Rüyada Sakız Görmek

Rüyada sakız görmek, çok büyük emek ile elde edilen para, mal, mülk anlamına gelir. Bazı yatırımlar yapmak için çok emek harcamanız gerekebilir. Özellikle ev ya da araba satın almak isteyen kişiler bunun için tahmin ettiklerinden de fazla borca girebilirler ve çok çalışmaları, ek kazanç sağlamaları gerekebilir. İş hayatınız zorlaşacak ve sorumluluklarınız da artacak. Belki ek gelir sağlayacak başka işler de yaparak zamanınızın çoğunu para kazanmaya ayırabilirsiniz. Bu durum her ne kadar sizi zorlasa da geleceğiniz için güzel birikim yapmanızı sağlayacak.

Rüyada ciklet görmek, çalışmayanlar için çalışmak zorunda kalacaklarına ve ev geçimine katkı sağlayacaklarına yorumlanır. Okuyan kişiler de harçlıkları yetmediği için ek iş yapmak mecburiyeti duyabilirler. Aynı anda birkaç iş ve görevle uğraşabilir, kendinize zaman ayırmakta zorlanabilirsiniz. Bu zor günler bir süreliğine olsa da elinizden geleni yapmanız önemli olacak.

Rüyada Sakız Çiğnemek

Bazı sözlerinizin yanlış anlaşılacağına ve farklı yönlere çekileceğine yorumlanır. Fesat kişiler sizin sözlerinizi çarpıtarak başkalarına anlatabilirler ve insanlara sizi kötü tanıtabilirler. Özellikle güvendiğiniz birilerinin sizin arkanızdan böyle sözler söylemesi sizi incitebilir. Rüyada sakız çiğneyen birini görmek, bazı davranışlarınızdan şikayetçi olan birine yorumlanır. Bu kişi sizi çok eleştiriyor olabilir. Bu sebeple üzerinizde çok fazla baskı hissedebilirsiniz. Birilerinin hayatınıza bu kadar karışarak müdahale etmeye çalışması canınızı sıkabilir.

Rüyada Çiğnenmiş Sakız Görmek

Bir zamanlar biten bir ilişkinin hala size rahatsızlık vermesi anlamına gelir. Eski sevgiliniz ya da eski bir dostunuz sizi rahatsız edebilir. Sizin hakkınızda çevreye olur olmaz konuşması ya da size laf göndermesi karşısında şaşırabilirsiniz. Geçmişte kalan birinin yeniden karşınıza çıkıp sizi üzmesi olasıdır.

Rüyada Sakız Paketi Görmek

Bazı davranışlarınız ya da sözlerinizden dolayı pişmanlık duyacağınıza yorumlanır. Bir zamanlar yaptığınız şeyler sizi utandırabilir. Bazı şeyleri geride bırakmaya çalışsanız da karşınıza çıkması sizi üzecek. Özellikle unutmak istediğiniz bazı anılar olabilir ve bu durum size huzursuzluk verebilir.

Rüyada Sakız Vermek

Hak etmediğiniz sözler işiterek kalbinizin kırılacağına yorumlanır. Aileden biri de size bazı ağır laflar edebilir. Bu gibi sözler karşısında kendinizi savunamayabilirsiniz. Geçmişteki sorunların ya da yanlışlarınızın sürekli önünüze çıkması ve insanların bazı konularda size hala ön yargılı davranmaları söz konusu olabilir.

Rüyada Sakız Almak

Size huzursuzluk veren bir şeyler işitebilirsiniz. Bir konuda hakkınız da çiğnenebilir. Bazı ön yargıları olan ya da kıskanç kişiler tarafından işleriniz engellenebilir. Şu günlerde iç huzuru sağlamak zor olabilir ve kendinizi kara kara düşünürken bulabilirsiniz. Rüyada sakız satın almak, laf taşıyan ve sevdiğiniz insanla aranızı bozmaya çalışan birine de yorumlanır. Bu kişi sizin ilişkinizi kıskanıyor olabilir ve aranızı bozmaya çalışabilir.

Rüyada Sakız Atmak

Bazı dostlarınızı hayatınızdan çıkarmanız gerekebilir. Sosyal çevrenizde kimin gerçek dostlarınız olduğunu görmenizi sağlayacak bir olay olacak. Size zararı dokunan, dedikoducu ve fesat kişileri hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Sadece gerçek dostlarınızı çevrenizde görmek isteyeceksiniz. Sosyal hayatınızda büyük bir temizlik olabilir.

