Rüyada Ölüyle Konuşmak

Rüyada ölü ile konuştuğunu görmek, sıkıntılı günleri geride bırakarak bundan sonra kazancınıza ve mutluluğunuzu artırmaya odaklanabilirsiniz. Artık geleceğiniz için yatırım yapma şansı elde edeceksiniz. Çok karlı işler yapabilir, çok güzel projeler ve ortaklıklar içerisinde yer alabilirsiniz. Rüyada ölmüş biri ile konuşmak, çok güvendiğiniz bir insandan zarar görebilirsiniz ve sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Biri sizin güveninizi sarsacak ve onun hakkında duyacağınız şeylere şaşıramayacaksınız. Size haksızlık yapan ve hakkınızı çiğneyen birileri de olabilir.

Rüyada ölünün konuştuğunu görmek, aile içi problemler ile tek başınıza uğraşmak zorunda kalacağınıza yorumlanır. Aile fertlerinin bu konuda size destek olmaması yüzünden aranız açılabilir. Belki bir borcun ödenmesi ya da başka sorunlarla uğraşırken ailenizin size yardım etmemesi yüzünden onlara kırılabilirsiniz.

Rüyada Ölüyle Konuşmak ve Ağlamak

Haneden sizi üzecek bir haber almanız olasıdır. Bu haber sizin keyfinizi kaçırabilir. Ya da haneden bir akrabanız sizinle ilgili dedikodu yapıyor ve sizi başkalarına kötülüyor olabilir. Bu duyacağınız şeyler moralinizi bozacaktır.

Rüyada Ölüyle Konuşmak Sarılmak

Murada ermek ve isteklerin gerçekleşmesi olarak yorumlanır. Bekar olan kişiler yakında dünya evine girebilirler. Kısmetleriniz açılabilir. Evli olan kişilerin eline toplu para geçebilir. Bu para miras, mal mülk satışından elinize geçebilir.

Rüyada Ölmüş Biriyle Telefonda Konuşmak

Yakın zamanda yapacağınız görüşmelerde hayırlı sonuçlar almak, özellikle beklenen bir haberin tez zamanda telefon ile gelmesine yorumlanır. Mesela bir iş başvurusu sonucu için yakında sizi arayabilirler. Ya da başka bir başvurunuz için hayırlı bir geri dönüş olabilir.

Rüyada Ölüyle Konuşmak ve Elini Öpmek

Hayırlı haberler almak ve hayırlı işler peşinde koşmak, çok iyi insanların hayatınıza girmesi ve iyilik görmeye yorumlanır. Kendinizi başkaların çok iyi ifade edebilir ve saygınlık kazanabilirsiniz. İş hayatında da saygınlık kazanabilirsiniz.

Rüyada Ölüyle Konuşmak ve Gülmek

Başkalarının sizin hakkınızdaki düşünceleri sizi çok mutlu edebilir. İnsanlar sizden çok güzel sözler ile bahsedebilirler. Mesela sizi bazı konularda örnek olarak gösterebilirler ve bu çok mutlu edebilir. Başkalarının güvenini kolay kazanabilirsiniz.

Rüyada Ölüyle Konuşmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, zor günlerin bitmesi ve artık yüzünüzün gülmesi, sosyal çevrenizde dostlukların artmasına, sevilip sayılmaya yorumlanır. İnsanlar sizinle dertlerini paylaşabilirler, kolay bir şekilde güven aşılayabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Aleyna dedi ki:

  Rüyamda köyde yokuş yukarı çıkıyorum bir yerden ışık geliyor, gittim baktım bir kadın çıktı topraktan, öl artık boşver bu dünyayı ölünce çok rahat edeceksin, burada ki gibi sıkıntıların olmayacak dedi. Sonra ben orada toprak altında tahtadan bir evde kaldım. Bir adam öldürecekti beni. Uyandım ve kaçtım. Ölü kadın arkamdan seslendi lakin durmadım. Ölüyü tanımıyordum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizi özleyen biri ile görüşmek ve şansın açılmasına yorumlanır.

 2. Umut durgut dedi ki:

  Rüyamda eski ustamın dükkanındayım ve ustamı görüyorum onun dükkanını toparlarken kendisi çıkıyo ama konuşmuyo gülüyo ama öldün usta diyorum hep gülümsüyo

  1. admin dedi ki:

   Mesleki alanda önemli bir fırsat elinize geçebilir.

 3. Özlem dedi ki:

  Merhabalar, Rüyamda 16 gün önce vefat eden erkek kuzenimin cenazesindeydik tabutu taşıyanlar azalıyor diye bayan olarak bende tuttum ben tutmaya başladığımda kimse kalmadı tabutu taşıyan tek başıma taşımaya başladım mezarlığa yaklaştıgımda ahh Erdinç abim ah dedim tabutun içinden ya efendim yada aferim kızım dedi tam hatırlamıyorum o sıra uyandım ablaları falan bütün cemaat benim arkamdan topluluk şeklinde geliyordu tabut rengi VS herşey usulune uygun oldugu için detay anlatmıyorum

  1. admin dedi ki:

   İyi ahiret hayatına ve ailece birlik beraberliğe yorumlanır.

