Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek

Rüyada muhabbet kuşu görmek, sevdiklerinizden davet alarak kalabalık bir ortama gireceğinize, hoş sohbet ve muhabbet edeceğinize yorumlanır. Bu davet ya da kutlama ile birlikte yeni insanlar ile tanışabilir ve ilerleyen zamanlarda dostluk kuracağınız insanlar hayatınıza dahil olabilir. Yakında kısmetlerinize kavuşacağınıza ve sosyal çevrenizin artması ile birlikte daha fazla fırsat olanağı elde edeceğinize de delalettir. Belki iş hayatında tanışacağınız kişiler sayesinde yeni iş olanakları ya da başka fırsatlar karşınıza çıkabilir. Şu günlerde sosyal yönünüzün aktif olması size büyük kazançlar sağlayabilir.

Rüyada muhabbet kuşu görülmesi, aynı zamanda sizden hoşlanan birinden iltifat duymak ve size ilgi göstermesi, sürekli sizinle muhabbet etmesi demektir. Bekar olanlar aşk hayatlarında çok iyi anlaşacakları biri ile bir ilişkiye başlayabilirler. Evli ya da ilişkisi olanlar da yakın zamanda eşleri ile aralarındaki iletişim sorunlarını çözebilirler. Artık sevdiğiniz insan ile aranızda daha fazla şey paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yakalamak

Sevdikleriniz ile sohbet ve muhabbetinizin daimi olması, sevilen ve sayılan biri olmak, herkesin sizden övgü ile bahsetmesi olarak yorumlanır. Sosyal çevrenizde aranan biri olabilir ve eski dostlarınız tarafından da aranabilirsiniz. Uzun süredir görmediğiniz kişiler hatırınızı sorabilir ve yeniden dostluğunuz kaldığı yerden devam edebilir.

Rüyada Sarı Muhabbet Kuşu Görmek

Manevi duyguları güçlü olan birinden öğütler almak, maneviyatın güçlenmesi ve doğru yolu bulmak olarak yorumlanır. Sakin ve huzurlu, hoş sohbetli, sevgi dolu bir hayat yaşamak anlamına da gelir. Özellikle gelecek günlerde iç huzurunuzu artıracak olaylar yaşanabilir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yavrusu Görmek

İş ya da eğitim hayatında tahmin edilenden çok daha büyük başarılar elde etmek, önüne fırsat kapılarının bir bir açılması şeklinde yorumlanır. Küçük sevinçler yaşayabilirsiniz. Alacağınız müjdeli haberler ile birlikte yüzünüz gülebilir. Sizi yeni tanıyan insanların kalbini kazanacaksınız.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yutmak

İşiteceğiniz bir lafı kabul etmek sizin için bir hayli zor olabilir. Yenilir yutulur yanı olmayan bir şey de duyabilirsiniz ve ne tepki vereceğinize de çok şaşırabilirsiniz. Bir insan da hiç hak etmediğiniz laflar size söyleyebilir ya da suçunuz olmayan bir konuda sizi suçlamaya kalkabilir.

Rüyada Muhabbet Kuşunun Uçtuğunu Görmek

Sevdiklerinizin size müjdeli haberler yollayacağına yorumlanır. Uzakta yaşayan ve bir süredir görmediğiniz biri sizin mutlu olacağınız bir haber iletebilir. Belki bir iş fırsatı ya da başka bir sürpriz haber olabilir. Hatta bekar olanlar için taliplerinin çıkması anlamına da gelir.

Rüyada Muhabbet Kuşunun Yandığını Görmek

Bir zamanlar tartıştığınız ve küs olduğunuz biri ile aranızdaki buzları eriterek ve söylenen tüm lafları unutarak, yeniden hiçbir şey olmamış gibi eski ilişkinize devam edebilirsiniz. Eski sevgiliye geri dönmek ya da biten bir arkadaşlığın yeniden başlaması da mümkündür. Geçmişte kalan biri ile yeniden her şeyi affederek yola devam edebilirsiniz.

Rüyada Muhabbet Kuşunu Kurtarmak

Dargınlıkların son bulması ve bitmek üzere olan bir ilişkinin de devam etmesi gibi anlamları vardır. Boşanma sürecinde olanlar ya da bir süredir sevdiği kişiden ayrı kalanlar yeniden bir araya gelebilirler. Eğer hata sizdeyse, sevdiğiniz insan sonunda sizi affedebilir ve geçmişe bir sünger çekerek size ikinci bir şans verebilir.

Rüyada Kafeste Muhabbet Kuşu Görmek

Üzerinizde çok fazla baskı yapan birine yorumlanır. Bu kişi aileden biri ya da sevdiğiniz kişi olabilir. Kiminle görüşeceğinize, dostluk kuracağınıza ya da muhabbet edeceğinize o karar veriyor olabilir. Bu duruma sabır etmek sizin için daha zor bir hal alabilir ve sosyal çevreden mahrum kalmanıza yol açan bu kişiye tahammül etmek zorlaşabilir.

Rüyada Muhabbet Kuşunun Öldüğünü Görmek

Yalnız kalmak ve arkadaş çevrenizin sizi soyutlaması, bir hatanız yüzünden herkesin size kırılması gibi anlamları vardır. Herkesin sizi uyardığı bir konuda hataya düşerek, sevdiklerinize sırt çevirmemeye gayret edin. Yoksa sonrasında çok pişman olabilir ve herkesin sizden uzaklaştığına şahit olabilirsiniz.

Rüyada Muhabbet Kuşunun Konuşması

Son zamanlarda etrafınızdaki insanlar ile ilişkileriniz daha yoğun bir hal alabilir. Daha çok aranıp sorulmaya başlayabilir ve arkadaşlarınız tarafından daha fazla ilgi görebilirsiniz. Özellikle bir başarınız ya da başka bir vesile ile insanlar sizi takdir edebilirler ve sizi arayarak bir konuda tebrik edebilirler.