Rüyada Sakız Yutmak

Duyacağınız lafları sindirmek bir hayli zor olabilir. Sizi yaptığınız seçimler, hatalarınız ya da kararlarınızla yerin dibine sokan biri olabilir. Bu kişi sizinle dalga geçebilir ya da ağır sözler işitebilir. Ancak bu kişinin haklı olmasından dolayı sesinizi çıkarmak zor olacak.

Rüyada Sakızın Ağızda Büyümesi

Çevrenizdeki insanlar bazı şeyleri çok abartıyor olabilirler. Sizin hayatınızla ilgili bir takım aldığınız kararlar ya da başınızdan geçen olayların başkaları tarafından bu kadar konuşulması ve eleştirilmesi canınızı sıkacak.

Rüyada Sakızın Dişe Yapışması

Maddi yönden başkalarına muhtaç kalmak, işlerin bozulması anlamına gelir. Yakın zamanda yaşanacak talihsiz olaylar yüzünden başkalarından destek almak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle para sıkıntısı çekenlerin borçları artabilir  ya da yatırım yaptıkları bir işte hüsrana uğrayabilirler.

Rüyada Sakızın Ağıza Yapışması

Gelecek günlerde biriyle ağız dalaşına girmek ve küsmek olarak yorumlanır. Belki bu kişi bir süredir sizin sabrınızı zorluyor olabilir. Ancak artık susmakta ve sükunetinizi korumakta zorlanacaksınız. Belki bir anda sinirlerinize hakim olamayarak hatalarını yüzüne vurabilir ve tartışabilirsiniz.

Rüyada Sakızı Ağzından Çıkarmak

Çalışma hayatında bazı insanların güveninizi sarsacağına yorumlanır. Belki paylaştığınız bazı sırları başkalarında duyabilirsiniz. Ya da güvendiğiniz biri sizin anlattığınız şeyleri başkalarına anlatabilir. Bu durum canınızı sıkacak. Boş laf yapan biriyle de araya mesafe koymanız gerekebilir.

Rüyada Sakız Görmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, iş ya da eğitim hayatında oldukça zor yollardan başarı ve kazanç sağlamak demektir. Çok çile çekenler bir süre daha buna katlanmak durumunda kalabilirler. Özellikle aile ve çevre baskısı yüzünden zor zamanlar atlatabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Arif dedi ki:

  Rüyamda otobüste bi markete duruyoruz bende sakız almak için iniyorum ama param yetmediği için sakız alamıyorum dükkan sahibine paramın yetebilecegi sakız soruyorum yok diyor

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin daha çok olacağına yorumlanır.

 2. Zehra dedi ki:

  Rüyamda otobüste giderken birden tören yoluna girdik tobüscü otobüsü durdurdu ve yanıma gelerek bana sakz baketini uzdati ve bu ne dedi sakızın baketinde ismimin harleri karışık şekilde kocaman yazılıydı ben bilmiyorum dedim ve sen nerden buldun dedim bekim kol saitikin içinden çıktı dedi ve yanında ü harfi yazıyordu dedi bana

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzun zamandır görüşmediğiniz insanlarla bir araya gelmek ve iyi haberler almaya yorumlanır.

 3. erhan dedi ki:

  agzımda diş üzerinde takma diş agız dolusu çok sert agızda dönmeyen sakız dişime takılıyor nefesi bile zor alıyorum sonra o sakızı yumsatıp çignemeye karar veriyorum agızımdan çıkarıp çeşmede yumsatmaya çalışırken uyanıyorum … saygılarımla…

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizinle dertleşecek birine yorumlanır.

 4. Frkn dedi ki:

  Merhaba rüyamda annenim evinde sacma bi sebebden ablamla tartismaya basliyorim tartisirken sakiz agzima dolaniyo o sırada kalkip mutfaga gidiyorum sakizi cikarmak icin sakizi cikarirken dislerime yapismis uzuyo parca parca zorla cikariyorum cikarmaya calirsiken de duyuyorum o sira evde dayim yengem annem babam hepsi bir odada ablam biseyler babamda sacmaliyo diyo tekrar iceri geliyorum yerde uzanan babama senin sacmalamadin bise varmi baba diyorum dayim la yenggem onayliyan gozlerle bakiyo cikiyorum apartmana bi ust kata apartmanin duzglugune tam otururken ust kattan bi amca iniyo iyi taniyorum ama kim oldugunu biliyorum o gunun kandil oldugunu anliyorum oraya zaten ibadet icin cikmisim oda onun gelmis oturuyoruz ezan sesleri geliyo o elinde kagitlardan kendi biseyler okuyo ben dalgin bi sekilde dururken gosteriyo elinle konusma yok bak senninde yaninda yaninda var al oku donup bakiyorum sevinip aliyorum okumaya basliyorum.bende uyaniyorum oyle . Cok uzun oldu ama boyle bi ruya gordum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya emeklerin karşılığını almaya, plan projelerinizi başarı ile tamamlamaya yorumlanır.

