Rüyada Toprak Kazmak

Rüyada toprak kazdığını görmek, aile içerisinde büyük bir sıkıntı ile karşılaşmak ve zor günler geçirmek olarak yorumlanır. Sorumluluklarınızın artmasıyla birlikte belki destek de görememeniz sebebi ile moraliniz bozulabilir. Özellikle kardeşleriniz size destek olacaklarına tam tersi köstek olabilirler. Bu yüzden de öfkeniz artabilir. Sabır etmeniz gereken olaylar ile karşılaşabilirsiniz. Belki aileden birinin umursamaz tavırları yüzünden tüm işler size kalabilir. Bu yüzden de adeta eliniz ayağınıza dolaşabilir.

Rüyada kazılan toprak görmek, çok çalışıp çok emek harcamak, görevlerinizin çoğalması anlamına gelir. Tembelliği bırakarak sorunların üstesinden gelmek için çok büyük çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bu yüzden de eliniz ayağınıza dolaşabilir. Kendinizi panik içerisinde bulabilirsiniz. Hayatınızı düzene sokmak için bir süre daha çok emek harcamanız gerekebilir. Çileniz bir süre daha devam edebilir. Rüyada elle toprak kazmak, emek verilen bir konuda rahata erişmek, hatta risk aldığınız bir işte başarı sağlamak olarak yorumlanır.

Rüyada Toprak Kazmak Altın Bulmak

Büyük zorlukların ardından çok büyük başarılara erişmek, zorlukların üstesinden gelerek herkesi şaşkına çevirmek olarak yorumlanır. Yıllardır süren çabalarınızın meyvelerini toplamaya başlayacaksınız. Bundan sonra kazancınız artabilir, olanaklarınız çoğalabilir ve daha rahat bir hayat sürmeye başlayabilirsiniz.

Rüyada Toprak Kazan Birilerini Görmek

Çok büyük zenginliğe erişmek, mal mülk sahibi olmak şeklinde yorumlanır. Belki bir miras vesilesi ile birikimleriniz artabilir. Elinize geçen paranın bereketi artar. Bekar olan kişiler zengin bir insan ile dünya evine girebilirler. Hayat koşullarınız olumlu yönde değişecektir. Rüyada toprak kazan birini görmek, yeni bir iş fırsatı ya da yeni bir yatırım olanağı anlamına da gelir. Bu sayede geliriniz her geçen gün çoğalabilir.

Rüyada Toprak Kazıp Çiçek Dikmek

Psikolojinizi bozan bir konuda bundan sonra rahata erişmek, kafanızı kurcalayan sorulara cevap bulmak şeklinde yorumlanır. İç huzurunuzu bozan bir konuda çözüm bulabilir ve rahata erişebilirsiniz. Bazı sorunları da geride bırakarak geçmişe bir sünger çekmeniz sizin hayrınıza olacaktır.

Rüyada Tarla Kazmak

Alın teri ile kazanılan paraya ve elde edilen mal mülke yorumlanır. Hakkınız olan kazanca ulaşabilir ve dünya nimetlerine erişebilirsiniz. Emeklerinizin karşılığını hayatınızda fazlası ile alacaksınız. Dostluklarınızda da verdiğiniz emek sayesinde dostlarınızdan büyük iyilikler görebilirsiniz.

Rüyada Kürekle Toprak Kazmak

Çok zor günler atlatan kişiler için yeniden hayata pozitif pencereden bakmaya başlayacaklarına, dostluklarının baki olacağına ve dostlarından çok büyük yardımlar göreceklerine yorumlanır. Borcu olan kişilere yakın çevresinden biri maddi destekte bulunabilir.

Rüyada Bahçede Toprak Kazmak

Evinizin bereketinin artması, maaşa zam almak, terfi almak, iş hayatında başarıların çoğalması ve müşterilerin artması gibi anlamlara gelir. Bolluk ve bereket dolu günlere erişerek, geçim sıkıntısını geride bırakabilirsiniz. Ailenizde anne ve babanız da size maddi destek sağlayabilirler.

Rüyada Kuru Toprak Kazmak

Maddi kayıplar ile karşılaşmak, belki fuzuli masrafların yapılması ya da birinin maddi külfet olması anlamına gelir. Elinizdeki paranın büyük bir kısmı borç ya da ekstra masraflara harcanabilir. Bu yüzden para konusunda bir süre endişeye kapılmanız olasıdır.

