Rüyada Tırnak Kesmek

Rüyada tırnak kestiğini görmek, geçmişte yapılan hatalardan dolayı pişman olmak ve telafi etmek anlamına gelir. Birine karşı haksızlık yaptığınızı düşünüyorsanız, yakında onun gönlünü alabilirsiniz. Özellikle zamanında yapılan bazı hatalar size tecrübe olacaktır. Yakın zamanda bunların size dert vermesinden kurtulabilirsiniz. Artık gönlünüz daha rahat olur. Geçmişi bir kenara bırakarak gelecek için daha hevesle bakabilirsiniz. İç huzurunuz artar. Rüyada tırnak makasıyla tırnak kesmek, aynı zamanda hayırlı bir işe vesile olmak anlamına da gelir. Size çok yakın olan birine çok büyük bir iyiliğiniz de olabilir. Mesela kardeşleriniz varsa onlara ya da aileden başka birine yapacağınızı iyilik onları mutlu edecektir.

Rüyada başkasının senin tırnağını kesmesi, biri size karşı yapmış olduğu haksızlıktan dolayı çok pişman olabilir ve yakında tüm içine size dökebilir demektir. Hatta hiç farkında olmadığınız bir konuda da size karşı yapılan haksızlığa karşı uyarabilir. Rüyada başkasına tırnak kestirmek, aynı zamanda hak edilen başarıyı sağlamak demektir. Çalışma ortamındaki rekabetten uzaklaşabilirsiniz. Rüyada tırnak kesen birini görmek, dargın olduğunuz birinin sizinle barışmak istemesi anlamına gelir. Mesela eski sevgiliniz sizinle ayrıldığı için pişman olabilir ya da bir dostunuz sizinle küs kalmak istemeyebilir.

Rüyada El Tırnaklarını Kesmek

Yalan ve hileden uzak durmak, bir şeyleri gerçekten hak etmek anlamına gelir. Kolay yoldan para kazanmak ya da çıkar sağlamak yerine bir şeyleri zor yoldan da başarırsanız tamamen içiniz rahat olur. Adeta tırnaklarınızla kazıyarak başarı merdivenlerini hızla tırmanabilirsiniz. Sizi emin olduğunuz yoldan saptırmak isteyen kişiler de emellerine ulaşamazlar.

Rüyada Ayak Tırnaklarını Kesmek

Yakın zamanda iş ve seyahat planlarınız ile ilgili önemli bir değişiklik söz konusu olabilir. Mesela bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız bunu ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak sizin için en hayırlı seçim olacaktır. Bazı planlarınızı ertelemek en başta sizi üzse de doğru olanı yaptığınızı sonrasında fark edeceksiniz. Rüyada başkasının ayak tırnağını kesmek, sizi ziyaret edecek birine yorumlanır. Bu kişi size bir takım haberler getirebilir. Belki de bir süredir gelmesini beklediğiniz kişi olabilir.

Rüyada Tırnak Kesmek istemek

Kafanıza koyduğunuz bir isteğinizi gerçekleştirmek anlamına gelir. Mesela uzun süredir istediğiniz ancak başkalarının engel olduğu bir şey varsa artık daha kararlı ve kendinden emin olabilirsiniz. Aslında kendi hayallerini gerçekleştirme arzunuz artabilir ve bunun içinde karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmek sizi mutlu edecektir.

Rüyada Tırnak Kesmek ve Toplamak

Emek harcadığınız ne varsa sonunda selamete erişmeye ve sonunda çok mutlu olmak anlamına gelir. Belki de çok büyük zorluklar çekiyor olabilirsiniz ama gelecek günlerde hayatınıza giren biri ya da başka bir sebeple hayatınızda güzel bir değişim söz konusu olabilir.

Rüyada Gece Tırnak Kesmek

İlişkisi olan ve evlilik yolunda ilişkisini yöneten kişilerin ayrılık yaşaması anlamına gelir. Evli olan kişiler için de boşanma olarak yorumlanır. Sevdiğiniz insanla aranızda birtakım problemler çıkabilir ve bunları aşmanız zor olabilir.

Rüyada Gündüz Tırnak Kesmek

Eğer bir mahkeme ya da dava sonucu bekliyorsanız, her şeyin sizin lehinize sonuçlanması anlamına gelir. Eğer ilişkinizde de bir takım sorunlar varsa yeniden bir araya gelebilirsiniz. Özel hayatınızda ummadığınız sürprizler ile karşılaşabilirsiniz.