 5. Fatma dedi ki:

  Meraba rüyamda iş yerinde beraber çalıştığım kişilerden ikisini gördüm. Birisi gerçek hayatta siyah giyinen bir kadın rüyamda da akrabalarıyla beraberdi ve hepsi siyah giyinmişti , öğrenci gibi sırada oturuyorum ve yakınımda ortaokul yıllarımdan bi çocuk vardı çok yaşlanmıştı saçları bembeyazdı. Ağzımda sakız çiğniyorum elimde bir kitap var telefonum var kulaklığım var. Bir öğretmen geliyo o da çalıştığım yerdeki diğer kadın, elimden kitabımı alıyor. Bu ne demekti teşekkürler…

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iş hayatında bazı anlaşmazlıkların bitmesine, yeni fırsatlar elde etmeye yorumlanır.

 6. erva dedi ki:

  Rüyamda kol çantamda sakız görüyordum(açılmamış). Kendime Aa çantamda sakız varmış diyordum.

 7. Hülya dedi ki:

  Rüyamda burnumdan çiğnenmiş sakız çıkardım ve çok rahatladım ondan sonra.

  1. admin dedi ki:

   Sürekli endişe edilen bir konuda rahata erişmeye yorumlanır.

   1. Merve dedi ki:

    Rüyamda yarım paket sakızın cebime koyduğumu gördüm.

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya yeni dost çevresine girmeye yorumlanır.

 8. Betül yücel dedi ki:

  Rüyamda bir bakkalda paket paket sakız gördüm ama alamıyorum. Almak da istemiyordum anlam veremedim, farklı bir durumdu. Acaba yorumunu yapabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Birine paylaştığınız özel bilgi ve sırlar sonrasında sizi pişman edebilir.

 9. ilknur dedi ki:

  Rüyamda sakız çiğniyorum aman onu ağzımdan çıkartmak. İstiyorum. Ağzımın her yerine yapışmış. Ağzımdan çeke çeke. Çıkartıyorum fakat o kadar uzun ki oysaki sadece 1 tane sakız. Diyorum bu kadar. Nasıl büyük ola bulur de bitmez. Bitmiyor bir türlü çekerken sakızı hep. Dişlerim ağrıyor. Bu rüyayı çok görüyorum.

  1. admin dedi ki:

   Arkanızdan dönen dedikoduları duymaya, bazı insanlarla aranızın açılmasına yorumlanır.

 10. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda biri masamın üzerine sakız bırakıyordu.

  1. admin dedi ki:

   Birine anlattığınız şeyler için pişman olabilirsiniz.

 11. havva dedi ki:

  Rüyamda ablam çiğnediğim sakızı ağzımdan alıp kendisi çiğniyordu.

  1. admin dedi ki:

   Ablanızdan duyacağınız haberlere şaşırmak anlamına gelir.

 12. Nurgül dedi ki:

  Rüyamda uzun zamandır biriyle karşılaşıyorum. Sakızı ağzımdan çıkartıp konuşmak istiyorum ama çek çek sonu gelmiyor. En son gördüğüm rüyada arka iki dişim çıkıyordu sakızı çekerken.

  1. admin dedi ki:

   Bazı sözleriniz yanlış anlaşılabilir, sevdiklerinizle aranızda tatsızlık olabilir.

 13. Fatma dedi ki:

  Rüyamda tanımadığım ama tartıştığım biri elinde çiğnenmiş bir sakızla beni bayıltmaya çalışıyordu. Sakızı eter gibi ağzıma tutup bayıltmak istiyordu.

  1. admin dedi ki:

   Birinden gelecek madd zarara ya da külfet olmasına yorumlanır.

 14. Bahar dedi ki:

  Rüyamda tarihi geçmiş sakız kutusu vardı elimde. Ve ben içinden tarihi geçmemiş sakız arıyordum ki müşteriye sattım.

  1. admin dedi ki:

   Bir zamanlat söylenen yalandan dolayı zor durumda kalmak anlamına gelir.

 15. Aysell dedi ki:

  Rüyamda sürekli sakızı ağzımdan çıkarmaya çalışıyordum. Çıkardıkça dişlerimde çıkıyordu ve sonra dişimi içinden çıkarıp yerine takıryordum.

