Rüyada Şehit Olmak

Rüyada şehit olmak, çok büyük hayallerin tez zamanda gerçek olması ve büyük başarıların altında isminizin anılması olarak yorumlanır. Çevreniz tarafından saygı ve itibar görmeye başlayabilir, onlardan destekler alabilirsiniz. Çevrenizde sizi sayıp seven kişiler sayesinde çok büyük mutluluklar yaşayabilirsiniz. Özellikle iş ya da eğitim hayatında önünüze çıkacak fırsatlar ile birlikte önemli atılımlarda bulunabilir, yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Sosyal çevrenizde de el üstünde tutulabilir, herkesten övgü dolu sözler duyabilirsiniz. Sizinle gurur duyan kişilerin sayısı artabilir.

Rüyada şehit olduğunu görmek, gelecek günlerde hayatınızda oldukça mutlu gelişmelerin olacağına ve iş hayatında yükseleceğinize yorumlanır. Anne ve babanızın sizinle gurur duyacağı işler yapabilir, sorumluluklarınızın üstesinden kolayca kalkabilirsiniz. Rüyada başkasının şehit olduğunu görmek, iş hayatında terfi ve makam almak, başkasından destek görmek ve yeni tanışılan insanlardan da fayda sağlamak demektir. Eğer tanımadığınız biri şehit olursa, yepyeni bir iş olanağı, yer değişikliği olarak da yorumlanır. Çalışma ortamında lider konumuna gelebilirsiniz.

Rüyada Şehit Olmak İçin Dua Etmek

Arzu ve istekleriniz sürpriz bir şekilde gerçekleşebilir ve buna sizler bile şaşırabilirsiniz. Hayatınıza giren insanlar sizlere yepyeni fırsat ve olanaklar sunabilirler. Sevdikleriniz de size bu anlamda maddi ve manevi destek olabilirler. Özellikle geleceğe dair plan ve projelerinizde hızlı gelişmeler olabilir.

Rüyada Şehitlik İstemek

Çok fazla hırs etmek ve bunun da size zarar vermesi anlamına gelir. Mücadeleniz fazla olsa da biraz daha dikkatli olmalısınız. Özellikle sorumluluklarınıza yetişmeye çalışırken çok yorulabilir, bitkin hissedebilirsiniz. Günahlardan tövbe etmeye ve manevi duyguların artmasına da yorumlanır.

Rüyada Şehit Olmuş Birini Görmek

Rüyada şehit olan birisini görmek, iyi ahlaklı ve temiz kalpli insanlar İle tanışmak ve iyilik görmek demektir. İş arayanlara sevdikleri yardım edebilirler. Ya da başka bir isteğinizin gerçekleşmesinde başkaları aracı olabilirler. Rüyada tanımadığı birisinin şehit olması, bekar olanların güzel kalpli bir insanla evlenmesi anlamına gelir. Evli olanlarında hayatlarında mutlulukların artması, aile yaşantısında huzur ve neşe demektir.

Rüyada Şehit Olamamak

Kendinizi yalnız hissedebilirsiniz ve yeni girişimlerinizde kimse sizlere destek vermeyebilir. Kendi işini kurmak isteyen ya da başka hayallerinizi gerçekleştirmek isteyen kişilere destek olmak yerine tam tersi hevesini kırmak isteyen kişiler olabilir.

Rüyada Şehit Olan Biriyle Konuşmak

Kariyerinizde büyük başarıların çok yakın olduğuna, şan ve şöhrete yorumlanır. Başarılarınız dilden dile dolaşabilir. Eğitim hayatı devam edenler de sınavlarında başarı elde edebilirler. Geleceğe yönelik planlarınız için verdiğiniz emekler boşa gitmez. Güvendiğiniz insanların sayısı artabilir.

Rüyada Şehit Mezarı Görmek

Yüksek makam ve mevki anlamına gelir. Kendi işini yapan kişiler de meslek hayatlarında ilerleme kaydedebilirler, ticari başarılarınız her geçen gün artabilir. Sevdiklerinizden hayır duası alarak, hep beraber mutlu mesut bir hayat sürmenize de yorumlanır.

Rüyada Şehit Haberi Almak

Tez zamanda gelecek haber ile birlikte aile içi mutluluk ve sevinç göz yaşı akıtmak, herkesin çok sevineceği bir haber olması demektir. Bir süredir beklediğiniz bir haber de yakında gelebilir. İş başvuru yapanlar kabul edilebilirler ya da başka başvurularınızın da kabul olduğunu öğrenerek bu mutluluğunuzu hemen tüm aile ile paylaşmak isteyebilirsiniz.

