Rüyada Renkler Görmenin Anlamı

Bir rüyanın ne anlama geldiğini ortaya çıkarmak söz konusu olduğunda, rüyalarınızdaki belirli renkleri hatırlamak büyük önem taşıyabilir.

Yaşamda renklerden etkilendiğimiz için (renkleri genellikle duygular ve ruh halleriyle ilişkilendiririz) – bu nedenle, rüyalarımızın bize rehberlik etmek ve kendimizi daha iyi anlamamıza yardımcı olmak için rengi de kullandığı ancak bu nedenle mantıklıdır.

Tüm farklı renklerin genellikle ne anlama geldiğini gözden geçirmeden önce, rüyalardaki renklerin birçok farklı anlamı olabileceğini ve kişiden kişiye değişeceğini hatırlamak önemlidir.

Sarı rengi seven biri, sarı renginden nefret eden birinden çok daha farklı düşünecektir. Bu nedenle, aşağıdaki anlamlar size kendi rüyanızdaki renkleri yorumlamak için iyi bir başlangıç ​​sağlarken, hayallerinizin en iyi tercümanı olduğunuzu unutmayın!

Rüya Renk Sembolizminin Kodunu Çözmek İçin Bazı Yararlı İpuçları

Rüyalardaki farklı renk anlamlarını anlamak rüya yorumunda size kesinlikle yardımcı olabilir. Rüyanızdaki belirli bir rengin tek anlamı kesinlikle olmayabilir.

Aşağıda, rüyanızdaki farklı renklerin ne anlama geldiğini doğru bir şekilde yorumlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu var.

Bir Rengi Hatırlıyorsanız, Muhtemelen Önemlidir:

Rüyalarınızdan birinde bir şeyin belirli bir renk olduğunu hatırlarsanız, muhtemelen önemlidir. Sonuçta, günlük yaşamlarımızdan gerçekten geçmiyoruz ve temas kurduğumuz her nesnenin rengini belirlemiyoruz.

Belirli bir renk olan bir nesneyi rüyada görürseniz, onu göz ardı etmeyin – bu renk, rüyanın daha büyük mesajına pekala bağlı olabilir.

Rüyada Renk Kombinasyonlarını Arayın:

Çoğu zaman rüyalarımızda farklı renk kombinasyonları göreceğiz. Örneğin, belki sarı ve mavi bir kuş rüyada görmek. Bu, huzur ve mutluluk içinde hissettiğin anlamına gelebilir veya korkak ve depresif hissettiğin anlamına gelebilir.

İki farklı rengin birbiriyle nasıl ilişkili olduğunu düşündüğünüzde, rüyanın anlamını daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

Renkle Kişisel İlişkinizi Düşünün:

En sevdiğiniz renk sıcak pembe ise ve rüyada bu renk görülürse, bu sizin için en az sevdiğiniz renk olan sarıyı rüyada görmekten farklı bir anlam ifade eder.

O renkle olan ilişkinizi dikkatlice düşünün. Hoşuna gitti mi? Bu seni nasıl hissettiriyor? Bu renkle hayatınızda ne gibi deneyimler yaşadınız? Bunu sık sık uyanık günlük yaşamınızda görüyor musunuz veya son zamanlarda normalden daha belirgin mi görünüyordu?

Rüyanın Bağlamını Hatırlayın:

Diğer rüya sembolleri, renklerin sizin için ne ifade ettiği konusunda kesinlikle bir rol oynayacak ve rüyanın anlamını bulmanıza yardımcı olacaktır. Kaçmaya çalışan bir kafese kilitlenmiş o mavi ve sarı kuşu rüyada görmek, bu bir ağaç dalında mavi ve sarı bir kuşun ötüşünü rüyada görmekten farklıdır.

Rüyalarınızı Yazmayı Unutmayın:

Rüyalarınızı günlük bir alışkanlık olarak yazmak, gördüğünüz rüyaları hatırlamanıza kesinlikle yardımcı olacak ve onları yorumlamayı kolaylaştıracaktır. Rüyalarınızı yazarken, rüyadaki her nesnenin renkleri hakkında olabildiğince fazla ayrıntıya yer vermeye çalışın.

Ayrıca bir rüya günlüğü tutmak için bu alternatif yöntemlerden bazılarını deneyebilir, hatta rüyalarınızın ne anlama geldiğini daha iyi anlamak için renkli kurşun kalem rüya yorumlama tekniğimizi kullanarak gerçekten renkli olabilirsiniz.

Renk Adlarını ve Farklı Renk Tonlarını Düşünün:

Turkuaz, deniz mavisi, fuşya, bordo, zeytin, kestane rengi, kızıl, fildişi gibi temel renkler için binlerce renk ve hatta daha fazla isim var … liste uzayıp gidiyor.

Rüyanda böyle bir renk görürsen, ismin herhangi bir önemi olup olmadığını düşün – sonra o rengin niteliklerini düşün – açık mı koyu mu?

Örneğin, turkuaz ve petrol gibi renkler mavi yeşilin bir tonudur. Tahmin edebileceğiniz gibi hem mavi hem de yeşil niteliklere sahiptir. Bordo, örneğin donuk bir tutku veya sevgi ilgisini ifade edebilen koyu, donuk bir kırmızı renktir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status