Rüyada Zehirli Balık Görmek

Rüyada zehirli balık görmek, size karşı yapılan bir haksızlık yüzünden ilerleyen günlerde maddi ya da manevi anlamda büyük bir engel ile karşılaşmak ya da kayıp vermek anlamına gelir. Başkasına iyilik yapayım derken tam tersi siz zarar görebilirsiniz. Tahammül edilmesi zor bir durumla karşılaşabilir. Sevap işleyim derken tam tersi günaha girebilirsiniz. Özellikle de iş hayatında herkese güvenmemeye dikkat edinç yoksa sizi yarı yolda bırakan ya da zarara uğratan insanlar olabilir.

Rüyada zehirli balık sokması, düşmanınızdan zarar görmek anlamına gelir. Sizi çekemeyen ve kıskanan, sürekli de huzursuzluk çıkaran biri varsa, yine sizi üzmeye çalışabilir. Bu kişi yüzünden keyfiniz kaçabilir. Rüyada zehirli balık ısırması, aynı zamanda dost kazığı yemek olarak da yorumlanır. Bir dostunuzdan alacağınız darbe sizi çok acıtabilir.

Rüyada Siyah Zehirli Balık Görmek

Yaşanan büyük sıkıntıların ardından bir şeylerden önemli ders çıkarmak anlamına gelir. Bu alacağınız ders sayesinde artık bazı insanlara karşı daha temkinli olabilirsiniz. Bazı insanların gerçek yüzünü göreceksiniz.

Rüyada Renkli Zehirli Balık Görmek

Sizi çekemeyen ve size karşı tavırları sürekli değişen, bir öyle bir böyle davranan bir insana yorumlanır. Bu insan artık sizi yıpratabilir ve hayatınızdan çıkmasını isteyebilirsiniz. Bu kişi sevdiğiniz de olabilir ve tutarsız hallerinden yılabilirsiniz.

Rüyada Zehirli Balık Yemek

Rüyada zehirli balık yediğini görmek, yapılan hatanın bilerek yapılması ve bu yüzden de moralinizin bozulmasına yorumlanır. Bile bile bir hatayı yapmayı kabullenmek zor olabilir. Aldığınız bir riskten sonra hüsrana uğrayabilirsiniz.

Rüyada Zehirli Balık Görmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, çevrenizde gerçek dost ve düşmanı geç de olsa ayırt etmeye ancak öncesinde bir hayal kırıklığına uğramaya yorumlanır. Bu hayal kırıklığı aşk hayatına dair de olabilir, kabullenmesi zor bir durum ile yüz yüze gelebilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Veysi dedi ki:

  Merhaba Rüyamda Tekne ile bir grupla seyehat ederken yanaştığı kıyıya ayağımı attığımda büyük bir balık sersemlemiş şekilde ayağıma değdi sevinip aldım pişirip yerim diye geçirdim içimden sonra yüksek bir yerde balığı aldığım akar suda su üstü dolu şekilde ölü balıkların aktığını gördüm ve biri balıkların zehirlendiğini söyledi bende yegenlerime ulaşıp onları uyarmaya çalışıyordum öğrendikten sonra en son akar suya baktığımda yüksek yerdeyken balıkların hepsi akmıştı sadece akar su görünüyordu. Teşekkürler şimdiden

 2. kılan dedi ki:

  ben rüyamda farkında olmadan zehirli balık yiyordum ve sonra ailemin konuştuklarına kulak misafiri oldum meğerki yediğim balık zehirli olduğunu öğrendim ve ardında kardeşlerime sinirlenmeye başladım ne derlerse bağırdım

 3. VANLI KIZ dedi ki:

  Rüyamda ben balık tutuyordum kardeşime gel sen de tut deyince yok ben istemiyorum diyordu sonra ben ben yeşil sarı vb. renklerde bir balık tutuyordum.Sonra biri bana o balık zehirli diyordu ben de tekrar denize bırakıyordum.

