Rüyada Ölmüş Birinin Eve Gelmesi

Rüyada ölünün eve geldiğini görmek, sizi huzursuz edecek bir şeyler duyacağınıza ve çok canınızın sıkılacağına yorumlanır. Hatta bunu hiç kimseye anlatmak istemeyebilir ve herkesten gizli tutmaya çalışabilirsiniz. Başkalarının öğrenme riski sizi tedirgin edebilir. Belki bir hatanız yüzünden başkalarına rezil olmaktan korkabilirsiniz. Yaşayacağınız bu endişe yüzünden aile içi huzur bozulabilir. Rüyada ölen birinin eve gelmesi, aynı zamanda eşinizin aldığı bir kararın sizi çok huzursuz edeceğine ve maddi kayıplar yaşanacağına yorumlanır. Eşinizin yaptığı hatalar yüzünden zor durumda kalabilirsiniz. Rüyada ölmüş birinin eve ziyarete gelmesi, aileden biri ile fikir ayrılığı yaşamak demektir. Onun yanlış seçimler yapması ya da iş hayatındaki hataları yüzünden evinizin huzuru kaçabilir. Belki kötü alışkanlıkları da buna sebep olabilir.

Rüyada ölmüş birinin dirilip eve gelmesi, başınızın derde girdiğini hissedebilir ve çok büyük bir korku yaşayabilirsiniz. Dolandırılmak ya da başka sebeplerden canınız çok sıkılacak ve zor günler atlatabilir, kimseye bir şey açıklayamamak sizi üzebilir. Rüyada yeni ölmüş birinin eve gelmesi, hem maddi hem de manevi yönden yaşanacak aksiliklere yorumlanır. Haram yoldan para kazanmak ya da başkasının hakkını yemek gibi durumlar da söz konusu olabilir ve bu iç huzurunuzu kaçırabilir.

Rüyada ölmüş birinin eve gelmesi yemek yemesi, sizin için pek de iyi olmayacak olaylar ortaya çıkabilir, başka birinden zarar görebilirsiniz. Aldatılmak ya da kandırılmak da söz konusu olabilir. Başka birinin sizi kullanması ya da yanıltması yüzünden başkalarına karşı mahcup düşebilirsiniz, itibarınız sarsılabilir.

Rüyada Ölünün Misafirliğe Gelmesi

Rüyada ölünün eve ziyarete gelmesi, ailenizin ve de eşinizin onay vermeyeceği bir şey yapmaya yorumlanır. Sakladığınız bir sır da ortaya çıkabilir ve küslükler olabilir. Sevdiklerinizin size olan güvenini istemeden de olsa sarsabilirsiniz.

Rüyada Ölünün Eve Gelip Konuşması

Size hiç de hayrı olmayan insanlar size ve ilişkinize zarar verebilir. Eşiniz ile aranıza girmek ve sizin huzurunuzu kaçırmak isteyen kişiler de olabilir. İlişkinizi kıskanan kişilere karşı temkinli olmalısınız. Özellikle kocanızla aranızı bozmak isteyen kişilerin oyununa düşebilir, dolduruşa gelip eşinizle sorunlar yaşayabilirsiniz.

Rüyada Ölmüş Birinin Eve Gelmesi Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, hem din hem de etik anlamında hiç de uygun olmayan işlere, manevi huzurun kaçmasına ve yapılan hatalar sonrasında pişmanlığa yorumlanır. Başkalarının oyununa gelebilir ya da kendi hatalarınız yüzünden özel hayatınızda mutsuzluk yaşayabilir, sevdiğiniz insanı üzebilir, güvenini sarsabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Beyza dedi ki:

  Rüyamda 3 ay önce ölmüş dedemi gördüm. Son 1 yıldır çok kötülediği için hiç dışarı çıkamazdı ama rüyamda sağlam ve gayet iyiydi. Bize oturmaya gelmişti ama gidene kadar benim odamda bana bakarak ayakta konuştu. Sonra birlikte arabaya binip gittik.

  1. admin dedi ki:

   Aile içerisinde anlaşmazlığın bitmesine ve sağlığın yerinde olmasına yorumlanır.

   1. Elcan dedi ki:

    Rüyada ölmüş annemin eve geldiğini, benimle konuşması ne anlama gelir?

    1. Sayme dedi ki:

     Rüyamda ölmüş annem çocukluğumun geçtiği ilk eve gelmiş çay içiyor babamla koridorda boş bir beşik var mor rengi evde beşiği koyacak yer arıyorum annemin olduğu odanın duvarı hep gümüş rengi madalya tablo gibi eşyalarla dolu idi.

     1. admin dedi ki:

      Evinizde güzel olaylar olmasına ancak babanızın yokluğundan burukluk yaşamaya yorumlanır.

    2. Mustafa dedi ki:

     Ruyamda ölmüs dedemin kendi yasadigi eve geliyo butun aile orda dedem bamip geri donuyo ben dedem geldi diye seviniyom sarilip opuyom ama dedemin yuzu kemik gibi kapida dikiliyo ama dedemi sadece ben goruyom kimse kormuyo annem soruyo bu el kimin ben diyom dedemin eli ve dedem kapida dikelirken diyoki bu evde kimin neyaptigi belli degil kim kimi……. Yapiyo hic bellidegil diyo.

    3. Şefika yaşar dedi ki:

     Rüyamda biri yakın biri uzaktan akrabam iki kadın bana gelmişler ve kalmak istiyorlar bende huzursuz oluyorum ikiside yaşlıolmalarına rağmen sağlıklı olmaları dikkatimi çekiyor

     1. admin dedi ki:

      Bir süredir sizi aramayan birinden haber almaya yorumlanır.

   2. Burcu dedi ki:

    Ölen Babamı gördüm, tam odanın ortasonda Allah tan izin alıp bizi görmeye gelmişti, bizde onu görüyoduk, bana bi görüntü gösteriyodu bak burası benim kabrim ben iyiyim diyodu çok çok sarılıyodum sonra bi kağot veryodu burda yazanın 9 katını kazanıcaksınız diyio gidiyodu.

