Rüyada Tırnak Kesmek

Rüyada tırnak kestiğini görmek, geçmişte yapılan hatalardan dolayı pişman olmak ve telafi etmek anlamına gelir. Birine karşı haksızlık yaptığınızı düşünüyorsanız, yakında onun gönlünü alabilirsiniz. Özellikle zamanında yapılan bazı hatalar size tecrübe olacaktır. Yakın zamanda bunların size dert vermesinden kurtulabilirsiniz. Artık gönlünüz daha rahat olur. Geçmişi bir kenara bırakarak gelecek için daha hevesle bakabilirsiniz. İç huzurunuz artar. Rüyada tırnak makasıyla tırnak kesmek, aynı zamanda hayırlı bir işe vesile olmak anlamına da gelir. Size çok yakın olan birine çok büyük bir iyiliğiniz de olabilir. Mesela kardeşleriniz varsa onlara ya da aileden başka birine yapacağınızı iyilik onları mutlu edecektir.

Rüyada başkasının senin tırnağını kesmesi, biri size karşı yapmış olduğu haksızlıktan dolayı çok pişman olabilir ve yakında tüm içine size dökebilir demektir. Hatta hiç farkında olmadığınız bir konuda da size karşı yapılan haksızlığa karşı uyarabilir. Rüyada başkasına tırnak kestirmek, aynı zamanda hak edilen başarıyı sağlamak demektir. Çalışma ortamındaki rekabetten uzaklaşabilirsiniz. Rüyada tırnak kesen birini görmek, dargın olduğunuz birinin sizinle barışmak istemesi anlamına gelir. Mesela eski sevgiliniz sizinle ayrıldığı için pişman olabilir ya da bir dostunuz sizinle küs kalmak istemeyebilir.

Rüyada El Tırnaklarını Kesmek

Yalan ve hileden uzak durmak, bir şeyleri gerçekten hak etmek anlamına gelir. Kolay yoldan para kazanmak ya da çıkar sağlamak yerine bir şeyleri zor yoldan da başarırsanız tamamen içiniz rahat olur. Adeta tırnaklarınızla kazıyarak başarı merdivenlerini hızla tırmanabilirsiniz. Sizi emin olduğunuz yoldan saptırmak isteyen kişiler de emellerine ulaşamazlar.

Rüyada Ayak Tırnaklarını Kesmek

Yakın zamanda iş ve seyahat planlarınız ile ilgili önemli bir değişiklik söz konusu olabilir. Mesela bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız bunu ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak sizin için en hayırlı seçim olacaktır. Bazı planlarınızı ertelemek en başta sizi üzse de doğru olanı yaptığınızı sonrasında fark edeceksiniz. Rüyada başkasının ayak tırnağını kesmek, sizi ziyaret edecek birine yorumlanır. Bu kişi size bir takım haberler getirebilir. Belki de bir süredir gelmesini beklediğiniz kişi olabilir.

Rüyada Tırnak Kesmek istemek

Kafanıza koyduğunuz bir isteğinizi gerçekleştirmek anlamına gelir. Mesela uzun süredir istediğiniz ancak başkalarının engel olduğu bir şey varsa artık daha kararlı ve kendinden emin olabilirsiniz. Aslında kendi hayallerini gerçekleştirme arzunuz artabilir ve bunun içinde karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmek sizi mutlu edecektir.

Rüyada Tırnak Kesmek ve Toplamak

Emek harcadığınız ne varsa sonunda selamete erişmeye ve sonunda çok mutlu olmak anlamına gelir. Belki de çok büyük zorluklar çekiyor olabilirsiniz ama gelecek günlerde hayatınıza giren biri ya da başka bir sebeple hayatınızda güzel bir değişim söz konusu olabilir.

Rüyada Gece Tırnak Kesmek

İlişkisi olan ve evlilik yolunda ilişkisini yöneten kişilerin ayrılık yaşaması anlamına gelir. Evli olan kişiler için de boşanma olarak yorumlanır. Sevdiğiniz insanla aranızda birtakım problemler çıkabilir ve bunları aşmanız zor olabilir.

Rüyada Gündüz Tırnak Kesmek

Eğer bir mahkeme ya da dava sonucu bekliyorsanız, her şeyin sizin lehinize sonuçlanması anlamına gelir. Eğer ilişkinizde de bir takım sorunlar varsa yeniden bir araya gelebilirsiniz. Özel hayatınızda ummadığınız sürprizler ile karşılaşabilirsiniz.

Rüyada Bir Hayvanın Tırnaklarını Kesmek

Ahiret hayatının iyi olması veya Allah yolunda olmaya, ibadetlerini yerine getirmeye yorumlanır. Yaptığınız iyilikler ile çevrenize örnek gösterilebilirsiniz. Yakın zamanda hayırlı bir işe vesile olabilir ve hayır duası da alabilirsiniz.

Rüyada Tırnaklarını Dipten Kesmek

Büyük bir dertten kurtulmak anlamına gelir. Hatta yıllardır uğraştığınız bir sorun varsa sonunda bir rahat nefes alabilirsiniz. Aşılması zor engeller aşılır. Hayatınızdan çıkmasını istediğiniz insanlar da sonunda hayatınızdan çıkabilir.

Rüyada Evde Tırnak Kesmek

Aile hayatında birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde olmaya, ailenizin size kol kanat germesine yorumlanır. Maddi ve manevi anlamda hem anne babanız, hem de evli iseniz eşiniz size sahip çıkar. Zor günlerinizde size yardımcı olacaklardır. Eğer şu an zor bir durum içerisinde iseniz onlardan gelecek yardım ile birlikte rahat edebilirsiniz.

Rüyada Tırnak Kesmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, sürekli huzursuz hissettiğiniz bir konuda içinizin rahat etmesi ve hakkını çiğnediğini düşündüğünüz bir insana bu durumu telafi etmek anlamına gelir. Başkalarına iyilikler yapabilirsiniz ve sevdiklerinizin mutluluğu için bir adım atabilirsiniz. Özellikle aile içerisinde huzurunuz artar.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

31 Yorum

 1. Özge
  • admin
 2. Meltem
 3. Elif Postacı
  • admin
 4. Azize
  • admin
 5. Bentürk
  • admin
 6. Meto
  • admin
 7. zeynep
 8. zeynep
  • admin
 9. Mustafa
  • admin
 10. Sera
  • admin
   • Sera
 11. Üzgünkıyı
  • Kıyı
  • admin
   • Ayse
    • admin
 12. Şengül
  • admin
 13. ALİ
 14. Gerek yok
  • admin
   • Ahusen
    • admin

Yorum Yapın

DMCA.com Protection Status