  1. admin dedi ki:

   Sizi üzecek olan insanlara ve dedikodu duymaya yorumlanır.

 16. Gülsün dedi ki:

  Merhaba, rüyamda eski erkek arkadaşım bana bir kol çantası dolu sakız verdi veda eder gibi. Ne anlama geliyor acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

 17. Gülsün dedi ki:

  Rüyamda eski erkek arkadaşım bana çanta dolusu sakız verdi veda eder gibi ne anlama geliyor? Şimdiden Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   İçinizde kalan ve söyleyemediğiniz şeylerin olduğuna, duyulan özleme yorumlanır.

 18. Nebiş dedi ki:

  Rüyamda karpuzlu sakız paketini aldım elime. Ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Başkalarının hakkınızda ne düşündüklerine çok fazla kafa yormamaya gayret edin.

 19. Elif dedi ki:

  Rüyamda farklı farklı aromalı sakızlar görüyordum.

  1. admin dedi ki:

   Bir anda iş yükünüz artabilir, pek çok yönden kazanç sağlanabilir.

 20. Arzu dedi ki:

  Merhaba, rüyamda kavga eden iki kişiyi ayırıyordum ve kavga sebepleri bir sakızdı. Sakızı ikiye bölüp paylaştırıyordum.

  1. admin dedi ki:

   İki kişiyi barıştırmak ve sevap kazanmak, büyük bir iyiliğe vesile olmak anlamına gelir.

 21. Ozge dedi ki:

  Rüyamda ağzımda sakız vardı ve büyüyordu. Çıkarmak istiyordum ve kopardıkça sakızdan biraz daha büyüyordu. Nefesim kesilecek gibi oluyordum.

  1. admin dedi ki:

   Çok güvendiğiniz biri arkanızdan dedikodu yapması ya da işiteceğiniz sözler neticesinde yolları ayırmak anlamına gelir. Çok sevdiğiniz biri hayatınızdan çıkabilir.

   1. erva dedi ki:

    Rüya da çantamda sakız olduğunu gördüm.(açılmamış ve çiğnenmemiş) kendime aa çantamda sakız varmış diyordum.

 22. Zeynep dedi ki:

  Eşim normalde sakızdan nefret eder rüyamda sakiz çiğmiyordu bende şaşırıyorum ne anlama gelirki hala etkisindeyim.

  1. admin dedi ki:

   Eşinizle aranızda huzursuzluk çıkarmak isteyen laf taşıyan biri olabilir.

 23. Banu dedi ki:

  Rüyamda ağzımda bir sakız vardı. Daha sonra 2 tane oldu ve ben ikisini bir arada çiğnemek zor olur diye birini çıkarsam mı diye düşündüm. Daha sonra çiğneyebilirim diye çıkarmadım.

  1. admin dedi ki:

   İş ya da eğitim hayatında emeklerinizin karşılığını almaya başlayabilirsiniz ve çevrenizden iki farklı fırsat size sunulabilir.

   1. erva dedi ki:

    Ruyamda çantamda kapalı sakız vardı. (açılmamış) Kendime diyordum çantamda sakız varmış.

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya bir dostunuzla uzun sohbetlerde bulunmaya yorumlanır.

 24. sultan dedi ki:

  Arkadaşlarla dışarıya çıktık, gece gezmeye ceketimin cebinde beş altı tane sakız gördüm. Paketli hiç açılmamış falım sakızlar oluyor ya hani tek tek onun gibi. Bir de ağrı kesici hap vardı. Tekrar cebimë koymaya çalıştım.

  1. admin dedi ki:

   Sizi anlamayan ve sürekli laf anlatmaya çalıştığınız halde bir türlü anlaşamadığınız biri ile aranız açılabilir. Çok sevdiğiniz biri ile fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz.

 25. Meltem dedi ki:

  Rüyamda sakız gittikçe ağzımda büyüyor ve çıkarmak istedikçe boğazıma ve damağına yapışıyor. Ben çekip çıkarıyorum, o çoğalıyor ve sağ bacağımda küçük bir yaram var. Oradan büyük bir jel çıktı. O jelin içinden salatalığa benziyordu şekli bir şey çıktı. Sonra sanki bacağım rahatladı.

  1. admin dedi ki:

   Bazı hayallere kapılarak ya da birinin boş vaatlerine inanarak hayal kırıklığına uğramaya, beklentilerin boşa çıkmasına yorumlanır.

DMCA.com Protection Status