Rüyada Muhabbet Kuşunun Isırması

Sizi rahatsız eden sözler işitebilirsiniz ve bu durum canınızı çok sıkabilir. Belki de bir süredir hakkınızda dedikodu yapan kişiler ile yüzleşebilirsiniz. Son zamanlarda sizin hakkınızda olur olmaz konuşan kişiler canınızı sıkabilir. Özellikle başkalarına sizi kötüleyen kişilere karşı temkinli olmalı ve sizi sevdiklerinizden ayırmaya, aranızı bozmaya çalışan kişilere karşı temkinli olun.

Rüyada Muhabbet Kuşu Beslemek

Yeni bir arkadaş ortamına katılmak, yeni insanlar ile tanışmak olarak yorumlanır. Belki bir iş değişikliği sebebi ile çalışma arkadaşlarınız değişebilir ve yeni iş arkadaşları edinebilirsiniz. Ya da başka bir yere taşınma vesilesi ile de yeni dostluklar kurma şansınız olabilir. Hayatınızda meydana gelen değişiklikler ve yeni giren insanlar size faydalı olacaklar.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yumurtası Görmek

Yeni başlangıçların gelecekte mutluluk getirmesi ve ileride başarılı biri olarak çevrenizde tanınacağınızı müjdeler. Uzun vadeli hedefleriniz ulaşmak sizi mutlu edecek. Özellikle yeni girişimleriniz size umut vaat edecekler. Belki yeni bir aşkın da temellerini atabilirsiniz.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yıkamak

Sizinle çıkar ilişkisi kurmaya çalışan kişilere karşı çok dikkatli olmanızda fayda var. Yoksa sizin iyi niyetinizi kullanmaya çalışan kişiler olabilir. Dost ve düşmanı ayırt etmeniz gerekiyor. Sizi kıskandığı halde yanınızda olan ve aslında iyiliğinizi istemeyen kişilere dikkat etmelisiniz. Sizi yanıltmaya çalışabilirler.

Rüyada Muhabbet Kuşu Öpmek

Uzun süredir görmediğiniz ve çok özlediğiniz birine yakında kavuşabilirsiniz. Uzak mesafe ilişki yaşayan kişiler ile de bir sürpriz ile birlikte bir arada yaşamaya, daha sık görüşmeye başlayabilirler. Çok özlediğiniz birine kavuşmak size mutluluk verecek.

Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, yeni insanlar ile tanışmak ve hoş sohbetler etmek, sevdikleriniz ile muhabbetin çoğalması, müjdeli haberler duymak demektir. Dostlarınız ve akrabalarınız ile bir araya gelerek onlarla mutluluğunuzu paylaşacağınız bir olay da olabilir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Binevş dedi ki:

  Komşumuzun muhabbet kuşları varmış.Bize getirmiş karesiyle birlikt.Tam olarak hatırlamıyorum ama dört beş tane muhabbet kuşu vardı galiba bir kafeste.Sonra bana emanet ediyo kafesini sen temizle diyo.Sonra ben suyu birden kuşların üzerine dökünce kuşlar ölüyorlar.Uyandîrmaya çalışıyorum uyanmıyorlar.Sonra, komşumuz gerçekte bizim üst katımızda oturuyor, ben de üst kata çıkıyorum durumu anlatıyorum.Kızmıyor.Ben de ona kuş alıyorum kaç tane öldüyse.Sonra diyorum benim hatamdı.

  1. admin dedi ki:

   Çok fazla dost kazanmak ve yeni arkadaşlıklar kurmaya yorumlanır.

   1. Melis dedi ki:

    Rüyamda iki muhabbet kuşu penceremin önünde birbirleriyle sarıldılar benim penceremde de sardunya çiçekleri varmış sardunyaların saksısının yan tarafındaki duvara yuva yaptılar o sırada odamda başka bir kuş daha vardı lacivert ve beyaz renkli sağ elimin içine giriyodu gögüsüme doğdu kafasını yatırıyodu kafamın üzerinde duruyodu kafama pisledi sonra sağ avcuma tekrar geldi sırnaşıp duruyordu ben onu serbest bırakmak için cama çıkarttım asla elimin içinden ayrılmadı ne kadar uçurtmaya çalışsamda o sırada muhabbet kuşlarıda hâlâ penceremde sardunyaların üzerindeydiler onlarda gitmiyordu tam bu sırada penceremin camında acaba olur muyuz ama imkansız bizim birlikte olmamız diye aklımda düşündüğüm kişinin ismi yazılıydı

    1. admin dedi ki:

     İki yerden birden gelecek hayırlı habere ve başvurularınız varsa kabül olmasına yorumlanır.

   2. Yusuf dedi ki:

    Rüyamda denizin ortasında denizin yüzeyine cıkan ufak bi kaya parcası bir kaçtane boğulan muhabbet kuşu gördüm sonra aniden kayanın üstüne konan çok güzel renkleri olan muhabbet kuşu kondu aldım elime eve götürdüm. Ve o boğulan muhabbet kuşularına hicbişey yapamadım.

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya yeni dostlar kazanmak ve bol kazanca yorumlanır.

 2. Nazlı dedi ki:

  Merhaba admin benim bu sabah gördüğüm rüyamı anlatmak isterim kısaca, ama kuş ile alakası yok ben sitede bulmadım benim gördüğüm rüyamın anlamını. Neyse, ben bir kuyumcudayım biri ile beraber kadın değil ama yüzünü göremiyorum o kişinin, altın alıyor bana 3 parça altın bir kemer altın, diyeri bir bilezikti ama öbürünü göremedim, sonra uyandım.. Yorumuma ayrıntı verirseniz şimdiden teşekkür ediyorum, iyi günler.

  1. admin dedi ki:

   Maddi olanakların artması, ol kazanç ve güce yorumlanır.