Rüyada Yeri Kazmak

Bazı hal ve tavırlarınız yüzünden başkaları tarafından eleştirilebilirsiniz. Sevgiliniz ya da eşiniz de bir konuda size şikayette bulunabilir. Sevdiklerinizin eleştiri ve uyarılarını dikkate almanızda fayda vardır. Sizin iyiliğiniz için çaba gösterdiklerini unutmayın.

Rüyada Toprağı Kazıp Su Çıkarmak

Sizi tedirgin eden ne varsa bunlardan kurtulmak ve iç dünyanızda aradığınız huzuru bulmak anlamına gelir. Belki çok büyük bir hediye de alabilirsiniz. Sevdiğiniz bir insan size büyük bir sürpriz yapabilir. Ya da göndereceği haber de sizi mutlu edebilir.

Rüyada Ölünün Toprak Kazması

İş hayatında büyük sorumlulukların altından zor kalkmak şeklinde yorumlanır. Belki eğitim hayatı devam eden kişiler de bir takım zor koşullar ile karşılaşabilirler. Hatta iş hayatındaki yoğunluk sebebi ile ailenize zaman ayırmak bile sizin için çok zor olabilir. Rüyada ölmüş birinin toprak kazdığını görmek, aynı zamanda bu çabaların mükafatını almak anlamına da gelir. Çok büyük yoğunluk içerisinde olabilirsiniz ama bu kazancınıza yansıyacaktır.

Rüyada Toprak Kazmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, mal mülk sahibi olmak, birikim yapmak, refah günlerin yakında olduğuna yorumlanır. Geçim sıkıntısı çekenler için güzel gelişmeler olabilir. Çabalarınızın karşılığını zamanla almaya başlayacak, endişelerinizden kurtulacaksınız.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Brlrsln dedi ki:

  Rüyamda hayır olsun, ölen dedemin sözde evinin bahçesinde karanlıkta ay ışığı ile otururken biri ağacın dibini eşeliyor ve eline, kablo yığını, yarım muz, çikolata topları olan bir koli geliyor. Sonra anlıyoruz ki dedem gizlediği eşyaları ağaç diplerine gömmüş. Tüm kuzenler teyze dayılar vs ağaç diplerini kazıp eşyalarını çıkarıyoruz. Ayakkabı, motor gibi eşyalar. Evin içi ışıklı ama bahçe karanlık. Yorumunuzu bekliyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüy ailevi sorunların aşılmasına, emeklerin karşılığını almaya yorumlanır.

 2. Nihan dedi ki:

  Rüyamda rahmetli babamı genç olarak gördüm telaşlı bir haldeydi biz bir açık alandaydık çok güzel güneşli mis gibi bir havaydı babam telaşlı bir halde toprak biriktiriyordu orta boy bir kümbet kadar koyu kahverengi bir toprak birimi yaptı bende babama üstün başın kirlendi diye kızıyordum.Şimdiden teşekkürler.

  1. Nihan dedi ki:

   Rüyamda rahmetli babamı genç olarak gördüm telaşlı bir haldeydi biz bir açık alandaydık çok güzel güneşli mis gibi bir havaydı babam telaşlı bir halde toprak biriktiriyordu orta boy bir kümbet kadar koyu kahverengi bir toprak birikimi yaptı.Bende babama
   üstün başın kirlendi diye kızıyordum

 3. Esra dedi ki:

  Yengem rüyasında toprağı kazarken elektrikli süpürge toz filtresine benzeyen 2 tane siyah ince yuvarlak sünger parçası bulmuş ve bunlar esra’nın deyip ilkini kaldırıp çöpe atmış, ikincisinin de tam ortasına kavak ağacı dikmiş. Yorumlarsanız çok sevinirim, iyi günler 🙂

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya çabaların karşılığını almak, iyi bir kariyere sahip olmaya yorumlanır.

   1. Esra dedi ki:

    çok teşekkür ederim 🙂

 4. Ceylan dedi ki:

  Merhaba, esim ve ben bir kac gündür ayni rüyayi görüyoruz. Benim gördügüm rüya, esim oturma odasinin ortasinda büyük bi saksidan toprak cikartiyormus,toprak da güzel renkli güzel kokulu bi toprak. Kendisi de yine oturma odasinda toprak cikardigini görmüs ve bugün de bodrum katindan kürekle toprak kazdigini görmüs. Yorumlarsaniz sevinirim,iyi günler..

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya emeklerin karşılığını almak ve elinize daha çok para geçmesine yorumlanır.

 5. Ercan dedi ki:

  Altın bulmak için toprağı kürek ile kaziyorum ama lağam kanalisazyon u çikiyor

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin artmasına yorumlanır.

