Rüyada Ölen Birinden Bir Şey Yemek

Rüyada ölüden bir şey yemek, işlerinizin yolunda gitmeye başlayacağına ve rızkın çoğalacağına yorumlanır. Çok istediğiniz bir şey yakında gerçekleşebilir. Özellikle bir süredir umudunuzu yitirdiğiniz bir konuda harika bir haber alabilirsiniz. Rüyada ölmüş birinden bir şey yemek, kendinizi şanslı hissetmek ve mutluluk haberleri almak demektir. Rızkınız çoğalabilir ve geliriniz de artabilir. Evde bolluk ve bereket olarak da yorumlanır. Aileniz maddi sıkıntılardan arınarak daha bolluk içerisinde olabilirler. Yakın zamanda maddi sıkıntıların sona ermesi bazı maddi endişelerin de son bulmasına yardımcı olabilir.

Rüyada ölüden yiyecek alıp yemek, sağlık ve sıhhate erişmek, kendini mutlu hissetmek olarak da yorumlanır. İç dünyanızda ihtiyacınız olan gücü bularak işlerinize dört kolla sarılabilirsiniz. Rüyada ölünün sana yiyecek vermesi, sevdiklerinizle hoş muhabbet içerisinde olmak ve onlarla neşenizin artması, dargınlıkların son bularak, aile saadetini yakalamak olarak da yorumlanır. Dostlar ve yakınlarınız ile hoş sohbet içerisinde bulunabilirsiniz.

Rüyada Ölüden Yemek Almak

Başınızın çok sıkışık olduğu bir konuda refaha erişmek ve rahat nefes almak olarak yorumlanır. Yakın zamanda içinde bulunduğunuz zor bir durumdan kurtulacak bir hamle yapabilirsiniz. Yakın çevrenizden birileri de size destek vererek zor günlerinizi geride bırakmanıza yardımcı olabilirler.

Rüyada Ölüden Ekmek Almak

Hak edilen hayata erişmek, emeklerin karşılığını almak olarak yorumlanır. Eğer hakkınızın yendiğini düşündüğünüz bir konu varsa, bu konuda mutlu gelişmeler olabilir ve hakkınızı alabilirsiniz. İş arayanlar iş bulabilirler ya da başka sorunlar çözüme erişebilir.

Rüyada Ölüyle Bir Şey Yemek

Rüyada ölmüş biriyle yemek yemek, çevrenizde sizi seven insanların sayısının fazlalığına yorumlanır. iyi niyetli ve güzel kalpli insanlardan yardım görebilirsiniz. Birileri size iş ya da başka konularda yardımcı olabilirler. Özellikle gelirinizin artışında birinden yardım almanız olasıdır.

Rüyada Ölmüş Birinin Elinden Bir Şey Yemek

Rüyada ölünün elinden yemek yediğini görmek, mal mülk sahibi olmak olarak yorumlanır. Bir süredir istediğiniz bir eşyayı da satın alma imkanı olabilir. Birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir ve yatırımlarınızda artış olabilir.

Rüyada Ölmüş Birinin Elinden Et Yemek

Bir süredir dedikodunuzu yapan insanların bundan vazgeçmesi, düşmanların sizden uzaklaşması olarak yorumlanır. Sizin hakkınızda kötü düşüncelere sahip olan ya da kıskanan kişiler sizinle uğraşmaya vakit bulamayacaklar.

Rüyada Ölmüş Birinin Evinde Yemek Yemek

Aile içerisinde huzur ve bereketin artması, ailede husumetlerin son bulması olarak yorumlanır. Eğer dargın olduğunuz bir aile ferdi varsa, onunla aranız yeniden düzelebilir. Küs olan kişilerin barışması ve aile içi hoş sohbet ve muhabbetin artmasına delalettir.

Rüyada Ölünün Yemek İkram Etmesi

Rüyada ölmüş birinin yemek ikram etmesi, huzursuzluk yaşadığınız bir konuda refaha erişmek olarak yorumlanır. Sizi tedirgin eden kişi ve olaylardan kurtulabilirsiniz. Evlenmek isteyen kişiler de yakında önlerindeki engelleri bir bir aşabilirler.

Rüyada Ölmüş Birinin Ziyafet Vermesi

Maddi olanakların artması, paranızın çoğalması ya da maddi külfet olan kişilerden kurtulmak olarak yorumlanır. Elinize geçen paranın bereketini göreceksiniz. Bir süredir yaşanan finansal sıkıntıları aşmanız çok daha kolay olabilir.