 3. Tuğçe dedi ki:

  Merhaba 3 gündür ruyamda muhabbet kuşunun ölmesi ve annemi goruyorum. Kuş annemde ve ölduğunu söylüyor annemle tartışıyoruz. Bu ne demektir

  1. admin dedi ki:

   Aranızda dargınlık olan bir varsa barışabilirsiniz.

   1. Mine dedi ki:

    Ben ağlayarak uyumuştum benim çok sevdiğim muhabbet kuşumu annem oglu ölen akrabamıza veriyor….duyunca üzüldüm isteyemem de dedim … Bu ne demektir?

    1. admin dedi ki:

     Kalbinizi kıran biri af dileyebilir.

     1. Halime dedi ki:

      Merhaba. Rüyamda muhabbet kuşumu gördüm. Kargaya benzer gagası uzun bir kuş tarafından yendi. Bu ne demektir? Önceki günün akşamı kuşum balkon camından kaçacaktı ki geri döndü, bunun etkisinde de kalmış olabilirim diye düşünüyordum bir size de sormak istedim.

     2. admin dedi ki:

      Bu rüya aile içi sohbet muhabbetin artmasına ve müjdeli habere yorumlanır.

 4. Rain dedi ki:

  1. Amcami siyah carsafli ve peceli halde gordum.
  Bunu neye yorumlarız. Bir mesaj içeren rüya mıdır yoksa önemsiz mdir

  1. Şuuara dedi ki:

   Iki kuşumuz var biri mavi diğeri beyaz bunların dışarda gezip sonra ben kapıdan içeri girerken o esnada kapıya gelip biri ayağımda diğeri ise elime konup benimle içeri girmek istedi ler. Kapıyı açarkende ölmüş annem ve babamda yanımda idiler kapıdan içeriye biri ayağımda diğeri ise kolumda içeriye girdik annemle babamda arka dan geliyorlardı ellerine poşet ler vardı

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya yeni bir sosyal çevreye girmek, ünlenmeye yorumlanır.

 5. Spring dedi ki:

  2. Nehir kenarida yururken otlayan bir inek goruyorum. Nehirde de ilerleyen bir tekne vardi sanirim. Beni nehire atar diye hizli adimlar atarken inek uzerime geliyor. Tam geldiginde ben uyaniyorum. Ama uzerime geldigi icin icimde bana zarar verecek diye korku yoktu

  1. admin dedi ki:

   Borcunuz varsa biter, maddi yönden yaşanan gelişmeler mutlu eder, verim artar.

 6. Eagle dedi ki:

  Ruyada yerde yatan iki beyaz koyun vardi. Yanyana. Daha sonra yine önümde bir koyun daha gordum. Bu daha cok sarımtrak idi. Yerde yatıyordu. Kafasını kaldırıp bana baktı. Uzerinden 3 ay gecti ama hic unutmadim. Bu nedir acaba

  1. admin dedi ki:

   İki yerden birden bol kazanca yorumlanır.

 7. Kartal dedi ki:

  Ruyamda iki tane muhabbet kuşu gordum sanirim mav renkli idi. Camasir makinedi uzerinde yassi beyaz bir tabak gibi birsey uzerinde fiskiye gibi birseyden su icoyorlardi Yorumlar misiniz

  1. admin dedi ki:

   İki yerden birden iş teklifi gelebilir.

   1. Kartal dedi ki:

    Hayirli mi hayirsiz mi

  2. Zeynep dedi ki:

   Rüyamda muhabbet kuşunun ayağı sakatlaniyor onu kafese koyuyorum bir gün sonra eve geldiğimde muhabbet kuşunu kafeste yerde görüyorum öldü sanıyorum ağlamaya başlıyorum ki ötüyor elime geliyor aynı pozisyonda kendini sevdiriyor

   1. admin dedi ki:

    Sevdikleriniz ile aranız düzelir, küslükler ve özlemler son bulur.

   2. Esra dedi ki:

    Rüyamda evimin içinde kafeste sultan papağanım vardı oğlumla içeri girdik baktımki iki tane bembbembeyaz tan papağanı odaya girmis biri kafestekinin yanında ötüşüyorlar diğeri perdeye konmuştu onu kovalayıp yakaladım oğluma gösterdim sonra bıraktım biraz uçup perdeye kondu

 8. Emine dedi ki:

  Rüyamda muhabbet kuşunu ağzımla besliyordum neye tabir edilir teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Yeni dostlar edinmek ve bol kazanca yorumlanır.

  2. Aylin dedi ki:

   Rüyamda uyuyordum sonra birden muhabbet kuslariyla uyandim. 5 tane kus üsttümdeydi ve inmek istemiyorlardi bende ne yapip edip üstümden inmelerine sagladim ama odamdan cikmiyorlardir bir türlü dolapim üstündeydiler.sonra onlari yakalamak icin ugrasim kafesede koydum ama rüyamda cok sasirmisdim neden 5 tane kusumuz var diye rüyamda kuslarin tirnaklarini bile hissediyordum..kuslarin renklerini hatirlayamiyorum

   1. admin dedi ki:

    Kısmetin açılmasına ve iyi dostluklar kurmak, işlerinizde sıkıntı yaşamamaya yorumlanır.

  3. Halime dedi ki:

   Rüyamda misafirliğe gittiğimiz evde kuş omzumda dururken sırtıma kaydı atletimden zor çıkardım bişey olcak kuşa diye çok endişelenmiş şekilde uyandım

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya müjdeli haberler gelmesine yorumlanır.

 9. Elif dedi ki:

  Rüyamda kafeste mavi bi kuş gördüm ama sonra oldi

  1. admin dedi ki:

   Özgürlüğe ve müjdeli bir habere yorumlanır.

   1. Esra dedi ki:

    Rüyamda evimin içinde kafeste sultan papağanım vardı oğlumla içeri girdik baktımki iki tane bembbembeyaz tan papağanı odaya girmis biri kafestekinin yanında ötüşüyorlar diğeri perdeye konmuştu onu kovalayıp yakaladım oğluma gösterdim sonra bıraktım biraz uçup perdeye kondu

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya yeni dostlar kazanmak ve görüşmelerinizin hayırlı sonuçlanmasına yorumlanır.

