Rüyada Kuşun Kaçması

Rüyada kuşun kaçtığını görmek, zamanında size gelen bir teklifi kabul etmediğiniz için pişmanlık duyabilirsiniz. Eskiden bazı insanlardan gelen güzel fırsatları kabul etmediyseniz bu fırsatları tekrar kabul etmek için hırs yapabilirsiniz. Eğer bir iş fırsatı kaçtıysa tekrar yakalamak için çok çalışmanız gerekebilir. Özel hayatınızdaki sorunlar buna sebep olmuş olabilir ve kişi yeniden özel hayatını düzene sokar ve hayatındaki fırsatları yakalamaya çalışır. İş ay da eğitim hayatında içinizde ukde kalmış olan şeyleri gerçekleştirebilirsiniz. Hatta daha güzel teklifler de gelebilir. Rüyada kuşun kaçmaya çalışması, sevdikleriniz ile aranızda mesafeler varsa kavuşmak demektir. Eğer uzak mesafe bir ilişkiniz varsa yeniden bir araya gelebilirsiniz. Eşinden uzak olanlar kavuşurlar. Ailesinden uzakta çalışıp okuyanlar da yeniden geri dönebilirler.

Rüyada kuşun kaçması eve geri gelmesi, sizden ayrılan biri varsa yeniden size kavuşmak isteyebilir. Biten bir ayrılığın sonrasında tekrar barışma olur. Eski sevgiliniz ya da eşiniz sizin gönlünüzü kazanmaya çalışabilir, araya insanlar sokarak tekrar kendini affettirme çabalarına girebilir.

Rüyada Kuşun Evden Kaçması

İş hayatında ya da eğitim hayatında meydana gelecek olan bir değişiklik ile geçici olarak başka bir yere gitmek anlamına gelir. İlerleyen günlerde evinizi değiştirebilir, farklı bir yerde hayatınıza devam edebilirsiniz. Rüyada evcil kuşun kaçması, çok sevdiğiniz birinin evlenmesine yorumlanır. Eğer bekar bir yakınınız varsa onun düğün dernek telaşında yardımınız dokunabilir. Rüyada camdan kuşun kaçması, özlemleri bitmesine ve çok sevdiğiniz insanlarla bir araya gelmeye yorumlanır. Bekar olan kişiler için sizden hoşlanan birileri haber gönderebilirler.

Rüyada Kuşun Kafesten Kaçması

Evli olanlar eşleri ile sıkıntıları varsa çözülür ve aralarında sorunlar biter. Boşanma aşamasında olanlar da eşleri ile aralarındaki sorunlar çözer ve barışabilirler. Sevdikleriniz ile aranızda dargınlık son bulur, yapılan hatalar telafi edilir. Evinizde hayırlı olaylar olur, sevdiklerinize güzel haberler gider.

Rüyada Kuşun Kaçması Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, bir zamanlar kaçırdığınız fırsatları tekrar yakalamak ve güzel haberler almak demektir. Şansınız açılabilir ve aracı olan kişiler sayesinde işleriniz yoluna girer. Eğer iş hayatında beklenen bir haber varsa yakında size ulaşır.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Tuğba Çetinkaya dedi ki:

  İki tane muhabbet kuşunu balkondan kendi elimle salıyorum eşim yanımda artık gelmez onlar diyorlar. Ama biri hemen diğeri bir kaç balkona konduktan sonra geri geliyor