Rüyada Ölen Birinden Bir Şey Yemek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, bolluk ve bereketin çoğalması, ev rızkının artması, rahat bir hayat sürmek olarak yorumlanır. Hayırlı bir rüyadır ve aile içi saadeti müjdeler. Zorlukların üstesinden kolayca gelerek sonunda mutluluğa erişmeniz yakın olabilir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. İsmail dedi ki:

  Babaannemi kaybedeli 3 hafta oldu. Eşim kızım ve ben onun evindeymişiz (gerçekte onun evi orası değil). Babaannem bana yemek hazırlayıp masaya koyuyor. Yemek çok fazla, ben yediğimi hatırlamıyorum, sofraya oturuyorum. Halamın oğlu geliyor mal mülk işlerini annesinin sorduğunu söyleyip kendi annesine sitem ediyor. Babamı halamın dövdüreceğinden bahsediyor. Bende kızıp bağırıyorum, daha sonra halam geliyor. Ağza alınmayacak laflarla annem hakkında söyleniyor ve gidiyor. Daha sonradan eve kedi giriyor. Biz kediyi kovalıyoruz, hatırladığım bu kadar. Yorumlarsanız çok mutlu olurum. Çok sık rüya gören birisi değilim. Görsem de hatırlamam. Bu rüyamdan çok etkilendim ve hatırlıyorum. Şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   İyi bir ahiret hayatına ve bir süredir görmediğiniz kişilerle görüşmeye yorumlanır.

  2. Ayşen dedi ki:

   Rüyamda komşumuzu gördüm bana öleceksin diyordu. Rüyamı yorulmalmısınız teşekkür ederim

  3. Aleyna dedi ki:

   Rüyamda ölen dedemin erkek kuzenime içki içirdiğini düşünüyordum ama görmedim içtiklerini bana dürüm sipariş etti normalde dedem beni çok severdi hatta en çok beni severdi torunlarının arasından ama bana soğuk davrandı rüyamda lütfen cevaplayın teşekkürler

 2. Tuğçe dedi ki:

  Merhaba hocam, ben rüyamda uzaktan tanıdığım bir arkadaşımı gördüm. Bu arkadaş intihar etmişti. Rüyamda ise okul sıralarındayız. Herkesin sırasının altında tepsilerle lokma tatlıları vardı. Bende gidip onun sırasının altından tatlı aldım daha sonrasında ise başka bir arkadaşım bana arkadaşın numarasını ona söyle 351 dedi. Bende ona elimde tatlı ile gidip numaran 351 miş diyorum o da tamam diyor. Daha sonra rüyamda onun intihar ettiği aklıma geliyor olduğunu biliyorum ve ona bakarak çığlık atmaya başladım ve uyandım. Bir tabiri var mıdır hocam bu rüyanın.

  1. admin dedi ki:

   Size baskı yapan biri varsa bu kişi ile aranızda anlaşmazlık olabilir.

   1. Cigdem dedi ki:

    Babam olmus ruyamda agzindan seker cikarip ogluma verdigini goryorm oglumda babamda seker yiyo ama babam hic konusmuyo benimle arkasini donup hemen geri gidyo

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya ev içi bazı sorunları çözmeye yorumlanır.

 3. Nur dedi ki:

  Selamun aleyküm, benim anaanem öleli 2 yıl oluyor ve bugün rüyama girdi. Erik vişne meyve hem bana yediriyordu, hemde kendisiyle yiyorduk. Beni istemeye gelmişlerdi ve tekrar çiçeklere bahçeye bakarak yemeye devam ettik gülümseyerek. Acaba anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Aile içinde bekar olan birinin evlilik haberini almaya yorumlanır.

 4. Cansu dedi ki:

  Babaannem 4 ay önce vefat etti. Bir gece onu rüyamda gördüm. Babaannem yeşillik ve meyve yemeği çok severdi. Böyle bir mutfak camı önünde ikimiz beraber oturuyoruz. Ben ve babaannem yeşillik yiyoruz. Biber var bir de böyle tezgahın üzerinde yeşillik var rokaya benziyor ama roka değil. Babaanneme babaanne otobüsüm kaçta diyorum söylemiyor ama bir şeyler diyor ama anlamadım ne dediğini. O rokkoya benzer şeyi yiyordum babaanne bak bir de zehirlenmiyim otobüste bir de kusarım dedim. O da bir şey olmaz bende bundan yiyorum dedi. Sonra o meyve yiyordu üzüm, bende yeşillik. Sonra bir an camın oradan kalktı dolapta meyve var incirle üzüm yıka da getir yiyek dedi ve ayağa kalktı kayboldu. Acaba bu ne anlama geliyor?