Rüyada Bir Hayvanın Tırnaklarını Kesmek

Ahiret hayatının iyi olması veya Allah yolunda olmaya, ibadetlerini yerine getirmeye yorumlanır. Yaptığınız iyilikler ile çevrenize örnek gösterilebilirsiniz. Yakın zamanda hayırlı bir işe vesile olabilir ve hayır duası da alabilirsiniz.

Rüyada Tırnaklarını Dipten Kesmek

Büyük bir dertten kurtulmak anlamına gelir. Hatta yıllardır uğraştığınız bir sorun varsa sonunda bir rahat nefes alabilirsiniz. Aşılması zor engeller aşılır. Hayatınızdan çıkmasını istediğiniz insanlar da sonunda hayatınızdan çıkabilir.

Rüyada Evde Tırnak Kesmek

Aile hayatında birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde olmaya, ailenizin size kol kanat germesine yorumlanır. Maddi ve manevi anlamda hem anne babanız, hem de evli iseniz eşiniz size sahip çıkar. Zor günlerinizde size yardımcı olacaklardır. Eğer şu an zor bir durum içerisinde iseniz onlardan gelecek yardım ile birlikte rahat edebilirsiniz.

Rüyada Tırnak Kesmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, sürekli huzursuz hissettiğiniz bir konuda içinizin rahat etmesi ve hakkını çiğnediğini düşündüğünüz bir insana bu durumu telafi etmek anlamına gelir. Başkalarına iyilikler yapabilirsiniz ve sevdiklerinizin mutluluğu için bir adım atabilirsiniz. Özellikle aile içerisinde huzurunuz artar.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Özge dedi ki:

  Rüyamda arkadaşımın oğlu teyze benim el tırnaklarımı kesermisin diye benden talepte bulunuyor bende keserim diye cevap verdim. yorarmısınız. teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya ailenizde küslük kırgınlıkların bitmesine yorumlanır.

 2. Meltem dedi ki:

  Rüyamda karga gelip elime konuyordu ben onunla yürürken bir anda ölüyodu ve ölürken tırnağımı çektiği için o parmağımdan kan akmaya başlıyordu ama sanki çeşmeden akar gibi durmaksızın kan akmaya başlıyordu ve tırnağımı önce iki ikiye ayrılmış şekilde gördüm elimle çektim ilk parçayı sonra diğerininde kendiliğinden düştüğünü gördüm tırnağım tamamen düşmüş ve kan durmuştu

 3. Elif Postacı dedi ki:

  Merhabalar rüyamda yüzük parmağımın tırnağında yara gördüm baya kötü görünüyordu yara bir de sanki parmağımın içinde beyaz plastik bir çubuk vardı yüzük parmağımla serçe parmağımı birleştiriyordu. Çevremde insanlar yaramı görünce bana bal kullanmamı söylüyorlardı hatta birisi bana ballı bir kür tarifi yazıyordu bi kağıda.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı işlere vesile olmak, dertten kurtulmaya yorumlanır.

 4. Azize dedi ki:

  Rüyamda bir düğün yeriydi nişanlı arkasının hamile olduğunu öğreniyoruz sonra düğün oluyo çocuk doğuyordu çok gzl bir erkek çocuğu ..odugunde tırnaklarımı kesmeye başlıyorum ama kestigin tırnaklar yerde çok fazla oluyo ne kadar çok tırnak felan diyorum bebek geliyo tirnaklari dagitcak elinden alıp avucuna alıyorum kizlqr bebeği tutmalarını son iki tırnağının kaldığını söylüyorum tırnaklarım temiz ama kestigim tırnakları suya gönderiyorum gidiyo lavabo ya son iki tırnağının kesiyorum sadece biri kitli tirnaklarimin

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir kısmete ve ailenizde düğün dernek olacağına yorumlanır.

 5. Bentürk dedi ki:

  Rüyamda eski evimizin oturma odasında tırnak makası ile sağ ayak tırnaklarımı kesiyordum yorumlarsanoz sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir ev sahibi olmaya yorumlanır.

 6. Meto dedi ki:

  Ruyamda kanser oldigumu ve aikemin tarafindan teselli edildigimi ve ayni zamanda halamin kesilmis tirnagimi tekrardan kokunden acitarak kesmesi ve ben sonunda herkese laf soylemem le bitiyor

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya endişelerin üzüntülerin bitmesine yorumlanır.

 7. zeynep dedi ki:

  Merhaba; rüyamı yazıp göndere basmış bulundum umarım yorumlarsınız. Teşekkür ederim 🙂

 8. zeynep dedi ki:

  merhaba; rüyamda cami avlusunda sıraya girmiş bir kalabalık içinde arka sıralardayım. Kalabalık tırnak kestirmek için sıraya girmiş eşimde benden epey önde ve tırnağını başkasına kestirdiğini görüyorum sonra ellerime bakıyorum ben tırnak makasıyla kendim kesmişim tırnaklarımı.