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya iyi insanlarla tanışmaya ve evinizde berekete yorumlanır.

    2. Yüksel ünüvar dedi ki:

     Rüyamda ölmüş annem ve hayatta olan annem bana kahvaltıya geliyorlar ama salonda yemek masasını parçalara ayırıcılar bütün eşyaları dağıtıyorlar kirliymiş temizlemeye çalışıyorlar ben de diyorum ki üç aylık hamileyip yapamadım ev bundan dolayı tozlu

     1. admin dedi ki:

      Bu rüya evinize hayırlı haberler gelmesine yorumlanır.

     2. Sima dedi ki:

      Rüyamda ölmüş dedemi ve ölmüş annemi gördüm.Ama dedem bizim eve hiç gelmemişti.Çünki o zaman evin tamiri hala devam ediyordu.Rüyamda bizim evdeydi.Annem ve dedem mutfaktakı masa başındaydılar.Amcam babam dedem ve annem oturmuştular.Ama ben kendi odamdaydım daha sonra ablamın geldiğini görüp bende geçtim sofraya.Dedeme peki mezarlıktan nasıl çıktın diye sordum bana amcam cevap verdi.Dediki tunel kazmış falan.Ha birde ben annemi çok özlediğimden onun omzunda ağlıyordum.Bu rüya ne anlama geliyor?

     3. admin dedi ki:

      Bu rüya hasta birinin şifa bulmasına ve hanede dayanışmaya yorumlanır.

   3. Evrim Demir dedi ki:

    merhaba bende rüyamı gonderebilirmiyim

  2. Mahmut Takan dedi ki:

   Rüyamda annemin babamdan dolayı almış olduğu paranın bi kısmını oğlum evine koltuk aldım dediğini mobilyacılar birazdan getirecek dediğini benimde kendisine kızıp anne ekmeğimizi yok koltuğu ne yapayım dediğimi gördüm.yorumlarsanız sevinirim

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya gelirin daha bol olmasına yorumlanır.

  3. Rahime Yücetaş dedi ki:

   Hem dayım hem teyzem vefat etti rüyamda onları gördüm kocaman at gibi. Birşeye binmislerdi ve babamın evine misafirliğe geliyorlar di

 2. Sena dedi ki:

  Merhaba, rüyamda iki sene önce ölmüş dedemi gördüm. Dedem kendi evine geri geliyordu. Eli yüzü çok temizdi. Bizde bütün aile oradaydık. Dedem iyi bir insan olduğu için onu bir günlüğüne evine göndermişler. Dede nasılsın diyorum acı çekiyor musun orada. Hayır diyor, bana çok iyi davranıyorlar ama siz beni iyi konuşun dua edin siz dua ettikçe onlar bana iyi davranıyor diyor. Sonra namaz kılıyor, ben gidiyorum diyor ve dedem tekrardan mahşere gidiyordu.

  1. admin dedi ki:

   Hane içinde küslüklerin son bulmasına yorumlanır.

   1. Arzu dedi ki:

    Rüyamda ölmüş kayınvalidemin bana 10 15 tane bilezik vermiş birde bir avuç yemelik birşey veriyor torununa ver diye bizim evde ben anne sen öldün ya diyorum oda yok kızım az birşey böğrümde ağrı kaldı onu verim çok şükür benim daha bitti diyor8

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya elinize toplu para geçmesine ve evinizde berekete yorumlanır.

 3. fatoş dedi ki:

  Rüyamda ölmüş komşum bize gelmiş. Çok rahat olduğunu diyor. Bizde yatıyor, ben kaldırıyorum gitmesi için.

  1. admin dedi ki:

   Çevrenizde hasta biri varsa iyileşmesine yorumlanır.

   1. Mustafa dedi ki:

    Ruyamda ölmüs dedemin kendi yasadigi eve geliyo butun aile orda dedem bamip geri donuyo ben dedem geldi diye seviniyom sarilip opuyom ama dedemin yuzu kemik gibi kapida dikiliyo ama dedemi sadece ben goruyom kimse kormuyo annem soruyo bu el kimin ben diyom dedemin eli ve dedem kapida dikelirken diyoki bu evde kimin neyaptigi belli degil kim kimi……. Yapiyo hic bellidegil diyo.

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya evinizde hayırlı misafir ağırlamak ve bekar bir yakınınız varsa evlenmesine yorumlanır.

     1. Zehra dedi ki:

      Babam ölüm döşeğinde gerçekte kızkardeşim ölmüş annemizin evimize geldiğini ve uyuduğunu görmüş evimizde çok kalabalık miş

 4. Sema kolcu dedi ki:

  Rüyada pilav pişiriyordum evimde ölen dedem de mutfağın kapısında beni seyrediyordu. Üstü beyaz kıyafetler vardı.

  1. admin dedi ki:

   Evinize bol para girmesine ve rızkın bol olmasına yorumlanır.

 5. sema dedi ki:

  Rüyamda tanıdığım ölmüş bir insanı evimden çıkarırken gördüm. Ne anlama gelir? Ve ölen birinin sende geleceksin demesinin anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Başka bir yerde düzen kurmak ve sağlığın yerinde olmasına yorumlanır.

   1. Semra dedi ki:

    Rüyamda amcam bize gelmişti ona sen artık oldun amca eşim ne kadar yasiyacak sen bilirsin dedim kucağında yaralı bı köpeğin kanına pamuk basıp konuşuyordu ama hatırlamıyorum ne dediyini.

    1. admin dedi ki:

     Hane içerisinden hasta biri varsa iyileşmesine yorumlanır.

   2. Nilufer dedi ki:

    Merhaba. Ruyamda akrabadan yakin zamanda nene ölmüşdü . Ruyamda nene evimize gelmisdi kizlariyla birlikde bizden dügün sepeti aliyordular ben bunlarla gorusmedim caylari bardaqa süzüb anemi çağırdım ki çayları ikram etsin ve ikram eti onlar gitdikden sonra anem bana diyorduki sen onlarla gorusmedin onlarda sana kusduler aneme demislerki kizin bizimle gorusmedi

    1. admin dedi ki:

     Evinizde hayırlı bir olay olabilir, akrabalarınız ziyaret edebilirler.

