Rüyada Okula Yeniden Başlamak

Rüyanızda tekrar okula başladığınızı görürseniz, edinmiş olduğunuz bazı tecrübeleri artık doğru anlamda kullanma imkanı elde edeceksiniz. Geçmişte öğrendiğiniz bazı şeyler şimdi işinize yarayacak. Eskiden öğrendiğiniz hobiler ya da yetenekler ile çok güzel fırsatlar da elde edebilirsiniz. Şu günlerde karşınıza çıkacak imkanlar sayesinde yeteneklerinizden para kazanabilecek, mutlu bir hayat süreceksiniz.

Rüyada okul sırasında kendini gören kişiler için geç kalmış başarı demektir. Bir zamanlar önünüze engeller çıkmış olabilir. Ancak artık bu engellerin olmaması sebebi ile insanlara güzel örnek olacak başarılar elde edeceksiniz. İçinizde ukte olan bir şey gerçeğe dönüşecek. Hayatınızda başarılarınız daimi olacak. Bunun için ailenizin desteği de yanınızda olacak ve artık hayatınızda yeni bir fırsatlar dönemi başlayacak.

Rüyada yeni okula başladığını görmek, yeni dostluklar edinmek ve sosyal çevrede önemli bir değişiklik demektir. Arkadaş çevrenizin değişeceği farklı ortamlarda bulunabilirsiniz. Yaşadığınız yeri değiştirebilir ya da yeni bir iş veya eğitim yerine geçebilirsiniz. Bu farklılıklar size iyi gelecek. Sosyal çevreniz genişlemeye başlayacak. Daha sosyal ve daha aktif olacak, sevdiklerinizden güzel sözler işiteceksiniz.

Rüyada Okula Başladığını Görmek

Eğer rüyanızda okula yeniden başladığınızı görürseniz, yeni bir arkadaş ortamında ya da iş ortamında bulunabilirsiniz. Çalışma ortamınızda değişiklik olabilir. Hayatınızda monoton olan bir şeyde değişiklik söz konusu olacak. Kişisel gelişime önem verebilirsiniz.

İslami rüya tabirlerine göre, okula tekrar başlayarak okul sırasında oturduğunuzu görürseniz, yeni başlangıçlar olabilir. Yeni bir kursa başlayarak meslek değiştirmek isteyebilirsiniz. Ya da başka bir alanda kendinizi geliştirme isteğiniz olabilir. Yakın zamanda kendinizi geliştirme fırsatı bulacağınız güzel gelişmeler söz konusu olacak. Belki bir yeteneğinizi gün yüzüne çıkarabilir ve bu anlamda bir şeyler yaparak yeteneklerinizden para kazanabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Seda dedi ki:

  Akşam yatmadan önce istihare yapmıştım. Mustafayla ilerde nasıl olucaz diye. Rüyamda Sabah okula gidicem babam kızıyor. Her gün niye gidiyorsun diyor. Bende elimdeki şişeyi duvara fırlatıyorum. Neden sürekli kavga etmek istiyorsun diyorum. Gerçekte hiç kavga etmeyiz. Geçen yıl bir çocukla okuldaydık. Mustafa da bu yıl okullarımız değişti. Rüyamda buluşma partisi veriliyordu. Herkes gelmişti, binanın en üst katından aşağıya iniyoruz. Acelem var koşa koşa iniyorum yanımdaki kıza da bir şeyler anlatıyorum. Mustafayı görüyorum, onun önüne geçiyorum arkamdan sesleniyor.Daha hızlı git saçın yüzüme değiyor diyor. Saçımı enseden toplamışım. Bende merdivenin sil kısmını gösterip oradan geç sende o zaman diyorum. İnsanları sinir ederken ki gülümsemeyi yapıyor. Yanımdaki kıza bir şey anlatırken sinirden gülüyorum. Kendisi bulaşıyor diyorum. Binadan 6 kat indik. Ne kadar uzun sürdü diyorum. Okulun yanında tütüncü açılmış ya o ya da ben çalışacaktım orasını hatırlamıyorum uyandım tekrar uyudum. Yine geçen yılki dersanedeyiz. Mezuna kalanlar kayıt yaptırıyor. Arkadaşlarımın yanındayım, sınıfa giriyoruz. Herkes imza atıyor. Bende attım sonra Mustafa su şişemi alıyor. O benim diyorum kibar bir şekilde diğerini alabilir miyim diyor. Al diyorum ilk defa bu kadar kibar gördüm. Benim için çok önemli. Lütfen detaylı yorumlar mısınız. Şimdiden teşekkür ederim 🤗

  1. admin dedi ki:

   Bir yolculuğa çıkmak yada arkadaşlarınız ile yapacağınız planların sizi mutlu etmesine yorumlanır.