Rüyada Şehit Asker Görmek

Endişelerinizi sona erdirecek haberler alacağınıza, kuruntuların ortadan kalkmasına ve refaha erişmeye yorumlanır. İç dünyanızda sizi tedirgin eden ne varsa bundan kurtulacaksınız. Size zarar vermek isteyen düşmanlarınız size yaklaşamaz ve emellerini gerçekleştiremezler. Kötülüklerden uzak kalmak olarak da yorumlanır.

Rüyada Şehitlik Mertebesi Görmek

Çabaların karşılığını bulması, sefa içerisinde bir hayat sürmek anlamına gelir. Borcu olanlar bundan kurtulabilir. Dertli olanlar da dertlerini geride bırakırlar. Rüya sahibi tüm sıkıntılarından arınarak bundan da hayal ettiği gibi bir yaşama adım atabilir.

Rüyada Şehit Edilmek

Çevrenizdeki düşmanlara ve kıskanç kişilere karşı zafer elde etmek, güç ve irade anlamına gelir. Herkese ne kadar cesur ve güçlü olduğunuzu ispatlayabilir, zorlukların altında kolayca kalkabilirsiniz. Yüksek beklentiler içerisine girenler de hüsrana uğramaz. Tam tersi isteklerinizin hızla gerçekleşmesi özgüveninizi artırabilir.

Rüyada Şehitlerin Dirildiğini Görmek

Geçmişte yaptığınız tecrübeler sayesinde yeni başlangıçlar yaparken hatalardan kaçınmak anlamına gelir. Tecrübeleriniz sayesinde daha dikkatli olarak başarı odaklı olabilirsiniz. Eğer birine haksızlık yaptığınızı düşünüyorsanız, onun gönlünü alabilirsiniz. Ya da size dargın biri varsa aranızdaki buzlar çözülebilir. Rüyada şehit olup tekrar dirildiğini görmek, size güven vermeyen kişilerden uzak durmanız anlamına gelir. Sürekli benzer hataları yapan kişilere karşı temkinli olun. Sizi de yanıltmaya çalışabilirler.

Rüyada Şehide Ağlamak

Manevi güç ve kudret olarak yorumlanır. İç dünyanızda aradığınız huzur, refah ve mutluluğu yakalayabilirsiniz. Sizi uzun süredir endişelendiren sorunlar çözümlenebilir. Büyük kayıpların ardından tekrar bunlar telafi edilebilir. Bitişlerin ardından yeni başlangıçlar da hayırlı olacaktır. Ayrılıklar olsa da sonrasında yeni başlangıçlar sizi mutlu edebilir.

Rüyada Şehit Olmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, makam mevki yükselmesi, hatalardan ders çıkarmak, manevi güç ve başarıların daimi olması anlamına gelir. Hayatınızda sizi üzen ne varsa yakında sona erebilir ve gönlünüzden geçen şeylerin zamanla gerçek olması umutlarınızı artırabilir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Fatma dedi ki:

  Rüyamda askerler ile teröristler arasındaki çatışmada şehit olduğumu gördüm. Ruhumun bedenimden ayrılmasını bile hissettim. Sonra çok degişik şekilde olan insana benzemeyen biri beni yukarıya kadar götürdü. Bembeyaz bir boşlukta önce yükseldim sonra düz bir şekilde ilerledim.aşagıya baktığımda agaç ve yeşillik vardı. Sonra uyandım Anlamı ne olabilir acaba?

 2. Fatma dedi ki:

  Rüyamda askerler ile teröristler arasındaki çatışmada şehit olduğumu gördüm. Ruhumun bedenimden ayrılmasını bile hissettim. Sonra çok degişik şekilde olan insana benzemeyen biri beni yukarıya kadar götürdü. Bembeyaz bir boşlukta önce yükseldim sonra düz bir şekilde ilerledim.aşagıya baktığımda agaç ve yeşillik vardı. Sonra uyandım Anlamı ne olabilir?( Normalde asker polis değilim. Bu aralar hiç bu konularıda düşünmedim.)

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya zorlukların dertlerin sona ermesine yorumlanır.