    2. Nurcan simsek dedi ki:

     Rüyamda rahmetli babam evime geldi.oldugu yaştan daha gençti saclarinda bazıları beyazdı sessizce geldi uzanma koltuğuna kıvrılıp yattı..(babam geçen yıl 90 yaşında rahmetli oldu rüyamda elli yazlari gibiydi) tabii babamı cook özlediğim sıralarda gördüm bu rüyayı

     1. admin dedi ki:

      Bu rüya evinizde hayırlı bir olaya yorumlanır.

     2. Arzu dedi ki:

      Rüyamda ölmüş kayınvalidemin bana 10 15 tane bilezik vermiş birde bir avuç yemelik birşey veriyor torununa ver diye bizim evde ben anne sen öldün ya diyorum oda yok kızım az birşey böğrümde ağrı kaldı onu verim çok şükür benim daha bitti diyor8

   3. Mustafa dedi ki:

    Ruyamda ölmüs dedemin kendi yasadigi eve geliyo butun aile orda dedem bamip geri donuyo ben dedem geldi diye seviniyom sarilip opuyom ama dedemin yuzu kemik gibi kapida dikiliyo ama dedemi sadece ben goruyom kimse kormuyo annem soruyo bu el kimin ben diyom dedemin eli ve dedem kapida dikelirken diyoki bu evde kimin neyaptigi belli degil kim kimi……. Yapiyo hic bellidegil diyo.

    1. Mustafa dedi ki:

     Rüyamda ölmüş olan büyükbabam ben uyurken şuan yaşadığım evde yatak odamda ayak ucuma geldi Birsey konuşmadı baktı baktı gitti

     1. admin dedi ki:

      Bu rüya evinizde huzurun artmasına yorumlanır.

    2. Bahar dedi ki:

     Salam.Ruyada gordumki babam annem mutfakta oturmuw ablam cay yapdi bende ellerimi yudum bide babama zeng geldi konuwulurkan isdemese de verecegim dediyini duydum ve sandimki bacimi dedi.sual verdim kimi baba.? Babam da dediki seni isdesen de isdemezsen de bu sefer yaxwi olsa ona verecem seni anama xeber geleceyini bildirdi bu haqda ve goruculerin ne vaxdsa gelecegini bildirdi..mende o gece hey agladim ve babama qiwqiraraq sen menim hecneyim deyilsen eger meni verssn kendimi oldururm dedim elimde 3 telfonla diwari cikdim ölmuw dedemle karwilawdim ve ne oldusa geri qaytdim ama baba gulumsedi metbexe kecdi otrdu ve men atami gorurdum ve men getmeyeceyimi qiwqiraraq agliyaraq deyirudm ve cixdim heyete bu an bir qiz uwagi meni sesledi ama kim oldugunu bilmedim eve get deye sesledi o yerde de ruyadan oyandim..ama kendimi oldurmek ve evden qacmaq isdeyirdim

     1. admin dedi ki:

      Bu rüya evinizde hayırlı bir olaya ve eş dost toplanmaya yorumlanır.

   4. Ipek akdaglı dedi ki:

    Rüyamda ölü amcamin evinde misafirken geldiğini gördüm çok korktum

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya baba tarafından evinizde misafir ağırlamaya yorumlanır.

  2. Mehparə Məmmədova dedi ki:

   Salam. Yuxuda 9 ay öncə ölən bir tanıdığım insanın evə gəldiyini gördüm. Rəhmətlik sağlığında çox dolu bir insan olub, ama mən onu yuxuda çox arıq, bir dəri bir sümük kimi arıq gördüm. Qeyd edim ki, biz onunla ölməzdən 20 gün öncə küsmüşdük. Yani küsülü ikən öldü. Evə gələndə də küsülüyü bildirirdi, fikirli idi yuxuda. Çox qorxuram.( Qeyd edim ki, ölən mərhumu olməzdən 4,5 ay önce də onun bataqlıqda batdığını görmüşdüm və bir müddət sonra həqiqətən öldü. İndiki yorumu isə anlıya bilmirəm

   1. admin dedi ki:

    Evinize hayırlı misafir gelmesine, bolluk berekete yorumlanır.

 6. Sema kolcu dedi ki:

  Rüyamda pilav pişiriyordum. Mutfağın kapısında da dedemi görüyorum rahmetli. Beni seyrediyordu. Sabah gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Kısmetin bol olmasına ve rızkın çoğalmasına yorumlanır.

 7. Seyidova cemile dedi ki:

  Men yuxumda olmuw babamin ve olmuw nenemin emimgile geldiyini gordum. Emimgil sufre acmiwdilar amma men babam ve nenemle wekil cekdirdim ve sonra babam telesdiyini deyib geddi.Sonra nene ilede wekil cekdirenden sonra o da babamin arxasinca getmeliyem deyib vetdi. Sonra biz sufreye oturub yemek yedik.

  1. admin dedi ki:

   Küs olduğunuz biri ile barışabilirsiniz, evinizde bereket artar.

 8. Ece dedi ki:

  Rüyamda ölü kişinin eve geldiğini görüyorum ve onu görünce herkes onun ölmüş olmadığı için seviniyor. İşte bayram günü galiba çünkü ziyafet yemeği gibi bir şey vardı. Sonra herkesle sarılıyor falan yemeğe oturuyor. Anneme yemek olarak bana toprak ver diyor. Umarım cevap verirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Hane içerisinde hayırlı bir olay için akrabalarla bir araya gelebilirsiniz.

   1. Semra dedi ki:

    Rüyamda amcam bize gelmişti ona sen artık oldun amca eşim ne kadar yasiyacak sen bilirsin dedim kucağında yaralı bı köpeğin kanına pamuk basıp konuşuyordu ama hatırlamıyorum ne dediyini.

