Rüyada Yusufçuk Görmek

Rüyada yusufçuk görmek, dileklerin kabul olması ve tez zamanda güzel havadisler almak anlamına gelir. Özellikle sevdikleriniz size müjdeli haberler getirebilirler. Birinin gebelik ya da evlilik gibi haberini de alabilirsiniz. Evli olanlar eşlerinden hediye alabilirler. Ya da size bir sürpriz yaparak mutlu edebilir. Sevgilisi olanlar için de sevdiğiniz kişinin çok düşünceli bir davranışta bulunması ve sizi sevdiğini bir kere daha kanıtlaması anlamına gelir. Eğer bekarsanız, sürpriz aşk yakında demektir. Birilerinin vasıtası ile tanışacağınız kişi ile güzle bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Rüyada yusufçuk görülmesi, aynı zamanda her şeyin yoluna girmesi, özellikle özel hayatınızda sorunların sona ermesi şeklinde yorumlanır. Özel hayatınızdaki problemler artık geride kalabilir ve uzlaşma olabilir. Özellikle aile içerisinde bir takım para konularında uzlaşma olabilir. Sizin fikirlerinizi haklı bulabilirler.

Rüyada Yusufçuk Kuşu Görmek

Sevdiklerinizden çok güzel sözler işiteceğinize ve yakında bir vesile ile sizi kutlayacaklarına yorumlanır. Örneğin bir iş başarısı ya da başka sebepler ile kutlama söz konusu olabilir. Ya da sevdikleriniz sizi takdir ederek, sizden bir şeyler öğrenmek isteyebilirler. Hoş sohbet ortamlarına da katılabilirsiniz.

Rüyada Yusufçuk Sineği Görmek

Bir dedikodu sebebi ile canınızın sıkılması ve duyduğunuz bazı şeylerden dolayı birilerine karşı çok darılmanız anlamına gelir. Özellikle yakın çevreden size karşı kıskançlık yapan birileri yüzünden de hakkınızda dedikodu çıkabilir. Özellikle çalışma hayatında dikkatli olun.

Rüyada Yeşil Yusufçuk Görmek

Bolluk ve bereketin artması, kolay yoldan çok fazla paralar kazanmak gibi anlamlara gelir. Yakında talihiniz dönecek ve özellikle para konularında bir anda şansınız açılabilir. Daha çok gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Miras konularında da güzel gelişmeler olabilir.

Rüyada Yusufçuk Yakalamak

Tüm fırsatları değerlendirerek çok güzel yerlere ulaşmak, kariyerinizde hızlı ilerlemek ve başarıya yaklaşmak demektir. Başladığınız bazı işleri yarım bırakmayarak layığı ile tamamlayacaksınız. Hırs ve çaba ile işlerinizi yolunuza koyabilirsiniz.

Rüyada Yusufçuk Böceği Öldürmek

Size karşı kötü niyetleri olan ya da hakkınızda iftiralar atan birinin foyasının ortaya çıkması ve maskesinin düşmesi anlamına gelir. Düşmanlarınız size zarar veremeyecek. Kazanan sizler olacaksınız ve niyetleri ortaya çıkacak.

Rüyada Yusufçuk Kolyesi Görmek

Yakın zamanda özel bir gün kutlaması olabilir veya bir davete katılabilirsiniz. Özellikle dostlarınız sizi bir yerlere davet edebilirler. Özel günlerinde sizi de yanlarında görmek isteyebilirler. Değer verdikleriniz size karşılığını verecek.

Rüyada Yusufçuk Sürüsü Görmek

Ardı ardına gelecek müjdeli haberleri simgeler. Bu haberler hane içerisinden ya da sosyal çevreden olabilir. Bu duyacağınız şeyler sizi yakından ilgilendirecek. Maddi yönden de birkaç yerden birden toplu para gelmesi söz konusu olabilir.