  1. admin dedi ki:

   Rızkın bol olmasına, gelirin artmasına ve ev içinde maddi sıkıntı çekmemeye yorumlanır.

  2. emirhan dedi ki:

   Merhaba benim karimin ruyasinda benim annem ona yemek yapmis ve birlikte beraber yemek yemisler ne anlama geliyor lutfen yorumunuzi bekliyorum

   1. admin dedi ki:

    Evinizde rızkın bereketin artmasına yorumlanır.

 5. Buse dedi ki:

  Selamin aleykum hocam. Benim babanem 1 ay önce vefat etti. Ve bu gece kaynanamın rüyasına girmiş. Elinde beyaz bir tabak içinde bir şey varmış ama hatırlamıyor. Yüzü nur gibi parlıyordu dedi. Bu tabağı al buseye ver, evde yok herhalde demiş. Bu ne demek oluyor? Lütfen cevaplarsanız çok memnun olurum. Ben babaneme çok düşkündüm o da bana. Namazlarımda sürekli dua ediyorum ama ulaşıyor mudur acaba?

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir rüyadır. Evinizde rızkın bol olmasına ve hayırlı haberler almaya yorumlanır.

  2. Ayşe dedi ki:

   Rüyamda ölen yengemi gördüm evdeydik evin kapısı kapalıydı ama yenge kapı çok kolay açıklıyor desim kilitlemeye çalıştık kapıyı tam kilitledikten sonra tekrar açmaya çalışıyorduk açıldımı hatırlamıyorum o sırada uyandım ondan bir gün sonrada hiç görmediğim ölen dedimi gördüm annemler ona yemek hazırlıyordu. Babam böyle sever böyle yapalım diye konuşuyorlardı o sırada uyandım. Rüyamı yorulmlarmısınız teşekkür ederim

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya ölen kişinin ailesinden hayırlı haberler almak, sağlık sıhhate yorumlanır.

 6. Mehmet dedi ki:

  Hocam ben dedemi gördüm. Hastaneden çıktıktan sonra beraber baklava yedik. Sonra biraz sonra yoktu. Sonra ben ilerlerken dükkanlarda hep baklava gördüm, para yoktu alamadım.

  1. admin dedi ki:

   Şansın ve kısmetin açık olmasına yorumlanır.

 7. melek dedi ki:

  Kayın pederim öldü, rüyada incir bahçesinde ölümüne iki gün var diyor ve incir yiyormuş. Bu ne anlama gelir hocam?

  1. admin dedi ki:

   Şansın ve bereketin artmasına, hane içi mutluluğa yorumlanır.

 8. abdullah dedi ki:

  Selamun aleyküm hocam ben rüyada ölen annemin semazen kıyafetleri ile bana 5 tane çilek verdi. Dördünü bir cebime birini diğer cebime koydum. Bana yeğenime vermesini de söyledi. Ben dayanamam yerim falan dedim. Bu rüyanın anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Aile içi üzüntülerin azalmasına ve ailede ihtiyacı olan birine yardım etmeye yorumlanır.

 9. Kübra dedi ki:

  Selamünaleyküm hocam. Ben yaklaşık 20 gün önce anneannemi kaybettim. Bu hayatta her anlamda sevgisini gerçekten yürekten hissettiğim tek insanı rahmetli anneannem bana çok düşkün. Bende rahmetli anaanneme aynı şekilde beni kendisi büyüttüğü için ikimizde birbirimize çok ayrıyızdır. Annemi bile böyle sevmem o derece. Hocam ben anaannemi anaannem öldüğünden beri rüyamda 3 oldu gören tek kişiyim ve anaannem rahmetli olmadan iki gün öncede anaannemin öldüğünü rüyamda kendim gördüm. Şimdi hocam anaannemi rüyamda gördüm böyle evdeydik. Annem anaannem ben bu sefer anaannemin ölümünü bekliyoruz bilinçli bir şekilde. Sonra bir anda ev o kadar doluyor ki o kadar kalabalık oluyor ki anlatamam ama o kalabalıkta annem ben anaannem yine bir şeyler konuşuyoruz. Anaannemin ölüm saatini bekliyoruz. Sonra anaannemin ağzında bir ekmek kıpkırmızı bir reçel ben yemek istiyorum. Ekmek anaannemin ağzında bana tattırıyor. Sonra ben anaannemin ağzından reçelli kısmının bir kısmını yiyorum. Sonra da dudağından öpüyorum. O da benim sonra bana hafifçe tebessüm ediyor. Sonrada ben uyanıyorum hocam bu rüyanın anlamı nedir? Allah rızası için yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Edilen duaların kabul olmasına ve hane içerisinde akrabalarla daha sık bir araya gelmeye yorumlanır.

