Rüyada Yemek Yapmak

Rüyada yemek yaptığını görmek, başarmak istediğiniz şeyleri tez zamanda başarmak anlamına gelir. Önünüze her ne engel çıkarsa çıksın şans sizden yana olur ve isteklerinize ulaşabilirsiniz. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için kurduğunuz hayaller gerçek olur. Özellikle sevdiklerinizin sürekli iyiliğini düşünmeniz size yeni şans kapıları aralar. Kalbinizden geçen güzel şeyler tez zamanda gerçeğe döner. Rüyada kendini yemek yaparken görmek, harcanan emeklerin karşılığını almak ve özellikle de iş hayatında çok kazanç sağlamak, maddi yönden güçlenmek anlamına gelir. Çok kazançlı işler başarabilir, hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Rüyada yemek pişirmek, bazı yorumcular tarafından hem kendiniz hem de aileniz için verdiğiniz emeklerin sizi çok gururlandırmasına, ev içinde sükunetin artmasına yorumlanır. Evde büyük masrafların üstesinden gelebilir, ailenizi mutlu edebilirsiniz. Rüyada yemek hazırlamak, mal mülk sahibi olmak isteyenler için hayırlı bir rüyadır. Birikimleriniz değerlenir ve maddi yönden geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.

Rüyada yemek yapan birini görmek, birinin size yol göstermesine ve o kişi sayesinde çok para kazanmaya yorumlanır. Yeni bir işe girmenizde ya da işinizde yükselmenize yardımcı olabilir. Rüyada başka birinin yemek yapması, aynı zamanda hayırlı bir kısmete de yorumlanır. Evlenmeniz için biri aracı olabilir ve zengin bir talip çıkabilir.

Rüyada Yemek Yapmak ve Dağıtmak

Hayırlı işlere vesile olmak ve duaların kabul olmasına yorumlanır. Yaptığınız iyilikler karşılığını bulur. Bazı insanların zorlukları aşmanızda yardımcı olabilirsiniz. Hane içerisinden borcu olan birine de yardımcı olabilirsiniz. Evin beti bereketi artar.

Rüyada Yemek Yapmak ve Yedirmek

Kazancınızın hem sizi hem de ailenizi mutlu etmesine, onların daha iyi koşullara sahip olmasına yardımcı olmaya yorumlanır. Kendi isteklerinizi ve ailenizin isteklerini rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Evlenmek isteyen biri varsa o kişinin de düğün masraflarına yardımcı olmanız gerekebilir.

Rüyada Yemek Yapmak Misafir Ağırlamak

Evinize hayırlı misafir gelmesine ve ev içerisinde bir kutlamaya yorumlanır. Örneğin evde bekar biri varsa söz ve nişan sebebi ile misafir ağırlayabilirsiniz. Düğün telaşı içine girilebilir. Ya da bebek bekleyen biri olabilir. Tebrik için misafir ağırlanabilir. Rüyada misafire yemek yapmak, sofranızın rızkının artmasına ve helal kazanç sağlayarak sevdikleriniz ile paylaşmaya yorumlanır.

Rüyada Başkasının Evinde Yemek Yapmak

Başka birinden davet almak ve hayırlı bir iş için bu kişiye gitmek olarak yorumlanır. Sizi misafirliğe çağırabilirler. Hayırlı bir iş ya da kutlama için de bir araya gelebilirsiniz. Mesela evlenecek olan biri düğün telaşında sizden yardım isteyebilir.

Rüyada Tüp Üstünde Yemek Yapmak

Ev içinde işsiz olanların tez zamanda iş bulmasına ve evinize daha çok para girmesine yorumlanır. Evli olan kişiler için eşlerinin kazançlarının artmasına ve ev içinde ekonomik yönden rahatlamaya yorumlanır. Geçim sıkıntısı temelli biter.

Rüyada Yemek Yapmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, hayırlı kazanç sağlamak ve elinize bol para geçesine, elinizi attığınız her işten çok kar elde etmeye yorumlanır. Bereketinizi gittiğiniz yere götürürsünüz ve aynı zamanda ailenizin de geçiminde önemli bir rol üstlenebilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Perihan dedi ki:

  Merhaba Rüyada ocağın üstünde tencerede tavuk pisiriyordum. Tencere doluydu ağzına kadar. Yorumlar mısınız.