 10. Baris dedi ki:

  Selamun aleykum ben ve babam yürüyen merdivenden aşağıya iniyorduk açık bi alandı baba bak dedim buhabbet kuşu uçuyor aynı bizimki gibi bise demedi bir yerden ağaca uçtu sonra rüya bitti tskler.

  1. admin dedi ki:

   Aile içinde mutluluğa ve ailenizin sizinle gurur duymasına yorumlanır.

  2. Ayşe dedi ki:

   Rüyamda odamda mavi büyük bir muhabet kuşu gördüm kapı açık kaldı balkondan kaçtı odaya tekrar girdiğimde kafesde renki küçük 4 tane daha muhabaet kuşları olduğunu gördüm .yorumlar mısınız lütfen

   1. admin dedi ki:

    Gelen bir habere çok sevinmek ve ailenizle paylaşmaya yorumlanır.

 11. Banu dedi ki:

  Rüyamda kendi beyaz muhabbet kusum evden kaciyor baska bir evdeyiz ev cok büyük Apartman,apartmanda o kadar ugrasiyorumki yakalamaya yakalayamiyorum ve apartmandan disari ucuyor karsi tarafa,sonra yaSli bir amca bastonu ile kusa vuruyor yakalamaya calisircasina kus yapraksiz bir agac konuyor ismi ile cagiriyom gelmiyor,bende ümidimi keserek aglayarak Apartmana giriyorum,daha sonra birden kusum kendiliginden gelmis apattmanin ic caminin önünde sanki kanadinin teki kirilmis cünki Kanat cirpiyor sersem gibi sanirim pastonlu dede yaealadi ben kusu aliyorum öpüyorum güzel Sözler söylüyorum. Hayir olsun tesekkürler simdiden.. sevgiler selamlar

  1. admin dedi ki:

   Dileklerin gerçek olması ve yeni dostlar edinmek, güzel bir arkadaş çevresi edinmeye yorumlanır.

 12. Elif dedi ki:

  Rüyamda evimizde beslediğimiz sarılı yeşilli muhabbet kuşunu birisi balkona çıkartmış, tam kafesinden kaçıyordu yakaladım ama o çıkmaya çalıştı. Tam o sırada onu kurtarmak isterken ayağının bir tanesini kırdım çok üzüldüm çok ağladım ama ona bi şey olmadı. O şekilde uçarak evimize geri girdi. Devamını göremeden ağlayarak uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Evinize misafir gelmesine ve pek çok haber almaya yorumlanır.

 13. Dilek dedi ki:

  Rüyamda sarı muhabbet kuşumuzu dışarıda ölü halde buluyorum yanına doğru yaklaşıyorum orada kuyruğu olmayan aynı bizim sarı kuşumuzdan var alıyorum onu elime kuyruğu kopmuş derim oğluma anlamaz diyorum.

  1. admin dedi ki:

   Hasta biri varsa şifasını bulur ve güzel haberler gelir.

  2. Merve dedi ki:

   Rüyamda pencereye bi kuş geliyor pencereyi açıp içeri alıyorum ama onu bir kız gelip benden alıyor sonra çok güzel bir muhabbet kuşu konuyor pencereye pencereyi açıp içeri alıyorum bir kaç dakika sonra açık bir pencere bulup uçup gidiyor çok üzülüyorum daha sonra aynı kuş tekrar pencerenin önüne geliyor pencereyi açıp elime alıyorum ve o artık benim kuşum oluyor

   1. admin dedi ki:

    Yeni bir dost kazanmak ve dert ortağı olmasına yorumlanır.

   2. Bekir Çalık dedi ki:

    Rüyamda 2 tane muhabbet kuşum var disi ve erkek ve ciftlesiyorlardi oğlumla onları izliyoruz ve oğluma diyorum ki bak oğlum yumurta yapacaklar sonra yumurta yapacak yerleri var oraya birşeyler koyalım da yumurtaları oraya yapsınlar diyorum böylece uyandım bu arada oğlum benden uzakta muhabbet kuşları da oğluma ait

    1. admin dedi ki:

     İki yerden birden teklif gelmesine ve çok sevinmeye, şansa yorumlanır.

 14. Akin dedi ki:

  Rüyamda bembeyaz bir muhabbet kuşu gördüm. Kuş dişiydi. Aşırı derecede cana yakındı, hiç kaçmıyor, sevdiriyordu. Kuşu sevip öpüyordum. Sen de beni öp diye yanağımı uzatıyordum, o da yanağıma başını sürtüyordu. Her dediğimi yapıyordu. Aramızda telepatik bir iletişim de vardı. Yapmasını istediğim şeyi düşündüğüm anda yapıyordu. Sen bizim kuşumuz olursun dimi diyordum içimden, o da kafasını sallıyordu evet der gibi. Çok sevimli çok güzel bir kuştu. Kardeşim bunu görünce sevinçten bayılacak diyordum.

  1. admin dedi ki:

   Çok temiz haberler almak aynı zamanda sizi seven sayan insanların çoğalmasına yorumlanır.

 15. Gamzebzk dedi ki:

  Rüyamda arkadaşıma muhabbet kuşunu yut geri çıkarabilirim diyorum yapamıyorum. O da kuş sesleri çıkarıyor içinden.

  1. admin dedi ki:

   Arkadaşınız aracılığı ile yeni dostluklar edinmeye yorumlanır.