 10. Çiğdem dedi ki:

  Hocam ben rüyamda vefat eden babamı gördüm ve babam eski hali gibi gençti elinde ekmek var. Bana uzattı ekmeği al bu ekmeğe çay şekeriyle yağ dök dedi. Bende döktüm sardım ekmeği sonra babam dedi ekmeği ikiye böyle yarısını sen ye. Bende bir iki ısırık aldım ama şeker sevmedim diye yiyemiyorum dedim. Babam bu bitecek dedi, bende devam ettim öyle uyandım. Şimdiden tşkler hocam.

  1. admin dedi ki:

   İyi ahiret hayatına ve aile tarafından destek görmeye, rızkın çoğalmasına yorumlanır.

 11. Duygu dedi ki:

  Rüyamda ölen dedemin evinin önüne çamaşır toplamaya gidiyorum evine giriyorum. Dedem Menemen yapmış yanında biri ve hatırlamıyorum yiyorum. Menemen den acılık geliyor güzel mi diyor. Güzel diyordum, çıkıyorum evden. Anlamı nedir acaba?

  1. admin dedi ki:

   Mal mülk edinmek anlamına gelir.

 12. Ümmühan dedi ki:

  Rüyamda kocam hapse düşmüş ve vefat eden teyzem birden o kadar kalabalığın içinden çıkıp geldi. Sımsıkı sarıldım, bana şeker verdi. Bir şeyler anlattı ve ben o şekeri yedim. Bu arada da ağlıyor ve üzgündüm. Yorumlar mısınız?

  1. admin dedi ki:

   Aile içerisinde görüşmediğiniz insanlarla görüşmek ve bir vesileyle bir araya gelmeye yorumlanır.

   1. Ayşen özee dedi ki:

    Rüyamda ölmüş babam bizi yemeğe götürdü yemek yedik.

    1. admin dedi ki:

     Evinizde rızkın artıp çoğalmasına yorumlanır.

 13. Songül dedi ki:

  Rüyamda rahmetli babannem bir yerde oturmuş limon yiyormuş. Sonra bende elime bir limon alıyorum, yemeye başlıyorum. Ben bunu yiyemem ki ekşi olur diyorum. Babannem de ye bak bu öyle ekşi değil yumuşak diyor. Sonra mandalina oluyor.

  1. admin dedi ki:

   Ön yargılı olduğunuz bir konuda kararınızın değişmesine, hayırlı bir iş yapmaya yorumlanır.

 14. Ayşe dedi ki:

  Merhaba. 1 ay önce babam vefat etti. Çok öncede babaannemi kaybettim. Rüyamda babaannemin elinde yarım revani tepsisi vardı. Bu yarım tekrar yapın yarım olmasın tüm olsun dedi. Ne anlama geliyor acaba? Babamla ilgili bir msj mı veriyor? Çok teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Evinize misafir gelmesine, hayırlı bir iş için tüm aile bir araya toplanmaya yorumlanır.

 15. Admin dedi ki:

  Akşam yoğurt mayaladım. Sabaha karşı rüyamda rahmetli teyzemi gördüm. Yatağıma geldi mutfağa geçtik. Yoğurdun üstüne örtü örttü ve sonra bir tabağa doldurdu, bende yedim. Yorum için şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Rızkın çoğalmasına ve aynı zamanda birine maddi destekte bulunmaya yorumlanır.

 16. Fadime dedi ki:

  Rüyamda eşimin ölmüş anneannesi bana irmik helvası verdi, onu yedim. Biz bakmıştık ona allah rahmet eylesin.

  1. admin dedi ki:

   Hayır duası almak ve evinizde rızkın artmasına, rahat geçime yorumlanır.

 17. Asya Tuncer Okay dedi ki:

  Hayırlı sabahlar, lütfen benim rüyamı da yorumlar mısınız? Babamla oturuyorduk. Babam poşetten cevizler çıkarıp yiyordu ama cevizler inanılmaz büyük ve çabuk kırılıyordu. Sonra bana da ye diyordu yiyordum. Sonra rahmetli dedemle ailecek toplanmış balık yiyorduk. Sonra dedem balığı bana uzattı yemem için bende yedim. Şimdiden tşk ederim.