    1. Feyza dedi ki:

     3 ay önce vefat eden dedemi gördüm. Ama rüyamda öldüğünü biliyorum. İlk önce babama seslendiğini duydum başta sesi benzettim herhalde diye kalkıp bakmadım sonra kalktığımda dedem olduğunu gördüm. Ben dedeme şaşkın şaşkın bakarken amcama sordum gerçekten dedem mi diye. Hiçbi yerinde bişi yoktu ama sadece gözünün bir tarafı kanlanmıştı. Amcam o ara bir şey dedi ama hatırlamıyorum. Ama dedem halamlar amcamlar herkes bir aradaydı. Sonrasında dedemin yanından ayrılıp sorduğumda mezarında bir şeyler yapılacaktı sonra böyle çıktığı gibisinden bir şeyler söylediler. Babam dedemin ayakkabılarını noyadı orada da hastaneden çıkıp geldiğinde bunu giymiş dedi bak tertemiz oldu dedi. İlk defa bu kadar gerçekçi görüyorum çünkü dedem seslendi ve ben uyuduğum yerden kalkıp baktım. Çoğunlukla olmayacak şeyler gördüğümde rüyada olduğumu anlıyorum ve uyanıyorum hemen ama bunu gerçek sandım.

     1. admin dedi ki:

      Haneden evinize misafirler gelebilir, evinize hayırlı bir olay için toplanabilirler.

    2. Funda uçar dedi ki:

     Rüyamda 7 yıl önce vefat eden eşimi görüyorum. 17 yaşındaki oğlumun 4-5 yaşındaki halini görüyorum. Oğlum altına kakasını yaptığı için onu yıkayorum üstüme bulaştığı için kendimde yıkanıyorum ardından eşimde yıkanıyor. Üçümüzde yıkanıyoruz. Eşim ağlamaya başlıyor onu teselli ediyorum. Eşim ölümüm yakın diyor aslında vefat etti bu şekilde ağlayınca belki bende öleceğim bilemeyiz bunun için ağlama diyorum. Sonra bana plastik bir kuş içinde kolonya parfüm gibi şey varmış bitmiş bana diyor sana bunu yıllar önce almıştım kanatları kışın kar tutuyor hoşuma gitmişti sana almıştım diyor anlam veremiyorum ama hoşuma gidiyor. Yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ediyorum

     1. admin dedi ki:

      Bu rüya sağlık sıhhate ve evinizde bazı sorunlardan kurtulmaya yorumlanır.

     2. Nergiz dedi ki:

      Rüyamda tabanca ile vuruldum yaralı kurtuldum kan görmedim sadece çok acı hissediyordum iyileşip eve çıktıktan sonra 5 yıl önce ölmüş olan amcamın kayınpederi geçmiş olsun ziyaretine evimize gelmişti sağken olan halinden değişik çok gür pala bıyık ve sakkalları vardı zor tanıdım bu yüzden yormlarınızı bekliyorum tşk ederim

     3. admin dedi ki:

      Bu rüya evinize küs olduğunuz kişilerin gelmesine yorumlanır.

 9. Tuğçe dedi ki:

  Ruyamda olen dedem ben babanem oturuyoruz dedemin oldugu aklima geliyor dedeme sen olmustun diyorumbisey demiyor babanneme dedem olmemismiydiolmustune geziyorburdadiyorum oda geri dirildi diyor dedem ruyamda hic konusmadi sadece bizi izleyip dinledi. Ruyamin yorumu icin tesekkurler.

 10. Tuğçe dedi ki:

  Rüyamda ölen dedem ben babaannem oturuyoruz. Sonra dedemin öldüğü aklıma geliyor. Dedeme sen ölmüştün diyorum. Babaanneme kocan ölmemiş miydi senin diyorum. O da geri canlandı yaşıyor dedi ama dedem hiç konuşmadı. Rüyamda sadece bizi izliyordu. Acaba ne anlama geliyor? Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Aile içinde hasta biri varsa iyileşmesine, ailede birlik beraberliğe yorumlanır.

   1. Abdurrahman dedi ki:

    2 ay önce kardeşimi kaybettim rüyamda kardeşimin kaybolduğunu ve ondan sonra askerlerin onu gelip götürduğünü gördüm

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya evinizde hayırlı misafir ağırlamaya yorumlanır.

 11. Birgül dedi ki:

  Engelli ölmüş birisini canlı görüyordum eve davet esiyordum üstünü başını yıkayıp eşimin kıyafetlerini giydiriyordum

 12. Birgul dedi ki:

  Rüyamda engelli bir ölüyü canlı görüyordum. Eve davet edip üstünü başını yıkıyordum. Sonra da eşimin kıyafetlerini ona giydiriyordum.

  1. admin dedi ki:

   Ev içerisine çok özlediğiniz birinin gelmesine yorumlanır.

   1. Ayse dedi ki:

    Uyuyordum birden kapıdan birinin girdigini ve cok yogun bir sekilde ışık oldugunu gordum gözümu acamadim ışıktan gozumu kisarak baktim yuzumde bi gulumseme olusdu ve babaanne dedigimi hatirliyprum 15 gun once babaannem oldu sizce napmam gerek ne anlama gelir

    1. admin dedi ki:

     Hayallerin gerçek olmasına, hasta bir yakınınız varsa iyileşmesine yorumlanır.

     1. Irem dedi ki:

      Rüyamda 3 sene önce ölen dedemi gördüm ve 6 ay hastanede yatmış 6 ay sonra eve gelmiş çok saglikliydi evde de son gece iftarı veriliyordu cenaze varmış gibi kalabalıktı ama dedem bizimle hep konuştu

     2. admin dedi ki:

      Bu rüya hane içinden iyi haberler almaya yorumlanır.

 13. Ali dedi ki:

  Annem ruyasinda babami gordu eve geliyor ustu tertemizmis saclari beyazlamis karnini tutuyormus agriyor diye.

 14. Ali dedi ki:

  Annem rüyasında vefat eden babamı gördü. Üstü tertemizmiş, saçları beyazlaşmış. Karnım ağrıyor diye karnını tutuyormuş.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir mutluluk yaşamak ancak annenizin yokluğunu hissetmeye yorumlanır.