 16. Demir dedi ki:

  Alaca karanlık ve tekin olmayan bir ortamda evinden kaçmış mavi bir muhabbet kuşu bir duvara tutunmuş dehşetli gözlerle çok korkmuş. Üzerimizden de vahşi başka başka kuşlar uçup geziyor. Bense onu alıp korumak çok istiyorum fakat imkansız. Çünkü biliyorum ki ilk hamlemde uçup gidecek duvardaki mavi muhabbet kuşunu alıp korumak çok istiyorum fakat başaramıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Üzerinizdeki baskıdan kurtularak hayalini kurduğunuz bir şeyi gerçekleştirmeye yorumlanır.

 17. Ufuk dedi ki:

  Rüyamda avucumun içinde üç tane muhabbet kuşu gördüm. Ortadaki benim ölmüş olan muhabbet kuşumdu rengi maviydi. Sağında sarı muhabbet kuşu vardı. Solunda da muhabbet kuşu vardı ama rengini göremedim.

  1. admin dedi ki:

   Dostlarınızın çoğalmasına ve şu günlerde bol sohbet ortamında bulunmaya yorumlanır.

 18. Nur dedi ki:

  Rüyada apartmanın içinde pembe bir muhabbet kuşu gördüm baya ötüyordu. Sonra obur kime aldım ısırdı geri bıraktım. Daha sonra tekrar apartmandan çıkarken yine aynı kuş çıktı önüme, elimde sucuk vardı ve kuşu sucukla besliyordum.

  1. admin dedi ki:

   Çok mutlu olacağınız ve herkesle paylaşmak isteyeceğiniz bir haber almaya yorumlanır.

 19. Rabia dedi ki:

  Merhabalar, bende bu gün ilk defa böyle bir rüya gördüm. Sabahtı evim aynı değilde başka bir evde kocamandı. Odaya girdim kuşumuz olmadığı halde bir tane sarı ve yeşilimsi kafesin içinde yalnız muhabbet kuşunu gördüm. Ben buna tam yemek hazırlarken kafes kitli olmasına rağmen kafesin üstüne çıktı. Sonra yanında bir tane daha kafes çıktı. Onun içinde de bir kuş vardı. O da aynı renklerdeydi, onun kafesinde kilitliydi. Nasıl olduysa oda kafesin üzerine çıktı. Neyse sonra tül perdenin arkasına birden fazla muhabbet kuşu çıkmaya başladı. Fazla kalabalık oldu, hepsi aynı renkti. Sonra kapı çaldı en yakın kız arkadaşım geldi. O da şaşırdı o kadar kuşun bizim evde olmasına. Sonra o kuşların olduğu yere gitti. Bende ona oradan çekil şu tarafa geç dedim. Sonra yanlışlıkla bir tanesini ezdi kuş orada can veriyordu. Bende ona kızdım ne yapıyorsunuz sen ya dedim niye geçiyorsun çekil demedim mi sana dedim. Senin yüzünden can çelişiyor kuş dedim. Hani dedi görmüyorum dedi görmedi. Sonra gitti ardından kalabalık tanımadığım yüzler kapında belirlendi. Hepsi merakla evimin içine bakmaya çalışıyordu. Bir tane polis çağırdılar. Polis geldi burada şikayetim bir durum yok deyip gülerek gitti. Bende sinir olmuştum. Sonra annemin Koreli kadın kardeşimin de Koreli olarak gördüm. Yemek yiyorduk o sıra uyandım. Çok tuhaftı, anlam veremedim. Birden bire çoğalıp hepsi birbirine sarılıp koltuğun üzerinde uyuyorlardı. Üzerlerinde de ince battaniye vardı.

  1. admin dedi ki:

   Kısmetin bol olmasına yorumlanır. Ancak bazı fırsatları tepebilir, buna pişman olabilirsiniz.

 20. Brc dedi ki:

  Rüyamda muhabbet kuşunun (kendi evimizdekine kuşumu gördüm sanırım çok benzettim) ayağının kırık olduğunu gördüm. Ağlayarak bunu kimin yaptığını bağırarak soruyordum. Anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Önünüze çıkan bir fırsata engel olan birileri olabilir, hevesiniz kaçabilir.

 21. Gül dedi ki:

  Merhabalar ben rüyamda özel bir gün gördüm ama özelliğinin ne olduğunu bilmiyorum. Bu özel güne istinaden bir sürü muhabbet kışları serbest bırakılmış ama sanki gökyüzüne tül gerilmişte uzaklaşamıyorlar gibi herkes dans edip oynuyordu. Kuşlarda uçarak eşlik ediyorlardı. Bu arada da bende bir türlü köpüğü bitmeyen bir Türk kahvesi yapıyordum işte böyle. Yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir ortama girmek ve dostluklar edinmek, aynı zamanda çok güzel haberler almaya yorumlanır.

 22. Büşraa dedi ki:

  Rüyamda yakın bir arkadaşımla beraber dayımın evine gitmiştik. Benim ailem de oradaydı. Biz oda da otururken annem elinde kuş ve kafesle odaya girdi. Kuşun kafesinin altlığının olmadığını, kuşu buraya kadar iyi getirdiğimi söyledi bana. Sonra muhabbet kuşu etrafta uçarken benim elimde yarısı su dolu olan bardağın içine düştü. Biraz durdu ama çırpınmıyordu çıkmak için rahat gibiydi. Sonra kuş biraz ilerledikten sonra benim küçük kardeşimin elindeki bardağın içine düştü. Oradan da korkarak çıkardım bir şey oldu diye. Oradan çıkarttıktan sonra ölmemişti ama baygın yatıyordu. Annem geldi o sırada içindeki su çıksın diye kuşun karnına bastırdı ama ben bastırırken çok kızdım. Çünkü kuşun kaldırabileceğinden fazla bastırıyordu. Sonra kuş o kadar bastırdığı için öldü. Ayağından kan çıktı, onu götürdü. Bende arkadaşımı alıp evden çıktım.

  1. admin dedi ki:

   Bir arkadaşınız ile aranız dedikodu yüzünden açılabilir ve bu kişi aileden de biri olabilir.