   1. Harun dedi ki:

    4 gün sonra askere gideceğim normal hayatta ve liseyide bırakmıştım 9. Sınıfta rüyamda tekrar ilk okul arkadaslarimlâ aynı sınıftaydık ben askere gidicem hocam gitmeden bir ders gireyimde ondansonra giderim hem herkesle de hellalleşeyim diye geldim diyordum ders bitince çıktım sınıftan uyandım

    1. admin dedi ki:

     uzun süredir görmediğiniz birinden hayırlı haber gelebilir.

  2. leyla dedi ki:

   Yeniden okula başladiğimi gördüm, ve her şey bu gecen sene gibiydi lakin bazi şeylerde değismisti, sinifimda hep yabanci olarak görüldümu ve cok iyi bir arkadaşım benimle ayni sinifimdayi, oysa gerecek hayatimda bu arkadaşım benim okudum bölümle okumuyor, ruyamda okulda çok heycanli ve stressli gordum kendimi ama oldukca cesur olduğumu fark ettim, ve sanki her şey yoluna giriyormus gibi

   1. admin dedi ki:

    Yeni bir iş imkanı ve fırsata yorumlanır.

 2. Esma dedi ki:

  Rüyamda mavi önlük giymişim ve 2.sınıftan okula tekrar başlıyorum. O sınıfı okumamışım güya. Sonra babamla birlikle bir arkadaşı da var. Baklava yaptık 1 tepsi.

  1. admin dedi ki:

   Ailenizin engel olduğu bazı konularda daha anlatışlı ve özgür olmalarına yorumlanır.

   1. Mehmet dedi ki:

    20 yıl önce biraktigim orta okul 8.sınıfı yeniden gittigi gördün ve herkes tarafinda cok sevilmiş tim ve onların eski 8,sinif arkadaslarin olmadığını farkettim kendimde kendimi bir anda okula gittiğimi gördüğü me cok şaşırmıştım

    1. admin dedi ki:

     Yeni hedefler belirlemek ve iş imkanı elde etmeye yorumlanır.

  2. Glşah dedi ki:

   Ruyamda yeni başaladığım iş yerinde beni ilk okula yeniden başlamak için bir sınıfa alıyorlar sınıfta benden büyük küçük insanlar var dolu. En öne otuyorum tahtanın yeri değişiyor arkaya geçiyorum ben parmak kaldırıp gözüm görmez diyorum yine en öne geçiyorum. . Yeni yazılar öğrenicekmişiz daha büssürü olay

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya yarım kalan plan ve istekleri hayata geçirmeye yorumlanır.

    1. Hasan dedi ki:

     Ben okulu lisede bıraktım dün rüyamda 10. Sınıftan ve ilkokulumda başladım anlami nedir.

 3. Deniz dedi ki:

  Rüyamda üniversite kaydımı yapmaya gitmiştim ben ve yengem sonra ilk önce yengem kayıt yapıyor. Ben kayıt yapacağım zaman kayıtlar bitiyor. Ağlıyorum çok üzülüyorum. Peki bu rüyanın tabiri nedir? Çok sağolun.

  1. admin dedi ki:

   Yeni fırsatlar elde etmek ve aileden destek görmeye yorumlanır.

 4. Ülkü dedi ki:

  Ben rüyamda lise sona tekrardan başlıyordum ama ilk okul arkadaşlarımla sadece sıra arkadaşım lisedendi. Birde en sevmediğim hocalar giriyordu derse.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir başlangıç yapılması, iş ya da eğitim hayatında yeni fırsatlar elde etmek demektir.

 5. Gülsüm dedi ki:

  Ben liseye ara verdim 2 sene bazı sorunlardan dolayı. Şu an açıktan bitirmeye çalışıyorum. Rüyamda benden küçük insanlarla oturup konuşuyordum gırgır şamata, ders dinledik. Sonra yani tanıdık kimse yoktu hepsi farklı yüzler ama lise aynıydı rüyamda. Anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir arkadaş ortamına ve sosyal hayatınızın değişmesine yorumlanır.