 15. Ayem dedi ki:

  Rüyamda vefat etmiş olan dedem eve geliyordu ve sadece ben onu görebiliyordum. Dedeme sarılıp ağlıyordum, özlediğimi dile getiriyordum. Yerinin nasıl olduğunu soruyordum. Evde herkes olmasına rağmen kimse görmüyordu. Sadece ben görüyordum. Oturuyorduk konuşuyorduk. Daha sonra dedem yerinde erkek kardeşim oluyordu, elinde telefon bize fotoğraflar gösteriyordu. Dedemi 2 yıl önce kaybettik ve biz dedemize çok düşkündük. Bir gün önce ay dönümüydü ve rüyamda da babaannemler ellerinde kuran dedemin ay dönümü diye mezarlığa gidiyorlardı. Şimdiden cevap için çok teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Aile içerisinde sorunlar varsa çözülmesine ve evinize hayırlı misafirler gelmesine yorumlanır.

 16. Yeşim dedi ki:

  Rüyamda eltim kayınvalidem ben büyük bir mutfakta küçük tüp üzerine aşure kazanı koymuşuz. Buğday kaynatıyoruz. Rahmetli kayınpederim ve eşim diğer odada ama sadece seslerini duyuyorum. 1 buçuk aylık bebeğimi sağ koluma yatırmışım. Kayınvalideme bak gazını böyle çıkartıcaz derken parmağım oğlumun boğazına baskı yapıyor tıkanıyor. Yere koyuyorum oğlumu, kendine geliyor. Kayınvalidem bana baban içeriden duysaydı seni bu aşure kazanına atardı diye kızıyor. Eşim ceza evinde 3 aydır tutuklu. Lütfen rüyamı yorumlar mısınız? Allah razı olsun şimdiden çok teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Eşinizin ailesi ile aranızdaki sorunların bitmesi, hayırlı haberler almak demektir.

   1. Medine dedi ki:

    Ruyamada evin bir yerine kucucuk oda yapmisim 27 sene olen annanemi oraya getirip koymus oluyorum gozumun önünde olsun diyorum odanini heryeri benbeyaz oluyor kefende benbeyaz oluyor ceset hic bozulmuyor dua ediyorum ederken bir kipirdama oluyor cenazede dua bitince cenazede kipirdama duruyor bunu 3 kere yasiyorum

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya evinize daha çok para girmesine ve helal kazanca yorumlanır.

 17. Rabia dedi ki:

  Rüyamda çok sevdiğim rahmetli manevi amcamı, eşi ile bize geldiğine gördüm. Ona ikramda bulundum konuştum ve o sıra onun hayatta olmadığının farkındayım. Etkisinde kaldım.

  1. admin dedi ki:

   Uzun süredir görmediğiniz insanlarla bir araya gelebilirsiniz, evinizin rızkı artar.

 18. Hatice dedi ki:

  2.5 ay önce ölmüş olan kayın pederim çok hastaymış. Bizim evin daha rahat olacağını düşünüp bize yatılı misafir olarak geliyor. Ezan vakti ezan okuyor. Bizler de iyileşiyor diye sevinçten ağlıyoruz. Sonra benim evimde bir kalabalık görüyorum ve kışlık erzaklarımım kurtlanmış olduğunu görüyorum. Şimdiden teşekkür ederim vereceğiniz cevap için.

  1. admin dedi ki:

   Eşinizin ailesi ile bir araya gelmek, birlikte hayır işlemeye yorumlanır.

 19. Engin dedi ki:

  Rüyamda yakın zamanda ölmüş birinin hanımıyla beraber misafir olarak eve geldiğini, yüzleri gülerek benimle hal hatır sorduklarını gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Sevap işlemek ve görmediğiniz kişilerden hayırlı haberler almak demektir.

 20. Cansu dedi ki:

  Annem 5 sene önce vefat etti. Rüyamda pembe giyinmiş bir bluz vardı. Başka yere bakıyordu. Sonra ben onu görünce bana bakıp gülümsemeye başladı. Kolundan tuttum Ve kolunu öptüm. Anne sen misin dedim. Kolunu çok öptüm. Ondan sonra bir yerden düştü ama ben kolunu tutuyordum. Tam düşmedi o anda uyandım. Çok etkisinde kaldım admin bana yardımcı olur musun?

  1. admin dedi ki:

   Şu günlerde büyük bir sevinç yaşamak ancak annenizin yokluğunu hissetmek demektir.

 21. Nurcan dedi ki:

  Merhaba rüyamda anneannemin evindeyiz. Anneanlemle ben bir yere gidecekmişiz. Kapıyı açtığımızda 2 yıl önce ölen dedem karşımızdaydı. Anneannem ne geziyorsun sen diye sordu. Dedem de sizi almaya geldim dedi. Çok etkisinde kaldım. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Hane içerisinde hayırlı bir olay olmasına ve akrabalarla görüşmeye yorumlanır.

  2. Kartal dedi ki:

   Rüyamda ölen annemle beraber oturduğumuz eski evimizde bir odada tanımadıgımız adamlar uygunsuz çıplak kadinlar olan televizyon izleyip cay iciyorlardı.Rahatsız olup o odaya oturduk sonra geri kalktık.diğer odaya geçtik orasıda musayit degildi.Sonra oturma odasına gectik Orada da eski cok yakın olduğumuz komşu kızı uyuyordu.sonra off ya ben nerde yatıcam oğlum diye söyleniverdi

   1. admin dedi ki:

    Yeni mal mülk edinmek ve özlediğiniz insanlarla kavuşmaya yorumlanır.

 22. Ebru dedi ki:

  3 ay önce ölmüş olan annem eve girmiş. Oturma odasının kapısını açtım. Yüz yüze geldik, sonra kaçmaya başladı ve ben kovaladıkça kaçtı. Üstünde kırmızı bir tişört vardı.

  1. admin dedi ki:

   Özlemin artmasına ve şu günlerde ona daha çok ihtiyaç duymaya yorumlanır.