  1. admin dedi ki:

   Helal kazanç sağlamaya, mal mülk edinmeye yorumlanır.

   1. Pınar dedi ki:

    Hayırlı sabahlar. Hocam ben rüyamda Cumhurbaşkanının Saray’ına gidiyordum bir grup arkadaşla kapıdan geri çevriliyorduk o sırada Süleyman Demirel geliyor ve çocuklar gelin başka yere gidelim diyordu. Göğsümüzden ekmek zeytin ve peynir çıkarıp yemyeşil bir alana seriyor be hep beraber yiyorduk günlerdir ne anlama geldiğini merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim.

    1. admin dedi ki:

     Rızkın artmasına ve helal yoldan bol kazanç sağlamaya yorumlanır.

 18. Misafir dedi ki:

  Rüyamda 1 ay önce ölen halam bize yemek hazırlamıştı. Benim önümde ufak ekmek vardı. Onları yeme, ufak onlar al bu tüm ekmeği dedi. Ben olsun deyip yedim. Çok tatlı çok lezzetliydi. Biz ona sen birkaç gün sonra trafik kazasında öleceksin biliyor musun diyorduk. O da seslenmiyordu. Sessizce başını eğdi. Şimdiden yorum için allah razı olsun.

  1. admin dedi ki:

   Evinize hayırlı bir misafir gelmesine, uzakta yaşayan akrabalarla hasret gidermeye yorumlanır.

 19. Üsmen dedi ki:

  Rüyamda ölen anneanemi ve dedemi gördüm. Nenemin elinde bir tencere sarma, yanında da bir tencere fasulye vardı. Dedem de bir şeyler iyodu bana bir yorum yaparsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde rızkın daimi olmasına, kazancın bereket getirmesine yorumlanır.

 20. Gulcan dedi ki:

  2 aylık hamileyim. Rüyamda eti puf canim çekmişti. Bakkala camdan seslenirken babam (rahmetli) bana seslendi. 10tl lik dedim aldım yedim. Sonra gece doğum yaptım. Güzel bir kızım oluyordu. Daha cinsiyeti belli değil. Edanur diye seviyordum. Anlamı ne bu rüyanın efendim?

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı haberler almak, kısmetlerin çoğalmasına ve her şeyin gönlünüzce olmasına yorumlanır.

 21. Elif dedi ki:

  Anneannem vefat edeli 3 ay oldu. Rüyamda eşim ve çocuklarımla evine gitmişiz. Bir sürü pasta börek var. Evde de kimse yok. Biz de oturup yedik. Sonra anneannem geldi ve bize kızdı. Önümüzdeki tabağı alıp içeri götürdü. Bizde üst kata çıktık. Anneme nenem nasıl iyileşmiş, eski haline dönmüş diyorum.

  1. admin dedi ki:

   Uzun süredir görmediğiniz akrabalarınız ile görüşmeye, hayırlı haberler almaya yorumlanır.

 22. Ayca dedi ki:

  Rüyamda yakın komşumuz aynı zamanda uzaktan akraba olan birini ölüm haberini aldık. Şok oldum aile fertlerinde dahil kimse ağlamıyordu. Bir ben ağladım ama çok ve cenaze de dağıtılmak üzere beyaz torba torba pasta börek vardı. Ben onlardan çok yiyordum.

  1. admin dedi ki:

   Sağlık ve sıhhatin yerinde olmasına, müjdeli bir haber almaya yorumlanır.

 23. Demet dedi ki:

  Rüyamda ölmüş ninem kıymalı gözlemeler verdi. Bir tanesinden saç kılı çıktı onu çektim aldım. Şimdiden yorum için teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Aileden birinin sizin hakkınızdaki düşünceleri canınızı sıkabilir. Ancak kısa sürede tatlıya bağlarsınız.

 24. Pınar dedi ki:

  Rüyamda ölen amcamla evin damındaydık. Asmadan sarı üzüm yiyordu. Ben nasılsın dediğimde diğerleri bilmesin dedi, yani onu sadece ben görüyordum. Asmadan bir avuç üzüm koparıp bana da verdi. Üzümler şarkıydı. Başka meyveler de kucağıma koydu. Anlamı nedir? Yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Size karşı yapılan bir haksızlıktan sonra bu kişilerin pişman olmasına ve hakkınız olanı almaya yorumlanır.