 3. Ahmet Güneş dedi ki:

  Hayrolsun inşallah. Şuan uyandım hala elim ayağım titriyor. Rüyamda şehit oluyordum askeri bir görevim yok. Kendi evimin hemen karşısına sevdiğim bir komşumun yanına cenazemin defnedildiğini gördüm. Orada sadece annem beni görüyor duyuyordu. Onunla konuştum ama ne konuştuğumu hatırlamıyorum. Aynı zamanda o komşumda duyuyordu beni görüyordu. Sırrı nedir rabbimde saklıdır. Yorumunuzu bekliyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı işlere vesile olmaya yorumlanır.

 4. Esim dedi ki:

  İstihareye yattım,çok büyük alanda şehit cenazeleri için hazırlanan tabuta benzer bir şeyler gördüm hatta bir kısmı hazırdı bayraklara sarılmış tabutlar vardı onları görünce çok ağladım.Bunun yanında seneler önceden tanıdığım ama şimdi pek konuşmadığım 2 eski arkadaşı gördüm bana selam veriyorlardı.Ben arabayla üniversitenin içinde geziyordum bir topluluk broşür dağıtıyordu.O topluluktan biri işte eski arkadaşım ve yanıma gelip selam verdi.Daha sonra arabayı almaya gittiğimde arabayı gelinlikçinin önüne bırakmışım.Bir sürü gelinlik vardı.Gelinlikçiye şöyle bir bakıyordum ve sonra arabaya bindim.Bu kadar hatırlıyorum ama çok etkilendim.

 5. yedilerTR dedi ki:

  2- 3 gün önce rüyamı yazdım ama kaldırıldı lütfen yorumlar mısınız? Ben ve ablam eskiden oturduğumuz evin salonunda dizlerimiz değicek şekilde diz dize oturuyoruz sonra içeri bilindik tanınmış bir şehit giriyor siyah kısa kollu elbise giymiş. içeri girdiğinde heyecanlı bi şekilde dizlerimin üstüne kalkıp ona bakmaya çalışıyorum tanıyorum onu. Ablam kalktığımı görünce kızıyo oturuyorum yerime sonra o şehit içeri girdiğinde direk gelip ablamın arkasına oturuyor. sonra o şehidin çocuklugunu görüyorum elinde bir not defteri var alıp okumak istiyorum vermiyor ben zorla almaya çalışınca salonda koşarak çıkıp oturma odasına geçiyor ben de gidip elinden bi şekilde alıyorum defteri elime alıp perdeyi çekiyorum defterde yazılanları okuyup pencere duvarına bakıyorum defterde yazıı olan herşeyin pencere duvarında yazılı olduğunu görüyorum. lütfen yorumlayın.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aile içi zorlukların aşılmasına, sıkıntıların bitmesine yorumlanır.

 6. yedilerTR dedi ki:

  S.A rüyamda eski evimizin salonunda ablam ve ben diz dize dizlerimiz değecek şekilde oturmuşuz ve içeri ismini vermek istemiyorum bilindik genç bir şehit giriyor. siyah kısa kollu tişört giymiş bende tanıyorum ve heyecanlı bir şekilde onu görebilmek için dizimin üstü kalkıp bakmaya çalışıyorum önümde ablam var göremiyorum diye öyle yapıyorum. böyle yapınca ablam kızıyor ve oturuyorum sonra bu şehit de tam ablamın arkasına gelip oturuyor ama kafasını yerden kaldırıp bize bakmadan geçip oturuyor. sonra bu şehdin çocukluğunu görüyorum elinde küçük bir defter ben alıp okumak istiyorum vermeyince kovalıyorum kaçıyor salondan çıkıp oturma odasına geçiyor sonra ben bir şekilde elinden alp okuyorum ve gidip perdeyi açıp pencere duvarına bakıp okuyorum defterde yazılı olanların duvarda yazılı olduğunu görüyorum. ne yazdığını hatırlamıyorum. çok merak ediyorum yorumlar mısınz bu rüyayı 10 yıl önce gördüm