 23. Aysel dedi ki:

  Rüyamda rahmetli kayınvalidem eve gelmiş. Ben de koltukta rahat rahat uzanması için çabalıyorum. Keşke rahmetli annemde olsaydı birlikte sohbet ederlerdi diyorum rahmetli eşime. Sonra yatakta yatarken yorgan ikiye bölünüyor. Yorganı nasıl dikmiş bu yorgancı diye söyleniyorum rahmetli eşime. Yorumlarsanız çok sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde huzur ve berekete, sıkıntıların üstesinden gelmeye yorumlanır.

 24. Tuğba dedi ki:

  Rüyamda geçen yıl vefat eden babaannem eve geliyordu. Gelir gelmez bizle hiç konuşmadan uyuyordu. Sonra ben ağlıyorum hıçkıra hıçkıra ölmemiş geldi diye anneme sarılıyordum. Aynı zaman da da bir düğün varmış. Konuşmadığımız akrabalarımızda o düğünde ben ters ters bakıyordum onlara. Onlarda mahcup bir şekilde tebessüm ediyorlardı bana. Bu arada düğünde bizim evde oluyormuş. Şimdiden teşekkür ederim cevap için😌

  1. admin dedi ki:

   Annenize özlem duymak ve mutlu gününüzde ona ihtiyaç duymak demektir.

 25. Cici dedi ki:

  Bende bugün rüyamda anaannemi gördüm. Yeni vefat etti. Gördüm annem onu evin en aşağı kısmında saklıyor herkesten ölü sanıyor ama anaannem gözleri açık oradan herkesi izliyor. Dışarıda kim geliyor, kim gidiyor dayım falan görüyor. Sonra annemle anaannemi çıkarıyoruz görüyoruz, ölmemiş oturmuş konuşuyoruz. Ne anlama gelir? Lütfen yazar mısınız?

  1. admin dedi ki:

   Hane içerisinde sağlık sorunları olan biri varsa ziyaretine gidebilirsiniz, hanede hayırlı gelişmeler olabilir.

 26. Nurkan dedi ki:

  Rüyamda eşim ölmüş olan babasını bize getirdi. Camdan görüyorum fakat içeriye kayınvalidem giriyor ve biz kayınvalidemle sarılıyoruz.

  1. admin dedi ki:

   Hane içi anlaşmazlıkların bitmesi, evinize hayırlı misafir gelmesine yorumlanır.

 27. Macit dedi ki:

  Rüyada ölmüş dedem gülerek eve geliyordu sırasıyla herkesle el sıkıştı. Eli buz gibi soğuktu. Sonra hiç konuşmuyordu. 20 günlük izne gelmiş dünyaya giderken amcamın oğlunu da yanında götürecekti. Amcamın oğlu annesinin elini öptü rüya bitti. Dedemin üzerinde kül rengi takım elbise vardı ama mutluydu.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde sohbet ve neşenin artmasına, sorunlardan kurtulmaya, birlik olmaya yorumlanır.

 28. Asıl dedi ki:

  Rüyamda ölmüş halamı ve baba annemi sevmediğim amcam yeni annem babamın evine getirdi. Halam bir şeyler söylüyordu her zamanki gibi çok konuşurdu. Babaannem pek konuşmazdı normal önceki hali. Sanki bir yerden geliyorlarmış gibi ya da bize misafirliğe gelmişler!

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir iş için akrabalarınızla toplanmak, onlara yardımcı olmaya yorumlanır.

 29. Ecrin dedi ki:

  Rüyamda anneminde babamın da amcası olan akrabamızı gördüm. Güzel ve temiz giyimli. Onu içeri davet ediyorum ve ona sıkı sarılıyorum. İçeri buyur ediyorum. Zaten sağ kendi de o amcayı seviyordum. Sonra evde komşum var. Bir de birileri daha. Telefon arıyorum esimi, bir de annemi arayacağım . Bir türlü tuşlar olmuyor. Amca geldi gelin diye. Onlarda o amcayı hayattayken seviyorlardı. Bir de rüyamda onun daha önce öldüğünü bilmiyorum.

  1. admin dedi ki:

   Hane içerisinden uzun süredir görmediğiniz kişilerle bir araya gelmek, hayırlı biri iş için toplanmaya yorumlanır.

 30. Cemre dedi ki:

  Rüyamda ölmüş bir ünlü evime geldi. Evim çok dağınıktı. Kapıyı açamadım hemen hızlı hızlı toparladım. Sonra açtım içeri girdi, yanında kız kardeşi de vardı. Yemek hazırlayayım siz bekleyin dedim, mutfakta hazırladım. Ama yediklerini görmedim. Yeni iş kurma aşamasındayız. Tabirde okuduklarımdan korktum. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Sevgiler…

  1. admin dedi ki:

   Kafanızı karıştıran olaylar yaşamaya ancak en sonunda doğru olan seçimi yapmak ve bolluğa yorumlanır.

 31. Yaren dedi ki:

  Rüyamda 2 ay önce ölen babaannemi gördüm. Bizim evimize geldi ve bana gülerek imalı bir şekilde konuştu ve yatağa uzandı. Yorumunu yapar mısınız?

  1. admin dedi ki:

   İyi bir ahiret hayatına yorumlanır.

 32. Seda dedi ki:

  Rüyamda dedem ihlas deyip bağırdı.

  1. admin dedi ki:

   Uzak bir yerden gelen habere sevinmek demektir.

 33. Yasemin dedi ki:

  Rüyamda rahmetli teyzelerim geldi. Benim evime yatıya gelmişler, yatak serdim.

  1. admin dedi ki:

   Aile içi hayırlı bir iş için bir araya gelmek demektir.

 34. Ebru dedi ki:

  Kayinbabam yeni vefat etti kaynanamda şehir dışına çıkmıştı rüyamda beraber geldiklerini gördüm acaba manası nedir teşekkürler şimdiden…

 35. Ayse dedi ki:

  Kayınbabam yeni vefat etti. Kaynanam da şehir dışında. Şimdi dünyanda ikisinin beraber geldiğini gördüm. Acaba manası nedir? Teşekkür ederim şimdiden vereceğiniz cvp için…

  1. admin dedi ki:

   Eşinizle birlikte yolculuk etmek anlamına gelir.