 25. Pınar dedi ki:

  Ablam 1 hafta önce oğlunu kaybetti dün rüyasinda oglunun gelip eline 3 kesme seker 1 bardak cay ve 1 dilim ekmek annesine ikram etmis ederkende anne bana küsme demiş
  Ne anlama geliyor?
  Cevap verirseniz sevinirim

 26. Pınar dedi ki:

  Ablan 1 hafta önce oğlunu kaybetti. Dün rüyasında oğlunun gelip eline 3 kesme şeker 1 bardak çay ve 1 dilim ekmek annesine ikram etmiş. Ederken de anne bana küsme demiş. Ne anlama geliyor? Cevap verirseniz sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   ahiret hayatının iyi olmasına yorumlanır, hayırlı bir rüyadır.

 27. Başak dedi ki:

  Annem vefat edeli bir hafta oldu. Cuma günü vefat etti geçen hafta. Ben bu perşembeyi cumaya bağlayan gece annemi yer sofrasında otururken gördüm. Sofrada tavuk meyve tabağı ve revani vardı. Annem yemek yemiyordu ama bana oturup yememi söyledi. Sonra dışarıda felaket sağanak bir yağmur yağıyordu ve hava kararmıştı. Yağmurun etkisiyle rüyamda. Cuma yani annemin ölümünün birinci haftası sabah günlük güneşlik olan hava annemin tam vefat ettiği saatte sağanak bir yağmur başladı. Cumayı cumartesiye bağlayan gecede gene annemi gördüm. Bu seferde evde misafir ağırlıyordu ve kendi yaptığı kurabiyelerden yediriyordu. Ben yemiycem anne aç değilim desem de bana yedirdi tadını hissettim. Annem vefat ettiği günden beri sadece dinç durmak için arada bir şeyler yiyorum ama rüyamda o doygunluğu hissettim. Sizce bunların anlamı nedir? Bu arada annem beni bende onu çok severdim. Feci bir trafik kazasında hayatını kaybetti.

  1. admin dedi ki:

   Manevi yönden birinden büyük yardım almaya yorumlanır.

 28. Celal dedi ki:

  Rüyamda ölmüş babaannem kendi evinde eşimden bana ekmek fıstık ikram ediyor, bizde yiyoruz.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde bolluk bereketin artmasına yorumlanır.

 29. Ayşe dedi ki:

  Babam vefat edeli 1,5 yıl oldu. Rüyamda babam büyük bir topluluk için de Aşr_ıŞerif okuyordu. Yanında (3-4) yaşlarında kız çocuğu vardı. Bende babamı görünce mutlu oldum ve babam o esnada tavuk yemeği ikram edildi. Biraz yedi. Sonra kayboldu tabağında kalan tavuktan ben birazcık yedim. Sonra uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir haber almak ve hak yolunda iyi işler yapmaya yorumlanır.

 30. Fatma dedi ki:

  Birkaç yıl önce ölen babaannem rüyamda ince ekmek yapıyordu. Bana da verdi yedim. Sonra karşılıklı konuşuyorduk.

  1. admin dedi ki:

   Bol kazanç sağlamak ve helal yoldan para elde etmek anlamına gelir.

 31. Meryem dedi ki:

  Rüyamda ölmüş annemi dallarında salatalık ve pişmiş kabak tatlısı dilimleriyle dolu ağaçlar arasında görüyorum. Annem onlardan bana vermek istiyor, vereyim de götür evine yersiniz diyor.

  1. admin dedi ki:

   Evinizin bolluk ve bereketin artmasına, aile içerisinde hoş sohbet muhabbete yorumlanır.

 32. Ceyhun gülmez dedi ki:

  Ben rüyamda ölmüş abim bana kendi evinde etli keşkek yapıp yedirdiğini gördüm. Kısaca yazdım başka şeylerde vardı ama cevaplarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde rızkınızın artmasına ve daha rahat geçinmeye yorumlanır.

 33. Güler dedi ki:

  Rüyamda ölen ablamı gördüm. Kızımın ismi de ablamın ismi. Dün kızım bende bir sürü şey istedi yemekle ilgili, sadece kurabiye yaptım. Rüyamda ablam kızımın istediği tüm yiyecekleri getirdi sırayla. Bu ne anlama geliyor?

  1. admin dedi ki:

   Evinizin rızkının ve bereketin artmasına, mutlu bir aile yuvasına yorumlanır.

 34. Rmz dedi ki:

  Bende rüyamda ölen birinin kaşığından yemek yedim.

  1. admin dedi ki:

   Bereket ve bolluğa, kazançta artış olmasına yorumlanır.