 2. Ceylin dedi ki:

  Rüyamda kendi köyümüzde bir akrabamizin evinde patates yemeği yapıyorum tandırda üzerine yoğurt koydum, yufka ekmeği yeşillik falan gördüm ayrıca.yemegi işyerine götürmek için yapıyorum bu arada

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya önemli işler başarmka, bereketli kazanca yorumlanır.

 3. emine dedi ki:

  Merhaba, Rüyamda yöneticim (erkek) yemek yapıyordu ocağın başında elinde tava var. İş yerindeyiz ama aslında değiliz bir evin mutfağında gibidiyiz. birçok çeşit farklı yemekler yapılmış duruyordu içimden bu yemekleri neden yapmış diye sorguluyordum ama aslında yemekleri üst yönetici yapmış yöneticim de kalan kısmı ile devam ediyormuş. içimden ikisi içinde adamlar bak helal olsun ne becerikliler diyorum. Birşeyler konuşuyoruz ama hatırlamıyorum. Sonra başka bir yerdeyim ailemden üyelerde var ve bana birçok pasta gelmiş değişik şekillerde ve renkler de bu kadar pasta nedir böyle diyorum (siyah beyaz benekli, kırmızı gül desenli… pastalar) sanki meyvenin bir parçası çürümüş gibi bazı pastaların bir kısımlarını kesiyorum. Sonra ben bunları yiyemem ki diyorum Ofisden iş arkadaşım bir erkek var (yeni 2. bebeği olacak hayırlısı ile) pastalar masada duruyor onu çağırıyorum gel ye bunları napıcam ben bu kadar pastayı oturup yiyor sonra yeter artık ben çok doydum diyip kalkıyor. Arada başka şeyler de oluyor ama bu kadarını hatırlıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinize daha çok para girmesine, emeklerin karşılığını almaya yorumlanır.

 4. Müjde dedi ki:

  Rüyamda hoşlandığım kişi ile birlikte yedigimiz son yemeği yapıyorduk ..

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birinden iş haberi almaya yorumlanır.

 5. Aydeniz Kurnaz dedi ki:

  Rüyamda arkadaşlarımı ağırlarken bir yandan ayrıca yemek yapmaya girişiyorum. Arkadaş okuluna yetişmek için çıkınca bende onla beraber çıkmak için yemeği söndürüyorum aynı istikametteki huzur evinde yatan bir yaşlı teyze var onu görmeye çıkıyorum yola. Yürüyerek oraya gidiyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya çevrenizden daha iyi maddi imkanlara sahip olmaya yorumlanır.

 6. Leyla dedi ki:

  Rüyamda baklava yapıyorum. Dikdörtgen kesmişim yufkaları dilim dilim diziyorum ama tepsi büyük geliyor. Bir kadın acaba şöylemi dizsek böylemi dizsek küçük bir tepsiye mi dizsek diyor. O zaman keşke yufkaları küçük bir tepsiye önce serip sonra kesseydim diyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir iş kurmaya yorumlanır.

 7. Nirgül dedi ki:

  Rüyamda et ve pilav yapmıştım sonra eskiden tanıdığım biri bana alışveriş yapıp getirmişti bende buyurdum yemeğe ve onlara yemek ikram etmek için mutfağa geçip eti ısıtıyordum kemikli et ısınınca birleşip ince bir hal alıyordu misafire kusura bakmayın neden böyle oldu bilmiyorum diyorum onlarda birşey olmaz diyrlardı sonra biranda abimin yanında oluyordum abim birileri seni isteyecek diyordu çocuğu rüyamda gördüm tanımıyorum sanki özürlü gibiydi ben evliyim ne anlama geliyor acaba şimdiden tşk ederim

  1. admin dedi ki:

   Evinizde rızkın artması ve aile içinde refaha, birlik beraberliğe yorumlanır.

   1. Asli dedi ki:

    Rüyamda2 tencere topalak çorbası pişirdim suyunu çok koymuşum yoğurt fln ekliyorum tencerenin birine misafirlere ikram ediyoruz ama istediğim gibi güzel olmuyor kıvamı sulu oluyor

    1. admin dedi ki:

     Bolluk berekete, misafir ağırlamaya yorumlanır.

DMCA.com Protection Status