   1. Serkan dedi ki:

    Atildigim okula geri döndüğümu orda ki arkadaşları tekrar gördüğümü ruyada onlara baktigim zaman ne kadar çok özlediğimi görüyorum

    1. admin dedi ki:

     Yeni bir iş veya eğitim ortamına girilebilir.

 6. Melisa dedi ki:

  Rüyamda ilkokul diplomam kaybolduğu için ilkokula yeniden başlıyorum, sonra diplomam bulunduğu için tekrar okulu bırakıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bir yerden iş teklifi almak ya da bir kursa yazılmak anlamına gelir.

 7. Simge dedi ki:

  Ben okulu bitiremedim bazı nedenlerden dolayı ve nedense bazen rüyamda tekrardan okula döndüğümü, aynı sınıf arkadaşlarımla okuduğumu görüyorum. Hatta muhabbet sohbet ediyoruz. Bu seferkinde ise eskiden şefim olan kişi beni bir sınıfa sokuyor ve eski ama yeni öğrencinizi getirdim, çok başarılı bir öğrencidir, kıymetini bilin diyordu. Acaba anlamı nedir? Şu an açık liseden okuyorum ben.

  1. admin dedi ki:

   İlerleyen zamanda karşınıza güzel fırsatlar çıkmasına ve iyi yerlerde olmaya yorumlanır.

 8. Bektaç dedi ki:

  5 yıl önce bitirmiş olduğum liseyi son sınıftan tekrar okuyacağımı görüyorum ve benim bu diplomam var. Neden tekrar okumak zorundayım diye isteksizim ve çok darlanıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Başarısız olduğunuz bir şeyde bu sefer başarılı olmak ve yeni bir fırsat yakalamak demektir.

 9. Büşra dedi ki:

  Rüyamda neredeyse her gün bitirdiğim liseye tekrar başlıyorum. Sınıf arkadaşlarım bazen lise arkadaşlarım bazen ilkokuldan arkadaşlarım oluyor. Rüyamda sürekli aynı hocayı görmek istiyorum ama göremiyorum. Gördüğümde ise pas vermiyorum. Bu rüyaları sürekli gördüğüm için merak ediyorum.

  1. admin dedi ki:

   Hayatınızda bir takım yenilikler olmasına ve kendinizi yeni işlerde kanıtlamaya yorumlanır.

   1. Mehmet dedi ki:

    20 yıl önce biraktigim orta okul 8.sınıfı yeniden gittigi gördün ve herkes tarafinda cok sevilmiş tim ve onların eski 8,sinif arkadaslarin olmadığını farkettim kendimde kendimi bir anda okula gittiğimi gördüğü me cok şaşırmıştım

 10. Esengül dedi ki:

  Rüyamda tekrar ilkokula kayıt yaptırıyordum. Okulun öğretmenini çok sevmiştim. Öğrencilerini seven çok iyi bir öğretmendi. Ancak öğretmenin o gün tayini çıkıyor o çok üzülüp ağlıyor bahçede. Bende ağlıyorum ona sarılıp. Öğretmen artık başka bir okulda devam edeceksiniz maalesef diyor. Sonra o okula kayda gidiyorum. Orası çok küçük bir okul. 4 5 tane genç öğretmeni var. Onlar tamam bizde devam edeceksiniz, ancak siz zaten bu bilgileri bildiğiniz için derslere gelmenize gerek yok diyor. Evinizde çocuğunuz işinizle ilgilenirsiniz diyorlar. Sevinerek eve gidiyorum. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim…

  1. admin dedi ki:

   Eğer başarısız olduğunuz bir girişim varsa yeniden deneyerek başarılı olmaya, ilim irfan sahibi olmaya ve takdire yorumlanır.

 11. Deli dedi ki:

  Rüyamda ilkokula yeniden başlamış ve abc yi öğreniyordum. Aslında biliyor olduğumu herkesten saklıyor ve bilmiyormuş gibi davranıyordum. Ne demek?

  1. admin dedi ki:

   Bir alanda uzmanlık almak, ilim irfan sahibi olmaya ve başarıya yorumlanır.