 7. ÖmerFaruk dedi ki:

  merhaba ben daha 16 yaşındayım ama bir sürededir cok yoğun bir istek ve kin, öfke ile asker olmak istiyorum.Rüyam da dağların ortasında bi karakoldayız bi evden daha büyük ama çokta büyük bir yer değil , biz orayı koruyorduk tam hatırlamıyorum ama aniden benim baktıgım yönün tersinden bolca çatışma çıktı birden , ben hemen yere oturdum yanımdaki duvarı siper aldım benım onumdeki odada da arkadaşım kaldı kim hatırlamıyorum ama onu ordan kurtarmak ıstıyorum bağırıyorum buraya gel buraya gel ayağa kalkma sürünerek buraya gel diye ama aslağa duymuyor gibi benı ben buna sesimi duyuramıyorum o sırada da iyice şiddetleniyor dışarıda arkadaşlarım çatışıyor ben siper aldıgım duvarı bırakıyorum arkadasımı yanıma almak ıcın , bi kalkıyorum çiiiiuuuv buf hemen karşımdaki camdan sol gözüme keskin nişancı mermisi giriyor kafamın arkasından çıkıyor . İlk önce anlamıyorum sendeliyorum , ondan sonra yere düşüyorum ölüyorum . Öldüğümde bi ara bilincim yerine gelir gibi oldu rüyamda sonra geri gitti , beni kimin nerden öldürdüğünü bulamamışlar işte ben bunları duyuyorum ama ölüyüm cok uzun zaman geçmiş bulmuşlar , beni arkadasımı kurtarmak ıcın kalktığımda karşımda cam vardı ordan taa dağda ki keskin nisancı vurmuş onu öğreniyorum , uyanıyorum.Yorumlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birinden gelecek olan önemli bir tavsiyeye ve yeni bir karar almaya yorumlanır.

 8. Merve dedi ki:

  Rüyamda amasyadayiz. Orada bir çete ile çatışıyoruz. Önemli işler yapıyoruzmyapıyoruz. Ben (Merve), babam ve yakın bir kız arkadaşım da var. Babam da benim gibi polis fakat arkadaşım yalnızca yanımızda. Bu arada bu arkadaşıma dolaylı olarak amasya ile ilgili bir konuda yardımcı olmaya çalıştığım bir dönemdeyim gerçek hayatta. Çatışmada çete liderini ya ciddi yaraliyoruz ya da ölüyor onu tam hatırlayamıyorum. Beni öldürmek niyetiyle yaraliyorlar fakat hafif kurtuluyorum ama kurşun hala icimde. Biz hemen yola çıkıyoruz arabayla çoruma gidiyoruz arası çok kısa. Orası nasıl oluyor bilmiyorum birden babam ve arkadaşım yanımda değil ben tek ve yaralı olarak takip edenlerden kaçıyorum. Bir polis arabası görünce hemen yanlarına gidip durumu anlatıyor ve yaramı gösteriyorum. Polisler beni arabaya alıp lojmana getiriyor oturduğumuz yere. Ben bahçede bekliyorum tanıdık hissi olan bi adam da var yanimda ama korkuyorum her an gelebilirler diye. Ailem evde hissediyorum. Sonra lojmanin bahçe kapisinin önünde dikilirken kırmızı yabancı biraz eski bir araç duruyor içinden bizi takip eden iki adamdan biri içinden çıkıyor. Ben kaçmaya çalışıyorum hem yaraliyim hem silahim yok hissediyorum öleceğimi. Ama saklanacak yer yok. Bir arabanın arkasına geçiyorum ama adam geliyor ve kacamıyorum. Tüm şarjörü boşaltıyor vücudumun farklı yerlerine. Benimle olan adam az ilerde telefonla konuşurken sesleri duyup bakıyor ve hemen yanıma geliyor ve beni vuran ise çoktan kaçıyor. Annem ve babam da yanımıza geliyor kosa kosa ama herzaman sesli kalabalık olan lojman bahçesi sessiz kimse yok.baska. Ailem gelir gelmez bana bakıyor önce sok oluyor sonra ise beni sürekli çevirip kurşun sayısına bakıyor ben o aralar iyi gibiyim konuşup hareket edip ayakta durabiliyorum. Ve kurşun yaraları belli olmasına rağmen yalnızca o kadar kan izi var çok kanamam olmuyor nedense. Sonra.hemen beni arabaya bindiriyorlar ama ben yavaş yavaş zihnimi kaybediyorum. Biraz kendime gelince kardeşimi soruyorum. Yattığını ve uyandırmak istemediklerini söylüyorlar. Arkadaşımı soruyorum o da çok geç kaldı zaten daha erken dönecekti olmadı şimdi bileti vardı gideceği için gelmedi otobüsü kaçırmamak için diyorlar. Bunları duyuyorum ve yavaş yavaş kendinden geçiyorum. Ağzımdan kan gelmeye başlıyor ve can verip şehit oluyorum. Sonra ağlayarak uyandım. Genel olarak şehit olmak iyiliğe yorulur fakat bu detaylar neye mâl olunur acaba yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya zorlukların üstesinden gelmek ve sıkıntılı günleri atlatmaya, hayır işlemeye yorumlanır.