 2. Mehmet dedi ki:

  Kuş cinslerini bilmediğim için ne olduğunu tam bilmediğim ama muhabbet kuşu gibi küçük sevimli bir kuşa sahip olduğumu gördüm. Kuş kafeste, yemini koymuşum ama su vermeyi unutmuşum. Günlerce sussuz kalmış. Sonra birden aklıma geliyor, hemen su vereyim diyorum. Susuzluktan neredeyse ölmek üzere olan kuş kendi imkanlarıyla kafesten tam kaçmak üzereyken yakalıyorum. Sonra birden kendimi musluğun orda görüyorum, kuş elimde değil de musluğun yanında, kendi imkanlarıyla musluğun altını, üstünü, kenarlarını gagalayarak su bulup içmeye çalışıyor. Su açıp vereyim derken elektrik, su kesiliyor. Ancak borularda kalan son suyu avucuma azar azar koyup kuşa veriyorum. Kuş o kadar susamış ki su içerken avucumun içini de gagalayıp hafif acıtıyor. Sonra su bitiyor. Kuş biraz kendine geliyor ama halen tam sussuzluğu geçmemiş gibi. Birden bir kabın içinde daha önce biraz kullandığım, elimi yüzümü yıkadığım su görüyorum. Çok az kirli gibi, onu kuşa veriyorum ve kuşun sussuzluğu bitiyor. Bu kez de biraz yiyecek vereyim diyorum. Çok pahalı bir pastayı dilim dilim veriyorum, o da yiyor hepsini. Kuş bana küsmüş, beni neden unuttun ihmal ettin diye hissediyorum. Daha sonra kuşu tekrar kafeste görüyorum ve kafesten yarısı çıkmış yarısı daha içerdeyken son anda yakalayıp incitmeden hafif bir şekilde 2 elimin avuçlarının içine alıp kafesine koyuyorum tekrardan.
  Bu ruyayı yorumlarsanız çok memnun olurum.

 3. Hilal Demirbas dedi ki:

  Esselamün aleyküm Ben rüyamda kendi mavi muhabbet kusumu gördüm balik agi cekili balkonumdan iki kere ucarak gecti kacti yani ve ikisindede tekrar geri eve iceriye döndü .Heyecanla kacirmamaya calistim ama o kacti geri döndü yeniden kacti ve geri dö dü ben müdahale edemeden ben sadece olani biteni heyecanla izleyebildim….

 4. Derya dedi ki:

  Rüyamda ağaca konmuş şekilde hüthüt kuşu gördüm yorumlarsanız sevinirim teşekkürler

 5. kullanıcı dedi ki:

  ben rüyamda muhabbet kuşum kafesinin içinde dışarıdaydı ben de evimin balkonundan onu izliyordum çocuklar da vardı ama muhabbet kuşumun yanında değildi birden muhabbet kuşumun kafesinin kapısı açıldı sonra kaçtı kaçarken arkasından bağırdım ağladım

 6. kullanıcı dedi ki:

  ben rüyamda kendi muhabbet kuşumu gördüm kafesiyle beraber dışardaydı ben de evimin balkonunda ona bakıyordum aşağıda da çocuklar vardı kuşumun kafesinin kapısı birden açıldı kuşum da kaçtı kaçınca onun arkasından bağırdım ağladım

 7. Ebru dedi ki:

  Rüyamda kuşum kaçıyordu kendi kendine kafesinden sonra ben de onu yakalamaya çalışıyordum. Yakalamasam da yakalasamda rüya tekrar başa sarıyordu ve tekrar kuş kendi kendine kafesinden kaciyordu. Ben bir iki kere yakaladım kuşu ve rüya esnasında ortamda kasvetli bir hava vardı ve ben kuşu yakladigimda sanki bu hava sahada aydinlandi ve kuşun kafası sarı vücudu yeşil bir kuştu

 8. Ebru dedi ki:

  Rüyamda kuşum kaçıyordu kendi kendine kafesinden sonra ben onu yakalmaya çalışıyordum, sonra bu rüya sürekli başa sardı yani rüyada kuşu yakaliyodum yada yakalayamiyordum sonra yeniden başa aliyodu rüya ve ben kuşu bir iki kere yakalayabildim. Rüyada ortalık kasvetli bir karanlık vardı ve kuşun kafası sarı vücudu ise yeşildi. Bu rüya ne anlamına geliyor acaba?

 9. Ebru dedi ki:

  Rüyada başı sarı vücudu yeşil sağlıklı bir show jumbo muhabbet kuşunun kafesinden kendi kaçtığını defalarca gördüm. Kuş kaçıyordu sonra yeniden başa sarıyordu iki kere kuşu kaçmadan yakaladım

 10. Özgür dedi ki:

  Rüyam da sarı bir kuş evde beslediğim kuşların kafesinden kaçıyor. Halbuki sarı bir kuşum yok. Kaçıyor kafesten evin karşısın da ve ben onu geri çağırıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hasta birinin şifa bulmasına yorumlanır.