Rüyada Yusufçuk Görmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, devlet makamında işlerin yolunda gitmesi, özel hayatta aranan mutluluğa erişmek demektir. Çok hayırlı kısmetleriniz olabilir. Duyacağınız şeyler sizi mutluluktan adeta havalara uçarabilir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” bölümünden kendi rüyanızı paylaşırsanız, editörlerimiz rüyalarınızı yorumlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Yine, iletişim bölümünden de rüyalarınızı bize yazarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Esra dedi ki:

  Rüyamda siyah bir yusufçuk uçup gözümün önüne geldi ama elimle ittirdiysemde gitmedi 10-15 cm boyunda siyah bir yusufçuk. Ama asla bana dokunup rahatsız etmedi .

 2. Semrs dedi ki:

  Rüyamda odama yudufcuk girmişti bende korkuyordum yaralıydi ucamiyordu babam yakalayıp uçurmaya çalışıyordu kanatları zarar gormustu

 3. Elif dedi ki:

  Rüyamda neredeyse suratımın yarısını kaplayacak kadar büyüklükte bir yusufçuk böceği gözüme yakıştı ne yapsam çıkaramadım gözkapağımı hareket bile ettiremiyordum ben zaten böcekten korkarım elleyemedim bile. Erkek arkadaşım çıkarmaya çalıştı olmadı en son parçalara ayırmak zorunda kaldık her parçada yüzüme ağzıma içindeki organlar bulaştı. İğrenç bir rüyaydı. En sonunda çıktı temizlendim aynaya baktım gözünde yüzümde zarar yoktu ama canımın acıdığını bile hissettim.

 4. Fatma dedi ki:

  Kapalı bi kiler gibi oda milyonlarca yusfcuk ve kapıları kapatıyorum kapı altından anahtar delıklerınden cıkıyolar renklerı gök kuşagı gibi

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi refaha, işsiz birinin işe girmesine yorumlanır.

 5. Hatice dedi ki:

  Rüyamda iki tane yusufcuk yanimda ucuyorlardi ben onlardan biraz tirsip uzaklasiyordum ama onlar adeta beni birakmiyorlardi…rüyamda disarda cok güzel bir yerdeymisim gölün yaninda bol yesillik olan bir yerdi 😊

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kısmetin açılmasına, iki yerden müjdeli habere yorumlanır.

 6. Sinem dedi ki:

  Rüyamda yatak odamıza yudufcuğın girdiğini gördüm ve çok korktum,annem ablamlar ve eşim yakalamaya çalıştılar ama o herseferinde kaçtı,hatta uçuyordu resmen. Birinde üstüme düştü ben çığlık çığlığa bagırdım attırdım üstümden. En sonunda biyerde durdu ve domestoslu spreyi sıktım üstüne ölmesi için. Öldümü ölmedimi bilmiyorum o sırada uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bir dileğin gerçekleşmesine ve kaygılardan kurtulmaya yorumlanır.

 7. Zey dedi ki:

  Rüyamda odamda yusufçuk vardı ilk biraz tırstım ama babam yusufcuk o, ondan tırsma dedi sonra onları balkona doğru götürdüm ve iki tanelerdi pencereyi kapatmaya çalıştım gitmesinler istedim bir tanesi güçlüydü ve pencereyi kapattırmadı ama uçup gitmedilerde benle durdular hatta biraz zaman sonra bir tanesi yumurtaladı bile

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya büyük bir isteğe erişmeye ve özlemlerin bitmesine yorumlanır.

 8. Dilek dedi ki:

  Merhaba, rüyamda bembeyaz bir yusufçuk gördüm, çok ince ve çok zarifdi, (pervane böceğide deniyor sanırım) saçlarımın içine giriyor gibi oluyor biraz korkuyorum aslında, sonra çıkıyor. Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bir dileğiinize kavuşmaya yorumlanır.