 9. Mehmet dedi ki:

  Merhaba Ben ruyamda bir teröristi bir yere teslim etmeye goturecem ve o anda terörist baska bir teröristle konusurken diyoki yolda giderken bur askeri vur diye yer soyluyor ve bende bunu duyuyorum. Bir anda eve geliyorum ve amca konusuyorum durumu anlatiyorum ve amcam bana bir silah veriyor kendimi korumam icin sonra yola cikiyoruz teröristle ben bekliyorum nezaman beni oldurecek. Bende kafamda planlar yapiyorum onu nasil silahin alirim diye boyle uzun sure bekliyorum ama bir turlu harekete gecmiyor terörist ve sonrada uyaniyorum .simdiden tesekkur ederim

  1. admin dedi ki:

   Ailenize destek olmanız, maddi yardımda bulunmanız gerekebilir.

 10. İlknur dedi ki:

  Rüyamda bi adam hepimizin şehit olacağını söylüyor orada bi patlama olacakmış ama ben ben şehit olamam abdest almam lazım diyip oradan uzaklaşıyorum

  1. admin dedi ki:

   Zor günlerin geride kalmasına ve sevince yorumlanır.

 11. Ali dedi ki:

  Rüyamda bir evdeyim ve karşı tarafta düşman var ve bomba atılıyor ben kaçıyorum sonra uyandığımda benim adıma anıt yapılmış ve ismim yazıyor başında da şehit belirteci var

  1. admin dedi ki:

   Güzle bir yere taşınmak ve sağlık sıhhate yorumlanır.

  2. Esra 💎 dedi ki:

   Rüyamda morgdayım ve şehitler var sanki ölmemiş gibiler tekrar ölüyorlar sonra biz onları tabutlayıp götürüyoruz namaz için sonra onlar musalladan göğe yükseliyorlar ve işte şimdi ruhumuzu Allah’a veriyoruz gibi bir söz edip içlerinden bir ışık çıkıyor. ( 3 tane şehit var)

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya kötü günleri geride bırakmak ve hayırlı haberlere yorumlanır.

 12. Ömer dedi ki:

  Ben jandarma personeliyim. Rüyamda şehit olmuşum. Köyümde herkes toplanmış ağıt yakarak mezarlıktan bizim eve doğru yürüyorlar, en baştada benim ailem, annem, ablalarım ve yakınlarım kol kola girmişler sessizce ağlayarak eve gidiyorlar. Bende onlara bakıyorum ne oldu diye soruyorum kimse bana ses vermiyor. Bende o anda düşünüyorum, eşim ve çocuklarım ailem mağdur olmaz devlet bakar kime ne verir bunları düşünüyorum, rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Uzun ve sıhhatli bir ömre, sizi mutlu eden hayırlı bir olayın habercisidir.

 13. Erkan dedi ki:

  Rüyada savaş gibi bir ortamda birilerini kurtarıp kendimin ise şehit oldugunu gördüm babama ve anneme de ben şehit oldum dedim ve ağladılar. Yorumlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Hasta biri varsa şifasına erişir, zor günler atlatılır.

   1. Mutlu dedi ki:

    Rüyamda mekke mi medine bilmiyorum oradayım bir sürü insan namaza durmuş ben de abdest almak için ayakkabımı çıkarıyorum ama bakıyorum çalınmış ben de terlik giyiyorum ve namazdan sonra böyle biryerde de hırsızlık olur mu diyorum elimde bir fincan kahve var ama içmek için içine baktığımda su görüyorum fincanın içinde insanlar var anlam veremiyorum. Bulunduğum yerde bir tane adam var kıyafeti de o döneme ait hz. Ömer filminde rol alan adam gibi görünüyordu bana sen şehit olacaksın dedi. Yorumlarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

    1. admin dedi ki:

     Hayırlı bir seyahate çıkmak ve isteklerine erişmek, mutlu olmaya yorumlanır.

 14. Kuşçu dedi ki:

  Rüyamda hastanenin acil bölümünün önünde hemşir elbisesiyle bir bomba girişimini engelliyorum ve şehit oluyorum. Ben hep dua etmişimdir inşallah vatana millete hayırlı bir şekilde şehit olurum diye.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir hayır işlemek ve birine yardımcı olmaya yorumlanır.

