Rüyada Sınava Girdiğini Görmek

Son zamanlarda testler veya okul çalışmaları hakkında bir rüya gördün mü?

Tamamen evrensel bir deneyim olmasa da, dünyanın %60’ından fazlası hayatları boyunca resmi bir eğitim alacak ve bu nedenle sınava girmek ve okulda çalışmak, hikayelerimizin çoğunda oldukça yaygın bir olaydır.

Bu deneyimin zaman zaman rüyalarımızda ortaya çıkması şaşırtıcı değil, özellikle de 12 yıl veya daha uzun süre okula gidecek kadar ayrıcalıklıysanız, ki bu hayatınızın küçük bir parçası değil!

Psychology Today’e göre, okulla ilgili rüyalar her yaştan yetişkin arasında son derece yaygındır ve en yaygın 5 rüyadan biri olarak yer alır. Testlere girmeyi ve okul ödevlerini yapmayı (veya yapmada başarısız olmayı) rüyada görmek, iyi bir iş kurmak demektir!

Rüyanızda nasıl hissettiğinizi ve başka hangi ayrıntıları fark ettiğinizi düşünün ve ardından rüyalarınızın size ne anlatmaya çalıştığını görmek için aşağıdan devam edin.

Testler ve Okul Çalışmaları Hakkında Rüya Görmek Ne Demektir?

Hazırlık!

Bir test veya sınav rüyası, hayatınızın bir yerinde “teste tabi tutulduğunuzu” veya bir şekilde incelemeye alındığınızı gösterebilir. Bu rüyalar nadiren hoştur ve en yaygın test rüyaları kendinizi stresli veya hazırlıksız hissettiğiniz rüyalardır.

Bu hayatınızın herhangi bir alanı için doğru geliyor mu? Gerçekten test edildiğiniz veya bir şekilde değerlendirildiğiniz bir deneyimden mi geçiyorsunuz, belki işinizde, bir ilişkide veya şu anda okulda sınavdan mı geçiyorsunuz?

Sizi “birisi test ediyor” gibi hissettiren herhangi bir şey oluyor mu? Bazen hayatımızda zor durumların birbiri ardına ortaya çıktığı dönemler olabilir ve bu evren vb. “Bizi test ediyor” gibi hissettirir.

Rüyalarınız, hayatınızdaki stresin bir işareti olabilir, ancak belki daha hazırlıklı olmak için yapabileceğiniz bir şey vardır. İdeal olarak okuldayken, büyük bir testten önce çalışır ve hazırlanırız ya da bir makale yazmadan veya ödev yapmadan önce çok zaman ve araştırma yaparız. Hayatın önünüze çıkardığı testleri daha kolay halledebilmek için yapabileceğiniz herhangi bir şey var mı?

Güven + Benlik Saygısı

Bir sınavdan veya okul ödevinden iyi bir not almak gerçekten harika olabilir. Geçmek ya da iyi davranmak, öz değerimizi ve saygımızı gerçekten onaylayabilir. Ama bir sınavda başarısız olmak ya da bir okul ödevinden kötü bir not almak o kadar da harika hissettirmiyor, değil mi? Yeterince iyi olmadığınızı hissetmenize neden olabilir ve bu, özgüveninizi ve öz saygınızı gerçekten zedeleyebilir.

Bu gibi durumlarda kötü bir şey yapmakla ilgili bir rüya, kendiniz bazı yönleri hakkında çok iyi hissetmediğinizin bir işareti olabilir.

Hayatınızın bazı alanlarında yeterince iyi olmadığınızı mı hissediyorsunuz yoksa genel olarak mı böyle? Kendinizi gün boyunca kendinize sert bir şekilde konuşurken buluyor musunuz? Kendinizi yeniden inşa etmek için ne yapabilirsiniz?

Bunun boğuştuğunuz bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, öz saygınızı nasıl geliştireceğinize dair bazı kolay öneriler.

  • Negatif kendi kendine konuşmaktan kaçının.
  • Kendinize değerinizi onaylayarak olumlu onaylar kullanmayı deneyin.
  • Kendini başkalarıyla karşılaştırmayı kesin.
  • Her zaman işe yaramasa bile çabalarınız için kendinizi övün.
  • Sık sık minnettar olun.
  • Yeni bir beceri / hobi öğrenin veya halihazırda yetkin olduğunuz bir hobi edinin.
  • En önemlisi, kendinize karşı nazik olun.
  • Unutmayın, hiç kimse mükemmel değildir ve sadece harika yaptığınızı bilin!

Hedeflere Ulaşmak + Zorlukların Üstesinden Gelmek

Bir testi veya ödevi geçmek, kendimiz ve performansımız hakkında iyi veya kötü hissetmeyi temsil edebildiği gibi, ulaşmak istediğimiz hedefleri ve yaşamlarımızdaki zorlukları, özellikle de nasıl yaptığımızı sembolize edebilir.

Üstesinden Gelmek + Onlara Ulaşmak

Rüyada sınav veya ödevinizde iyi iş çıkardınız mı? Belki de hayatınızda bir hedefe ulaşmak üzeresiniz veya zorlu bir dönemin sonuna yaklaşıyorsunuz.

Kötü mü yaptın? Bu rüya size, hedefinize ulaşmaya hiç yakın hissetmediğinizi veya karşılaştığınız zorlukları karşılayamadığınızı söylüyor olabilir.

Rüyada sınava girmek için gelmedin mi ya da okul ödevini teslim etmedin mi? Bu rüya, hayatınızdaki çatışmalardan kaçınarak saklandığınızı önerebilir. Belki onları kabul etmezseniz, onlar sadece giderler? Elbette bu nadiren böyledir. Başa çıkmanız gereken bir sorununuz olduğunu inkar ediyor olabilirsiniz ve bu rüya neyle ilgilenmeniz gerektiğini anlamanız için uyanmanız olabilir.

Bakınız: Rüyada Sınav Sonucu Görmek

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status