 9. Kadir dedi ki:

  Rüyamda annemle babam koltukta oturuyor bende bebekle halının üstünde oynuyorum bebek bi anda ayağa kalktı ayakta oynamaya basladı kafasına arı konuyodu ama zararsızdı sonra ayağım acıdı bi baktım ayağımı yusufcuk la arı ısırıyo sonra annem bunları eliyle çıkarıyor. Yusufcuğun öldüğünü gördüm sadece

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya müjdeli bir haber alınmasına yorumlanır.

 10. Miray dedi ki:

  Yem yeşil bir deniz üzerini yusufçuklar kaplamış ama hepsi ölü suyun altında kocaman yem yeşil bir su yılanı daha sonra 2 3 tane küçük su yılanları 2 3 tane balık orta boy ya alabalık ya palamut balığı gibi su o kadar berraktır ki set gibiydi zaten bir taşın üstünde oturup denizin en uç noktasını bile görebiliyorum yanımda bir adam vardı 1.70 1.80 boylarında adamın yüzünü görmedim ama Ben yılandan korkunca o yılanı kovdu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bir dileğin gerçek olmasına ve gelecek habere şaşırmaya yorumlanır.

 11. Fatih dedi ki:

  Merhabalar . Rüyamda kış vakti dağlık arazide karların üstünde yürürken, üstüme doğru gelen 4 tane domuz gördüm . Oldukça büyük ve yabani türden domuzlardı . Elimde tüfekle onları vurmaya çalışıyordum fakat çok korkuyordum . 3 tanesini yanıma yaklaştırmadan vurdum . Çok enteresan ama son kalan domuzun görüntüsü diğerlerinden farklıydı . Bedeni öldürdüğüm domuzlarla aynı olsa da son kalan domuzun kafası, fil kafası gibiydi . Kocaman hortumu vardı . Onu öldüremiyordum . Bana şiddetle saldırıyordu ve kaçmakta zorlanıyordum. Uykudan uyandım ve sürekli rüya gözümün önüne geliyor . Yorumlarsanız sevinirim .

  1. admin dedi ki:

   Kısmetin açılmasına ve sizi mutlu edecek haberler almaya, saygınlık kazanmaya yorumlanır.

 12. Berkay dedi ki:

  Rüyamda bir ağacın yanında kocaman kırmızı bir örümcek gördüm ağının üstündeydi. Siyah bir sey oruyordu murekkep cikariyordu sanki .Ben yaklasinca tisladi uyarmak amacli her yerinden ağ çıktı geri çekildim. Sonra onu oldurmeye calistim elimden kaçtı gitti arkami döndüğümde iki tane yusufcuk gördüm. Örümcek yusufcuga dönüşmüştü sanırım. Biri turuncu büyük ve cok güzeldi, diğeri beyaz ve zarifti. Turuncu olan, “ben güneşim” dedi ve benimle konuştu. Bilge bir adamın sesine benziyordu. diger yusufcuk ile sevgililerdi

  1. admin dedi ki:

   Evinize bereketin artmasına, yeni dostlar edinmeye ve iki yerden birden toplu paraya yorumlanır.

  2. Yolcu dedi ki:

   Rüyamda perdede kocaman bir örümcek gördüm ve yanında kocaman helikopter sineği de vardı… Helikopter sineği uçtu örümcek perdedeydi iri cüssesi ile ama korkmadim sadece kaybolmasin diye gozetliyordum kardeşim gelip atsın onu diye bekliyordum …

   1. admin dedi ki:

    Evinizde rızkın artmasına ve borçlar varsa bitmesine, müjdeli bir habere yorumlanır.

 13. Eldost dedi ki:

  Rüyada bir el yapımı yusufcuk gördüm birde tasbih ucunda da kelebek kolyesi amma ilk tasbih ve ucunda kekebek gördüm ardıynan yusufcuk ne anlama gelir yormlarsanız iyi olar.