 23. Yağmur dedi ki:

  Rüyamda evde salonda bir sürü kafes vardı. İçlerinde muhabbet kuşu vardı. Bir tanesinin kafesi açıktı dışarı çıktı. Diğerini de ben elimle tuttum havaya uçurdum. Çok uçamadı lamba düğmesinin üzerine konmaya çalıştı. Sonra masa üzerine gitti birlikte uçtular. İkisinin de rengi maviydi.

  1. admin dedi ki:

   Dostlukların artmasına ve daha çok arkadaş edinmek, güzel sözler işitmek anlamına gelir. Kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz.

 24. Ebru dedi ki:

  Rüyamda annem elinde mavi bir muhabbet kuşu tutuyor. Hasta yakında ölecek diyor ve dua ediyor. Çok üzülüyorum.

  1. admin dedi ki:

   Özgürlüğe ve baskından kurtulmaya yorumlanır.

 25. edamustafamcan dedi ki:

  Rüyamda dışarıda dalların arasında bir yeşil muhabbet kuşu vardı. Sonra kardeşim onu çıktı yakaladı elime verdi. Tuttum onu aldım, eve götürdüm, kafese koydum?

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir dost kazanmak demektir.

 26. Aysel dedi ki:

  İyi günler. Rüyamda kafesindekinin dışında yerde 1 yere toplanmış halde 4, 5 tane muhabbet kuşu görüyorum. Aslında buluyorum. Bunlar da nereden çıktı diyorum. Arasında simsiyah olanı da vardı. Gerçi bu renk m.kuşu olmuyor ama rüyamda gördüm. Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Yeni arkadaşlar edinmek ve hayatınıza renk katmalarına, size dert ortağı olmalarına yorumlanır.

 27. Nadire dedi ki:

  Rüyamda kafes içindeki mavi muhabbet kuşumuzun yanına eşim 2 tane daha almış. Ona kızdım. Ötüyorlardı. O da kıymadığını söyledi.

  1. admin dedi ki:

   Eşinizle birlikte daha mutlu olmak, evinize de hayırlı misafirler gelmesine yorumlanır.

 28. Sefa dedi ki:

  Rüyamda bir tane muhabbet kuşu uçuyor. Elimde ok var, oku atıyorum. Kuşun kanadı kopuyor, çırpınıyor. Sonra elime alıyorum çırpınmıyor ama yaşıyor. Sizce nedir anlamı?

  1. admin dedi ki:

   Arkadaş ortamında yanlış anlaşılmak ve arkadaşlarınız ile aranızın açılmasına yorumlanır.

  2. Ayşe dedi ki:

   Rüyamda odamda büyük mavi bir muhabet kuşu gördüm odanın kapısı açık kaldı ve balkondan kaçtı sonra odaya tekrar girdğimde kafesin içind küçük renkli bi kaçtane muhanet kuşları gördüm açıklarsanız sevinrm

   1. admin dedi ki:

    Çok büyük bir isteğin gerçek olmasına yorumlanır.

    1. Merve dedi ki:

     Rüyamda evde kafeste biri mavi biri yeşil muhabbet kuşları sarilmislar izliyordum baba bunlar nerden geldi diyorum ev sahibinin geri vercez diyordu yorumu nedir

     1. admin dedi ki:

      Bu rüya yeni bir dost edinmek ve hayırlı haberler almaya yorumlanır.

 29. Feyza dedi ki:

  Merhaba, rüyamda evin balkonunda dururken önce bir tane mavi sonra da yeşil muhabbet kuşu gördüm. Hayvanları çok severim o sebeple gayri ihtiyari elimi uzatıp ses çıkararak elime konması için elimi uzattım. Kanat çırparak geldi kondu sıcacıktı teni. Acaba benimle eve girer mi diye içeri geçtim. Başıma konup içeri girdi benimle. İçeri girdiğimizde bir baktım. Diğer yeşil muhabbet kuşu da evin içine gelmiş.

  1. admin dedi ki:

   Yeni dostlar edinmek ve daha çok vefalı dost kazanmaya yorumlanır.

 30. Bahar dedi ki:

  Ben rüyamda muhabbet kuşu üstüme konmuştu. Beni ısırıyordu, elimi ısırıyordu. Hiç beni bırakmıyordu gitmiyordu üstümden. Bende korkuyordum, ağlayarak yardım istiyordum.

  1. admin dedi ki:

   Arkadaş ortamında işiteceğiniz sözlerin sizi üzmesine ve kuşku uyandırmasına yorumlanır.

 31. Sedef dedi ki:

  Merhaba. Ben rüyamda evimize kafes ile getirilmiş iki yavru muhabbet kuşu gördüm. Ama bunlar nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde sürekli arttı. Yaşları ve renkleri değişik bir şuur muhabbet kuşu çıktı ortaya ve sürekli kafeslerinden kaçıyorlardı. Bende yakalayıp onları geri koyuyordum ama çok uysallardı, hemen parmağıma geliyorlardı. Kuşlardan biri sarıydı. Bir diğeri ise ben ne desem hemen tekrar eden bir kuştu.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir sosyal çevre edinmek, sizi anlayan ve ortak zevkleriniz olan kişilerle dostluk kurmak anlamına gelir. Bu sayede bazı dertlerinize derman olabilirler.

 32. ELİF dedi ki:

  Rüyamda bir sürü muhabbet kuşu kafesteydi. Bir tanesi uçarak omzuma gelip ötmesi, sonra öpmesi kendini sevdirmesi ne anlama geliyor?

  1. admin dedi ki:

   Yeni arkadaşlıklar kurmak ve size faydası dokunan insanlarla tanışmak anlamına gelir.

 33. Deniz dedi ki:

  Bizim bir tanem mavi kuşumuz var. Normalde rüyamda iki tane oluyordu ve kafesin içinde ama kafesin kapısı açık ve onların birbirini öptüğünü görüyorum. Bu ne anlama gelir? Açıklarsan sevinirim 🙂

  1. admin dedi ki:

   Aşk hayatında mutlu olmaya, daha çok sevilmeye yorumlanır.