 35. Ebral ceylin dedi ki:

  Rüyamda çocukken evinde oturduğumuz ev sahibimizin vefat etmiş annesini gördüm. Bana öyle bir sarıldı ki çok özlemiş ve sımsıkı sarılarak hep tebessüm ediyordu. Ve bana hamur işlerinden muazzam bir sofra kurdu. Ben de o sofra da oturup yemek yedim. Ardından daha evvel çalıştığım iş yerindeki iki adam benim işten atılmam için arkamdan ne hileler yaptıklarını bana anlatıyorlardı…

  1. admin dedi ki:

   İş hayatında sizi üzecek bir takım olayların ardından daha kazançlı bir iş ya da başka güzel olanaklar elde etmek anlamına gelir.

 36. Sümeyye dedi ki:

  Ben rüyamda rahmetli babaannemle sofrada patatesli tavuk yiyorduk. Ayrıca bu yemeği annem bize servis ediyordu. Bu rüyanın yorumu nedir?

  1. admin dedi ki:

   Kazancın artmasına, hane halkının mutlu olmasına yorumlanır.

 37. Nur dedi ki:

  Rüyamda ölmüş abimin parmaklarını ekmek arası yapıp yediğimizi gördüm. Başkaları da yiyordu. Ama ben sevmeyerek yedim. Yutmaya zorlanıyordum. Anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Kazancın yükselmesi, aile geçiminin rahatlamasına yorumlanır.

 38. Nicat dedi ki:

  Selam, kız kardeşim annemle babaannemin rüyada bana çay içirdiklerini görmüş. Annemde babaannem de ölmüştür. Yani ölmüş kişinin bana çay içirtmesi ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Sağlık ve sıhhatin artmasına, şifa bulmaya yorumlanır.

 39. Ahmet Kabataş dedi ki:

  Rüyamda ölmüş babaannem kendi elleriyle tencereden yaprak sarması yediriyordu.

  1. admin dedi ki:

   Maddi sıkıntıların yakında sona ermesine, helal yoldan bol kazanca yorumlanır.

 40. ibrahim dedi ki:

  Rüyamda ölmüş annem evime eski oturduğumuz komşumuzla beraber oturmaya geliyor. Bende bahçeden bir tane şeftali koparıp birazını kendim yiyorum birazını anneme veriyorum.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı işler yapmak ve vefalı olmak, başkalarının gurur duyacağı güzel bir iş başarmak demektir.

 41. Batuhan dedi ki:

  Selamlar, ben sabahları 6 da uyandım. 7 de yattım ve 7 de yatınca rüyamda ölen kedimi gördüm. O kusmuştu ve bende onu yiyordum. Acaba ne olacak söyler misiniz?

  1. admin dedi ki:

   Yakın bir arkadaşınız ile aranız açılabilir.

 42. Sinan dedi ki:

  Merhabalar, ben rahmetli büyük babamın buzdolabının yarısının çikolata dolu olduğunu gördüm ve birkaç parça beyaz çikolata yedim. Daha sonrasında odanın ışığını açmak istedim fakat priz kısa devre yaparak ateşler çıkarmaya başladı ve rüyam bitti. Yorumlarsanız sevinirim iyi çalışmalar…

  1. admin dedi ki:

   Bir kutlama ya da başka vesileler ile uzun süredir görmediğiniz insanlar ile bir araya gelmek, muhabbete yorumlanır.

 43. Nilgün dedi ki:

  Merhaba, ölmüş olan annem, yatağımın ayak ucuna oturmuş. Ben ayaktayım ve bana ikişer üçer tane elleriyle patates ve kuru soğan uzatıyor. Bir şeyler söylüyorum, elime almıyorum ve yatağıma yatıp uyuyup uyandığımda annemin yatağımın ayak ucuna küçük bir soğan patates bahçesi yaptığını, onları ayak ucuma ektiğini görüyorum, öyle de uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı işler yapmak ve manevi yönden güçlenmek, uzun bir yolculuğa çıkmak anlamına gelir.

 44. Hatice dedi ki:

  Merhaba. Rüyada ölmüş dedemin ve ananemin evine gidip çikolatalı pasta yediğimi gördüm. Pastayı dayımın aldığını söyledi anneannem. Beni çok güzel karşıladılar ve çok sevindiler onları ziyaret ettiğim için. Teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Kısmetlerin çoğalmasına, maddi yönden çok büyük mutluluk yaşamaya, bereketin artmasına yorumlanır.