  1. admin dedi ki:

   Kısmetlerin açılmasına ve güzel haberler almaya yorumlanır.

 14. Elif dedi ki:

  Rüyamda önce büyük baya büyük bir karasinek gördüm kaçıyorum. Kafanın üzerinde sürekli uçuyordu ve rahatsız ediyordu. Kacmaya başladım dar bir alandaydım ve kapi vardı hemen arkamda içeride inek vardı. Tam kapıdan girerken bir şey kovalamaya başladı sineği zarar veriyodu ona sinek bi anda yusufçuk olarak göründü. Kapıdan içeri girince de inek üzerime gelmeye başladı. Ellerimle ittim elim ağzına giriyodu diline falan ama isirmiyodu. Fakat bağırarak uyandım korkutucuydu.

  1. admin dedi ki:

   Dedikoduların bitmesine ve hakkınızda hayırlı gelişmeler olmasına, güzel olaylar yaşamaya yorumlanır.

 15. Ekrem Boynuuzun dedi ki:

  Merhabalar. Rüyamda susuzluktan ölmek üzere olan bir çift yusufcuk kuşuna ellerimle su verdim. Gerçekten zor durumdaydılar ve ölmek üzereyken verdiğim suyu kana kana içerek bir parça ihtiyaçlarını giderdiler. O anda hatırlamadığım ve etrafımdakilere de durumu anlatıp kuşları seviyordum. Rüyamı yorumlayabilir misiniz? Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   İki yerden birden kısmetin açık olmasına ve bol kazanç sağlamaya yorumlanır.

 16. Tugberk dedi ki:

  Rüyamda uzun saçlı bir zat gördüm, yanında biraz zeytin vardı. Bende o zeytinlerden ikisini yedim. Sonra o zat çok temiz bir göle girdi. Suya oturdu ve o zeytinleri Allah diyerek dizlerinde ileri geri ezmeye başladı. Zikir sırasında dizlerinden nur çıktı. Sonra yüzünü gördüm. Yüzünden de nur, bir de nurdan yusufcuk gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Maddi yönden güçlenmek ve bu sayede manevi yönden de içinizin rahat etmesine, endişelerin azalmasına yorumlanır.

  2. Zeynep dedi ki:

   Ne guzel ruya gormussun hayra ciksin

 17. Sena dedi ki:

  Merhaba, önce rüyamda sel ve deprem olduğunu gördüm. Ardından evimin her yerinde sürü halinde yusufçuk sineği gördüm büyük büyük önce komşumla kovalamaca çalıştık ama gitmediler. Sonra elektrikli süpürge ile birazcık çekip bıraktık.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir kısmete ve ardından şansın talihin açılmasına yorumlanır. Yapılan yen bir başlangıç çok hayırlı gelebilir.

 18. Ahsen dedi ki:

  Selamün aleyküm. Rüyamda siyah bir yusufçuk gördüm. Sol topuğumdan ısırdı hatta içine girdi oyuk gibi. Oydu topuğumun içinden irin ve kan çıktı. Sonra uçtu gitti. Çok korktum, rüyanın etkisinden hala topuğumun üstüne basamıyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum, teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   İç sıkıntılardan kurtulmaya ve bir dert ortağına yorumlanır. İlerleyen günlerde bir arkadaşınız size destek olabilir.

 19. kübra dedi ki:

  İyi günler, rüyamda mavi ve turuncu tonlarında ve kafa kısmında 4 tane kalın bıyığı olan büyük bir yusufçuk gördüm. Duvara konmuş beni izliyordu, farklı olmasından dolayı çok şaşırmıştım. Onu fark ettikten sonra üzerime konmaya çalıştı ama her defasında korktuğum için kaçtım evin içerisinde. Girdiğim odalarda kapıyı kapatınca yine saçımın içerisinde yada kıyafetlerimin üzerinde beliriyordu. En son saçımın içerisinde turuncu bir toz bıraktı ve çok hoşuma gitmişti. Evdekilere göstermeye çalıştım ama kimse çok dikkate almadı. O esnada uçup gitti sanmıştım ama hala saçımın içerisinde zarar vermeden bekliyormuş ve ben yine korkup atmaya çalıştım ama bir türlü gitmiyordu.