 36. Yasemin dedi ki:

  Rüyamda rahmetli babamı gördüm. Biz uyurken benim evime gelmiş. Kapıyı çok hızlı bir şekilde çarptı. Aradığını bulamamış ve çok sinirlenmişti. Korkuyla rüyamda uyanıyorum, eşim gelmiştir diye ama babam gelmiş. Ne aradığını söyle sana yardım edeyim diyorum, cvp vermiyor bana. Sadece yine mi yok diyor ve kapıyı hızlıca kapatıp gidiyor.

  1. admin dedi ki:

   Ev içinde huzura ve konfora, sıkıntılardan uzak kalmaya yorumlanır.

 37. PINAR dedi ki:

  Rüyada ölmüş babam eve geliyordu. Onu tekrar giydiriyorduk güzel temiz elbiselerle. Sonra yemek veriyorduk. Morali pek iyi değildi fakat.

  1. admin dedi ki:

   Hasta olan birinin iyileşmesine ve ailede huzurun artmasına yorumlanır.

 38. lale dedi ki:

  lutfen yanitlarmisiniz

 39. lale dedi ki:

  Merhaba. Biz ailede 5 kız kardeştik ve birde bizden küçük olan bir erkek kardeşimiz vardı. Çok iyi kalpli, çok saf, hayatı seven birisiydi. 21 yaşı vardı. 9 ay önce çok sevdiği bir kızla evlenmişti. Kız da abimi çok seviyordu. Annem, babam ve bizde kızı ve ailesini çok seviyorduk. Çok iyi de akrabalık ediyorduk. Abimin eşi hamileydi ve kardeşim öldükten bir ay sonra doğum yapacaktı. Abim ile eşi evde yalnız kalıyorlardı. Bir gün abimin ölüm haberini işittim. Çok küçük bir merdiven üzerinde asmıştı. Merdiven o kadar küçük idi ki oradan bir insanın öleceğine inanamıyorduk. İnanmak bir yana kalsın kardeşimde boğulunca olan işaretler yoktu. Yani gözleri büyümemiş, eli kolu da kansızlıktan koyu renk olmamıştı. Sadece ağzından kan geliyordu ve boynu kırılmıştı. Polisler falan araştırıyor. Belki başkası öldürüp asmış formasına salmıştır. Ama yok hiçbir şey bulamıyor. İnanmaya başladık ki intihar edip. Şimdi de kız kardeşlerimin rüyasına giriyor: hep küskün hep ağlıyor. Siz benim kanıma giriyorsunuz. Hakkımda yalandan konuşuyorsunuz diyor. (azeriyim, anlaşılmaz olduysa özür dilerim)

  1. admin dedi ki:

   Ev içi sorunların bitmesi, özellikle de aile büyüklerinden gelecek yardıma ve desteğe yorumlanır.

 40. Ayça dedi ki:

  Rüyamda ölmüş dedem evimizdeydi ve durduğumuz yer çok karanlıktı. Açık olan camdan içeri ışık giriyordu ve ben perdeyi kapatarak daha karanlık olmasını sağladım çok kasvetli bir ortamdı dedemi de tam olarak göremedim. Evdeymiş ama yüzünü göremedim. Yorumlarsanız çok sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Umudunuzu yitirdiğiniz bir konuda yeniden umudun artmasına, sağlık ve sıhhate yorumlanır.

 41. Canan dedi ki:

  Rüyamda ölmüş halamın bana geldiğini gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Aile içi huzur ve sükunete, küs olduğunuz biriyle barışmaya yorumlanır.

 42. Ugur dedi ki:

  Merhaba. Rüyamda ölmüş babam yanıma geldi ve ben ona sarıldım ona ve ağlayarak onu çok özlediğimi söyledim. Sonrada ona ailemle sorunlarım olduğunu söyledim. Bana nasihat vermesini istedim. Babam bana döndü ve eldiven giy eldiven dedi ve gitti. Daha sonra ölmüş dedemi gördüm. Ona sarılıp ağladım hiç konuşmadık. Ne anlama geldiğini yazar mısınız? Teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Aile içerisinde birlik ve beraberliğin artmasına, görmediğiniz biriyle de hasret gidermeye yorumlanır.

 43. Yunus emre dedi ki:

  İyi günler, rüyamda vefat eden komşumuzu gördüm. Komşumuz ölmeden önce hastaydı. Rüyamda sağlıklı gördüm. Kucağında 6 aylık oğlum vardı. O geldiğinde ben yemek yiyordum. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Evinize uzun süredir görmediğiniz ve uzakta yaşayan misafir ağırlamak anlamına gelir.

 44. İrem dedi ki:

  Merhaba, benim babaannem ve dedemi gördüm. İkisi de vefat etmişlerdi. Bizim bir evimiz var, miras malı o. Geçenlerde halam babaannem ve dedem bize geldi. Halamla annem evin satıldığını söylüyordu. Onlar da dinliyordu konuşmadan dedem ağzı oynuyor konuşuyor gibiydi ama sesi gelmiyordu. Sonra halam gitti, bizde kaldılar o gün rüyamda sonra uyandım. Anlamı nedir? Lütfen yardımcı olurmuşsunuz.

  1. admin dedi ki:

   Hane çerisinde maddi yönden rahatlamaya ve uzlaşma sağlamaya yorumlanır.