 11. Arda dedi ki:

  Merhabalar, Rüyamda ağabeyim iki tane saka kuşu getirmiş eve. Onları kafes yerine evin cam balkonuna koymuşuz. Orada kalıyorlardı. Abim ikinci ziyaretinde kuşlara yem ve malzeme getirmişti. Tekrar kuşlara bakmaya gitriğimde cam balkonun bazı camlarının açık olduğunu gördüm. Gidip hemen kapattım 2 tane ve oturdum. Ama meğer göremediğim başka bir cam daha açıkmış ve kuşlar oradan uçup kayboldular. Arkalarından bakarken evimizin sahilde olduğunu gördüm. Haldun taner tiyatro binası ve kız kulesini gördüm. Deniz dalgaları kıyıyı dövüyordu. Sonrasını hatırlamıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iki yerden müjdeli habere, aile fertlerinin isteklerinin gerçek olmasına yorumlanır.

 12. Merve dedi ki:

  Rüyamda kizimin besledigi kanarya kusunun kaçtiğini ve kanat cirptikca kocaman bir kusa donustugunu gordum. Sonra yemek yapan kizimin yanibasinda duran bir visne agacina kondugunu gordum ve ruyamin devaminda bu ruyayi damadima anlatmaya basladim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya müjdeli habere ve refaha yorumlanır.

 13. Fatma yılmaz dedi ki:

  Rüyamda eltimle kavga edip ona bekdua ettim cevaplarsanız cok memnun olurum teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aile içi bir sorunun çözülmesine yorumlanır.

 14. Ece dedi ki:

  Ruyamda kusumun kafesini acti. Sonra biz ailemle bir yere gitmisti evin kapisi ve pencereleri kapali olmasina ragmen kusum yoktu ama odamin kapisi acikti geldigimde

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzak yerden müjdeli haber gelmesine yorumlanır.

 15. Hakan dedi ki:

  Beslediyim iki muhabbet kuşunun kafesin altında kaçıp ve evimin karşısına konuyorlar ama ayrı ayrı yerlere ve sonra tam hatırlamıyorum ama herelde geri geliyorlar

  1. admin dedi ki:

   İki yerden gelecek haberlere mutlu olmaya yorumlanır.

 16. Kelebek dedi ki:

  Rüyamda camı açtığımda kuşumun kaçtığını gördüm. Gelmesi için seslendim ve yem uzatarak etrafa bakındım. Sonra camdan ördek girdi elime oturdu ve yemden yedi

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelecek bir habere mutlu olmak, iş fırsatına yorumlanır.

 17. Kbra dedi ki:

  Rüyamda evin içinde bir kuş kafesi vardı ve ben kafesi açıp içine elimi uzattım. Fakat o sırada içindeki kuş bir anda kaçtı ve gitti. Fakat bu kuş küçük zayıf ve güzel bir renk tonunda olan bir serçeydi.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bir dileğin gerçekleşmesine, müjdeli habere yorumlanır.

 18. ömer dedi ki:

  Rüyamda evin içinde bir kuş ve yavrusunu gördüm.İkisini de evden çıkarmak için balkon kapısını açtım.Kuşlar balkon kapısından çıkıp tekrar eve girdiler.İki üç kere bu şekilde eve girip çıktılar.Yorumunuz için teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzakta olan birini ziyarete gitmek, hasretin bitmesine yorumlanır.

 19. Esra dedi ki:

  Rüyamda eskiden beslediğimiz sarı bir muhabbet kuşumuz vardı onu gördüm ama odanın içinde uçuyordu kafese giremiyordu. Kafeste de kahverengi bir dişi muhabbet kuşu vardı ve o kuş bu sarı kuşu kafeste istemiyormuş. Ondan giremiyormuş kafese annem söylüyordu bunu bana. Sonra bu eskiden beslediğimiz sarı kuş benim çalıştığım okulumda giydiğim önlüğü almış onunla uçuyordu. Annem ve ben de gülüyorduk onun o haline. Babam da kafesin yanında oturuyordu bizi dinliyordu.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni arkadaşlar edinmeye, birinden iyilik görmeye yorumlanır.

 20. Derya dedi ki:

  Rüyamda evin penceresine iki tane kuş kondu biri cok büyüktü tavus kuşu gibiydi digeri küçük bir kuştu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinize iki hayırlı haber gelmesine yorumlanr.