  1. Mira dedi ki:

   Ruyamda mavi ucan balik evimden iceri giriyor kucuk kizimi kovaliyor beb onu korumak isterken benim pesime takikiyor esime bagiriyorum yardim et diye evin kapisini analigim açıyor kapida kayinvalideme ait örgüler var kapiya yatiyorum balik enseme hafif tokunup gidiyor ben isirdi isirdi diye bagiriyorum

 4. Adminnn dedi ki:

  Rüyamda baliklarlar bizim evin bacasında uçuyordu . İçlerinden birkaç tanesi aynı baliklardi ve diğerlerine göre en büyükleri olmakla birlikte en güzeli bu gruptu . Ben yanımdaki birilerine ne güzel balık bu büyük olan diye gösterirken birden bende havalandım ve büyük olan baligin birine doğru gittim,derken elim bı anda ona değdi ve catiya düştüm , balığın zehirli olduğunu hatrladim ve elime baktığımda parmaklarında kocaman su dolu kabarciğin şişip şişip indiğini gördüm ,o korkuyla abime koştum anlattım ve abim derimi soydu o şişliklerin yerini ve kan aktı pansuman yaptı abim ..böyle bir ruyaydi

 5. Arzu dedi ki:

  Ruyamda normal 4tana balik gördum amma zrhirliydi bitanesi isirdi beni bende o isiran baligi kiz kardeşimin üstune atim …ne anlama gelir

 6. İlksen dedi ki:

  Rüyamda akıntılı suda bissrü renkli balık görüyordum aniden içlerine atlıyordum sonra bir abi oraya neden girdin hepsi zehirli dedi otururken de bir tanesi ısırdı

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin daha bol olması, borcun bitmesine yorumlanır.

 7. Nazı dedi ki:

  rüyada su birikintisinde güzel kıp kırmızı balık gördüm elime almak istedimki götürüb pişirdyim yanımdaki yaşlı kadın onlar zehirli dedi bende geri bıraktım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin daha çok olmasına yorumlanır.

 8. Burak dedi ki:

  Rüyamda ince uzun dişi olan gümüş renkte bir balık gördüm. Onu almak isterken yüzümü dişleriyle ısırdığını ve bırakmadığını gördüm. Ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birinden duyulacak sözlere kırılmaya yorumlanır.

 9. davut dedi ki:

  rüyamda beyaz çakıllı yolda büyük balıklar (sazan balığı gibi, belki de sazan balığıdır),30 -70 cm büyüklüklerinde(balıklar),toplu şekilde değil etrafa dağılmış vaziyette,gölün veya nehrin yola taşması ile çok çok azda suyun içinde can çekiyorlar bazıları ölmüş. Hava kapalı ama yağmur yağmıyor. Annemi de yanıma alıp geliyom bir daha. anne bu balıkları toplayalım yeriz diyom. annem bunlar ölmüş oğlum diyor dışı kanlı bir balığı göstererek. sonra biraz ilerleyip bir bakıyom yılan balığı(yılan da olabilir) da var can çekişiyo , korkup ayağımla basıp öldürüyom. 6-7 metre ilerde bir küçük yılan balığı(yılan da olabilir) var bu küçük bana zarar vermez ,bu da canlı sonuçta yaşasın deyip onu öldürmüyorum. ama beyaz çakıllı yolda çok az su var 2-3 cm gibi. Bu rüyadan hatırladığım bu kadar yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya size güvenen insanların artmasına ve iyi dostlar kazanmaya yorumlanır.

   1. davut dedi ki:

    sağolun. çok teşekkür ederim. Bende rüyalarım kötü diye düşünmüştüm. bir de rüyayı gördüğümüz saatle alakası var mı? Ben genellikle sabah 9 da kalkıp bir daha uykuya dalıyom sabah 10-11 gibi görüyorum rüyaları.