  1. admin dedi ki:

   Uzun süredir görmediğiniz insanlar ile görüşerek hasret gidermek ve hayır işlemeye yorumlanır.

 9. Mustafa dedi ki:

  Selamun aleyküm. Rüyamda sol el orta parmağımın tırnağını tırnak makası ile derince kestim. Acıyacak diye korktum, ama acımadığını gördüm. Bu rüyamın yorumu nedir?

  1. admin dedi ki:

   Yakınlarınızdan biri sizi kırıcı sözler söyleyebilir.

 10. Sera dedi ki:

  Merhabalar, rüyamda oğlumu okula bıraktıktan sonra yolda ayak baş parmağımın tırnağını kesiyordum. Anlamı nedir acaba? Teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Küs olduğunuz insanlar varsa barışmaya yorumlanır.

   1. Sera dedi ki:

    Teşekkür ederim

 11. Üzgünkıyı dedi ki:

  Mrb. Rüyamda eski bi evin içinde oencere önünde gündüz vakti oğlumun tırnaklarını kesmişim(keserkenki zamanı görmedim direk tırnaklrı gördm). Oglum 2 yasında cok hareketli pencerenin önünde koltuk var koyu bi renkti onda oturuyoruz cocugum hic durmuyo tırnakları sol avcuma toplayıp pencereden atmaya calısıyorum fakat ogluma bakmaktan bir türlü atamadım hep dökülüyor pencerenin arasında kalıyor. Böyle ugrasrken uyandım.. :((

  1. Kıyı dedi ki:

   Yofum alabilir miyim

  2. admin dedi ki:

   Bir süredir sizin huzurunuzu kaçıran kişiler varsa bu kişiler sizden uzak durur, evinizde huzur artar.

   1. Ayse dedi ki:

    Rüyamda düğün gibi bir şeye hazırlandık ve kutlamaya geçtik üstümdekileri görmedim ama aklımda kalan şıkır şıkır giyinmiş olduğum. Asıl merak ettiğim şey tırnaklarımın (iki elimde de sadece orta parmağım ve yüzük parmağım) ablam tarafından iyice dipten kesilmiş olması ancak rüyamda ne ablamı ne de kestiğini gördüm. Elime baktım ve onları ablamın dipten kestiğini anladım. Anlamı nedir? cevaplarsanız sevinirim.

    1. admin dedi ki:

     Büyük bir sevinç ve sevdikleriniz ile bir şey kutlamaya yorumlanır.

 12. Şengül dedi ki:

  Rüyamda ailemle oturup bir konuyu konuşuyorduk. Annem yada yüzünü tam göremediğim bir kadın önce kendi tırnaklarını kesti. Sonra 20’li yaşlarda gibi görünen zayıfça görünen bir kız tırnak makası ile benim tırnaklarımı kesmeye başladı. Sol elimin tırnaklarını kestikten sonra sağ elimin tırnaklarını kesmek için elime uzandı. Bende ona ters geleceğini söyleyip tırnak makasını elinden alıp kendi tırnaklarımı kendim kestim.

  1. admin dedi ki:

   Aile içi bazı meseleler şu günlerde sizi meşgul edebilir, kırgınlıklar biter.

 13. ALİ dedi ki:

  Helal aradığım yorumu buldum tebrikler.

 14. Gerek yok dedi ki:

  Merhaba, rüyamda açık mavi renkte bir yorganın altında uzanıyorum ve el tırnaklarımı kesiyorum. Biraz dipten de kesiyorum ama kan yok acı yok. Yeşil bir bez var, onun içine toplamaya çalışıyorum kesilen tırnaklarımı ama çok olduğu için toplayamıyorum hepsini. Yorganın baş kısmında dağılmış haldeler. Bu ne demek acaba? Teşekkürler…

  1. admin dedi ki:

   Size haksızlık yapan birine karşı mücadele etmek, huzurunuzu kaçıran kişilere yorumlanır.

   1. Ahusen dedi ki:

    Rüyada annemin kendisi el tırnaklarını kestikten sonra ayak tırnaklarını tırnak makasiyla kestiğini ve sonra topladığını gördüm . Yorumlar mısınız ?

    1. admin dedi ki:

     Sabrın sonunda isteklerine erişmek ve annenizden hayırlı haber almaya yorumlanır.

DMCA.com Protection Status