 12. Ramazan dedi ki:

  Bende açık lise de okurken okuyorum yani rüyamda küçük çocuklarla okula gidiyordum. Hatta sınıfa girdim öğretmeni sordum yoktu.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir iş ya da eğitim fırsatı ile karşılaşmak anlamına gelir.

 13. Aykan dedi ki:

  Dün gece rüyamda yeniden liseye başlamıştım hatta eski okul arkadaşlarımı gördüm ve selamlaştık. Okulun ilk günüydü. Tam hatırlayamıyorum ancak, sanırım okula yetişmeye çalışıyordum.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir kazanç kapısına yeni plan ve projelere yorumlanır.

 14. Demiz dedi ki:

  Selam, rüyamda ilk okul sınıfımdaydım. Sırada ders çalışıyordum. Çok heyecanlı, çokta mutluydum orada olmaktan. Birlikte okuduğum arkadaşlarımda vardı. Hiç biri büyümemişti, aynı 5 şinci sınıfa gittiğimiz haldeydik. Ders için kitap defteri açtığımda çalışmak için bir yandan da seviyordum kitabı mutluluktan 🙂

  1. admin dedi ki:

   Hayatınızda yeni başlangıçlar yapmak ve çok sevinmek demektir.

 15. kübra dedi ki:

  Merhabalar, ben iki gündür aynı rüyayı görüyorum. Ben okula gitmiyorum, okulu bırakalı çok oldu ama iki gecedir rüyamda okulda olduğumu görüyorum. Hatta dün akşam okula geç kaldığını gördüm. Sizce bu rüyanın açıklaması nedir? Açıklamasını yaparsanız çok sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Karşınıza bir fırsat çıkması, hayırlı bir habere yorumlanır.

 16. Huriye dedi ki:

  Ben emekli öğretmenim. Sayın yetkililer. Yeniden üniversiteye gidiyorum ve dersler zor geliyor. Ama yine de devam ediyorum, anlamını çok merak ettimmm.

  1. admin dedi ki:

   Yarım kalan plan ve projeler için yeniden uğraş göstermek anlamına gelir.

 17. Sema dedi ki:

  Akşam vakitlerinde yağmur bardaktan boşanırcasına tabirde yağıyor. Ödevlerimi yapmışım, çantamı hazırlayıp okula gitmem gerek. Çantamı güç bela hazırlıyorum fakat bu seferde ayağıma giyeceğim botlarımı bulamıyorum bir türlü. SON😇

  1. admin dedi ki:

   Bir planınızı ertelemek zorunda kalabilirsiniz.

 18. Neslihan dedi ki:

  Rüyamda tekrar okula gidiyordum ama başka bir isimle. Bende diyordum ki ben öğretmenim ögrenci olarak işim var. Bu sıralarda banada git o ismi bul getir yanlışı düzeltelim diyorlardı.

  1. admin dedi ki:

   İş ya da eğitim hayatında değişiklik olmasına yorumlanır.

 19. İpek dedi ki:

  Merhaba, aynı gecede iki ayrı rüya gördüm. İlkinde 8.sınıf ögretmenimi gördüm. Rüyamda onunla karşılaştık. Hal hatır sorduk. Sonra tekrar ayrı olarak kuzenim ve okul arkadaşımla tekrardan liseye başlıyorduk. Okula gitmiştik. Kayıt yaptık kendimizi. Bu arada ben liseye normal okuldan devam etmedim ve lise biteli iki sene oldu.

  1. admin dedi ki:

   Başka bir yere taşınmak veya yolculuk yaparak bir süre aileden uzak kalmaya yorumlanır.

 20. lina dedi ki:

  Bende rüyamda ilk önce ortaokuldaki müdürümü görüyordum ama kavga ediyorduk müdürle deliriyordu. Ondan sonra üniversiteye başlıyordum. Bu sefer oradaki müdür deliriyordu. Hatta el bile kaldırıyordu. Eski sınıf arkadaşlarımı görüyordum ve 2 senedir okulu bıraktım ama ne anlama gelir acaba?

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir ortama girmek anlamına gelir. Bu yeni bir iş vesilesi ile de olabir.

 21. Murat dedi ki:

  Rüyamda kirli bir pantolonla sınıfa girdiğimiz görmek ama pantolon kirliydi diye beni öğretmen sınıfa almadı.