 10. Anonim dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Benim rüyamda annem çamaşır makinesini çalıştırmak istiyordu. Kardeşimin iş kıyafetlerini yıkamak istiyordu. Kardeşimin işyerine gönderdiği plastik piknik kutusunu açmak istiyordu içinde yıkanacak elbiseler var diye. Bu piknik kutusunu açarken tuhaf bir balık cinsi çıktı. Annem bağrıyordu ben ve babam hemen annemin yanına gittik. Ne oldu dedik. Zehirli balık var dedi. Bu balık kap karaydı ve burnunda kılıç yerine allında büyük zehirli bir kılıç vardı. Annemi zehirlemek istoyordu. Biz bu piknik kutusunu çamaşırmakinesine dayadık. Balık kutudan çamaşırmakinesinin içinde zıpladı. Biz hemen makinenin kapağını kapattık ve en sıcık ve en hızlı turra kurduk. Balık paramparça oldu. Makinenin içi aşırı kanlıydı. Rüyanın manasını araştırdım. Bizleri çekinemzyen insanlar var ve biz onlara galip gelmeye çalıştık.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya borçların bitmesine ve evinizde de geçimin rahatlamasına yorumlanır.

 11. Begüm dedi ki:

  Rüyamda yüksek balkon gibi bir yerden balık tutmaya calısıyordum aşşağısı deniz ama ben cok yüksekteydim ve her an düsecek gibiydim sonra oltama bir balık takılıyor ben balığı alıp evde salonda sehpanın üzerine bırakıyorum ama balık şeffaf renkte ve gözü simsiyah tuhaf bir balık ilk basta masaya koyduğumda orta boyken annemle konusurken annem diyor ki bak ne kadar büyük kocaman gidip tekrar bakıyorum gerçekten zaman geçtikçe balık büyüyor sonra rüya bitti sizce bunun anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizi dolduruşa getiren birine yorumlanır ve yalan söylediği ortaya çıkabilir.

 12. mine dedi ki:

  rüyamda temiz suda bir sürü balık görüyordum içine girip balık yakaladim sonra başka balıklar yakalamak isterken biraz uzağımda rengarenk bir balık görüyorum değişik bir tipe sahip onu gördügumde herkese çıkın zehirli balık var diyorum ve şu sanki bataklaşıp pis olmuşdu. Balıkları görmeden önce annemin önümüze bir kap yemek koyduğunu annemle birlikte yerken en altında ölü siyah yavru kedi vardı şok olmuşduk annemle .

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya helal kazanca ve zamanında başarısız olunan bir konuda başarıya ulaşmaya yorumlanır.

 13. Barıs dedi ki:

  Rüyamda 3 vatoz balığı cıkarsın büyük zehirlidir ama beni sokmadı sonra zehirli iğneleri cıkardım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iş hayatında alınan riskler varsa başarıya ulaşmak demektir.

   1. Ahmet dedi ki:

    Yüksek bir yayla evine giderken yukardan aşağı doğru akan su içerisinde mavi balık gördüm tam yakaladimda elimi ısırdı aniden elim sisti biri yanıma geldi anlatırken şişen ekimi çekince deri katlı elim normal oldu

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya işlerinizde berekete ve bol kazanca yorumlanır.

 14. Ahmet dedi ki:

  Ruyamda sahile yakın ama denizin içindeyim. Çeşit Çeşit zehirli balıklar görüyorum, biri kuma saklanıyor, biri kumdan çıkıyor, biri öylesine yüzüyor, ama hepsini aynı anda değil sırayla görüyorum. Ve bana bir şey yapmıyor bu balıklar. Sadece uzaktan inceliyorum. Ne anlama gelebilir? Teşekkürler. yaş 34

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi kayıpların geri gelmesine ve riski yatırımlardan kaçınmaya yorumlanır.

 15. Kemal Kuru dedi ki:

  Rüyamda oltayla balık alıyorum ve ilk attığım oltaya çok büyük bir balık takılıyor. Balığı çıkarıyorum ama daha önce hiç görmediğim büyük ve renkli bir balık bu. Sonra balığın ne tür olduğunu araştırıyorum ve Tinus Balığı diye yazıyor bir yerde. Tinus Balığı yenmeyen zehirli bir balıkmış. Sonra bu balık, yanında duran ve ahtapota benzeyen bir başka balıkla birlikte uçmaya başlıyor..