   1. Bilinmeyen dedi ki:

    Normal bir polis memuru yum toplu bir ekip ile devriye geziyoruz önümüzde bize eşlik eden polis özel harekat var her şey normal görünüyordu bir ihbar aldık annesiz ve babasız cocukların kaldığı yere baskın yapıp hepsini kacirmislar biz de tam kapının solunda durduk 3 kişiydik diğerleri ne oldu bilmiyorum birden dışarı cıktılar benim yanındaki polis direkt şehit oldu sonra 2 kişi geri cekilidk sokağın başında onu bekliyorduk o bize ateş etmedi koşarak araba ya binmeye calistı tabsncamı aldım elime tam onu arkasından vuracak Ken carşaflı yüzü görünmeyen simsiyah biri vurdu beni ve şehit oldum

    1. admin dedi ki:

     Hayırlı bir iş yapıp hayır duası almak ve aile içinde saadete yorumlanır.

 15. Raziye dedi ki:

  Hiç tanımadığım bi yerde kızımla dolasıyoruz Bi anda heryer polis bitarafta terörist kılıklı adamlar en son kızımla beni öldürüyorlar hiç acı hissetmıyorum. Bembeyaz bir şekilde kendimle kızımı görüyorum.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir iyilik yapmak ve günahlarından tövbeye yorumlanır.

 16. Mustafa dedi ki:

  Küçük oğlum çocukluğundan beri askerde şehit olacağını ruyada devamlı görüyordu az kaldı 3 gün sonra askere gidecek rabbim ne emretti ise o olur hayirlisi.

 17. Eda dedi ki:

  Rüyamda uyuduğumu ve o rüyamda şehit olacağım haberi geliyor. Nasıl yorumlanır?

  1. admin dedi ki:

   İyi bir amele yorumlanır.

 18. Berkay dedi ki:

  Rüyamda askerde şehit olduğumu görüyordum, sonra bunun gerçek olacağını ve önceden bunun bana malum olunduğunu düşünüyordum, namaza başlamayı ve kalan kısa ömrümü iyi geçirmeyi planlıyordum.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir işe vesile olup hayır duası almaya yorumlanır.

 19. Hikmet can dedi ki:

  Ben rüyamda askerdeyken çatışmaya girdiğimizi ve pkklıların yaklaştığını görüyorum. Sonra ben onların 3-4 öldürüyorum ve bitiyorlar. Sonra tekrar saldırıyorlar. Yanımdaki arkadaşımı şehit ediyorlar. Bende onları vuruyorum ama çoğalıyorlar. Bana el bombası atıp öldüğümü şehit olduğumu gördüm ve bu rüya 2 gün aynı rüyayı gördüm. Sizce hayır mı ki.

  1. admin dedi ki:

   Verdiğiniz mücadelede sona gelmek ve çekilen cefanın bitmesine, rahata erişmeye yorumlanır.

 20. Kübra Demir dedi ki:

  Merhabalar. Rüyamda ben, babam ve şu an uzman çavuş olan kardeşim Suriye de bir askeri aracın içerisinde savaşta oluyoruz. Kardeşim profesyonel askeri kamuflajlar içinde etrafı kontrol ediyor. Bize de asla araçtan çıkmamamızı kafamızı iyice eğmemizi söylüyor. Ben göz ucuyla camdan bakıyorum. İki tane asker görüyorum. Arkada bizim askerimiz gibi bir giyinmiş ama kıyafetler eski kılık değiştirmişler. Kardeşime arkada asker olduğunu ne türk ne de ÖSO askerine benzemediğini söylüyorum. O da araçtan atlıyor askeri öldürüyor. Ama bir asker de kardeşimin sırtından vurmak için sinsice yaklaşıyor. Bunu görünce araçtan atlıyorum askerin önüne düşüyorum. Asker bana sıkıyor bir kaç el kasıklarımdan vuruyor. Kan yere damlıyor. Bende ani bir hareketle adamın bileğini sertçe büküp silahını alıyorum. Önce kalbine bir el sıkıp sonra yüzüne mermi yağdırıyorum ve yüzü paramparça olup oluyor. Bende yere yığılıyorum kan revan içinde. Kardeşimin feryadını duyuyorum abla sakin ölme diye ağlıyor başımda. Sonra etrafımı sarmış bir sürü türk askeri görüyorum, bana bakıyor hepsi. Kardeşim feryad ederken bile gözlerim bulanıklaşıyor sonra kararıyor. O şekilde uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Aile içinde birlik ve beraberliğin artmasına, sevdiklerinizden beklediğiniz desteğin gelmesine yorumlanır.