  1. admin dedi ki:

   Masrafların azalması ya da maddi külfetten kurtulmak anlamına gelir.

 22. Yusuf dedi ki:

  Ben iki senedir okulu bırakmışım. Okula gitseydim bu sene üniversiteye gidecektim ama lise 2 de bıraktım. Rüyamda liseye başlıyordum. Babamdan habersiz. Acaba ne anlama geliyor?Yardımcı olur musunuz lütfen?

  1. admin dedi ki:

   Başarısız olduğunuz bir konuda bu sefer başarılı olmak anlamına gelir.

 23. Kaya dedi ki:

  Geçmiş ile ilgili görülen rüya ile ilgili bir yorumda ben yapayım. Ben belki de otuzdan fazla hatta son 10 gündür benzer rüyalar gördüm geçmiş ile ilgili. Rüyamda ya eski bir zamandayım ya ilkokulda ya da ortaokulda. Her ne kadar bu tip rüyalar gördüysem maddi anlamda büyük bir kaybım oldu ve sıkıntı ve bunalımın verdiği rahatlıktan kurtulamadım. Yani demek istediğim maddi anlamda kaybınız olabilir ve ruh haliniz bozulabilir.

  1. admin dedi ki:

   Yapılan kuruntuların boşa çıkması, edinilen tecrübelerden bu sefer başarı elde etmek olarak yorumlanır.

   1. anonymous dedi ki:

    rüyamda 4. Sınıfa giden çocuklarla yeniden okula başlıyordum. Gerçek hayatta da liseye geçtim. Her şeye yeniden başladığım için üzülüyorum. Sonra lise sınavının sonuçlarının daha açıklanmadığı aklıma geliyor. Sonra pek umursamıyorum ama içimde ya hep burada kalırsam diye bir korku oluyor.

    1. admin dedi ki:

     Eski hayallerin yakında gerçek olmasına yorumlanır.

 24. ceren dedi ki:

  Selamlar, ben özel sektörde çalışıyorum yaklaşık 15 senedir. Bu aralar yoğun çalışıyorum, son 2 hafta içinde kendimi eski arkadaşlarımla lisede sırada otururken, birinde de üniversitede tekrar hocalarımdan ders alırken yani üniversite öğrencisiyken gördüm. Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Gelecek zamanda iş yönünde bir takım sevineceğiniz değişiklikler olabilir, hedefleriniz artabilir.

 25. Kübra dedi ki:

  Merhaba, rüyamda tekrardan liseye başlamıştım. Yatılı bir okuldu ve yurtta 3’er kişilik oda olduğu için kalmak istemediğimi tek kişi kalmak istediğimi söylüyordum, teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Hedeflerinizin tamamen değişmesine ve iş ya da eğitim hayatında fırsatların çıkmasına yorumlanır.

 26. dilara dedi ki:

  Merhaba, rüyamda ilkokul öğrencileri sıra halindelerdi. Sıra ile içeri gidiyorlardı ve son sıraya kadar köşeden onları bekliyordum. Sonra kayboldu hepsi ve bense hala oradaydım. Diğer köşede eski sevgilim vardı. Sonra çıktım ve orada da uyandım, okul eski okulumdu. Yorumlar mısınız?

  1. admin dedi ki:

   Yeni arkadaş ortamına girmek ve sizden hoşlanan birinin olmasına yorumlanır.

 27. Mustafa dedi ki:

  Normalde üniversite sınavına girdim ama lise son notlarımın daha iyi olması için tekrar lise son okuyordum. Yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Beklentilerin yükselmesi, mutluluk verici bir haber almak demektir.

 28. Öznur dedi ki:

  Rüyamda 1.sınıfa başlamıştım. Daha önce okuduğum ilkokul arkadaşlarımın hepsi vardı ama yeni yeni kayıt yapan öğrenciler de vardı. Öğretmenimiz de aynıydı ama dersler ilkokul dersleri değildi. Lise dersleri gibi öğreniyorduk. Nedir anlamı acaba?

  1. admin dedi ki:

   İş ya da eğitim hayatında değişiklik olması, planların değişmesine ve daha hayırlı bir yol çizmeye yorumlanır.