 4. gamze dedi ki:

  Rüyamda köyümüzdeki yolda yürüyorum yolda hep tanıdık simalar var kalabalık ama hiç konuşmadan yürüyorum sonra karşıdan rahmetli dedem geliyor ne yapıyorsun diyor. Biraz yürüyeceğim diyorum oda bana böyle gitme üşürsün gel üstüne bir şey alalım diyor köyde küçük eski bir ev var oraya gidiyorum o kendine turuncumsu bir şal gibi bir şey alıyor başına boynuna sarıyor bana diyor ki sende böyle sar üşümezsin deyip bana beyaz büyük kare kalın bir şey veriyor bunu sar diye elime alıyorum bakıyorum çok kalın geliyor bunun yerine atkımı alsam içer den olur mu diyorum tamam diyor atkımı alıyorum boynuma doluyorum. Sonra birlikte karşılaştığımız yolda yürüyoruz ama bu sefer yolda kimse yok sadece biziz bana insanlarla az konuş farklı insanlarla falan diye öğüt veriyor.

  1. admin dedi ki:

   Rızkın artmasına ve evinizde hayırlı misafirler ağırlamaya, sevdiklerinizle özlem gidermeye yorumlanır.

  2. Haci dedi ki:

   Ruyada bir arkadasimin olen babasiyla cok samimi bir sekilde sohbet ve konusmalar geciyor aramizda

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya arkadaşınızdan hayırlı haber almaya yorumlanır.

 5. Hilal dedi ki:

  Rüyamda bir şey yiyordum ve o yediğim şeyde dişlerimi döküyordu. Dişlerimi de o yediğim şeyle birlikte yiyordum. Sonra nefes darlığı yaşadım korktum öleceğim diye bize misafir geldi. Onlarla birlikte yemek yedik yemek bitti. Mutfağa geçtik annemle annem mutfakta bir şeyler yapıyordu. Biri bana bahçeden hilal diye seslendi. Bende bahçenin kapısını açtım ölmüş komşumu gördüm. Bahçe de bana ne zaman ceviz getireceksin dedi. Bende bir şey demedim annemle bak Gülten teyze geldi dedim ama annem baktı göremedi. Sonra gitmişti, bahçe de 1 kedi vardı. Siyah renkte dişiydi. 1 kedide gelmişti ağzında yavrusuyla bir erkek kedi vardı. Garip garip şeyler yapıyordu. Ağzında yavrusu olan kedi erkek kedinin yanına gitti. Çiftleşmeye başladı diğer siyah kedi hilal sen bakma dedi o kedilere sonrada gir eve dedi ben eve girerken kapının önünden baktım. Bir erkek kedi daha geldi ve bu siyah kedi de bu gelen erkekle çiftleşmeye başladı. Sonra eve girdim.

  1. admin dedi ki:

   Hane içerisinde yaşanan bir takım problemler ile tek başınıza uğraşmanız gerekebilir, iki kişi arasında aracılık yapabilirsiniz.

   1. Sadun fındık dedi ki:

    Yaşantımızda köy milleti olarak herkes bayram sabahı camiye gider namazımızı kılar ve mezarlığa gideriz. Rüyanın başlangıcı olarak köy milleti olarak mezarlıkta toplanmış halde bulunup ölü ziyareti olup bitiyor. Bitiş sırasında ölen birkaç kişinin mezarı başında birkaç köylü ile beraber ölenlerin mezarı başında ağlıyoruz ve dağılıyoruz. Buraya kadar benimle ilgili konu söz konusu değildi. Daha sonra ziyaret dönüşü bir kaç arkadaşımla mezarlığın bir tarafından dolaşıp mezarlığın bitişiğindeki kaynak suya gidiyoruz. Diğer köylülerde diğer taraftan geliyorlar. Rüyanın asıl olağan üstü kısmını şimdi anlatıyorum. Diğer taraftan gelen köy milleti arasından ölen biri ayrılıp tedirgin elbiseler kirli ve gözlerin de kısıklık çaresizlikte sağa sola koşuşup bide durduğumuz kaynak suyu da berrak ama bir anormallik var. Daha sonra rüya da ölü ziyareti kısmı geride kalıyor. Ben ve bir kaç samimi arkadaşımla (3 bazende 4) kişi ölü insanla mezarlığın diğer tarafına gidiyoruz ve ileride bahçede siması belli belirsiz bir başka ölü görülüyor ve yanımızda bulunan yaşlı ölü adam korku içinde bizi yada birimizi o diğer adamın yanına göndermeye çalışıyor. Fakat hiçbirimiz bu duruma yanaşmıyoruz ve kendisini gönderiyoruz. İşte rüyanın son bölümü ve huzur veren kısmını söylüyorum. Ölü adam geri gelirken temiz elbiseli, mutlu güler yüzlü ve gözlerdeki kısıklıkta ortadan ve kalkmış ve sırtın bir yolluk çuvala benzeyen bir yükü olup geri dönüyor ve bizim yanımıza gelip geçiyor. Veda kısmı olup biterken arada bende ölü adama diyorum ki peygamberim (sav) selamı mı yada selamımızı mı ilet diye bir söylemde bulunuyorum. Adamın yanın dan ayrılıyoruz tekrar kaynak suya geliyoruz. Kaynak suyu o kadar berrak ve güzel ki hiç bir anormallikte yok yani kaynak suya gelip içiyoruz ve bu muhabbette kendi kendimize söylüyoruz. Şimdi köye gidip hepimiz rüyada mıyız yoksa ölü bir adamla muhabbet mi ettik derken uyanıyorum.

    1. admin dedi ki:

     Hayırlı olaylara vesile olmak, aynı zamanda yardım edeceğiniz kişilerde hayır duası alacağınıza, manevi yönden sizi güçlendirecek birine yorumlanır.

DMCA.com Protection Status