 21. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda ben, ablam, gazi olan ablamın eşi ve birkaç arkadaş teröristlere karşı silahlı çatışma yapıyorduk. Bir arabanın arkasındaydım ve baya terörist öldürdüm. Son 2 kişi kalmıştı gazi olan abi sakın yerinden ayrılma dedi. Ayrıldım ve teröristlerin başındaki adamı vurdum göğsünden ama fark ettim ki ben çoktan vurulmuşum kalbimden. yere düştüm herkes yanımdaydı kendimi gördüm, gülüyordum. Birisi de o şimdi şehit oldu diyordu, teselli veriyordu. Bir arkadaşım daha şehit olmuştu. Sonra uyandım🤷‍♀️

  1. admin dedi ki:

   Aile içi saadet ve sıkıntıları aşmak, duaların kabul olmasına yorumlanır.

 22. Cemal dedi ki:

  Öncelikle herkese selamlar. Ben asker veya devlet güçlerinde görev almıyorum. Sıradan çalışıp geçimini sağlayan biriyim. Rüyamda tıpkı 15 temmuz dedtanınına benzer olaylar oluyor ama 50-60 kişilik bir insan topluluğu var. Mahalle içinde bir çatışma çıkıyor ve üstünde bomba olan bir adam var. Bizde 4-5 kişilik bir ekibiz ama ne asker nede polisim. Sadece özel bir kuvvet olduğumu biliyorum ve sivil kıyafetiyim. Ekip arkadaşımdan birisi koş bombacıyı durdur herkesi yok edecek diyor. Ben bir hızla koşup bombacının üstüne atlıyorum ve yüksek bir yerden aşağı düşüyoruz. O esnada adam bombayı patlatıyor ve şehit oluyorum. Hemen ardından kırmızı bir boşluktayım havaya doğru uçuyorum” şimdi şehit mi oldum ben” deyip mutluluk duyuyorum. Ama her şey çok inandırıcıydı ve RABBİM’E güvenme hissiyle bunu yaptım sonrasında uyandım. Dün atamız Fatih sultan Mehmet han’ı bugünde bu rüyayı gördüm. Bu tür rüyalar görür oldum bu aralar.

  1. admin dedi ki:

   Mesleki hayatta yeni bir fırsat elde etmek, bazı parasal sorunlara kolay çözüm bulmaya yorumlanır.

 23. Ayça dedi ki:

  Rüyamda bir alışveriş merkezindeydik fakat öyle değişik bir alışveriş merkeziydi ki mağazaları lüks fakat binanın kendisi eskiydi. Her yer camdı tavan falan. Daha sonra işimiz bitti dışarı çıktık. Dışarıda dağlar tepeler var fakat her yer kahverengi. Ortama sadece gökyüzü ve toprak hakim. Teröristler her yeri basmış, insanlara bağırıp çağırıp, öldürüyorlar. Ben ne olduğunu anlayamıyorum. Sonra babam ben ne olduğuna bakıp geleyim siz saklanın diyor ve babam birden yok oluyor. Sonra annemle bir yere saklanıyoruz. Annem ağlamaya başlıyor. Karşımızda da saklanan bir aile var. Annemi sakinleştirmeye çalışıyorum. Daha sonra uzun bir süre geçiyor ve babamı merak ediyoruz. Dışarı çıkıyoruz fakat teröristler artınca başka bir yere saklanıyoruz. Daha sonra adamın biri bizi buluyor ve annemin kafasına gözümün önünde sıkıyor ve gidiyor. Ben de hayır falan diye bağırıp hüngür hüngür ağlıyorum. Annem kucağıma düşüyor, yanaklarında da göz yaşları var onları siliyorum nasıl kıydılar sana diye. Daha sonra babamın da şehit olduğu haberini alıyorum ve ağlamayı kesiyorum ve etrafıma baktığımda tabanca görüp onu alıyorum ve annemin yanına tekrar gelip tabancayı saklıyorum. Sonra başka bir adam geliyor beni götürmek için ben de tabancayı çıkarıp adamı vuruyorum. Şerefsizler ülkemi ne hâle getirdiniz, annemi öldürdünüz diye. Sonra annemi öldüren adam gelip beni vuruyor. Ve rüya bitiyor. Ne anlama geliyor bu? 🙂

  1. admin dedi ki:

   Yolculuğa çıkmak ve yeni insanlarla tanışmak anlamına gelir. Sosyal çevreniz de değişebilir.