 29. Aslı dedi ki:

  Üniversiteyi bitirdim ama yeniden yeni bir üniversiteye başladığımı gördüm. Arkadaşlarım hep aynı ve okul eski ama çok bilinen her yeri taş olan bir okul.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir fırsat elde etmek, kariyer hayatında yükselmek, iş hayatında başarı anlamına gelir.

 30. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda kendi puanımdan düşük okula gitmek zorunda kalıyordum. Gittiğimde o okulla alakası olmayan yakın arkadaşımı gördüm. Sonra derste bir bayan hoca gelip kendini tanıtıyordu. Ben de kendimi tanıtıyordum. Sonra hoca en ufak bir şeyde kara listeye yazarım haberin olsun dedi. Sonra arkadaşım bir şey sorduğunda ona cevap verirken hoca beni kara listeye yazmıştı.

  1. admin dedi ki:

   Eğitim hayatında yeni bir fırsat elinize geçebilir ve hedefleriniz değişebilir, arkadaşlarınız bu konuda size yol gösterebilirler.

 31. pelin dedi ki:

  Ben okula devam etmiyorum ama rüyamda bir arkadaşımla birlikte bir liseye gittiğimizi gördüm. Arkadaşım o okula kaydını yaptırdı. Bir tane form doldurdu ve sonra bana dedi sende okula gel iste ısrar etti. Bende tamam dedim. Bende form doldurdum sanki sonra lise tercihi için bir bölüm seçtik. Arkadaşım endüstri bölümü denk geldi. Bana da meslek daha sonra da uyandım devamı olmadı. Ne anlama geliyor rüyamın?

  1. admin dedi ki:

   Biri size destek olabilir ve o kişi sayesinde iş ya da eğitim hayatında bir başlangıç söz konusu olabilir.

 32. Ruyamen dedi ki:

  Merhaba, rüyamda tekrardan lise 1 başladığını gördüm ama sınıftaki herkeste benle yaşıttı. İkinci lisem olduğunu anlatıyordum. Gidip gitmemektedir kararsızım ama sınıfta çok eğlenceliydi. Sınıfta ilk gelenlere şaka tarzı değişik bir kumpas yapacaklardı. Erken fark ettim ben onlara oyun yapacaktım uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir kariyer şansı elde etmek, iş hayatında ileri günlerde önemli bir fırsat sunulması demektir.

 33. Damla dedi ki:

  Merhaba, normalde üniversite sınavına girdim ama tekrar 1.sınıfa başladığımı gördüm. 3 Mart’ta da matematik sınavı olduğunu öğrenmiştim.

  1. admin dedi ki:

   Şansın açık olmasına, eğitim ve kariyer alanında yeni fırsatların karşınıza çıkmasına ve hedeflerin değişmesine yorumlanır.

 34. Şebnem dedi ki:

  Oğlumla birlikte aynı üniversiteye başlamışız. Fakat ben bir türlü kendimi sınıfta göremiyorum. Kitaplar verilmemiş bana nasıl derslere yetişeceğim diyorum. Bir olay oluyor sınıfta hoca varken dehliz gibi bir yerden geçerek hocaya söylemeden izin almadan sınıftan çıkıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Çocuğunuzun eğitimi ile ilgili endişelerin giderilmesi, mutlu haber almak anlamına gelir.

 35. Nisa dedi ki:

  Merhaba. 8.sınıfa geçtim. Rüyamda saçlarım yağlı bir şekilde liseye gidiyordum. Okula girene kadar mutluydum ama saçlarımın yağlı olduğunu okulun ortasında fark etmişim. Yorumlarsanız sevinirim 🙂

  1. admin dedi ki:

   Küs olduğunuz ya da bir süredir görmediğiniz biri ile barışabilirsiniz. Eski bir dostunuz ile aranız yeniden düzelebilir.

 36. sevim dedi ki:

  Selam, 43 yaşında çalışıyorum ama rüyamda sürekli lise ya da üniversite son sınıfta oluyorum ve ilk gün okula hep geç kalıyorum. Ya ayakkabım ya defterim olmuyor, geç kalıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bir zamanlar ertelenen ya da yarım kalan hayallerin yeniden gündeme gelmesi, iş hayatında kazancın artmasına yorumlanır.

 37. Akin dedi ki:

  Selamun aleykum, normalde üniversiteyi falan bitirdim, rüyamda ama ilkokula başlayacakmışım yeniden, ama okuma yazma her şeyi biliyorum.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir iş fırsatı ya da gelir kaynağı bulmaya, kariyerinizde şansın açılacağına yorumlanır.