 6. Fulya dedi ki:

  Merhaba rüyamda dışarıdayım adamlar kenarda taburelere oturmuş sohbet ediyorlar. Önlerinde de çocuklar oyun oynuyor ben de onlara bakıyorum. Sonra oyuncak bir araba toprağa giriyor yarısı gidip oyuncak arabayı topraktan çıkartıp alıyorum.

  1. admin dedi ki:

   uzun zamandır hayaliniz olan bir şeyin gerçekleşmesi ve bol kazanç demektir.

 7. Naz dedi ki:

  Rüyamda komşumızun bahçesini kazmayla kazıyoduk sert ve siyahtı rüyamda komşumuz burayı torununa bıraktığını söylüyo.bende laf üstüne olmaz.kardeşleri itiraz eder diyorum neydi (bu arada komşumuz boğaz kanseri)

  1. admin dedi ki:

   aşka bir yere yerleşmeye yorumlanır.

 8. Halil dedi ki:

  Rüyamda bi arkadaşım çukur kazıyo bende ona yardım ediyorum sonra çukurun bi ucunun nemli oldunu görüyorum çok kolay kazılıyo su var mış gibi sonra su çıkıyo ama su değil asitmiş koluma sıçrıyo yanmaya başlıyo arkadaşım su döküyo ve uyanıyorum

  1. admin dedi ki:

   Sizi hataya sürükleyen dostlarınıza karşı dikkatli olmanız yönünde uyarır.

 9. Kezban dedi ki:

  Rüyamda bir kızın gece karanlığında toprak kaldığını görüyorum onu kovalıyordu kız kardeşim annem filan tarlada evin diplerinde elinde çapasıyla bizden kaçıyor çok hızlı koşuyor ama baya koştuktan sonra kız kardeşim onu yakalıyor bir anda deniz yıldızına dönüşüyor kurtuluyorum ondan çok korktum birde çok uğraştım yakalamak için lütfen güzel yorumlarınızı bekliyorum hayır olur inşallah 🙏🏼🙏🏼

  1. admin dedi ki:

   İş ya da eğitim hayatında bir kadından iyilik görülebilir.

 10. Yekta dedi ki:

  Rüyanda çok yağmur yağmış bir havadan sonra memlekette dağa doğru arabayla gidiyorduk yanımda bir iki kişi daha var. Geçtiğimiz yollarda toprak kaymaya başlıyor hepsinden kurtuluyoruz. Bir yerde ikiye ayrılmak zorunda kalıyoruz daha doğrusu toprak tekrar kayıyor bizi iki ayrı gruba ayırıyor bir süre daha devam ediyor toprak kaymaları bizde her defasında kurtuluyoruz.

  1. admin dedi ki:

   Kariyerde yükselmek ve gelirin günden güne artması, yeni bir sosyal çevre edinmeye yorumlanır.

 11. Ali dedi ki:

  Merhaba, rüyamda yüksek geniş ve bol güzel çam ağaçları olan bir dağın tepesinde kepçe ile yeri kazıyordum. Nasip ise kendi işimi kurmaya karar verdim. Bununla ilgili olabilir mi? Yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Kazancın hızla artmasına ve ilerleyen zamanda bol gelir sağlamaya yorumlanır.

 12. Buket dedi ki:

  Hayırlı geceler. Ben çalıştığım iş yerinde mutsuzum ve iş yeri değişikliği yapmak istiyorum. Devlet memuruyum tayinim zor oluyor. Yalnız bir tanıdığım yardımcı olmaya çalışacak. Rüyamda eski bir komşumuzun bahçesinde büyük buyuk boyda ve yaprakları olan salatalık fideleri vardı çoktu fidelerden. Fidelerin dibinde sadece iki üç küçük salatalık vardı. Kadının biride bu bahçeyi kazıyordu. Bayağı bir bölümü kazmıştı derken kazdığı yerin yanında üstü korunsun diye naylonla örtülü büyük bir domates fidesi vardı. Üzerinde kıpkırmızı güzel domateste vardı. Yeni kızarmaya başlayan ve yeşil domateste vardı. Sonra bu kadın olabilir ama emin değilim birbirimize karşı c*nsel isteğimiz vardı. Yalnız onun balkonundan kızı seslendi. Çocuğu evde olduğu için mecburen bu niyetten vazgeçtik. Bayanım. Benim merak ettiğim Allah rızası için yorum yapıverin işyeri değişikliğim olacak mı? Olursa hayırlı mi olur hayırsız mı? Sağolun şimdiden.

  1. admin dedi ki:

   Beklenmedik bir zamanda çıkacak olan kısmete yorumlanır. Beklentiler boşa çıkmaz.