  1. admin dedi ki:

   Aşk hayatında çok mutlu olmak ve bir süredir hayalini kurduğunuz bir şeyin gerçekleşmesine, sevilmeye yorumlanır. Aile içerisinde de müjdeli haberler dolaşabilir.

 20. Samet dedi ki:

  Rüyamda ailemle tartıştıktan sonra yanımda benim tanımadığım ama çevremdeki diğer tanıdığım kişilerin bildiği biriyle yanlarından kısa süreli ayrılıyorum. Sonrasında yanımdaki kişi başka birini görüp yanına gidiyor. O esnada ben hiç beklemeden o meclise girmeden direk gerisin geri ailemin yanına dönüyorum. Yanlarına giderken yolumun üzerinde olmayan havada uçan bir yusufcuk görüyorum. Yola devam edip gitmem gereken yere gidiyorum ancak ailem orada değil. Geri dönüp baktığımda ailemi başka yerde görüyorum. Yanlarına gidebilmek için yola koyuluyorum ve gördüğüm yusufcuğun bulunduğu yoldan geçiyorum. O esnada yusufcuk geliyor boğazıma konuyor. Tırsıyorum ama sevdiğim bir hayvan olduğu için zarar vermeden uzaklaştırmaya çalışıyorum. Bir iki sefer uğraşla birlikte gitmemek için direnen yusufcuğu zorla en sonunda tutup atıyorum. Uyanıyorum. Anlamını çok merak ediyorum.

  1. admin dedi ki:

   Müjdeli bir haber gelmesine ve aileniz ile birlikte bir yolculuğa çıkmaya yorumlanır.

 21. Cumali dedi ki:

  Selamın aleykum rüyamda 2 adet yusufcuk kuşu gördüm konacak yer bulamıyorlar bende sağ kolumu uzatıyorum koluma konuyorlar ama pençeleri koluma saplanıyor ve canım yanıyor bunun anlamı nedir.

 22. Cumali dedi ki:

  Selamın aleykum, rüyamda 2 adet yusufcuk kuşu gördüm. Konacak yer bulamıyorlar bende sağ kolumu uzatıyorum. Koluma konuyorlar ama pençeleri koluma saplanıyor ve canım yanıyor. Bunun anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Bir süredir beklediğiniz haberler varsa sonunda ulaşır. Şansınızın açık olduğunu gösterir.

 23. Gunes dedi ki:

  Merhaba. Rüyamda büyük şehrin içinde çok güzel bir parkta gezerken yolumun üstünde yerde bir yusufcuk görüyorum. Ölmüş olduğunu düşünüyorum ama o kadar güzelki orda kalırsa bisikletli birinin ezmesinden korkup onu kenara koymaya karar veriyorum. Büyük bir başka yaprakla onu kenara itmek isterken yaprağa sıkıca tutunmaya çalıştığını fark ediyorum ve yaprağın üzerine kendisini çekiyor. Ölü olmadığını anlıyorum onu yolun kenarındaki yeşilliklere bırakıyorum ama kanatlarının güneşteki parlaması pırıltısı beni inanılmaz etkiliyor. Onu ezemeyecekleri bir yere bırakıp gidiyorum. Bu rüyayı tanımlarsanız çok mutlu olurum teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Karşınıza çıkacak yeni bir fırsatın önce kafanızı karıştırması, sonrasında da sizin için hayırlı olduğunu görmeye yorumlanır.