 38. Levent dedi ki:

  Merhaba, ben üniversite mezunuyum ve yaklaşık 12 yıldır da çalışıyorum. Rüyamda; köklü bir üniversite de okumaya başladığımı ve sınıfta ders dinlerken gördüm. Sonra ara verildi ve kantine gittiğimde uyandım. Bu rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Yurt dışına çıkma ve çalışma hayali olanlar için hayırlı bir rüyadır ve önlerine çıkacak yurt dışı fırsatını simgeler. İş hayatında beklediğinizden daha güzel şanslar elde edebilirsiniz.

 39. Elif Su dedi ki:

  Okula gitmiyordum ve rüyamda tekrar gittiğimi gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Yeni dostluklar edinerek onlar sayesinde yepyeni olanaklar elde edebilir, alacağınız öğütler ile yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Bir konuda hevesiniz yeniden artacak.

 40. Sila dedi ki:

  8.sınıfa gidiyorum 6.sınıfa tekrar okucaktım.

  1. admin dedi ki:

   Arkadaş çevreniz değişebilir, yeni dostluklar edinebilirsiniz.

 41. Rabia dedi ki:

  Ben şu an açıktan okuyorum. Rüyamda liseye başladığımı gördüm ama bir türlü gidemiyorum ve geç kalıyorum. Annem bugün de gitme diyor.

  1. admin dedi ki:

   Aldığınız bir karardan dolayı huzursuz ya da mutsuz olacağınıza yorumlanır. Kendi isteklerinizi gerçekleştirememek de sizi üzebilir.

 42. Yusuf dedi ki:

  Lise 2 de okulu bıraktım ve rüyamda üniversiteye gidiyordum, bazen liseye gidiyorum. Bunun anlamı nedir? Bana yardımcı olun lütfen.

  1. admin dedi ki:

   Tek başınıza bir sorunun üstesinden gelebilir, kazancınızı artırabilir ve ailenizi şaşırtabilirsiniz. Sizden kimsenin beklemediği başarılar sergilemeniz olasıdır.

 43. Nazlıcan dedi ki:

  Liseyi bitirip, mezun olduğum halde tekrar liseye başlıyorum. 2 arkadaşımda benle geliyor. Biri samimi kız arkadaşım, diğeri arada bir yüzünü gördüğüm liseden erkek arkadaşım. Ben eşit ağırlıktan sayısala geçmek istiyorum ama herkes bana gülüyor. Sonra ısrar edince hoca diğer sınıfa git diyor. Koridordayken uyanıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Eğitim ve kariyer için hırsınız artabilir ve birilerinin de önerileri ile bir kursa yazılabilir ya da işlerinize daha sıkı sarılabilirsiniz. Birilerine kendinizi kanıtlamak için de kısa süreli hedefler belirleyip başarmanız olasıdır.

 44. hatice dedi ki:

  Rüyamda 1 sene okuduğum (istediğim başka bölüm olduğundan) bıraktığım eski üniversitenin bahçesinde dolaştığımı gördüm. Sadece buydu ama oraya gezmeye değil sanki okulumun bahçesiymiş gibi hissettirdi.

  1. admin dedi ki:

   Yakında tanışacağınız ilim irfan sahibi birinden alacağınız öğütler ile birlikte hayalleriniz değişebilir, yeni bir hedef belirleyebilirsiniz.

 45. Legal dedi ki:

  Rüyamda ilkokula girdiğimi hatırlıyorum. Öğretmen bugün okulu asma bari diyor. Sınıfa giriyorum ve hangi sırada oturacağımı seçiyorum. O sıra dolu sonra çocuk kalkıyor. Ben geçiyorum o arada öğretmen sınıfa giriyor. Şunu yorumlar mısınız lütfen?

  1. admin dedi ki:

   Hayatınızın düzene gireceğine ve eksik hissettiğiniz ne varsa sahip olacağınıza yorumlanır. Size endişe veren bir konuda da rahat nefes alabilirsiniz.

 46. Nur dedi ki:

  Rüyamda tekrar okula kayıt oluyordum. Babam vardı yanımda ablam vardı. İkisi yardımcı oluyordu. Çok sevinmiştim okula geldiğime.