 34. Hicran dedi ki:

  Eve çok sayıda renkli muhabbet kuşları girdiğini gördüm ve arabamızın bagajında paket paket çeşitli bisküviler gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Zenginliğe, sosyal çevrenizin artmasına ve dostlarınızın çoğalmasına yorumlanır.

 35. Murat dedi ki:

  Mrb. Ben rüyamda yeni aldığım muhabbet kuşumun öldüğünü gördüm ama yumurtalarını yavrularını doğururken 2 3 tane yumurta sanki yağ pişirirken gördüm ve muhabbet kuşum o sırada öldüğünü gördüm. Sizce bu rüyanın anlamı ne olabilir? Saygılarımla.

  1. admin dedi ki:

   Bir arkadaşınız ile aranız açılabilir.

 36. Kadriye dedi ki:

  Rüyamda bir kafeste papağan, diğer kafeste iki yeşil muhabbet kuşu ve aynı kafeste iki sarı civciv vardı. Ölmek üzerelerdi. Su ve yem verdim. Kafeslerini temizledim, canlandılar.

  1. admin dedi ki:

   Yarım kalan hayallerinizin gerçekleşmesine yorumlanır. Yeni dostluklar edinebilirsiniz.

 37. Gönül dedi ki:

  Rüyamda sepet sepet yumurta gördüm. Yanımda ablam vardı. Ablam bu yumurtalar çürüktür at gitsin, dedi. Ben de dedim ki hayır ya değildir, dedim. Birden sepetteki bütün yumurtalardan civciv çıktı. Sadece bir sepetteki yumurtadan ördek civcivi çıktı.

  1. admin dedi ki:

   Mutlu ve olmak ve zenginliğe yorumlanır, kısmetleriniz açılır.

 38. GİZEM dedi ki:

  Rüyamda odamın penceresinden mavi muhabbet kuşu giriyor. Aynı zamanda kendimde muhabbet kuşu besliyorum. Sonra elimin üzerine konup seviyorum. Pencereden uçup gidiyor. Uçarken başka bir kuş yakalıyor ve öldürüyor. Üzülüyorum ve korkuyorum bir anda.

  1. admin dedi ki:

   Aile arasında dayanışmanın artması, çok sevilmek ve mutlu olmak anlamına gelir. Sohbet muhabbet artar.

 39. EMRE dedi ki:

  Rüyamda dev boyum kadar ve gagasının iç kısmında dişleri, rengi mavi-beyaz olan bir muhabbet kuşu gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir arkadaş ortamına girmek ve yeni arkadaşlar edinmek anlamına gelir.

 40. Selda dedi ki:

  Rüyamda muhabbet kuşumuzu ölmüş bir tanıdığın evine hediye etmeye götürüyorum. Bir türlü götüremiyorum, evi bulamıyorum. Kuşu da vermek istemiyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bir süredir canınızı sıkan bir dostunuz vara bu kişiyi hayatınızdan çıkarma konusunda kararsız olabilirsiniz.

 41. Aya dedi ki:

  Ben rüyamda evde kafeste 10 15 tane sarı mavi muhabbet kuşlarını beslerken gördüm kendimi. Bu ne demektir?

  1. admin dedi ki:

   Yaşı büyük ve otoriter birinin bir konuda size bilgi vermesi ve öncü olmasına, kalabalık bir ortamda bulunmaya yorumlanır.

 42. Semra dedi ki:

  Evin içinde uçar durumda olmayan biri turkuaz biri açık kahve renginde iki tane muhabbet kuşu gördüm.:))

  1. admin dedi ki:

   Yeni kurulacak dostluklardan ve özel hayatta mutlu olmaya, sohbet ve muhabbete yorumlanır.

 43. Sibel dedi ki:

  Rüyamda 6-7 muhabbet kuşunu aynı kafes içinde gördüm. Bu ne anlama geliyor?

  1. admin dedi ki:

   Yakında katılacağınız bir ortamda güzel haberler almak ve yeni dostluklar edinmek demektir.

 44. Aysena dedi ki:

  Rüyamda evdeyim ve evimizdeki muhabbet kuşu ile daha önce görmediğim iki tane muhabbet kuşu serbest bir haldeler. Bizim muhabbet kuşu uçarak gelip omzuma konuyor ve omzumda duruyor. Ben durumdan gayet memnunum ve sonra yavaşça üzerimde yürümeye başlıyor diğer omzuma geçmek için ama ben o sırada kanatlardan huylanıp bağırarak uyandım. Bir önemi var mı bilmiyorum ama çok stresli yattığım zamanlar derin uyku uyuyamadığım için olan şeyleri gerçekten hissederek hep bağırarak uyanırım. Bir anlamı varsa açıklarsanız çok sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Evinize gelecek olan iki misafire ve bu kişilerin bir süre sonra sizin huzurunuzu kaçırmasına, aile içerisinde tatsızlık olmasına yorumlanır.

 45. Betül dedi ki:

  Rüyamda muhabbet kuşumuzu annemlerin evinde görüyorum. Annemlerin evinde uçuşup duruyor. Sonra dışarı kaçacak diye tedirgin oluyorum, sonrasında bir odanın camından dışarı çıkıyor. İsmiyle sesleniyorum bağırıyorum buraya gel diye. Sonra geliyor konuyor parmağıma. Hayır olsun inşallah.

  1. admin dedi ki:

   Yakında annenizin evinize hayırlı bir iş ya da güzel bir olay için gidebilirsiniz. Size müjdeli haberleri olabilir.