 24. Sinem dedi ki:

  Bu eski bir rüya ama anlatıcam. Köydeydik ve köydeki evimizden dışarı çıkıyordum. Kapını eşiğinde durmuştum.
  Önümden sürü halinde dev yusufçuklar uçuyordu, köyün her tarafına yayılmışlardı. Ama dışarıda olan birbirleriyle konuşan insanlar farkında değil gibilerdi. Sadece sanki ben görüyordum o yusufçukları. Şimdi de bu rüya aklıma geldi. Çünkü idolüm sevdiğim bir şarkıcının simgesi yusufçuktu. Ensesinde de yusufçuk dövmesi vardı. Acaba bir ilgisi falan olabilir mi ki?

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir rüyadır ve hane içerisinden destek görmek özellikle çok sevdiğiniz insanların sizin yanınızda olması anlamına gelir. Yaptığınız bazı işler takdir görebilir.

 25. Güzel dedi ki:

  Rüyamda bir ağaca tırmanıyordum. Ağaçtan bir şey alacaktım ama ağaç da elim kadar büyük kalın ve desenli bir yusufcuk vardı. Korkup aşağıya geri iniyordum.

  1. admin dedi ki:

   Zor bir seçim yapmak, bazı hayalleri yarım bırakmak anlamına gelir.

 26. Anıl dedi ki:

  Çorabımın altında siyah bir yusufçuk yapışmıştı. Bir kere çıkartmaya çalıştım, sağ kanadı koptu. 2.sinde eski bir dostumdan yardım alarak çıkarttım.

  1. admin dedi ki:

   Yakın zamanda bir seyahate çıkabilir, hava değişikliği yapabilirsiniz. Bu ziyaret amacı ile de olabilir.

 27. Esra dedi ki:

  Dün gece camın kenarında otururken aniden yusufçuk sineğinde benzeyen bir şey kulağımdan sıyırdı geçti. Odaya girdi zar zor çıkardık odadan. Sonra gece rüyamda gördüm kırmızı renklerde yusufçuk tutuyordum elimde.

  1. admin dedi ki:

   Evinize gelen biri sizi sinirlendirebilir.

 28. Zeyno dedi ki:

  Rüyamda mavi yusufçuk gördüm. Çocukken çok yakalar severdik. O yüzden anneme anne bırakmayım, azcık yanımda dursun deyip kuyruğuna ip bağlamışım onunla oynuyorum çok sevdim onu sonra uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Uzun süredir beklenen bir haber çok kısa sürede gelebilir ve çok sevinebilirsiniz.

 29. Sena dedi ki:

  Rüyamda yatağın üzerinde büyük siyah ve yeşil parıltılı bir yusufçuk gördüm. Gördükten sonra ise havalanıp başımın üzerine koyduğunu ve orada kaybolduğunu gördüm.

  1. admin dedi ki:

   İmkansız gibi gelen bir hayalin gerçek olması ile birlikte çok şaşırmaya yorumlanır.

 30. Yusuf dedi ki:

  Rüyamda evimize çok büyük yeşil renkli bir yusufçuk böceğinin girdiğini görüyorum. O kadar büyük ki benim bedenimin neredeyse yarısı kadar. Oğlumla birlikte onu yakalayıp dışarıya atmak isterken, ortadan ikiye ayrılıyor ve baş kısmı uçarak benim başıma çarpmak üzereyken aniden elimi kaldırınca elime çarpıyor ve ben uyanıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir kısmete ve sonrasında karşınıza çıkacak iki farklı fırsata, yakında büyük bir isteğin gerçekleşmesine yorumlanır.

 31. Ümit dedi ki:

  Rüyamda elimde şeker tutuyorum ve yusufçuk sineği de o tatlıya geliyor. Besliyorum, seviyorum ve sonra birden enseme doğru uçup beni ensemden ısırıyor ve bana kalk namaz kıl diyor. Sonra hemen uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Manevi yönden huzur sağlamak, iyilik yapmak ve iç huzurun artması anlamına gelir. Hayatınızda önemli değişimler yapabilir, sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status