  1. admin dedi ki:

   Gelecek haberler ile birlikte hem siz hem de aileniz çok mutlu olabilir. Refaha erişmek, geçim sıkıntısının sona ermesi, borçları kapatmak demektir. Sevdiklerinizle mutluluğunuzu artıracak haberler gelebilir.

 47. Neh dedi ki:

  Rüyamda yeniden ilkokula gitmeye başladım ve sınıfta sırada hoca ders verdi. Kütüphaneden bir kitap almıştım, ben arkadaşımla konuşup güldüm ve hoca beni dışarı attı.

  1. admin dedi ki:

   Çalışanlar için iş değişikliği anlamına gelir. Ya da yeni kazanç kapıları açılabilir. Sosyal çevrenizde birinin aracılığı ile de bir işiniz olabilir.

 48. Bilge dedi ki:

  Ben 29 yaşındayım. Rüyamda ilkokula başlamışım ve kaydımı yaptırıyorumdu hatta. Ben tekrar ilkokul önlüğü giyerim ki olmaz bana diye düşünürken sınıfta eski öğretmenim telefonla konuşuyordu. Telefondaki ondan bir şey istedi ve Ben ona getirebileceğimi söylerdim ve kendimi 2 arkadaşımla otobüste bir yere giderken buldum birden.

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir kazanç yolu karşınıza çıkabilir, ya da iş teklifleri alabilirsiniz. Kariyer hayatınızda bir fırsat karşınıza çıkabilir. Aileden birinin de gelirinde artış olabilir ve yeni bir işe başlayabilir.

 49. Embiye bayrakçı dedi ki:

  Merhaba, ben 28 yaşındayım ve devlet memuruyum. Rüyamda yeniden liseye başlamışım ama okullar açılalı çok olmuş. Okula nasıl gideceğimi bilmiyorum ve soruyorum birilerine ve otobüse biniyorum. Ders çalışan çocuklar var onlar meğer sınıf arkadaşlarımmış. Kitap almam lazım diyorum kendime. Arkadaşlarıma bakıyorum baya ilerlemişler kitaplarda. Okula giriyoruz sınıfımı buluyorum en arkaya oturuyorum. Yanımdaki arkadaşlarımla kaynaşıyorum hemen, öğretmenler iyi. Sonra bir sınav oluyoruz. İyi geçiyor benimki. Bana gıcık olan bir kız grubu oluşuyor birden. Eşimin işi için şehir değiştirme ihtimalimiz var acaba bununla ilgili olabilir mi diye size yorumlatmak istedim. Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Çok istediğiniz bir işin olacağına ve hayır getireceğine, güzel olaylar yaşamak demektir. Hayatınızda her şey tam da sizlerin istediği gibi olacağına ve yeni başlangıçların şans getireceğine delalettir.

 50. Dilek dedi ki:

  Merhaba,rüyamda liseyi baştan okuyordum.Ben liseyi üniversiteyi bitirdim yaşim kac oldu niye lise okuyorum baştan diyorum.Derslerim iyiydi.Okul 3 sene sürecegi için lise bir an evvel hizli bir sekilde bu okulun bitmesi lazim bunun çarelerini ariyordum.Fazladan ders alsam okul kisa sürede biter mi yada daha evvel ben lise okudum devlette bunun af imkani var midir acaba araştirma yapmam lazim diyordum.Sonra babami görüyorum bana okul haşligi veriyor.Fakat verdigi para ihtiyacimdan fazlasi.200 liraya benziyor paralar ama sanki daha önce görmedigim paraydi.Babam hem para veriyor hemde benden para isteme daha diye kiziyordu bana.Gerçekte önceki işimi biraktim.Fazla tecrübemin olmadiği bir meslek dalinda iş yeri açmayi düşünüyorum.Rüya bununla alakali olabilir mi

  1. admin dedi ki:

   İş değişikliği, maaş değişikliği ya da ek gelir elde etme söz konusu olabilir. Maddi yönden elinize geçen paranın miktarında artış olabilir. Ya da yeni iş fırsatları ile kendi bilgi birikimlerinizi kullanma şansı elde edebilirsiniz. Ailenizin sizinle gurur duyacağı bir takım olaylar ile çevreniz tarafından takdir edilebilirsiniz.

DMCA.com Protection Status