  1. admin dedi ki:

   Bol kısmete ve kazanca, maddi gücün artmasına yorumlanır.

   1. Süleyman dedi ki:

    Rüyamda zehirli balıgı su da taşlıyorum kaçtı ama vuramadım

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya helal kazanca ve kötü niyetli kişilerden uzak durmaya yorumlanır.

 16. Şeyma dedi ki:

  Ruyamda 3 ince uzun yapida havuz goruyordum birbirlerine yapisik havuzlardi. 2 havuzda baliklar vardi bir bolumdeki baliklarin kanlar icinde kaldigini ve oldugunu goruyordum. Ben eşim ve cocugum havuzu izleyip uzulurken bir yavru balinanin o baliklarin icinde oldugunu goruyorduk kesin o yapmistir derken balina sudan cikip ustumuze geliyordu cocugumu esime verip onlari cektim balina ayagima yapisti ayagimin yandigini hissettim eşime bu balik zehirli dedim ve eşimle onu diger bolume ittik ordaki baliklara zarar vermeyecegini biliyorduk tabiri nedir acaba

 17. Esma dedi ki:

  Ruyamda annem bi tas bsligi tutuyodu tas rengindeydi ve dikenleri vardi su olmadigi halde evin icinde gidiyodu zehrini her yere akitiyodu annem bu balik yenilmez diyip bahceye aamizi soyledi ama bslik bi turlu olmuyodu onun zehrinden kurtulmsk icin bahceye attik ama yemek yerken sofrada onun zehirlerini yine gorduk nerde oldugunu bulmaya calistik evin icini aradik sofranin altinda bi duduklu tencete vardi duduklu tenceri actik onun icine girmisti balik su olmadigi halde yasamaya devam ediyodu olmuyodu cok degisik bi balikti.

  1. admin dedi ki:

   Size karşı haksızlık yapan birine ve maddi yönden zarara uğramaya yorumlanır.

 18. cangül dedi ki:

  Rüyamda bir denizde yüzüyordum. Birden etrafım balık doldu ve hepsi zehirliydi. Onlara değdikçe acı çekmeye başladım ve hızla çırpınarak denizden çıktım ama sanki acıyı gerçekten hissettim. Doktora götürdü bir arkadaşım doktor pek ilgilenmek istemedi. Başından atmaya çalıştı, bir şeyi yok bir iki şişlik geçer diye. Sonunda ilgilenmeye karar verdi ve o sırada uyandım acıdan. Ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Bolluk ve berekete, sağlığın iyi olmasına yorumlanır.

 19. Minel dedi ki:

  İki adam denizden zehirli balık çıkartıyorlar. Yoldan geçen küçük kız ve babasını zehirliyor.

  1. admin dedi ki:

   Duyacağınız bazı sözlere inanmadan önce iki kere düşünün, sizi kandırabilirler.

 20. Nuray dedi ki:

  Bir söz söylemişim ve ceza olarak bana ve iki kişi daha var. Üçümüze zehirli balık yediriyorlar ölmemiz için önce halsizlik oldu sonra gücüm geri geldi. Sonra uyandım. Ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Sizi zor durumda bırakmak isteyen biri olabilir, bir şeye mecbur bırakabilir.

   1. reyhan dedi ki:

    rüyamda akvaryumun içinde yem dahi veremiceğim kadar çok zehirli balıklar vardı üstündeki akvaryumda yavru balıklar vardı zehirli olmayan. sonra renkli bi papağan balıklara baktı bana ekmek verirmisin onlar zehirli dedi daha sonra ezan okundı uyandım

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya zoru başarmaya ve iş hayatında da yeni fırsatlar edinmeye yorumlanır.

DMCA.com Protection Status