüyam. Anneannem bize gelmişti (kendisi normalde akıllı telefon kullanabilen biri değildir). İlk geldiğinde bana harçlık vereceğini söylemişti ve yan yana oturduğumuz halde telefondan mesajlaşıyorduk. Ben yazmıştım ki “Anneanne bana 30 TL verir misin okuma kitabı alırım.” Anneannemde zaten harçlık verme niyetindeydi o yüzden ben de miktar belirtmiştim. Ama rüyam orada bitti.

  1. admin dedi ki:

   Şu günlerde maddi yönden ailenizin desteğine ihtiyacınız olabilir.

 13. Zehra gul dedi ki:

  Rüyamda tanıdığım bir hocadan harçlık alıyordum ve bu hoca hapiste şu an. Rüyada çıktığı hapisten çıkıp bizlere harçlık veriyordu. Ben çok seviniyordum çıktığına ve sonra içimden düşünüyordum acaba iki çocuğum içinde harçlık istesem diye ve diyordum ne kadar yakışıklı olmuş hoca diye içimden geçiriyordum.

  1. admin dedi ki:

   Rızkın artması ve daha çok para kazanmaya yorumlanır.

 14. Sema dedi ki:

  Bende bir arkadaşımın babasından bayram harçlığı alıyordum 100 lira.

  1. admin dedi ki:

   Elinize bol para geçeceğine ve ihtiyacını olan bir şeyi karşılayacağınıza yorumlanır.

 15. Merve dedi ki:

  Rüyamda bir kaç tanıdığım kızıma harçlık veriyordu. 170 tl civarı kağıt para. Daha sonra bu kişiler çekmeceye deste deste 50 tl 100 tl kağıt para bırakıp kilitliyorlar ama ben üst çekmeceyi açıp paraları almaya çalışıyorum. Anlamı nedir acaba?

  1. admin dedi ki:

   Maddi hedeflere ulaşmak demektir.

 16. hatice dedi ki:

  Rüyada annemden harçlık aldığımı görüyordum elime bozukluklar veriyordu bende çok mutlu oluyordum

 17. hatice dedi ki:

  Rüyada annemden harçlık alıyordum. Annem bana bozukluklar veriyordu. Bende çok mutlu oluyordum.

  1. admin dedi ki:

   İlerleyen günlerde kısmetin açılmasına ve annenize güzel bir haber getirmeye yorumlanır.

 18. Tahir dedi ki:

  Bir yerde oturuyoruz, ben farklı bir şehre okul için gidicem. Halam ve üvey oğlu cebime zorla para sokmaya çalışıyor. Sonra babam halamdan alıp cebime koydu oğlunun parasını da ben aldım ama eniştemin suratı düştü onlar bana para verince.

  1. admin dedi ki:

   Hane içerisinde anlaşmazlıklar olmasına, parasal anlamda sıkıntıya yorumlanır.

 19. yasemin dedi ki:

  Rüyamda kuzenimin eşi ceplerime tomarla tomarla Türk Lirası ve dolar dolduruyordu. Ertesi gün gördüğüm rüya da zengin bir adamla evliymişim. Eski eşi konağımıza geliyor. Eşim kapıyı kapatmak üzereyken ben eski eşine merhamet ediyorum. Eski eşi çocuğu için para istiyor ve eşimde bana harçlık bırakmamış ve yatak odasında eski eşi, birkaç kadın ve ben çekmece de paralar var oradan ver diyorlar. Bende o evin parası arayım getirsin harçlık diyorum. Çekmecedeki paraya para ekliyorum tomarla.

  1. admin dedi ki:

   Mal mülk yatırımı yapmak ve evinizde rızkın çoğalmasına yorumlanır.

 20. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda yolculuğa çıkacakmışım ve hemen öncesinde bayrammış. Pek görüşmediğim halam bana çil çil altın ve para veriyordu. Anlamı ne?

  1. admin dedi ki:

   Başka bir yere taşınmak ve iş bulmak, rızkınızın çoğalması olarak yorumlanır. Bekar olanlar için de zengin biri ile evlilik anlamına gelir.

 21. Şehla dedi ki:

  Rüyada eski patronum bana bayram harçlığı veriyordu. Anlamı ne acaba?

  1. admin dedi ki:

   Yeni işinizde güzel bir haber alabilir, adınızdan övgü ile bahsettirebilirsiniz.

 22. Yusuf Ay dedi ki:

  Rüyamda ölen dedem ve anneannemden bayram harçlığı aldım. Anlamı ne acaba?

  1. admin dedi ki:

   Ailenizin geliri artabilir ve artık istediklerinizi çok daha rahat alabilirsiniz, evinizin rızkı çoğalabilir.

DMCA.com Protection Status