 21. davut dedi ki:

  rüyamda kırmızı bir kırlangıç(her yeri,bütün tüyleri kırmızı,kırlangıç olmayabilir ama ben kırlangıç diyordum,serçe kadardı.) gördüm.galiba kafesinden çıkarıyordum,sevmek için ama kafes olmayadabilir, abimden alıyordum. sol işaret parmağıma kondu. sonra uçtu.parktaydım peşinden koştum.etraf yeşillikti. sonra sol işaret parmağıma kondu geri uçtu. bu olay(uçup-parmağa konma) bir iki kez yaşandı. mutlu oldum ve gülüyordum. sonra sol işaret parmağıma tekrar kondu ve ayakları ile iyice parmağı sıktı artık morarmıştı parmağım. git bırak diyordum. bırakmıyordu. kangrene kesmişti resmen sonra parmağımı tutarak uyandım.rüyamı yorumlarsanız sevinirim. bu arada işsizim işle alakalı mı?teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzun zamandır görüşmediğiniz birinin eve gelmesine, hayırlı bir haber almaya yorumlanır.

 22. davut dedi ki:

  rüyamda kırmızı bir kırlangıç(her yeri,bütün tüyleri kırmızı,kırlangıç olmayabilir ama ben kırlangıç diyordum,serçe kadardı.) gördüm.galiba kafesinden çıkarıyordum,sevmek için ama kafes olmayadabilir, abimden alıyordum. sol işaret parmağıma kondu. sonra uçtu.parktaydım peşinden koştum.etraf yeşillikti. sonra sol işaret parmağıma kondu geri uçtu. bu olay(uçup-parmağa konma) bir iki kez yaşandı. mutlu oldum ve gülüyordum. sonra sol işaret parmağıma tekrar kondu ve ayakları ile iyice parmağı sıktı artık morarmıştı parmağım. git bırak diyordum. bırakmıyordu. kangrene kesmişti resmen sonra parmağımı tutarak uyandım.rüyamı yorumlarsanız sevinirim. bu arada işsizim işle alakalı mı?teşekkürler. daha önce yine göndermiştim. admin bey onaylar mısınız?

 23. davut dedi ki:

  rüyamda kırmızı bir kırlangıç(her yeri,bütün tüyleri kırmızı,kırlangıç olmayabilir ama ben kırlangıç diyordum,serçe kadardı.) gördüm.galiba kafesinden çıkarıyordum,sevmek için ama kafes olmayadabilir, abimden alıyordum. sol işaret parmağıma kondu. sonra uçtu.parktaydım peşinden koştum.etraf yeşillikti. sonra sol işaret parmağıma kondu geri uçtu. bu olay(uçup-parmağa konma) bir iki kez yaşandı. mutlu oldum ve gülüyordum. sonra sol işaret parmağıma tekrar kondu ve ayakları ile iyice parmağı sıktı artık morarmıştı parmağım. git bırak diyordum. bırakmıyordu. kangrene kesmişti resmen sonra parmağımı tutarak uyandım.rüyamı yorumlarsanız sevinirim. bu arada işsizim işle alakalı mı?teşekkürler

 24. davut dedi ki:

  rüyamda kırmızı bir kırlangıç(her yeri,bütün tüyleri kırmızı,kırlangıç olmayabilir ama ben kırlangıç diyordum,serçe kadardı.) gördüm.galiba kafesinden çıkarıyordum,sevmek için ama kafes olmayadabilir, abimden alıyordum. sol işaret parmağıma kondu. sonra uçtu.parktaydım peşinden koştum.etraf yeşillikti. sonra sol işaret parmağıma kondu geri uçtu. bu olay bir iki kez yaşandı. mutlu oldum ve gülüyordum. sonra sol işaret parmağıma tekrar kondu ve ayakları ile iyice parmağı sıktı artık morarmıştı parmağım. git bırak diyordum. bırakmıyordu. kangrene kesmişti resmen sonra parmağımı tutarak uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya müjdeli bir haber gelmesine, yeni dostlar kazanmaya yorumlanır.

 25. İlayda dedi ki:

  1)Evdeyken 6 tane kuşun 1 tanesini kaçarken tutmak. 2) evdeyken kuşun kaçıp geri gelmesi.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya dostlarınızın çoğalmasına ve uzak bir yere seyahat etmeye yorumlanır.

 26. Sevinç dedi ki:

  Rüyamda balkonda otururken bir kuşun evin üzerine doğru geldiğini görüyorum sonra bakıyorum o kuş kumru oluyor ve evin çatısına konuyor

  1. admin dedi ki:

   Çok hayırlı haber ve mal mülke yorumlanır.

DMCA.com Protection Status