 24. Barış dedi ki:

  Ailecek bir yerden geliyorduk. Bir tane Türk karakoluna rastladık. Biraz daha ileride de teröristlerin ini vardı. Birbirleriyle çatışıyolardı, biraz daha ilerledik. Terörist inlerinin arka tarafına doğru geldik. Teröristler kaçıyordu, hepsi kaçtı ve en son biri elinde silahla çıktı. Birine ateş etti, bende arkasından dolaşıp silahı almak istedim. Bana ateş etti ama ben yanına doğru gittim. Giderken allahım yardım et dedim ama silahı alamadım, beni orada vurdu.

  1. admin dedi ki:

   Size karşı yapılan bir haksızlık ile birlikte çok üzülebilirsiniz. Bu kişi dost sandığınız biri olabilir.

 25. Emre dedi ki:

  Rüyamda abim ve ben vardım. Bir anda savaş olması üzerine ben (ve birçok asker) asker arabasıyla birlikte sefere doğru gittik. Abim başka bir savaş yerine ben başka bir savaş şehrine gittim. Savaşacağımız kişiler ise ingilizler ve birçok hristiyan devletiydi. Savaş alanında tam tamına 2 tane üst rütbeden insan öldürdüm. 1 ay sonra eve geldim. Evin balkonunda otururken birden bire içime şehit olacaksın diye bir yerden ses geldi. Kalbim bir anda nur ile doldu (rüyada) ve rüyam böyle sonlandı. Rüyamın manası nedir?

  1. admin dedi ki:

   Zor bir süreci atlatmak, sıkıntıların geride kalmasına yorumlanır. Hayırlı bir işe de vesile olabilirsiniz.

 26. Sema dedi ki:

  Rüyamda tüm akrabalarım arkadaşlarım ailem hepsi bizim köydeler. Arkadaşlarım beni mesajla yanlarına çağırdılar. Giderken köyü teröristler bastı ve bir tank getirmişler. O tankla ilk önce arkadaşlarımı ve sonra akrabalarımı, sonra ailemi ve en son beni vurdular ama ben ilk topla ölmedim. Onları kurtarmak için doğruldum ama tekrar vurdular işte o zaman şehit oldum.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı işlerle adınızın anılması, sıhhatli ve güzel bir ömür sürmeye, ailenizin de sizin adınıza mutlu olmasına yorumlanır.

 27. Songül dedi ki:

  Rüyamda bir çatışma içerisindeyim. Kurşun değildi başka bir nesneydi o kime denk gelirse o şehit olacakmış. En arkadaydım ve bana denk geldi. Artık ölüm vakti dedim. Allah’a dua ettim günahlarımı affet diye, sana geliyorum dedim ama baktım sonra ölmedim. Fransa’da kaybolmuşum ve Türkiye’ye dönmeye çalışıyorum ama olmuyor. İnsanlarla iletişim kurmaya çalışıyorum, derdimi anlatamıyorum. Sonra oraları geziyorum, balona biniyorum.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir kısmete erişmek, çevrenizde itibar sahibi olmaya ve herkesin bahsedeceği bir başarıya, iş hayatında yükselmeye yorumlanır.

 28. Yusuf K. dedi ki:

  Rüyamda teröristler tarafından ele geçirildim ve kafama kurşun sıkıp beni öldürdüler ama ölmeme rağmen çevremde olan biteni hep görüyor, işitiyorum. Şehit oldum diye o kadar seviniyorum ki anlatamam. Uyandığımda da ağlamış olduğuma işaret eden gözyaşlarım vardı. Sanırım mutluluk gözyaşlarım olsa gerek.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir iyilik işlemek ve Allah katında yükselmek, manevi yönden huzura erişmeye yorumlanır.

   1. Ahmet dedi ki:

    Rüyamda karanlık biyerde bi sandalyede otururken bi adam geldi yüzüme baktı gulumsedi ve şehit olacaksin dedi. Bu rüyadan 1 sene sonra ruyamda askerdeydim komutan bana sen şehit olacaksin dedi biliyorum komutanım rüyamda gördüm zaten dedim

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya sıkıntılardan kurtulmak ve hayır duası almaya yorumlanır.

DMCA.com Protection Status