 46. Jr dedi ki:

  Rüyamda bizim evde muhabbet kuşum var. 5 tane ve biri annesi, biri babası 3 tane yavru yavru dediğimde uçabiliyorlar. Yani neyse eve amcamlar geliyor ve kuzenimde var. Erkek 16 yaşında ama olgun yani sanki 19 yaşında gibi. Ne oluyorsa kuşlar serbest kalıyor ve ben kapıyı pencereyi kapattırıyorum kaçmasınlar diye. Neyse babası yani kuşların kaçmıyor. Açık olduğu halde yanıma geliyor ve omzuma küçük maviyi de kuzenim tutuyor. Neyse kafese koyuyorum ve bir baktım kuzen elindeki kuşu fırlattı attı. Bir baktım can çekişiyor ve ağlamaya başladım ama nasıl ağlıyorum. Gittim suratına iki yumruk salladım ve üçüncüyü vurmak için kaldırdım ama vurmadım sinirliyim ama sonra bu kuşu aldı elinde kafasını yumruklamaya başladı. Kuş ötüyor ölmek üzere ve ben çıldırdım. O eğilmiş tam kafasına koşarak dizimle vuracakken uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Yakında kuzeniniz ve diğer akrabalarınız ile bir araya gelebilirsiniz. Ancak bazı konuşmalar sizi rahatsız edebilir ve sonrasında küslük olabilir.

 47. Ilkay dedi ki:

  Rüyamda muhabbet kuşum dışarı çıkıyor ama kaçmıyor. Yanımda kalıyor, gezip geliyor. Bu ne demektir?

  1. admin dedi ki:

   Yeni dostluklar edinmek ve hoş sohbet muhabbete yorumlanır.

 48. Muhammet Ali dedi ki:

  Merhaba, rüyamda dışarıda bir yerde uzanmışım. Yere sarı muhabbet uçarak geliyor ama alçakta ha 1 metre filan yani geliyor hareket etmiyorum. Gözlerimin önünde uçuyor ve yanıma konuyor. Onu yakalamak için dönerek kalkarken yavaş yavaş tuttuğum kısmı hatırlamıyom ama elimin içine almışım ama bu sefer o değil mavi bir muhabbet kuşu var elimde ama aaa bu o değil filan demiyorum. Oymuş gibi gidiyorum güya eve götürüyorum, eve koydum odaya diyorum şimdi kaçamaz ona yem hazırlıyorum vermek için filan öyle yani.

  1. admin dedi ki:

   Yurt dışı ya da başka bir şehirde yaşayan birinden müjdeli bir haber alabilirsiniz. Başka bir yerde iş bulma veya başka sürpriz haberler gelebilir.

 49. Yaren dedi ki:

  Rüyamda bir sürü sarı muhabbet kuşu vardı. Ev gibi bir yerdeydik sanırım. Bir pencere vardı, mutfak camı gibiydi ama dışarısı boşluktu yani sokağa açılmıyordu. O camın kenarında belki 20 tane kuş vardı. Bazıları dışarı çıkıp geliyordu. Bazıları camın kenarında bekliyordu. Arada onları öpüyordum ama öptüğüm kuş beyazdı. Bir kere de elime almaya çalışmıştım, ısırmıştı o bahsettiğim camın arkasında da 2 3 tane adam vardı. Kuşları yakalamaya çalışıyorlardı. Onlar öyle yapınca biz de kuşları yakalayıp kurtarmaya çalışıyorduk. Bu arada biz de 3 4 kişi vardır sanırım kim var hatırlamıyorum ama kalabalık olduğumuzu hatırlıyorum. Kuşlar yavru da değildi, büyük de değildi normaldiler.

  1. admin dedi ki:

   Yeni dostluklar edinmek, yen, davetler almak ve çok iyi niyetli insanlarla tanışmak olarak yorumlanır. Hayatınıza giren kişiler ile uzun süreli dostluklar kurabilirsiniz.

 50. Taner dedi ki:

  Rüyada sarı muhabbet kuşu gördüm. Kafesteki yavruluğa baktığımda bir tane kırılmamış ve bir tane yeni doğmuş muhabbet kuşu gördüm. Yavru muhabbet kuşu çok küçük olduğu halde ötmeye başladı.

  1. admin dedi ki:

   Yeni gelir kapısına, kazancın artmasına yorumlanır. Gelen bir haber ile birlikte işlerinizin bereketi artabilir.

   1. Misafir dedi ki:

    Rüyamda kendi beyaz muhabbet kusum evden kaciyor baska bir evdeyiz ev cok büyük Apartman,apartmanda o kadar ugrasiyorumki yakalamaya yakalayamiyorum ve apartmandan disari ucuyor karsi tarafa,sonra yaSli bir amca bastonu ile kusa vuruyor yakalamaya calisircasina kus yapraksiz bir agac konuyor ismi ile cagiriyom gelmiyor,bende ümidimi keserek aglayarak Apartmana giriyorum,daha sonra birden kusum kendiliginden gelmis apattmanin ic caminin önünde sanki kanadinin teki kirilmis cünki Kanat cirpiyor sersem gibi sanirim pastonlu dede yaealadi ben kusu aliyorum öpüyorum güzel Sözler söylüyorum. Hayir olsun tesekkürler simdiden.. sevgiler selamlar

    1. admin dedi ki:

     Temiz haber almak, günden güne maddi durumun iyileşmesi demektir.

     1. Gül dedi ki:

      Rüyam da beslediğimiz muhabbet kuşunu gördüm yanına gittim ısıracak zannettim ama başını okşattı kendini sevdirdi

     2. admin dedi ki:

      Evinize hayırlı misafirler gelmesine yorumlanır.

    2. Arzu dedi ki:

     Rüyamda bir kafesin içinde 5/6 tane aynı muhabbet kuşundan gördüm bir tanesi aç kalmış ve küçülen başı gri rengi almış ölmek üzereydi o kuşa bakamadım bile çok üzüldüm anneme çağırdım anne kuş ölüyor baksın diye. Sonra uyandım anlamı nedir acaba

     1. admin dedi ki:

      Bu rüya dost çevrenizde bazı insanlara yardımcı olmaya yorumlanır.

DMCA.com Protection Status