 13. selin sencer dedi ki:

  Rüyamda bir tanıdığımızın kızı ile birkaç kişi daha var yanımızda büyük bir tarlada ellerimizle toprağı kazarak bir çukur açıyoruz ve o kuyudan su çıkıyor. Biz o sudan içiyoruz.

  1. admin dedi ki:

   Gelirin artmasına, iş hayatında yükselmeye ve emeklerin karşılık vermesine yorumlanır.

 14. Gül dedi ki:

  Rüyamda nemli bir toprak kazıyordum ve kazdığım yerde eski bir kuyu buluyordum. Bir başkasına yakalanmamak için geri kapattım orayı.

  1. admin dedi ki:

   Geçmişte kalan ve sizi üzen şeyleri hatırlatan bir olay yaşamaya yorumlanır.

 15. Muzeyyen dedi ki:

  Hamileyim, doğumum yakın ve rüyamda kayınvalidemle bahçe çapalıyorduk. Ve ben kazarken gömülü kazaklar eşyalar buldum. Endişelendim ve korktum. Neye dalalettir acaba? Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Uzun süredir görmediğiniz ve özlediğiniz kişiler varsa onlarla görüşebilirsiniz.

 16. Süheyla dedi ki:

  Rüyamda kapalı bir yerde sıralı bir şekilde uzun uzun toprak kazıyorum ve toprağın içine bir şey koyup kapatıyorum. Bir şey ekiyorum sanırım. Kapatırken de tavan alçak oradan toprak çekip kapatıyorum. Hatta bir tanesini kapatırken açtığım yerin yılan düşüyor. Öldürmeye çalışıyorum ölmüyor. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Çok etkilendim.

  1. admin dedi ki:

   Size zararı dokunan kişilerin tamamen hayatınızdan çıkmasına, sıkıntıları geride bırakmaya yorumlanır.

 17. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda evimizin bahçesindeki lahanayı yiye yiye tırtıl kocaman olmuştu. Devasa bir tırtıl gördüm. Evimizin bahçesinde dolanıyordu.

  1. admin dedi ki:

   Bir insanın size maddi külfet olması anlamına gelir ya da biri borç isteyebilir.

 18. Fidan dedi ki:

  Rüyamda okulun önünde yanımdaki bir kız elleriyle toprak kazıyordu ve içinden malzeme çıkarıyordu.

  1. admin dedi ki:

   Az bir emek ile çok istediğiniz bir şeye erişmeye yorumlanır.

 19. Idris askin dedi ki:

  Rüyamda su bağlanacak, ben onun döşenecek boru kanalını kazmam.

  1. admin dedi ki:

   İşlerin çoğalması ve gelirin artmasına yorumlanır.

 20. duru dedi ki:

  Mescidin önünde kazıntı yaptıklarını görmek bir anlam taşır mı?

  1. admin dedi ki:

   Sevap işlemek ve günahların af olmasına yorumlanır.

 21. batı dedi ki:

  Rüyamda arkadaşım tanıdık olmayan bir evin içinde yeri kazıyordu. Elinde hilti gibi bir şey vardı. Toprak çıkartıyordu, toprak da yumuşak güzel topraktı.

  1. admin dedi ki:

   Bir zaman sizi üzen bir şeyleri yeniden aklınıza getirecek olaylar yaşayabilirsiniz. Sizden gizlenen bir şey de gün yüzüne çıkabilir.

 22. Reyhan dedi ki:

  Rüyamda çok korktum ve koşuyordum ve kara renkli toprak kazdın ve içine girdim ama elimden kazdın toprak sanki belliymiş gibi toprakları üstüme atıyordum beni görmesinler diye.

  1. admin dedi ki:

   Manevi yönden sizi huzursuz eden bir şey olabilir, birine karşı yaptığınız bir yanlıştan dolayı pişman olabilirsiniz.

 23. Ahmet dedi ki:

  Ben rüyamda bulunmayan herkesin aradığı kayıp mezarı tespit etmiştik. Kazcaktık ama askerlik şubesinin altındaydı. Biz uzun sure kazdık mezarı ölüyü gördükten sonra korkup biraz üstünü kapattık. Kişinin ismini unuttum. Bir ismi vardı, yaşı da baya vardı. 100 110 yaşlarında bir erkekti. O mezarı bulmaya koşa koşa gitmiştik.

  1. admin dedi ki:

   İş ya da sosyal hayatınızda huzurunuzu kaçıran kişiler olabilir. Belki bazı sırlarınız ortaya çıkabilir ya da bazı pişmanlıklar yaşanabilir.

DMCA.com Protection Status