 45. Özge dedi ki:

  Toplu halde anneler ve babalar bir arada, çocuklar ile birlikte. Kendi ailem ve ben de oradayım. Bayram ziyareti halindeyiz. Arkadaşımın, ölmüş babasının evindeyiz ve bizlere tatlı ikram ediyor. Sütlü bir tatlı. Üzerine de soya fasulyesi serpiştiriyor. Sayı ile herkese verdikten sonra, söylene söylene eksik olan kişiye kendi tatlısını veriyor. Mutfağa gidip, tatlı yapmak istiyor. Soya fasulyesi olmadığı için markete gidiyor. Ama hep “siz yediniz bir doymadınız. Bana kalmadı” diyor. Dönüp geldikten sonra tatlı yapıyor. Soya fasulyesini ekleyecek. Birinin yine eksik olduğunu görüyor. Bu defa aldığı paketi ona serpiştiriyor. Yine “doymadınız. Hep yediniz” diyor. Sonra kendi çocuklarını ağlatacak şekilde laflar sayıyor. Çocuklar yemeklerini bırakacağı zaman. Birden tabaklarında börek görüyor. Üzülerek börekleri yemesini istiyor. Çocuklar reddedince, bir şey söylemeden arkasını dönüp gidiyor. Çocuklar ardından börekleri alıyor. Bu durum yaşanırken herkes üzülerek oradan ayrılıyor. (gerçekte ölmüş biridir.Arkadaşımın babası.)

  1. admin dedi ki:

   Ailenizin sizin adınıza çok mutlu olacağı bir olay yaşanabilir. Emek verdiğiniz bir konuda sonuç olumlu olabilir, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Eğer küs olduğunuz kişiler varsa bunlarla da aranız düzelebilir.

 46. Saliha dedi ki:

  Ablam rahmetli anneme domatesli pilav yapsana demiş. Rahmetli annem de bilmiyor musun kendin yap demiş rüyasında. Anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Karşınıza çok iyi niyetli insanlar çıkabilir ve yeni tanışacağınız birinden büyük bir iyilik görebilirsiniz.

 47. Sevgi Bulut dedi ki:

  Rüyamda ölmüş babaannemin elinden karpuz yedim. Tadı çok güzeldi ve su bardağına uzanırken oruç olduğum aklıma geldi ve yataktan sıçradım ve kalktığımda ağzımda karpuz tadı vardı.

  1. admin dedi ki:

   Sıkıntıların son bulması, mal mülk sahibi olmak ya da elinize toplu para geçmesine yorumlanır.

 48. Hatice dedi ki:

  Rüyamda misafir olduğum bir evdeydim. Çok kalabalıktı. Sorduğumda biri vefat etti dediler. Komşusunun cenazesi vardı. Daha sonra da vefat edenin el tırnaklarını ve ayak tırnaklarını getirdiler sofraya ve ben yedim. Getiren bizim köyden mevlütlerde pilav yapan bir adamdı. Bunun anlamı ne olabilir?

  1. admin dedi ki:

   Edindiğiniz tecrübeler sayesinde hatalardan kaçınacağınıza, düşmanlarınızın yanınıza yaklaşamayacağına ve elinize geçen paranın bereketinin artacağına yorumlanır.

 49. Sabri dedi ki:

  Rüyamda rahmetli babamın limon suyu içtiğini gördüm. Ardından dişlerimin başına bak dediğini duydum. Ne anlama geliyor acaba?

  1. admin dedi ki:

   Evinize misafir gelebilir ve evinizi neşesi artabilir. Gelecek kişi size müjdeli haberler de getirebilir.

 50. Merve dedi ki:

  Ölmüş birinin eşim ve bana cacık ikram etmesi ne anlama geliyor? Bir de elini öpmedik diye bize biraz kızması ne anlama geliyor?

  1. admin dedi ki:

   Şansın artmasına, eşiniz ile ortak hayallerinize tez zamanda erişecek birlikte büyük mutluluklar yaşayacağınıza ve duaların kabul olmasına yorumlanır.

   1. Meltem dedi ki:

    3 yil once ölmüs babannemi ruyamda gordum. Su anda 6 aylik olan bebegime icine ekmek dogramis oldugu yogurdu yediriyordu. Sonra ben elinden alip kendim bebegime yedirmeye devam ettim. Ne anlama geliyor? Tesekkurler.

    1. admin dedi ki:

     Evinizde rızkın artmasına ve evinize helal para girmesine yorumlanır.

DMCA.com Protection Status