 45. elif dedi ki:

  14 ay önce canım annemi ani şekilde kalp krizinden kaybettik. İlk zamanlar çok gördüm annemi rüyamda. Sonra uzun süre 6 ay kadar hiç görmedim düne kadar. Rüyamda babam ve annem mutfakta, babam bir şeyler hazırlıyor yemek için, annem de kanepede uzanmış yatıyor. Ben içeriye girdiğimde annem kızgın bir şekilde bana söyleniyor. Bir şeyler için kızıyor ve arkasından sen kırmızı renk giymeyeceksin, kırmızı giymeyeceksin diye azarlıyor. Şaşırıyorum, gerçekte zaten asla kırmızı renkte giymem. Sonra anneme sarılıp onu bunu bırak cenneti anlat cennet nasıl diyorum. Bilmem diye cevap veriyor. O an şaşırıyorum, sen cehennemde misin diye soruyorum. Cevap vermiyor, o an ellerimi yukarı kaldırıp git buradan diye bağırıyorum. Ter kan ve sıkıntı içinde uyandım. Hala etkisinden kurtulamadım. Lütfen rüyamı yorumlayın, cevap arıyorum kendime annem bana ne demek ne anlatmak istedi, yoksa şeytani bir rüya mıydı bilmek istiyorum? Allaha emanet olun, teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde rızkın çoğalmasına ve zorlukları aşmaya, sıkıntılardan kurtulmaya yorumlanır.

 46. Aslıhan dedi ki:

  Rüyamda öleli 15 sene oldu. Hiç görmedim akşam üstü biraz dalmışım evim de bir kadın evimde hem yürüyor hemde euzu mesele çekip okuyordu. Evimde koltuğa oturdu, evim karanlıktı kadının yüzüne yavaş yavaş ışık vurdu. Aydınlandı yüzü babaannemi gördüm baba diye bağırdım. Bağırarak sesim kısıldı çıkmadı. Eşim geldi ne oldu dedim sesim çıkmadı konuşamadım. Sonra gerek ten uyandım kimse yok yanımda. Rüyamı açıklarsanız sevinirim şimdiden tşklr.

  1. admin dedi ki:

   Evinizde sorunların azalmasına ve aile içi huzurun artmasına yorumlanır.

 47. Pınar dedi ki:

  Merhaba, 5 gün önce dedem vefat etti. Kendisini çok severdim. Rüyamda mutfakta birlikte bulaşık yıkadığımızı gördüm. Salondan sesler geliyordu. Kalabalık olduğu belliydi. Ben bulaşık makinesini dolduruyorum bazı bulaşıklar dışarıda kalıyor. Dedemde yanımda yoğurt kovasının içinde temiz berrak bir su var. Hafif köpüklü bazı çatal kaşığı onun içine daldırıyor hafifçe. Burada küçük bir tüp olsa bunları kaynatır kaldırırız diyor. Mutfak masasında oturan amcam sen karışma kız hallediyor işte diyor. Bir küçük tüp olsaydı diye dedem tekrar söylüyor. Bende haklısın dedecim küçük tüp lazım diyorum. Dedem suyla oynamaya devam ediyor. Dedem vefat etmeden önce hastaydı. Yoğun bakımda 17 gün yattıktan sonra kandil gecesi vefat etti. Rüyamda hiç hasta gibi değildi. Hasta olmadan önceki hali gibiydi. Keyfi yerindeydi.

  1. admin dedi ki:

   Aile içerisinde dayanışma, birlik beraberliğe, aynı zamanda iyi ahiret hayatına yorumlanır.

 48. Hasan koç dedi ki:

  Rüyada ölmüş kardeşim eve gelerek bana saat 7 dide öleceğimi kulağıma söyledi.

  1. admin dedi ki:

   Uzun süredir görmediğiniz birinden haber almaya yorumlanır.

 49. Nermin dedi ki:

  Rüyada ölmüş dayımın ayakkabısını kucakladığımı gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Anne tarafından sağlık sorunu olan birinin iyileşmesine yorumlanır.

 50. Betül dedi ki:

  Bir sene önce abim vefat etti ve çok gençti. Dün gece rüyamda vefat eden abim ve onun bir küçüğü olan diğer abimle birlikte benim evime gelmişlerdi. Sağ olan abim normal sportif giyinmişti. Vefat eden abim ise lacivert birazda maviye benzer takım elbise altta beyaz gömlek giymişti. Ben onları görünce çok sevindim. Önce sağ olan sonra vefat eden abime sarıldım. Çok mutlu görünüyordu. Evimde birtakım çalışmalar vardı. Bende eşime kızıyordum, abimlerin geleceğini niye söylemedin ona göre yemek yapardım diyordum. O zaman çiğ köfte alim diyordum. Gerçek hayatta her iki abim dargınlardı, birbirlerinden helallik almadılar. Şimdiden çok teşekkür ederim vereceğiniz cevap için.

  1. admin dedi ki:

   Hane içerisinde dargınlıkların bitmesine, sizin de kırgınlığınızın azalmasını sağlayacak haberler almaya yorumlanır.

   1. suzan dedi ki:

    Rüyamda tanımadığım bir ölüyü banyomda tabutun içinde gördüm. Yanımda eşim de vardı. Bize beni gömün dedi. Daha sonra akrabalarım ve ailemde yanımdaydı ve onlarda ölünün evi dağıtmasına evde gezmesine şahit oldular ve onu tekrar tabutuna koyup gömdüler. Tanımadığım biriydi ölü ve üstü başı giyinikti. Ev benim değildi ama banyo bana aitti ve ölü bana karşı iyi davranmıyorduk.

    1. admin dedi ki:

     Büyük hataları telafi etmek ve iç huzurun artmasına yorumlanır.

     1. Sevilay dedi ki:

      Ben nişanlanmadan bir hafta önce ölmüş babamı rüyamada gördüm ölüler bir günlüğüne evlerine ziyarete gelecek diyorlar bende korkup kaçmaya çalışıyorum ama kaçamıyorum babam üzeri yırtık birşekilde içeri giriyo ve ben zorla sarılmak zorunda kalıyorum bu rüyayı göreli 4 ay olacak ve birdaha babamı görmedim rüyamda

    2. Melek dedi ki:

     Rüyamda sürekli 11 ay önce ölen babamı görüyorum sürekli ben ölmedim diyor ama bu sefer kızgın sinirli parası ve altınlarının hesabı soruyordu karısına bağırıyor ve çok kızgındı ben kızı olarak sakinleştirmeye çalışıyordum yanımızda olan kişilere döndü ve burda yasanları anlatanlara birdaha konuşmam dedi

     1. admin dedi ki:

      Bu rüya evinizde sağlık sıhhate yorumlanır.

DMCA.com Protection Status